Изтеглят Danish продуктите от нашия пазар

  • 2 463
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
реакцията не може да се каже , 4е е пресилена, въпреки 4е на мен не ми харесват паления на знамена или снимки.
но тук изнасянето на стоките от магазините е на държавно ниво. това показва, 4е нещата са сериозни.

# 16
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
А сега как е положението? Вчера или днес четох, че датчаните са се иzвинили, т.е. правителството и вестникът, който е публикувал рекламата.

# 17
  • Мнения: 2 032
Положението днес е, че и (1) френски, (2) немски, (3) испански и (4) холандски вестници са се е включили в мелето, препечатвайки карикатурите. И тяхната позиция е: трябва да има свобода на словото, това е заложено в основата на демократичните общества. Това е.

# 18
  • Мнения: 7 837
О, значи след немците и французите, вече има и други. Предполагам, 4е в следващите дни все повече европейски вестници ще направят същото.

# 19
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
ако под това да се подиграват с една религия разбират свобода на словото толкова по-зле за тях.... newsm78
или една тъпа карикатура е по-важна от мира и спокойствието?

# 20
  • Мнения: 185
Въпроса е, че иzданията не го раzбират като подигравка, а като сенzация, новината на деня. 

Във всяка карикатура има малка частица истина. Намерението явно е било друго....

# 21
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
има идоли, пророци, богове, които дори споменаването им е "4уствителна" тема. изобразяването им на картини или в книги понякога е забранено. камо ли да се карикатуризират..... не го приемам, за която и да е религия.
нека си имаме уважението . взаимно. за да не се полу4ават сблъсъци. защото не вси4ки имат разума да игнорират подобни неща.

# 22
  • Мнения: 185
Да, права си, Мария, още повече, че вярванията в раzличните религии са раzлични и хората го приемет доста лично. Но погледни и другата страна.

"Да, така е, ние имаме право да окарикатуряваме нашия Бог", писа "Франс соар". И помести на първата си страница друга карикатура, на която будисткият, юдейският, мюсюлманският и християнският бог седят върху един облак и си говорят. (цитат от нетинфо)

Все пак в Европа хората са се борили с векове zа своите свободи......
В Германия непрекъснато правят карикатури на канцлера, например и никой не бива обеzглавяван zа това.

Последна редакция: чт, 02 фев 2006, 14:15 от Veni_B

# 23
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Да, права си, Мария, още повече, че вярванията в раzличните религии са раzлични и хората го приемет доста лично. Но погледни и другата страна.
...........
Все пак в Европа хората са се борили с векове zа своите свободи......
В Германия непрекъснато правят карикатури на кацлера, например и никой не бива обеzглавяван zа това.

Съгласна съм с теб. Да не забравяме, че и ние християните сме клали в името на вярата, просто сме го изживели и надживели. Всичко е въпрос на време Wink.

# 24
  • Italia
  • Мнения: 4 492
има идоли, пророци, богове, които дори споменаването им е "4уствителна" тема. изобразяването им на картини или в книги понякога е забранено. камо ли да се карикатуризират..... не го приемам, за която и да е религия.
нека си имаме уважението . взаимно. за да не се полу4ават сблъсъци. защото не вси4ки имат разума да игнорират подобни неща.

Мария,предполагам ,4е имаШ предвид най_ве4е пророка Мохамед. Thinking Аз съм 4увала,4е съЩествуват анти4ни килими и стенописи с изображението на Мохамед. Мъжът ми преди време ми разказа ,4е в главната Катедрала на Болоня има стенопис с пророка Мохамед,изрисуван заедно с дяволите в ада.
Според мЮсЮлманските разбирания трябва ли тези културни богатства да бъдат униЩожени, само заЩото "не отговарят" на правилото. Thinking
Според мен клЮ4овата дума в слу4ая е толерантност ( аз съм за мира и спокойствието ). Само за успокоение да ви кажа,4е и тук може би не ежедневно,но доста 4есто се появяват карикатури и на Исус Христос и на Папата и на кой ли оЩе не. На никой не му прави впе4атление,заЩото има свобода на словото.
Не успявам да разбера гнева на арабския свят при положение,4е тази карикатура е публикувана в датски вестник, а не в арабски. Все едно някой да дойде да ми казва какво да правя в собствения си дом. Преди време тук в Италия имаШе слу4аи, при които  родители на мЮсЮлман4ета,у4еЩи в държавно у4илиЩе бяха поискали махането от стената на класната стая на кръста с Христос,заЩото бил травмирал децата им. #Crazy
Мисля,4е вси4ки трябва да бъдем по_търпими едни към други  Hug
Моля те да не го приемаШ като заяждане или ли4на обида   bouquet

# 25
  • Мнения: 1 017
Аз смятам, че каноните на една религия са за тези, които я изповядват.
Не може да се очаква целия свят да ги спазва.

# 26
  • Мнения: 7 837
Мисля си, че Буш като световен "миротворец"  Outta Joint, сега ще се впусне да спасява нещата.

# 27
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
има идоли, пророци, богове, които дори споменаването им е "4уствителна" тема. изобразяването им на картини или в книги понякога е забранено. камо ли да се карикатуризират..... не го приемам, за която и да е религия.
нека си имаме уважението . взаимно. за да не се полу4ават сблъсъци. защото не вси4ки имат разума да игнорират подобни неща.

Мария,предполагам ,4е имаШ предвид най_ве4е пророка Мохамед. Thinking Аз съм 4увала,4е съЩествуват анти4ни килими и стенописи с изображението на Мохамед. Мъжът ми преди време ми разказа ,4е в главната Катедрала на Болоня има стенопис с пророка Мохамед,изрисуван заедно с дяволите в ада.
Според мЮсЮлманските разбирания трябва ли тези културни богатства да бъдат униЩожени, само заЩото "не отговарят" на правилото. Thinking
Според мен клЮ4овата дума в слу4ая е толерантност ( аз съм за мира и спокойствието ). Само за успокоение да ви кажа,4е и тук може би не ежедневно,но доста 4есто се появяват карикатури и на Исус Христос и на Папата и на кой ли оЩе не. На никой не му прави впе4атление,заЩото има свобода на словото.
Не успявам да разбера гнева на арабския свят при положение,4е тази карикатура е публикувана в датски вестник, а не в арабски. Все едно някой да дойде да ми казва какво да правя в собствения си дом. Преди време тук в Италия имаШе слу4аи, при които  родители на мЮсЮлман4ета,у4еЩи в държавно у4илиЩе бяха поискали махането от стената на класната стая на кръста с Христос,заЩото бил травмирал децата им. #Crazy
Мисля,4е вси4ки трябва да бъдем по_търпими едни към други  Hug
Моля те да не го приемаШ като заяждане или ли4на обида   bouquet

ти самата го казваш-толерантност!
къде е тя в това, което са направили Simple Smile.
а това, 4е на християните не им пре4и, 4е някой се подиграва с пророка им или с Папата си е техен проблем. е на това аз му викам-занимавай си се с твоите неща и  недей да зака4аш нещата на другите.
изображения на пропок Мохамед си видяла в катедра, но никога нямя да ги видиш в книга или филм за Ислям. дори сянката му не се вижда. няма снимка от това време или някой да го е нарисувал. никой не знае как изглежда. за това е прието да не се изобразява.
и не са само арабите, които са ядосани. не вси4ки мюсюлмани са араби.
 
преди време например когато излезе филма с Джуди Фостър- "Ана и краля" за тайландския крал, в Тайланд беще забранено прожектирането му. имах колежка от там, която ми обясни, 4е за Краля е забранено да се говори и да се коментира живота му.
така, 4е всяка свобода на словото, която засяга ли4ен живот или култура, които доста хора ценят, би трябвало да си има граници.
би ли ти било приятно някой да се подиграва със семейството ти?
би ли го подминала безразли4но?
а тук става въпрос за пророк....

# 28
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Аз смятам, че каноните на една религия са за тези, които я изповядват.
Не може да се очаква целия свят да ги спазва.

естествено! никой не го оспорва. говорим за подигравка не за канони.

защо не се опита някой да се подиграва с израелци. реакцията няма де е по-разли4на. какво стана с филма на Мел Гибсън?

# 29
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
... така, 4е всяка свобода на словото, която засяга ли4ен живот или култура, които доста хора ценят, би трябвало да си има граници.
би ли ти било приятно някой да се подиграва със семейството ти?
би ли го подминала безразли4но?
а тук става въпрос за пророк....

Свободата на словото затова е свобода - не може да се поставят никакви ограничения. Като кажеш ще има свобода на словото, но по тези и тези теми не е етично да се подиграва или карикатуризира - това вече не е свобода.

Т.е. или има свобода или няма - средно положение не съществува. Затова са скочили всички европейски вестници, защото в Европа ИМА свобода на словото. А дали мюсюлманите имат право да се обиждат - разбира се!

И двете страни са си прави - поредният културен сблъсък. А кой трябва да отстъпи - аз лично нямам отговор, който да е безпристрастен...
 

Общи условия

Активация на акаунт