Изтеглят Danish продуктите от нашия пазар

  • 2 469
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 032
Искам да изразя подкрепата си към вестника Jyllands-Posten, който си е “позволил” да публикува рисунка на ислямския пророк Мохамед. Свободата на словото е жизненоважна за едно демократично общество, и не може да им вмешателства с нея. Мюсулманите в Дания, например, могат свободно упражняват това право, даже и да могат да казват неща, които за датчаните са изключително обидни: водещ Датску мюфтия през 2004 каза, че “датчанките, които не си покриват лицето, си търсят изнасилване”. Друг имам пък, опитвайки се да “внесе” в Дания понятието на шариата за кръвна дан, беше разгласил, че 100 камили са еквивалентни на един човешки живот. Ако мюсулманите в Дания намират такива изявления за приемливи, те не могат от своя страна да се обидят от няколко рисунки. Поне не ако наистина смятат, че ислямът е съвместим със западното общество, където са избрали да живеят. Jyllands-Posten сега е подкрепен от други вестници и много индивиди от цял свят, хиляди и милиони хора, които не искат да видят свободата си бавно да им се изплъзва.  Датският  министър-председател Anders Fogh Rasmussen е кредит за страната си, защото спокойно и ясно обясни, че не може току-така държавата да погазва свободата на словото.

Аз подкрепям западната цивилизация.

# 31
  • Мнения: 7 837
Интересно ми е, в Европа прилагат ли вече някакви мерки за сигурност. Защото, докато всички демоктарично обясняват за правото на глас, за други демокрацията се изразява в самоубийствени бомбени атентати...  Confused

# 32
  • Мнения: 1 269
Цитат
Мисля си, че Буш като световен "миротворец"  , сега ще се впусне да спасява нещата.

I az to4no towa si misleh. Laughing

# 33
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Искам да изразя подкрепата си към вестника Jyllands-Posten, който си е “позволил” да публикува рисунка на ислямския пророк Мохамед. Свободата на словото е жизненоважна за едно демократично общество, и не може да им вмешателства с нея. Мюсулманите в Дания, например, могат свободно упражняват това право, даже и да могат да казват неща, които за датчаните са изключително обидни: водещ Датску мюфтия през 2004 каза, че “датчанките, които не си покриват лицето, си търсят изнасилване”. Друг имам пък, опитвайки се да “внесе” в Дания понятието на шариата за кръвна дан, беше разгласил, че 100 камили са еквивалентни на един човешки живот. Ако мюсулманите в Дания намират такива изявления за приемливи, те не могат от своя страна да се обидят от няколко рисунки. Поне не ако наистина смятат, че ислямът е съвместим със западното общество, където са избрали да живеят. Jyllands-Posten сега е подкрепен от други вестници и много индивиди от цял свят, хиляди и милиони хора, които не искат да видят свободата си бавно да им се изплъзва.  Датският  министър-председател Anders Fogh Rasmussen е кредит за страната си, защото спокойно и ясно обясни, че не може току-така държавата да погазва свободата на словото.

Аз подкрепям западната цивилизация.



и аз съм за свободата на словото.
но не мога да се съглася с разбиранията ти за свобода на словото.
ако унизиш, обидиш, подиграеш се или дадеш неверна информация за някой , този някой в най-цивилизованите западни държави ще те прати на съд.
така, 4е нека не бъркаме понятията на свобода на информацията и унижаване.

# 34
  • Мнения: 1 017

ако унизиш, обидиш, подиграеш се или дадеш неверна информация за някой , този някой в най-цивилизованите западни държави ще те прати на съд.
така, 4е нека не бъркаме понятията на свобода на информацията и унижаване.

Мария, това не е обида и унижение, това е журналистическа сатира!

Аз за това преди казах, че са прекалени реакциите.

# 35
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Бях написала един дълги4ък постинг ама форума неЩо ми запецва и го изтри. Crossing Arms
Няма да пиШа пак,само Ще кажа,4е подкрепям изцяло написаното от burka.
Мария,това според мен е смисълът на свобода на словото: можеШ да кажеШ това,което искаШ и само ти носиШ отговорност за това си действие. Ако после някой се по4увства обиден или засегнат и има законното право може и да те даде под съд.
В слу4ая е нелепо мЮсЮлманите "да се сърдят" на целия датски народ и датската икономика,заради това ,4е един или пове4е индивиди са използвали правото си да напиШат или нарисуват това,което мислят.  Thinking
Хайде аз спирам дотук,пък дано се възцари мир и спокойствие за вси4ки  Hug

# 36
  • Мнения: 2 032
Мария, аз също не мога да се съглася с твоите разбирания; макар че разбирам, че като приела от няколко години исляма, ти се иска, с жарта на новопокръстения, да изложиш тази религия в най-добра светлина. Хубаво, нека да има различни мнения и виждания, аз просто не виждам нещата, както ти си решила да ги виждаш, голяма работа. Но не смятам да прекрачвам границата и да продължавам  спорът/разговорът/дискусията за тази точно религия. Щом държиш да имаш последната дума, моля, продължавай да пишеш, аз повече не смятам.
Фишекът за пращане на съд не важи: в страните, публикували карикатурите, такава публикация не е подсъдна. Също така, ако се замислиш, ще се сетиш, че даже и нещо да беше подсъдно в една страна, то не подсъдно в друга, т.е., правото на една страна не важи в друга: това, че в някоя мюсулманска страна са убили жена с камъни за прегрешение, не значи, че могат извършителите да ги съдят, в Унгария, да кажем. Това, че в Дания е публикувано нещо, не значи, че може да ги съдят в Сауди, например. Ами защо не се вдигнаха арабските страни да протестират например, че по сирийската телевизия показваха сериалчета, където рабита бяха обрисувани като канибали, например?
Но  не искам да пиша повече, спорът е безполезен, само исках спокойно и възпитано да кажа, че въобще не съм съгласна с теб, макар че разбирам усилията ти да разясниш доста неща от позицията на религията, която си приела.
Аз лично горещо подкрепям западната цивилизация и се чувствам привилегирована и горда да съм част от нея.

# 37
  • Мнения: 3 423
Ами да, като няма кой знае каква история, та да раздухват кучетата, все се намира по нещо. Аз отдавна съм казвала, че ако има Трета световна война, тя ще е на религиозна основа. И ето, виждаме как напоследък зачестяват проблемите и проблемчетата в тази насока. Не бих се учудила и ако някой малоумник реши да употреби ядрена бомба. Имат ги и двете страни. Просто не бива да се стига дотам. Защото после на кого ще си продават развитите страни оръжията и технологиите, като всички сме очистени?! Или Четвъртата Световна ще бъде с тояги.

Що се отнася до датчаните, там я няма тая цензура, хората си говорят и пишат свободно за какво ли не, просто духовете са им освободени и не робуват на нищо. Говорила съм с датски журналисти, дали могат това или онова да пишат, което е немислимо у нас, например. Да, там могат. Но не всяка държава, култура, общество са дорасли до това ниво.

Погледнете само в един женски форум какво става. Напишеш нещо по-директно, стилът ти е отракан, езикът обигран и не се изчервяваш от щипане, а веднага ти се нахвърлят озлобени тетки или невръстни майчета, та чак те питат грозна ли си и се извиняват, ако са прави. И това е само една женска говорилня. Представете си какво е, като се разкудкудякат разните му там защитници на морала и правата на общество, различно от твоето. Намирам карикатурата за нормално явление. Намирам и реакцията на засегнатите също за нормална. И само се моля големите играчи да продължат да си развиват оръжейната търговия и да не им хрумне да намесят атомната бомба. Дали с меч, дали с компютър в ръка.

