Препоръчайте ми таблетки, които се отразяват добре и на кожата

  • 4 198
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 692
 Hug

Имам предвид нещо от вида на ленено масло , рибено масло. Просто идеята ми е да нямат страничен ефект да омазняват кожата например, защото моята и без това е доста проблемна.  Peace Rolling Eyes

Правих изследвания на кръвта, на хормоните - няма никакви видими проблеми, но според козметичката ми и според мен проблема е вътрешен, защото реално не ми е толкова мазна кожата, а и плюс това редовно ходя на почистване и използвам козметика изцяло съобразена с типа на кожата ми.  Whistling

В момента допивам таблетки Цинк на Абофарма, изписани ми от дерматоложката, но мисля, че няма ефект, затова се насочих към лененото масло. в последствие видях, че и рибеното масло не е лошо и от там се получи проблема ми, който доведе до това да пусна нова тема. Търсих и четох във форума и в гугъл, но особено темите тук са със доста стара дата.  Peace

# 1
  • София
  • Мнения: 4 751
На мен много добре ми се е отразявал винаги курса с Дермабион  Simple Smile

Пих макси хеър, мерц, калмацин и разни други, чиито имена не помня, но видим ефект съм имала от Дермабион.

Сега пия коластра, но е рано да кажа за ефект.

Ще следя с интерес от какво са доволни другите.

# 2
  • Мнения: 1 692
Всички тези неща, които си пила, по твоя преценка ли са или са ти препоръчани от дерматолог?



Това пия в момента. По една таблетка на ден , 20 дена. След това почивка от 10 дни и после пак още две серии. Поне така ми каза дерматоложката, при която ходих. Сега съм на последната, трета серия и определено искам нещо, което да даде ефект.
На 22 съм, определено вече минала пубертета и може да се каже, че почти нямам ден в който да нямам пъпка или белег от пъпка по лицето.  Tired
Сега се сетих и друго характерно за кожата ми - трудно ми се скриват белезите от пъпки - стоят може би по 20-ина дни.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 751
Някои са ми препоръчвани от дерматолог- такива са Дермабион, Мерц, Геритамин, доколкото се сещам.

# 4
  • Мнения: 5 892
medissa, пиеш ли някакви добавки/ гледайки аватара и подписа ти оставам с впечатлението, че си фенка на фитнеса. Може да приемаш нещо, което да натоварва черния ти дроб и това да рефлектира върху кожата. Има едни хапчета на Хималая - Пурим, които много хубаво го чистят. Иначе за белези съм доволна от крема с охлюви на Гуто. А когато пъпките спрат да излизат- микродермабразио/ повече го харесвам от пилинга/ Peace

# 5
  • Мнения: 1 692
Не пия добавки, не съм фенка на фитнеса. Просто от седмица започнах да правя домашни упражнения за преса и аватара е с цел да ме стимулира да не се отказвам, защото съм близо до целта.  Mr. Green Laughing
Бях си взела едно шише Алое Вера на Форевър. Преди месец приключих с него. Не мисля да взимам пак, защото не мога да свикна с вкуса му. Иначе в началото доста ми помогна за редовното ходене до WC.
За белезите са ми препоръчвали етерични масла от лавандула и от чаено дърво, но не съм пробвала.
В началото на годината спрях да ходя на почистване на лице и направих 7 процедури химичен пилинг. Добре ми се отрази, в смисъл, че не ми се запушваше кожата и че между процедурите не ми излизаха пъпки, но интересното е, че след самата процедура (така съм също и с почистването) на другия ден имам 'наболи' 1-2 подкожни, които после минават и съответно всичко е по-добре. Струва ми се странно и необяснимо както за мен, така и за козметичката ми / тя е много добра при това/, защото изпипва всичко дори при самото почистване при вкарва някаква ампула. Пилинга не успя да ми заличи разширените пори, въпреки че докато го правех доста ми се белеше кожата. Даже го съчетавах с един крем на Исис с 13% гликолова к-на.

# 6
  • Мнения: 5 892
Определено проблема ти е вътрешен. Пробвай хапчетата, за които писах- много са евтини- 2-3лв. Ако има ефект до седмица ще видиш промяна ( ще ти стискам палци да е така  Hug). Пий 2 пъти на ден по 2. Моята дерматоложка каза, че химичен пилинг се прави най-често 1 на месец- ти кога успя да направиш 7? Отделно колко е неприятно да ходиш по улиците лющеща се ... Crazy За разширени пори бях чела да хвалят някакъв крем на Биодерма, но аз не съм го ползвала  Peace

# 7
  • Мнения: 1 692
Предполагам , че говориш за тези: http://bio.kasida.bg/himalaya-purim-grija-za-problemna-koja-30-t … tki-32-10374.html  Peace

