Вградена фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел

  • 314 219
  • 2 044
  •   1
Отговори
# 1 605
  • Мнения: 3 070
Благодаря, момичета! Малко накисване с вода и леко загряване на фурната свършиха страхотна работа, а беше наистина много карамел. (букет)

Ползва ли пиролизата при почистването или в крайна сметка не стигна до нея?

# 1 606
  • Мнения: 879
Основно карамелът почистих с вода, нагряване и попивателна гъба. След това включих пиролизата, но беше време за чистене така или иначе. Просто ме беше страх от пожар или друга повреда, защото производителят изрично е посочил в упътването грубото замърсяване да се почиства преди употребата на автопочистващата функция. При мен зацапването беше наистина много.

# 1 607
  • Мнения: 3 070
Най-хубавото е, че си се правила без повреди по уреда. Карамелът е сериозна работа, еле пък ако загори.

# 1 608
  • Мнения: 30
Никъде не прочетох мнение за Eurolux. Сигурно съм го пропуснала, темата е много обемна. А май съм се насочила към тази марка. Имам тяхна съдомиялна и аспиратор.

# 1 609
  • София
  • Мнения: 2 298
Включихме новата фурна. Направо съм очарована от печенето с горещ въздух и пара. Направих цяло пиле и стана страхотно - сочно, каквото никога преди не съм успявала да направя, дори бялото месо, което винаги е сухо стана много сочно. И месото направо падаше от костите. Тези дни ще се пробвам и с хляб.

# 1 610
  • Мнения: 2 299
Никъде не прочетох мнение за Eurolux. Сигурно съм го пропуснала, темата е много обемна. А май съм се насочила към тази марка. Имам тяхна съдомиялна и аспиратор.
Имам 4-ка стъклокерамични котлони на марката.
Майстора на кухнята ни е приятел и ни ги даде без надценка, та ни излезнаха доста изгодно.
Две години ги ползвам, вършат ми работа, единственото, което не ми хареса е че още след 3 готвене на тях се появиха едни кръгове около котлона и до сега няма махане, а не е загаряло нищо...стържа с ножчето, сменях препаратите и няма махане...
Фурните им не ми харесаха, тогава, сега незнам дали имат някой нов модел.
Тогава предлагаха фурни само с обем 56л, телескопичните водачи се продаваха отделно и струваха 120лв, ако не се лъжа, каталитичните панели също се продаваха отделно, а цените на фурните бяха около 500лв.
Не ми се струва изгодно...получаваш фурна без никаква екстра, че и с малък обем.

# 1 611
  • София
  • Мнения: 983
Аз съм ужасно недоволна от eurolux, 2-ка керамичен плот, който уж е като електролукс, ама само уж. Много бавно загряване и съответно забавяне в цялостното готвене, което ме изнервяше, но за фурна нямам мнение.

# 1 612
  • софия
  • Мнения: 25 478
Втори 3 в 2 котлони на eurolux ползвам и са си ок - http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=12&c=114&pid=758. Единствената разлика в по-новия модел, която намирам е, че новите се цапат по-лесно.

# 1 613
  • Мнения: 54 460
Има ли препарат за засъхнал варовик?
Майка ми е изкипила кафе, търка със стъргалката, но пак остават следи? Tired

# 1 614
  • Мнения: X
Търкайте с гъба напоена с оцет. Ако не стана напоете една салфетка с оцет и оставете върху петното за 1 час

# 1 615
  • София
  • Мнения: 12 006
Има ли препарат за засъхнал варовик?
Майка ми е изкипила кафе, търка със стъргалката, но пак остават следи? Tired
Meglo, напръсква се обилно, чака се поне 20-30 мин, може и повече, нищо, че ще изсъхне и след това варовика пада много лесно.

# 1 616
  • Мнения: 3
Здравейте,ще купуваме фурна за вграждане,доста разглеждах и  съм се спряла на AEG XXL-74 литра.Ако някой има такава фурна нека сподели дали е доволен.

# 1 617
  • Мнения: 54 460
Има ли препарат за засъхнал варовик?
Майка ми е изкипила кафе, търка със стъргалката, но пак остават следи? Tired
Meglo, напръсква се обилно, чака се поне 20-30 мин, може и повече, нищо, че ще изсъхне и след това варовика пада много лесно.

Какво Meglio, че те са много. Обезмаслител ли?

С оцет съм пробвала, пак остават.

# 1 618
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Има ли препарат за засъхнал варовик?
Майка ми е изкипила кафе, търка със стъргалката, но пак остават следи? Tired
Meglo, напръсква се обилно, чака се поне 20-30 мин, може и повече, нищо, че ще изсъхне и след това варовика пада много лесно.
[/spoiler]

Какво Meglio, че те са много. Обезмаслител ли?

С оцет съм пробвала, пак остават.
Повечето видове са с един и същи състав, но с различна миризма, съответно цвят. Само онова с марсилския сапун има по-различен състав - логично. Обезмаслител е, но се справя идеално с варовик.

# 1 619
  • Мнения: 54 460
Значи с марсилски сапун?

Общи условия

Активация на акаунт