# 38
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Мария, аз също не мога да се съглася с твоите разбирания; макар че разбирам, че като приела от няколко години исляма, ти се иска, с жарта на новопокръстения, да изложиш тази религия в най-добра светлина. Хубаво, нека да има различни мнения и виждания, аз просто не виждам нещата, както ти си решила да ги виждаш, голяма работа. Но не смятам да прекрачвам границата и да продължавам  спорът/разговорът/дискусията за тази точно религия. Щом държиш да имаш последната дума, моля, продължавай да пишеш, аз повече не смятам.
Фишекът за пращане на съд не важи: в страните, публикували карикатурите, такава публикация не е подсъдна. Също така, ако се замислиш, ще се сетиш, че даже и нещо да беше подсъдно в една страна, то не подсъдно в друга, т.е., правото на една страна не важи в друга: това, че в някоя мюсулманска страна са убили жена с камъни за прегрешение, не значи, че могат извършителите да ги съдят, в Унгария, да кажем. Това, че в Дания е публикувано нещо, не значи, че може да ги съдят в Сауди, например. Ами защо не се вдигнаха арабските страни да протестират например, че по сирийската телевизия показваха сериалчета, където рабита бяха обрисувани като канибали, например?
Но  не искам да пиша повече, спорът е безполезен, само исках спокойно и възпитано да кажа, че въобще не съм съгласна с теб, макар че разбирам усилията ти да разясниш доста неща от позицията на религията, която си приела.
Аз лично горещо подкрепям западната цивилизация и се чувствам привилегирована и горда да съм част от нея.

видя ли някъде да ти давам характеристики каква си и защо мислиш така? НЕ. недей и ти да ми правиш такива- от кога съм в тази религия и какво се опитвам да защитавам. до сега не съм го правила, избягхвах темата, защото знам до къде може да стигне спора. не виждам да съм била и невъзпитана или крайна. не говорих от позицията на мюсюлманка, а на 4овек, който не е съгласен да се подиграват с неща, които са святи за милиони хора. независимо от религията.
както и не одобрявам насилието.
аз ли4но на такива неща като тази карикатура гледам с гняв, но ги подминавам, защото съм над тях.
никой тук не е против цивилизацията  Laughing, но това не зна4и, 4е ще нау4а сина си да се смее на карикатури на Христос.

# 39
  • Мнения: 1 216
Мария, аз също не мога да се съглася с твоите разбирания; макар че разбирам, че като приела от няколко години исляма, ти се иска, с жарта на новопокръстения, да изложиш тази религия в най-добра светлина. Хубаво, нека да има различни мнения и виждания, аз просто не виждам нещата, както ти си решила да ги виждаш, голяма работа. Но не смятам да прекрачвам границата и да продължавам  спорът/разговорът/дискусията за тази точно религия. Щом държиш да имаш последната дума, моля, продължавай да пишеш, аз повече не смятам.
Фишекът за пращане на съд не важи: в страните, публикували карикатурите, такава публикация не е подсъдна. Също така, ако се замислиш, ще се сетиш, че даже и нещо да беше подсъдно в една страна, то не подсъдно в друга, т.е., правото на една страна не важи в друга: това, че в някоя мюсулманска страна са убили жена с камъни за прегрешение, не значи, че могат извършителите да ги съдят, в Унгария, да кажем. Това, че в Дания е публикувано нещо, не значи, че може да ги съдят в Сауди, например. Ами защо не се вдигнаха арабските страни да протестират например, че по сирийската телевизия показваха сериалчета, където рабита бяха обрисувани като канибали, например?
Но  не искам да пиша повече, спорът е безполезен, само исках спокойно и възпитано да кажа, че въобще не съм съгласна с теб, макар че разбирам усилията ти да разясниш доста неща от позицията на религията, която си приела.
Аз лично горещо подкрепям западната цивилизация и се чувствам привилегирована и горда да съм част от нея.
Aлиса, извинявай, но така патетично звучи постингът ти, та чак смешно! Новопокръстен, жар и т.н. И никой не иска да оценяваш тази или друга религия, да я харесваш и приемаш. Това е свободата на избор.
Но в арабския свят са хора на честта, за разлика от западния.ж д И клекнаха веднага датчаните, като ги удариха в джоба. Защо не защитят свободата на словото? Едни 10, 100 млн на година ли са над свободата на словото? И защо се чувстваш горда със западната цивилизация, с какво ти си допринесла за нея? И толкова ли няма нищо българско, с което да се гордееш и толкова ли е безгрешна тази западна цивилизация и западен морал?
И не се пише мюсУлманство, извинявай, но направо ми вади очите.

Последна редакция: чт, 02 фев 2006, 21:06 от LiveJazz

# 40
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
пропок Мохамед си видяла в катедра, но никога нямя да ги видиш в книга или филм за Ислям. дори сянката му не се вижда. няма снимка от това време или някой да го е нарисувал. никой не знае как изглежда. за това е прието да не се изобразява.
..............
преди време например когато излезе филма с Джуди Фостър- "Ана и краля" за тайландския крал, в Тайланд беще забранено прожектирането му. имах колежка от там, която ми обясни, 4е за Краля е забранено да се говори и да се коментира живота му.
така, 4е всяка свобода на словото, която засяга ли4ен живот или култура, които доста хора ценят, би трябвало да си има граници.
би ли ти било приятно някой да се подиграва със семейството ти?
би ли го подминала безразли4но?
а тук става въпрос за пророк....

Това ми напомня нашите попове, които след възникването на телевизора са го нарекли "дяволско творение". Ако всички живеехме според догмите на религията, още щяхме да сме в средновековието. Не мисля, че съм лош християнин или човек, защото си представям нещо, което е забранено от нечия религия. Това е свободата за мен. Трябва ли да се върнем във времето на Сервантес "Свободата, Санчо е на върха на копието", все си мисля че не това ни прави културни и демократични.
Нищо лично към никой Wink.

# 41
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
не искам пове4е да коментирам за религия-цивилизация. за мен  едното не изклю4ва другото. но нека всеки да вярва в каквото иска. няма да забравя, когато Шиниъд (ако не е верно написано се извинявам) О'Конър в разцвета на кариерата си на концерт скъса демостративно снимката на Папата. тогава никой не го разбра като свобода на словото и кариерата и свърши. и тогава си зададох само един въпрос- това ли е на4ина?

# 42
  • Мнения: 2 032
Live Jazz, защо сега ме караш да ти отговарям, за да трябва после mariabutti пак да се разписва.
Та съвсем накратко:
1. Ако не си забелязала, защитават я. Прочети някой сносен вестник, няма да ти навреди.
2. Макар въпросът да е глупав (защото кой точно от обикновенните хора е “допринесъл” съм коя да е цивилизация, ти например към коя си допринесла): вярвам в ценности, която на теб вероятно ти звучат патетично. Това е, няма да ти обяснявам неща, които сама не си проумяла.
3. Не знам откъде накъде реши да ме питаш дали нямало нещо българско, с което да се гордея, погледни горе и виж, че става въпрос за нещо друго. Изместването на обсъждането на една конкретна ситуация с такива подхвърляния е безмислено.
4.Мерси за поправката на правописа.

# 43
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Live Jazz, защо сега ме караш да ти отговарям, за да трябва после mariabutti пак да се разписва.
Та съвсем накратко:
1. Ако не си забелязала, защитават я. Прочети някой сносен вестник, няма да ти навреди.
2. Макар въпросът да е глупав (защото кой точно от обикновенните хора е “допринесъл” съм коя да е цивилизация, ти например към коя си допринесла): вярвам в ценности, която на теб вероятно ти звучат патетично. Това е, няма да ти обяснявам неща, които сама не си проумяла.
3. Не знам откъде накъде реши да ме питаш дали нямало нещо българско, с което да се гордея, погледни горе и виж, че става въпрос за нещо друго. Изместването на обсъждането на една конкретна ситуация с такива подхвърляния е безмислено.
4.Мерси за поправката на правописа.



 Joy не ми трябва някой друг за да си се разписвам тук и където и да е .
май ти липсва търпимост към мнението на другите newsm78

# 44
  • Мнения: 2 032
Модераторът/ите, само едно предложение, може пък да е време да заключите темата.

Последна редакция: пт, 03 фев 2006, 23:31 от Diviana

Общи условия

Активация на акаунт