София - Лозенец

  • 15 825
  • 272
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 351
irka,
защо не прати каката в 45-та ясла... оплаквания ли си чула?На мен ми е много удобна, но засега чувам само лоши отзиви. Персонала там ми се струва нормално строг и резервиран към нас- майките,които си взимаме храна оттам.  Някоя друга мама да си каже впечатленията от детските заведения в района? Просто незнам какво ще правя ако нещо не се получи с яслата... може би пак ще търся детегледачка:(

# 16
  • София
  • Мнения: 1 352
Вчера говорих с една майка, чието дете е наборче на Митко и която си е записала детето в тази ясла на Майор Томпсън. Самата тя е започнала работа там отскоро (не ми беше удобно да попитам като каква, но предполагам като леля) Та тя ми каза, че вече има доста подадени молби за пролетта и не знае дали ще има свободни места. Каза ми още, че вече приемат молби за есента. Иначе тя самата е доволна сравнително от яслата - може би защото е там на място и си е с детето. Наистина били строги лелите, но създавали добри навици у децата - хранели се сами, ползвали редовно гърнета, учели много песнички и т.н. Аз мисля да го запиша моя там наесен.

# 17
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Честно казано за тази ясла съм чувала само лоши отзиви. Тук - таме по нещо свестно и някоя доволна майка! Rolling Eyes А и докато си взимах там храната от кухнята се наслушах на виковете по децата вътре и детски плач, така че още от тогава си реших, че няма да е там Дени. Като дойде времето да я пускам на ясла ходих и в двете да ги видя. в тази на Майор Томпсън не ме пуснаха вътре да погледна, затова пък друга майка си влезна и стигна до групите, чак и вътре надникна без да има кой да я спре?!!! Къде беше персонала незнам?! newsm78 Отидах в яслата на Свети Наум - отношението беше в пъти по-добро. Вътре по коридорите на яслата се влиза само с придружител - заключена е отвсякъде и пиле неможе да прехвръкне. Вътре като влезнеш навсякъде е чисто и подредено. Можеш да се разходиш и да разгледаш групите и лелите в присъствието на директорката и с калцуни на обувките, които ти ги дават на вратата след което ти си ги изхвърляш на излизане в кошчето. Няма какво да крият защото вътре е чисто, топло, след ремонт на всички групи, с нови и хубави играчки с които децата си играят наволя а не се пазят! Директорката и лелите са отзивчиви и страхотно се справят с децата. Решението ми беше взето моментално, че това ще е яслата за Деничка и не съм сбъркала. Дени свикна за 3 дни лек плач, сестрите са страхотни, Дени от втория месец /тръгна на 1г.5м./ започна да се храни сама /е, все пак силно казано  Wink/, махнахме дневния памперс на 1г.8м. и да не описвам с какво нетърпение ходи и досега при децата и колко още неща е научила от тогава насам. И на мен тази на Майор Томпсън ми беше много по-удобна, но реших, че си заслужава разкарването до другата. А и като гледам менюто и храната в двете ясли в тази на Свети Наум храната е много по-разнообразна и добре сготвена. В началото ми даваха обяда в бурканчета когато взимах Дени на обяд, така че мога да правя сравнение. И всяка седмица имат риба в менюто, която поне аз докато взимах храна на Дени от Майор Томпсън липсваше.
Даже сега мисля, да запиша бебката на кухня там като му дойде времето, макар че ще ми е много по-неудобно да ходя дотам!
Ако имате възможност разгледайте ги и двете и тогава записвайте дечицата. Но доколкото разбрах и долната ясла е вече пълна и незнам има ли въобще места в нея!?

# 18
  • Мнения: 748
здрасти- близко сме наистина, вие сигурно сте някъде до магазин пинокио

не, между ул. миджур и ул. криволак сме.
вече ще започвам с раходките, че не я бях извеждала до сега, все ми се струваше много студено, та може да се засечем в някоя градинка ако кажеш къде се разхождате Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 1 750
Здравейте, дами   bouquet

Аз също съм в Лозенец и се учудих, че сме малко в този район. Живея до 13-та поликлиника.
Бременна съм в края на 5-я месец и живот и здраве като се роди бебка ще се радвам да споделяте опит, пък и разходки Simple Smile

Ще съм ви благодарна и за съвет за добър педиатър в 13-та поликлиника. Събирам мнения и препоръки, че да съм готова с избора като се роди малкото ангелче.

  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 534
Ето ме и мен , временно пребиваваще при родителските тела , които живеят в Лозенец (улицата зад хотел Хемус)
Работя и затова през седмицата не излизаме често , но събота и неделя ( около 11 часа ) сме в градинката пред 4-РПУ , а когато е по топло или разполагаме с повече време отиваме до Южния парк или в градинката на Черни връх и България (при 345 магазина) .

# 21
  • Мнения: 748
Честита Баба Марта!



  bouquet

# 22
  • Мнения: 346
Здравейте и от мен Simple Smile

Честита Баба Марта!

Ние живеем на Розова долина.......ще се радвам да се запозная с вас

# 23
  • Мнения: 99
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!!!

здравейте и от мене, и аз съм  в Лозенец, интересно защо като ветеран по градинките, с батко на 6г. не виждам познати...??
Аз съм до Кошарите, дайте да направим една среша направо, опознавателна, само кажете кога? newsm78

# 24
  • Мнения: 498

Аз съм до Кошарите, дайте да направим една среша направо, опознавателна, само кажете кога? newsm78
Честита и от нас да е бабата марта - ние когато кажеш сме насреща!

# 25
  • Мнения: 99
Ами да се оправи малко времето и да си пуснем една анкетка кога е най-удобно...

А относно яслата на М.Томпсън, съм с много негативно отношение!!!

# 26
  • Мнения: 351
Ч Б М и от нас!
Нас ни казаха, че ремонтират баните и тоалетните в 45-та ясла, но ще ни приемат през април. Мисля да започна отсега да я калявам Ния, че да е готова за "проветривото" бъдеще:)
Така ми се искаше да е топло през тия 3 почивни дни, но... ще трябва да си седим вкъщи. Тя и Ния е доста болна...някакво грипче може би е Close

# 27
  • София
  • Мнения: 1 352
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!!!

здравейте и от мене, и аз съм  в Лозенец, интересно защо като ветеран по градинките, с батко на 6г. не виждам познати...??
Аз съм до Кошарите, дайте да направим една среша направо, опознавателна, само кажете кога? newsm78
Къде до Кошарите? И аз съм там и то с кака на 5. Най вероятно по физиономия се познаваме.

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА И ОТ НАС!

# 28
  • Мнения: 99
Ами аз от "малка" живея на ул."Страцин" ако ти говори нещо...
А сега съм в "перун" високият блок точно до парка,срещъ правителствена... и сме непрекъснато в парка. Ами давайте да правим среща..

# 29
  • Мнения: 287
Здравейте!
Аз не живея във вашия квартал, но водя часове по пилатес в спортна зала "Елиас" /намира се на ул. "Лозенец"15/. И понеже някои от вас идват при мен в неделя, искам да ви предупредя да не се разкарвате на 05.03., защото няма да имаме час.
Извинявам се за наместа в темичката ви, но няма как да предупредя по друг начин.
Поздрави! Simple Smile   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт