Да преправим старите мебели с любов - тема 22

  • 85 739
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 534
Нали има кит за дърво с не не става ли?Аз съм запълвала дупки от чвор,но от горе е с лак,за масло не знам.

# 31
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Осмо си имат специален кит Peace.

# 32
  • Мнения: 1 117
Китът е доста краткотрайно решение, като се ходи отгоре се напуква и се изронва, после като минеш с прахосмукачката и изваждаш половината. Според мен или пристягане на настилката, или си търпиш фугите Simple Smile На мен не ми пречат, е, стига да не са огромни Simple Smile

# 33
  • Мнения: 63
Развихрила съм се newsm68  .Скоро ще показвам.

# 34
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Така,  първите две вратички са готови. Май Rolling Eyes.
Вариант за по-лесно и бързо сваляне на лака освен виброшлайф има ли Rolling Eyes? Някакъв препарат да мина първо newsm78? Утре ще ги снимам да ви покажа да кажете готови ли са за омасляване. Леко като че остава лак на места вътре във фурнира, ама не е болка за умиране...

# 35
  • Мнения: 28
Така,  първите две вратички са готови. Май Rolling Eyes.
Вариант за по-лесно и бързо сваляне на лака освен виброшлайф има ли Rolling Eyes? Някакъв препарат да мина първо newsm78? Утре ще ги снимам да ви покажа да кажете готови ли са за омасляване. Леко като че остава лак на места вътре във фурнира, ама не е болка за умиране...

Пистолет за горещ въздух и остра шпатулка, има дори едни с извивки, те са най-удобни- проникват навсякъде. После виброшлайф, отново.

Препаратите от рода на Дунав и подобни - има и други може да свалят лак, зависи на каква основа е, но после става едно лигаво и лепне много- много трудно се измива. Един прозорец с маркуча го мих с маркуча и съм се зарекла повече вкъщи такива да не ползвам.

# 36
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Той не е ли по-подходящ за боя?

# 37
  • Мнения: 28
Зависи лакът какъв е. Има реактивни, алкидни и други има - трябва да се пробва.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 006
  Тука казваха, че са ползвали Ремувъл.  newsm78

# 39
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ами, от 1973-та...неизвестен демек Laughing. Ще пpобваме, благодаpя  bouquet!

Катpи, това пpепаpат ли е?

# 40
  • Мнения: 28
Ами, от 1973-та...неизвестен демек Laughing. Ще пpобваме, благодаpя  bouquet!

Катpи, това пpепаpат ли е?

От рода на Дунав е.http://www.orgachim.bg/index.php?location=products14&pid=101 Ако не Ви се откачат вратите, или не може да изнесете гардероба- не знам. Много трудно се мие. Почти се бях разревала.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 006
   Да така разбрах - течен препарат маже се с него и така се казва май (Миоки и Байбиби го ползваха  newsm78).

Последна редакция: сб, 08 юни 2013, 22:38 от katri

# 42
  • Мнения: 8 999
Ремовал и Дунав не се мият, а се остъргват заедно с разкашкания лак/боя с остра и твърда шпакла по посока на жилките на дървото. После може да се поизчака 24 часа и да се доостърже с фина домакинска тел, шкурка, стоманена вълна, дори и само с четка с твърди пластмасови косми.
Някои лакове са много инатливи и препаратите почти не им действат.

# 43
  • Мнения: 28
Ремовал и Дунав не се мият, а се остъргват заедно с разкашкания лак/боя с остра и твърда шпакла по посока на жилките на дървото. После може да се поизчака 24 часа и да се доостърже с фина домакинска тел, шкурка, стоманена вълна, дори и само с четка с твърди пластмасови косми.
Някои лакове са много инатливи и препаратите почти не им действат.

Днес май не ми е ден Laughing

http://www.orgachim.bg/pdf/bg/TO_Leko_Removal.pdf

И не само, а трябва добре да се измие, защото иначе смъква и следващите пластове боя- от опит. Не знам, обаче, ако се омасли дали ще е проблем.

# 44
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Цял ден мих касите на вратите от Дунава. Първо минавахме с пистолет за горещ въздух, после - Дунав, накрая - лентов шлайф. Но Дунава трябва добре да се измие - той е сода -калцинирана сода, хидратна вар и карбоксиметилцелулоза /лепило за тапети КМЦ/. Когато се нанесе, осапунва мазнините. Става един сапун ... и като започнеш да миеш яко се пени. Накрая минавам с киселина - лимонтозу, разтворено във вода, за да неутрализира остатъците от сода. Защото като мина после с масло, основата ще осапуни и маслото, а киселината е неутрална към мазнината.

Общи условия

Активация на акаунт