Бюстът преди и след раждане

  • 10 836
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 517
И моят бюст се увеличи. Но и провисна. Появиха ми се и стрии, още през бременността. Sad Предишния си го харесвах повече. Абе въобще вече приличам на лелка, а преди бременността всички ме мислеха за ученичка.  Cry
Цитат на: boo
Според изследванията само 3% от жените не произвеждат достатъчно мляко, за да кърмят бебетата си, а съвсем малък процент просто не могат да правят мляко изобщо. Тоест, 97 от 100 майки биха могли да кърмят бебетата си, ако следват някои прости правила и имат желание да кърмят.

Тогава защо в днешно време масово жените нямат кърма? Всичките да нямат желание да кърмят... не знам.  Rolling Eyes

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: THERION
ami moite naistina stanaxa golemi sled kato rodix ama i si dadax leptata de 6 meseca karmene (pove4e nqmax za tova smao tolkova) ....to nali ima edin laf sled parvoto rajdane se uveli4avat a sled vtoroto namalqvat  Rolling Eyes znam li


А дано! Ако това се случи- ще те черпя, да знаеш!

# 17
  • Мнения: 3 576
[/quote]
Тогава защо в днешно време масово жените нямат кърма? Всичките да нямат желание да кърмят... не знам.  Rolling Eyes[/quote]

Да, наистина масово жените не искат да кърмят в днешно време - някои открито го заявяват, други казват че ги боляли гърдите и им било неприятно, и т.н - причини винаги се намират заради които съзнателно или не се спира кърмата.
А и идва успокоението, че сега има всякакви видове адаптирано мляко, така че защо да се мъчат.......

Аз например знаеш ли колко малко познати имам (говоря за реални хора, не от нета), които да си кърмят още бебето - 1 единствена! И да не кажа, че почти всички ми се учудват, че още го кърмя, а то милото даже не е навършило 6 месеца.

# 18
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Nadia79
Аз например знаеш ли колко малко познати имам (говоря за реални хора, не от нета), които да си кърмят още бебето - 1 единствена! И да не кажа, че почти всички ми се учудват, че още го кърмя, а то милото даже не е навършило 6 месеца.


Точно същото мога да кажа и аз...

Бюстът ми е малко по-голям от преди в момента. През бременността порасна малко, но след раждането гонех Памела Андерсен просто  Laughing  Laughing  Laughing , докато се регулира кърмата де...

# 19
  • Мнения: 4 358
Моят бюст е абсолютно същият както преди, все така липсващ е  Wink  Grinning

# 20
  • Мнения: 3 576
Цитат на: kiki27
Бюстът ми е малко по-голям от преди в момента. През бременността порасна малко, но след раждането гонех Памела Андерсен просто  Laughing  Laughing  Laughing , докато се регулира кърмата де...


Моя е доста по-голям в сравнение с преди - например в старите си дънки влизам, а ризките са ми тесни в бюста Embarassed  

Но пък се опитвам да навия мъж ми, който въобще не си пада по изкуствени цици - казвам му виж колко хубаво ще изглеждам със силикон, щото после задължително ще ми увиснат Sunglasses

# 21
A мислите ли че кремовете за стягане на бюста действат? Е, разбира се че не очаквам някаква драстична промяна, но поне малко. Още докато кърмех едната гърда имаше повече мляко от другата и сега явно се е отразило. wavey

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
моите гърди са си същите пт преди да забременея

# 23
  • Мнения: 2 693
Цитат на: DEianaZ
моите гърди са си същите пт преди да забременея


Мдам, и моите така.

# 24
  • Мнения: 523
Аз пък съм твърдо за кърменето, всички мои приятелки, родили преди мен кърмеха и то до късно (зълва ми кърми племеника ми година и 3 месеца) Наблюденията ми са, че децата бяха здрави и мисля че това се дължи и на имунитета, който предава майката на бебето. Аз се надявам да кърмя поне 1 година, дано всичко е наред:)
Иначе в момента съм sex bomb - та чак се притесних, ако циците ми продължават да се увеличават и след като родя, ужас:)
Междудругото - някой ползва ли някакви по-специални кремове за подготовка на гърдите и най-вече на зърната?
Моите зърна са много чувствителни:( и ме е малко страх как ще понесат кърменето...

# 25
  • Мнения: 189
Beti,
Има едно кремче, което се използва за разранени зърна, но може да се използва и  подготвително.казва се Garmastan, в упътването пише как се прилага. Аз лично го почнах от девеия месец, но не е достатъчно за подготовка, трябва да се загрубят предварително /за това съвет нямам Neutral Face /.

# 26
# 27
  • Мнения: 2 529
Цитат на: beti_bratanova
Иначе в момента съм sex bomb - та чак се притесних, ако циците ми продължават да се увеличават и след като родя, ужас:)
Междудругото - някой ползва ли някакви по-специални кремове за подготовка на гърдите и най-вече на зърната?
Моите зърна са много чувствителни:( и ме е малко страх как ще понесат кърменето...


Бети, гърдите нарастват след раждането заради идването на кърмата, но след няколко седмици кърмата се регулира и гърдите се връщат до един по-нормален размер . Хубавото е, че като кърмиш това става постепенно, а ако насилствено спреш кърменето тогава по-скоро биха увиснали гърдите.
По принцип е хубаво да направиш нещо за загрубяване на зърната, защото болката от разранените зърна е ужасна и много жени е накарала да се откажат от кърменето (мен не успя де Wink ). Макар че се отрича търкането с хавлиена кърпа заради контракции, ако в деветия месец се чувстваш добре и нямаш контракции опитвай по малко да го правиш. Първите три месеца не се разделях с GARMASTAN-а (сега кърменето е удоволствие Grinning )- много помага, ако се разранят зърната. Много важно е да поставяш детето правилно на гърдата и да знаеш поне няколко удобни пози за кърмене. Потърси информация и във форума за кърмене и захранване и може да си спестиш подобна неприятност. Най-важното е, че имаш желание да кърмиш, така че не се притеснявай за евентуални естетически проблеми с гърдите Simple Smile , едва ли ще има такива, но здраво дете със сигурност ще имаш Wink , гаранция!

# 28
  • Мнения: 390
Цитат на: Nadia79
Цитат

Тогава защо в днешно време масово жените нямат кърма? Всичките да нямат желание да кърмят... не знам.  Rolling Eyes


Да, наистина масово жените не искат да кърмят в днешно време - някои открито го заявяват, други казват че ги боляли гърдите и им било неприятно, и т.н - причини винаги се намират заради които съзнателно или не се спира кърмата.
А и идва успокоението, че сега има всякакви видове адаптирано мляко, така че защо да се мъчат.......:

Аз например знаеш ли колко малко познати имам (говоря за реални хора, не от нета), които да си кърмят още бебето - 1 единствена! И да не кажа, че почти всички ми се учудват, че още го кърмя, а то милото даже не е навършило 6 месеца.

Може да има и такива, които да не искат да кърмят, но не мисля че е единствената причина днешните жени да нямат кърма.
След обсъждане многократно на този проблем с мои приятелки стигнах до следния извод:
Кърмата спира рано при онези жени, които са подложени на някакъв стрес или постоянно се притесняват за проблеми, които не им дават мира.
Забелязах, че аз и една от моите приятелки, каквито и мерки да предприемахме за да си увеличим кърмата, с течение на времето тя намаляваше, а при мен даже изведнъж спря (в третия месец). Оказа се, че и двете имаме проблеми, които ни тормозят.
Другите, които нямаха грижи на главите си (или поне не толкова сериозни) се чудеха как да си намалят кърмата, защото им идваше много (даже и в 3-4 месец) и трябваше да се цедят.
Затова един съвет на бъдещите майки.
Не правете моята грешка. Не си давайте зор за нищо. Гледайте бебетата си и оставете бащите да си блъскат главите над проблемите. Иначе само ще навредите на себе си и на бебето, без да сте помогнали ситуацята да се оправи. В крайна сметка за какво са бащите?

# 29
  • Мнения: 390
Май се поувлякох. Не му беше точно тук мястото на това, но се зададе въпрос и реших...

Общи условия

Активация на акаунт