НЕпърва бременност-прилики,различия и всичко друго

  • 1 405
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 755
Имаше и прилики и разлики, но нищо супер различно.
И двата пъти беше планирано и стана много бързо, качих малко кг - 12 и 10. Първия път ми прилошаваше, но беше поносимо, докато втория беше ужасно, но пък първия имах проблеми с кръвното, гърба и кръста, докато втория нямах, но пък заради жегата ми се подуваха краката.
Каката родих лесно 2 дни след термин 3560кг, а малчо родих много трудно една семица преди термин 3700кг.

# 16
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
И си приличат, и се различават.
Първата бременност прекарах в легнало положение, с влизане и излизане от болницата за задържане, контракции, ниско кръвно, проблеми с бъбреците. Не ми се е гадело, нито повръщало, освен от миризмата на цигари, само да ги усетя и  Sick, а бях пушачка. Много ми се ядеше месо, всякакво. Умирах си за миризмата на прясно смелено кафе. Бях изключително нервна и докачлива, милото как ме изтрая не знам, но ме гледаше като писано яйце. Качих 16 кг. Не се нацепих, гърдите ми увеличиха размера си и от 90 качих на 100. Родих много лесно и бързо. Не успях да сваля всички килограми, едни 6 така си и стояха. Милото все ми казваше, че повече ме харесва с малкото коремче и по-големия бюст, който след 2 години и 3 месеца кърмене си остана същия като през бременността.

Втората бременност беше много по-лека от първата. Не ми се гадеше, не съм повръщала, не понасях миризмата на перилни препарати в супермаркетите, ставаше ми лошо и имах чувството, че всеки момент ще се свлека, та милото пазаруваше всички такива необходими нещица. Умирах си за мизизмата на цигари, ако пуши някой и аз като наркоманче се присламчвах да дишам, а хората се дърпаха. Не ми се ядеше месо, някак ми беше гаден вкуса, но обожавах да хапвам всякакви плодове и зеленчуци главно натюр. Пак си бях с ниско кръвно и една сутрин се свлякох на спирката. Добри хора ми помогнаха, повикаха линейка и си полежах в болницата за задържане, но освен този единствен престой там нямах никакви други проблеми, освен един синузит и един грип, с който ме зарази колега, но и тях преборихме без необходимост от антибиотици. Работех до края, макар като застъпих 8-мия месец да броях дните до 45-те дена. Трудно ми беше ставането сутрин, а след 16 ч имах чувството, че ще заспя, та пиех 3-тото кафе за деня. Ходих и на море, без проблем ми беше пътя, макар на връщане да валя един пороен дъжд и да не виждахме на 2 метра пред колата и в този момент щерката да писна - "ака ми се". Изправи ми се косата. Всъщност попътувах и доста командировки с втората бременност. Качих 13 кг. Втория път, независимо, че вече бях ударила 30-те свалих много бързо килограмите, дори и тези които си влачих от първата бременност. Вероятно тичането покрай 2 деца си каза думата, въпреки че малко реално ги извеждах навън, работех от в къщи и си поддържах къщата, гледах бебето и каката, която спрях от градина, а после пуснах предучилищна в училище. По това време разходките на малкото бяха до училището и обратно, като там малко играеше на детската площадка, защото тръгвахме доста по-рано, че да сме там навреме. Не се сдобих и със стрия. Бях много по-търпелива, много нежна и добра, нищо общо с предишната ужасяваща емоционалност, но честно казано ми струваше известни усилия. Да премисля и да не реагирам първо сигнално. Милото беше очарован, беше се подготвил за един малък ад, а то се оказа рай. Раждането си беше песен като първия път, макар да сглупих, някак не ми се искаше да излиза и когато дойдеше контракция вместо да и помогна ми идваше да "стисна кълки", та ми беше трудно да преодолея тази реакция, но пък всичко приключи за час и половина, т.е. двойно по-бързо от първия път, когато беше 3 часа.

Единствения спорт, който практикувам са креватните упражнения. Единствените тренировки, които правех са да играем с децата "на конче" /аз лягам по гръб, свивам си краката, слагам ги да седнат на краката ми, хващам ги за ръцете и ги клатушкам леко нагоре-надолу колкото мога. С малкото е лесно, ама с кака му ... все пак 5 години разлика в килограмите, пък тя искаше повече/. След раждането продължих да не ям месо, не съм вегетарианка, просто не ми се яде. Иначе го готвя. В къщи имаме 2 -ма души, които си го обичат и си го хапват. А момичетата са много лесни за наяждане - едната изяжда месото, а другата - гарнитурата. Малката госпожица като бебе ми се мръщеше на пюретата с месо и като се сетих как никак не ми се ядеше през бременността просто престанах да я мъча с тях, а слагах само бульона. Така си е и досега, опитва го, една-две хапки и го оставя. Всички изследвания са и в норма, почти не боледува, така че изобщо не ме притеснява този факт.

Иначе втория път изглеждах от по-рано бременна. С първата бременност ако не бях с прилепнали дрехи в 5-тия месец никой не вярваше, че съм бременна и се чудеха какво правя там за задържане толкова отрано. Чак в 6-тия коремчето си личеше, а до края не беше особено голямо, докато с втората бременност по-рано си пролича, още в 3-тия месец коремчето, а последното тримесечие като погледна надолу не можех да си видя обувките, голям проблем беше обуването на чорапи и обувки, милото ми помагаше. Първия път на 3-тия месец след раждането достигнах формата, с която си бях следващите 5 години, а втория ми трябваха 9 месеца. Корема ми се прибра значително по-бавно, макар че по-качествено.  Laughing Аз се притеснявах втория път да не ми се увеличат още гърдите, че тогава щеше да ми се наложи да си шия сутиени по поръчка, но те си запазиха формата и през бременността, и по време на кърменето /изключвам ефекта на препълване първите 6 месеца, който си е нормален/, и след него.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 482
Втората е по-зле. Гадене и ниско кръвно, виене на свят, почти припадъци. Брррр. Трети път няма да има...

Общи условия

Активация на акаунт