НЕпърва бременност-прилики,различия и всичко друго

  • 1 404
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 563
Мами, които сте раждали 2 или повече пъти, разкажете как са били следващите ви бременности в сравнение с първата,от това каква бременност сте имали,как се е променило тялото ви след като вече е било подложено на една бременност... до ако щете отношението на съпрузите ви през 2-3-4 бременност. Има ли неща които сте правили през втората, а сте си ги забранявали през първата бременност?Абе просто разкажете всичко което се сещате.   bouquet

# 1
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Нищо общо между двете бременности, сега все едно съм бременна за първи път. Както се шегувам, ако не беше корема, предния път можех и да родя, без да разбера, че съм била бременна - толкова лека бременност - нито гадене, нито повръщане, нито усложнения, притеснения, нищо! Първите месеци малко ми се поспиваше, но после до последно карах си колата буквално до самото раждане, не се спирах - постоянно напред-назад с приятели, изобщо - кеф!
Сега от втория месец започнах с кървене и болки подобни на контракции - много силни, направо имах чувството, че всеки момент ще ми дойде ... лежах, пих хапчета за задържане. Повръщам всеки ден поне по 2 пъти, от толкова повръщане ми се разрани гърлото и сега гъгна като говоря. Ако ходя на по-дълги разстояния пак ме заболява корема ниско-долу и трябва да седна за малко, отделно се изморявам много бързо. Става ми лошо, вие ми се свят, супер съм капризна за храната (това преди го нямаше) - яде ми се едно нещо и след 5 минути вече не го искам, искам друго и така мога до безкрай и в крайна сметка нищо да не ям  Crazy




# 2
  • Мнения: 931
Първите месеци на втората бременност определено ми бяха по-тежки от първите месеци на първата. Не знам дали се дължеше на ентусиазма и вълнението, които при втората вече не са така силни. Вторият триместър не ми се различава - жизнена и спокойна съм, така бях и с първото. За третия - ще видим тепърва  Mr. Green
Първата бременност повръщах по веднъж сутрин и после бях ОК. С втората по цял ден ми се гадеше и беше по-противно, въпреки че пък не съм повръщала така.Периодът на гадене освен това се проточи до петия месец. Усетих и силно спадане на имунитета, на два пъти се разболях и изкарах вирусите доста тежко.

Килограмите не помня точно, но мисля, че се движих горе-долу така. С първата бременност повече повръщах и бях отслабнала повече в началото, докато сега само задържах, без да съм сваляла, но по бегли спомени към настоящия момент бях в общи линии в тази ситуация.

За това се сещам към момента - в общи линии, бих казала, че по-скоро си приличат, отколкото да се различават двете ми бременности засега.

# 3
  • Мнения: 513
През първата бременност качих почти 30 кг, а през втората 16. Всичко друго ми беше долу-горе едно и също.

# 4
  • Мнения: 9 436
Първа бременност- мнооого тежка, с непрестанни повръщания , прокървяване , две бъбречни кризи, контракции. Адски много се пазех, защото исках да родя здраво бебе, въпреки тежката бременност. Раждането беше като по учебник- секцио. Възстанових се буквално за часове.
Втора бременност- без никакви проблеми. Много леко мина. Нищо общо с първата. За сметка на това, мнооого тежко раждане, отново секцио.

# 5
  • Мнения: 1 350
привет,
лека бременност на всички желая.
да споделя, че според мен всичко е до организъм, дали е подготвен, дали е здрав преди бременността, както и условията и нагласата на бременната към бременността.
ако стресът ви се е увеличил, не може това да не се отрази примерно.
за мен лично, и двете бременности протекоха леко, без гадене и подобни.
качих и с двете еднакви кила, по 18 кг. на работа пак до преди 45 ден ходих.
по-бързо като че ли мина втората като се занимавах с малката.
ММ не е променял отношението си, винаги сме се подкрепяли.
всяка бременност си имаше своите малки особености, своите притеснения преди бхс и тн,
като разлика - психически бях по-подготвена какво ме очаква, кое след кое следва,
както и сизиологично, по-мека шийка, по-леко родих,пак на 3-4 см разкритие не усещах нищо, пак ме приеха на 6см разкритие, пак толкова бързо за 2-3 часа от приемането, но контракциите не бяха толкова болезнени преди раждането точно.
не мога да кажа, че двете бременности са си приличали толкова, или са се различавали.
но аз с втората бях по-уверена, по-смела.
а съм преживявала всичко, всеки трепет, всяко вълнение при първото виждане на бебо на видеозон и тн неповторимо за всяка бременност, все едно е за първи път.

# 6
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Първата бременност беше някак си по-спокойна. Имах по-малко неразположения. Гадеше ми се по-малко, успях да се разболея само един път и то леко. Едниствено, че тогава се наложи да се лиша от 2 крайни зъба, заради невъзможността за направата на снимка и лечението с антибиотик. С втората бременност лепнах всички вируси като се стараех да ги изкарам възможно най-тежко  Tired, повръщах, имах проблем с венците. За раждането все още не мога да дам сравнение. Първото раждане със сигурност беше кошмарно и продължително, но тогава бях малко неука в това отношение и май сама си го направих да ми е гадно  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 758
Трета ми е по ред. Все еднакво протичат - знам кога, от какво ще ми стане зле. Продължително гадене - до началото на 5 м., много ниско кръвно, силни киселини. Чисто психически не съм по - спокойна, защото знам, че за съжаление нещата винаги могат да се объркат. Дано не е така и всички се радваме на края на гукащи бебчета. Тогава и всички неразположения и неприятности се забравят.
За мъжа ми съм все така луда, макар това да е най - спокойната ми бременност от гледна точка влияние на хормоните.
По - подготвена съм може би и вече не чета и не се подготвям така трескаво като предишните бременности. Знам какво ми трябва и от къде да го купя, имам идея как ще го гледам и възпитавам.
Лека и безпроблемна бременност на всички!!

# 8
  • Мнения: 563
А с тялото какво се случва? След като вече съм се "разтягала" един път, да очаквам ли че може да стана като "торба"?  Rolling Eyes Не че ми е чак пък толкова важо,но държа на външния си вид. Винаги съм си мислела че ще съм слаба и стегната,кожата ми е много еластична,но напоследък съм склонна да поставям под въпрос убежденията си. При първата бременност гърдите ми се увеличиха тройно още на втория месец,след раждането се събраха отново на мястото си, няма и намек за увисване, корема след раждането ми се залепи за гърба,без никакво нацепване,а корем си имах. Абе направо все едно не съм раждала,но дали ще е така и втория път или да се застраховам от рано с упражнения ,спорт и добра храна?....

# 9
  • София
  • Мнения: 758
Много голямо значение имат режимът ти преди да родиш, възраст, цялостно състояние на организма, качени килограми..Аз лично с първата се възстанових както ти описваш. С втория път вече по си личи - килограмите (и като цяло фигурата) ги върнах за месец, но има леко увисване на коремчето, което се забелязва като се съблека. Винаги съм спортувала и това със сигурност помага. Но и всяка бременност изтощава огранизма, кожата (и матката, и гърдите) се разтягат многократно, губи се еластичност. Виждала съм жени, на които не им личи, че са родили по 3 деца, но и съм убедена, че тялото им не е като на 20 год.

# 10
  • Мнения: 9 436
А с тялото какво се случва?

С първата бременност отслабнах. С втората напълнях с 15 кг ooooh!

# 11
  • Мнения: 1 677
Първата ми бременност беше лека, но след това трудно се възстанових.
Втората ми беше по-тежка, но след раждането се възстанових по-лесно.
По време и на двете съм наддавала нормално, като и след раждания еднакво бързо смъкнах излишните килограми.

# 12
  • Мнения: 513
Аз имам малко стрии и леко отпусната кожа на корема още от първата бременност. След второто раждане много отслабнах и сега приличам на вещица, но това го отдавам на кърменето и предполагам, че когато приключим, ще вляза във форма.

# 13
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
А с тялото какво се случва?

С първата бременност отслабнах. С втората напълнях с 15 кг ooooh!

Да, това забравих и аз да напиша - с първата качих 12кг., до момента с втората съм качила 17, а имам още месец  Laughing Иначе възвърнах бързо фигурата си и бързо свалих ненужните килца. Стрии ми се появиха, за щастие засега нямам нови.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 752
Първа бременност:ако не ми растеше корема нямаше да знам,че съм бременна.Никакви проблеми/родих момиче/.
Втора бременност:е разказа ми се играта:гадене,лошо ми ставаше от всякакви по-силни миризми,бебето риташе като лудо нон-стоп/родих момче/.
И с двете бременности свалих много бързо натрупаните килца.
Първото бебче беше 3.200кг. 2 дни преди термин.Второто 3кг.

Общи условия

Активация на акаунт