МАЙСКИ БЕБЕТА, добре дошли :), бъдете здрави, палави, добри!

  • 32 258
  • 748
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 350
naninna, права си за родата  Peace
Бел, аз съм кръстена на 20 и кусур години, когато аз пожелах и аз си избрах кръстника.
а като си избирахме кумове, не сме гледали кръстени ли са, нищо, че искахме и подпис у църква.
е, за късмет бяха.
хубав ден, мм е тук и се кефя, че утре е на работа  Heart Eyes

# 121
  • Мнения: 32
И аз да се впиша тук някъде ... макар и късничко  Blush
прекрасна тема - пожелавам си да имам повече време да влизам и тук - да чета и пиша  Blush
 Blush
Много полезни съвети, много положителни емоции и все по-малко колики   bouquet

# 122
  • Мнения: 326
Завърнах се жива  Laughing Значи ММ уж щеше да ме кара на Панчарево, а човека имал предвид някакво друго езеро до Пасарел. Като видях един въжен мост..нямате си на представа.  Скарахме се в началото на моста, аз казах, че с детето си няма да мина по това нещо.Крещяхме там, но преминахме. Ревах много, много ме беше страх. После 100 часа не можах да се успокоя от този гаден мост. После седяхме на един малък бряг, беше приятно.Докато не видях змия във водата и не събрах багажа.Минахме пак по моста  Tired А и там едни завои, едно чудо.
Та благополучно се прибрахме.
Май ме е напекло слънцето по лицето, малко ме сърби. 
ЕлЕм, Ида все още има от "изчистващите" пъпки, но те са или като цвета на кожата или белички.Просто са някак твърди.
Червените да не са от прегряване или нещо да е раздразнило кожата?

# 123
  • Мнения: 1 350
Бел, хем си те представих и ми стана ттжно, хем и се посмях каква картинка сте били.
другия път - никакви изненади, да му кажеш  Wink

# 124
  • Мнения: 4
Здравейте,и ние от днес сме с пъпчици.Излязоха първо по лицето,после по цялото тяло.Мисля,че е от претопляне,защото и баткото имаше същите като бебе.Ще видим сега след банята дали ще се поуспокои кожичката и.Аз да се оплача-лохиите ми почти бяха изчезнали и вчера в тоалетната изтече едно слузесто нещо от мен,много се изплаших и явно ми е паднало кръвното-припаднала съм и сега съм с огромна цицина на главата.Даже не си спомням какво стана.Днес съм добре,но мъжът ми е много притеснен,защото утре е на работа и аз оставам самичка.

# 125
  • Мнения: 18
mocito86, и при мен изтече едно противно нещо на около 40-я ден, като топче беше, мисля че е нормално да изтича такова май са някви съсиреци. Все пак ако искаш се консултирай с лекар.

И на мойте бебета им се появиха пъпчици по лицето, ситни с цвета на кожата. Незнам дали е от притопляне. Хубаво е да спрете да ги мажете с козметика ако ги мажете за да се изключи да е от нея. в топлото време не е хубаво да се ползва олио.

# 126
  • Мнения: 326
На мен педиатърката ми беше казала, че ако са малки пъпчици, с цвета на кожата или бели-значи просто се изчиства.Едни такива, по-твърдички са и не пречат с нищо.  Ида има все още на челото и на ухото една. 
Jos, той ме обвини, че развалям всеки романтичен момент, искал да е специално, да ни е романтично, а аз съм била зла и превзета  Joy
Много страшно беше, мостът се накланяше на една страна, на места липсваха дъски или бяха строшени по средата. На връщане една майка минаваше с количка, аз я изгледах шокирано, а ММ вика"Виждаш ли жената, не прави драми като теб".

И на мен два-три пъти ми изтичаше нещо по-гнусно и голямо. Но мина, предполагам, че е нормално.

# 127
  • Мнения: 1 350
добро утро,

Бел, понякога наистина имаме нужда от малко безразсъдство.
явно е искал да те зарадва. браво на него.
може да не е улучил точно, но все пак е опитал. поощрявай това. така се поддържа любовта и връзката.
а аз съм минавала по въжени мостове, представям си какво ти е било, де.

малчо спа хубаво, в просъница го кърмих в полунощ и в 4. ама от 5.30 будуваме с него двамата.
сега се унася пак Simple Smile

поне сготвих за това време и това ми отпадна за деня.
снощи се разходихме четиримата до доста късно, супер беше.   Heart Eyes
иначе ме е шубе сама с двете деца до толкова късно.

# 128
  • Мнения: 173
Добро утро, момичета.И ние имаме такива пъпчици по бузите и брадичката-бели, като пубертетни.Чистят се бебчета, нормално е.
Белле, голяма романтика, оле аз ако бях видяла змия щях с 200 да изчезна, много ме е страх от змии.

Ние вчера бяхме бая навън, вече сме по дълго ръкавче ама без боди отдолу, скоро и по къс ръкав, че все си мисля,че и е студено.Снощи много се дра, ама наистина много, като не спи явно огладнява бързо, сутринта пак така.След малко мисля вече да излизаме, че днес е слънчево и после ще стане много горещо май.Ние с ММ в крайна сметка отново се скрахме и сега сме скарани, явно си мисли, че н амен ми е много лесно и цял ден  само лежа и си почивам.Много ме хвана яд,изкара че съм едва ли не некадърна майка ooooh!

# 129
  • Мнения: 76
Добро утро и от мен.
От вчера съм самичка с малчо,свекито си тръгна в събота и взе баткото за 2-3 дни докато мъжа ми се освободи та да ми помага.Еми няма такова спокойствие. Mr. Green
Нанина не му обръщай внимание на ТМ.Всичи са такива,това че по цял ден им гледаме децата и готвим и чистим едновременно не се забелязва,все те са по-уморени.Пък ако тях ги оставиш един ден с детето ще се побъркат сигурно.Свиркай си и хич да не ти пука.Изобщо не си некадърна майка. Hug
Бел големи емоции е имало при вас.И все пак мъжа ти се е постарал доста.Браво. Peace

# 130
  • Мнения: 326
Здравейте.
ММ често се старае, той е романтичния в нашата връзка.Ама сякаш все не съобразява, че съм страхлива или не обичам много лигави работи.  Беше хубаво де, освен мостът и змията.

Днес ще е жега, то и вчера беше по едно време.Аз пък все си мисля, че я навличам. Например в жегите, сестра ми каза да не я навличам, боди с късо ръкавче и крачолчета под коленете, чорапки и евентуално шапчица за слънцето, една тънка пеленка да я намятам. На мен дори по потник и къси панталони ми е жега и се чудя дали тя, в количката с тези дрехи и пелена,  не завира. Да беше зима-лесно.Обличаш де що има и готово.
 
Тази нощ пак си спахме цяла нощ.Явно вече си е изключила нощното хранене.Но съм чела, че е възможно пак да започне да се буди от зъби после.
Сутринта в 6 и 30 писна като сирена.Доста настървено яде сутрин и се чудя дали като не се буди нощем, не прегладнява.
Вчера бабите се бяха събрали пред входа и като се връщахме с ММ и се радваха.Едната вика"Ама много ми харесва как пееш ден и нощ" в смисъл, че реве много  Laughing

# 131
  • София
  • Мнения: 484
за това и си забравих стоте въпроса, дето имах да попитам.. А, за ушичките се сетих - почиствате ли ги някак, ако евентуално водичка влезе при къпане?

ЕлЕм ето на това клипче . много добре е обяснено за ушичките, аз както писах използвам клечките за уши
http://www.youtube.com/watch?v=aOzx6gfN3oU

Белл ,  благородно ти завиждам , че малката спи по цяла нощ. Мони пак не спа от3-до 5,30 е:crazyeyes:.
Вчера излизахме за първи път с количката , спа 1 час и после на средата на пътя , като подхвана един рев  ooooh!, докато не я взех на ръце . Свикнала е в слинга , а вкъщи като е будна да е в мен глезаната . Най-обича в поза "кърлежче " както я наричам -главичката й на рамото ми или в/у гърдите , и дупето вирнато нагоре. така може да си стой с часове , дори да не спи. Незнам какво ще я правя като порасне  с това гушкане , а имам намерение да се връщам на работа , за някакви часове или през уикендите newsm78

# 132
  • Мнения: 326
Аз съм малко луда за ушите  Joy  Аз от години имам проблем с ушите и вестибуларния апарат. Имам намален слух след възпаление, което и до днес не ми минава. Като съм на море съм все болна, защото настивам и успява някак да ми влезе вода.Кято душевно болна съм тогава, то са памуци, капки.Понякога си удрям сама шамари, защото сърби, боли, пука.
Та се опитах на Ида да и слагам памучета докато я къпя, че ме е много страх.Но не успях.Та сега са едни маневри само и само да не пръсне някоя капка.
Като знам на мен какво ми е, си представям на едно бебе.
А и по принцип явно си имаме нещо наследствено.Дядо ми(бащата на майка ми) почти не чуваше приживе, имаше пристъпи заради вестибуларния апарат.Майка ми също и аз. Майка ми сега чува избирателно, но и е трудно понякога. А аз след възпалението в някои ситуации не чувам нищо.
Та мисля да ходим с Ида редовно на прегледи за проблеми с ушите, ако от малка може нещо да се предотврати.
Иначе почиствам с кърпичка или тези клечки с ограничителя.Аз и моите така ги чистя, знам от лекар, че не се бърка вътре, само с влажен парцал леко отвън или с клечка съвсем в началото. 
Аз ноктите и още не съм рязала.Майка ми веднъж и ги изряза, но мен ме е страх, а може би скоро ще трябва пак.

# 133
  • София
  • Мнения: 484
Ноктите и аз не съм рязала още , но аз я наказвам с ръкавички  Mr. Green, мисля да ги махам вече , че е много топло , но първо да се престраша с ноктите Laughing.
 За ушичките и в родилното и педиатърката ми обясняваха , че първите месеци имали защита и водата не влизала в канала ( но да се внимава да не се измокри Naughty все пак) .  На братовчед ми обаче му правиха операция и на двете тъпанчеви мембрани, като докторите обяснили ,че причината е, че е влизала вода  в ушния канал, а отделно той беше много ревливо бебе.  Сега е на е 25 и всеки път като се къпе слагат памук със зехтин , да не влезне вода

# 134
  • Мнения: 1 350
аз ги рязах като спряха да се чупят и почнаха да растат. сле 1 мес около 35 ден
когато е буден. с ножичката право
на краката още не съм ама вече са порастнали

Общи условия

Активация на акаунт