Колко време се пият, правят ли се почивки?Нали нямат някакви странични ефекти , като дебелеене например?  Laughing

Ами на мен козметичката ми ми обясни, че химичния пилинг се прави минимум през 2 седмици и аз всъщност така и ходех. Първо ми даде този крем с 13% киселина, за да ми свикне кожата и след около седмица направих почистване и като се поуспокои кожата след 3-4 дни отидох на първия пилинг. Това беше началото на годината. За лющенето - тя почти не си личеше. Даже може да се каже, че аз вкъщи доста си я поубелвах като постоянно я бутах и дори и с пилинг гел някой път махах част от кожата. Видимо беше единствено като си сложа ДФТ и на носа леко се виждаше, че  е суха и става на малки прашинки, но нищо по драстично не е било.  newsm78 Laughing
За порите си бях купила на Ести Лаудер Идеалист, но разбрах, че той по-скоро има козметичен ефект отколкото реален и го спрях, защото ме е страх да не запушва кожата.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 751
За Пурим междудругото имам приятелка, която ги пи по схема от дерматолог.
Комбинират се със Септилин на Хималая.

Може да потърсиш във форума и интернет каква точно беше схемата Peace Тя беше изключително доволна. Аз имах такъв период, в който порите ми се запушваха постоянно, а кожата ми беше суха. Справих се след пилинг и много почистващи маски. До ден днешен това е режимът, който ми поддържа кожата- добри почистващи маски поне 3 пъти в седмицата- два пъти глинени, веднъж ензимна.

# 9
  • Мнения: 5 892
Същите са хапчетата, нямат никакви странични ефекти- билкови са. Никакви ограничения няма  Peace
Аз след химичен пилинг почвам да се беля след 1 седмица, но 4-5 дни.( в началото на май) През това време никакво показване на слънце- ако се наложи да ползвам защитен крем с фактор 50( те пък колко са мазни и как лъсва кожата е друга тема Tired). Моята дерматоложка каза- поне един месец почивка и никакви солариуми и самоинициативи да се обеля по-бързо.   Единствено ги търках лицето с грубата част на гъба( като тези за чинии) Laughing
Един път ми се наложи да изляза и си сложих ФДТ върху белещото се лице-  Joy Joy Joy

# 10
  • Мнения: 1 692
50 фактор ползвам често , дори и без пилинг. А за белене - не съм имала толкова фрапантни и най-вероятно не е бил направен както трябва - логично щом няма ефект, де. Laughing

И аз, като ги търсих в Гугъл видях, че се комбинират с още някакви. Странно. Сега ще потърся във форума.

# 11
  • тук и там
  • Мнения: 11 534
Не искам да те отчайвам-но аз съм на 38 и кожата ми продължава да е мазна-точно толкова,колкото беше и на 18 да речем ,а не съм имала хормонален проблем .Аз лично съм пила рибено масло и за съжаление при мен кожата се омазнява още повече от него,но нищо не пречи да опиташ.Подкрепям за Дермабион-пила съм го преди години и ми се отразяваше добре.Пилинга също е добра идея за този тип кожа,но през подходящия сезон-иначе можеш да си докараш и пигментни петна,както се случи при мен SadКато за начало,може да смениш продуктите които ползваш за мазна кожа или поне да разредиш ползването им-поне при мен съм забелязала,че измиващите продкти за мазна кожа се отразяват супер на кожата ми,но само в началото-след това започва да произвежда още повече себиум,за това ползвам продукт  за мазна кожа сутрин  да речем,а вечер за нормална.Веднъж седмично правя маска за да почистя лицето-с хума или готовата на Гарние с цинк,и разбира се веднъж месечно посещение при козметик,ако имаш възможност.Когато излизаш,можеш да ползваш Магнезиево мляко(още не съм пробвала,но смятам да пробвам-има доста добри отзиви за него в нета)-за матиране на кожата.Чела съм , че колагена на капсули намалял размера на порите,аз мисля да пробвам така или иначе но не точно заради порите а поради специфичните нужди на кожата ми ,предвид възрастта ми.Успех!  bouquet

# 12
  • Мнения: 5 892
Правилно подбраните продукти за мазна кожа би трябвало да помагат  newsm78 Няма логика да се разреждат. Хората с мазна кожа не трябва да ползват изсушаващи продукти или лосиони на спиртна основа- точно те в началото обират всичко, но после кожата се омазнява още повече. От много хора съм чувала, че хапчетата с хиалурон, кю10 или колаген са много хубави  Peace

# 13
  • Мнения: 1 692
Много съм доволна от гела за измиване на Биодерма Себиум.  Peace

# 14
  • Мнения: 1 692
Може ли да ми кажете каква е схемата на пиене на Пурим и Септилин?  Търсих в търсачката и в гугъл, но не намирам нищо.. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт