Фетална Морфология в Пловдив

  • 23 122
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 38
От самия преглед - много набързо, като накрая с извод "всичко е наред".
След това увещания за БХС, който аз не исках. Дадоха ми само диск и снимки, но моята АГ казваше че трябва да има и друг лист с описание.
Иначе бях възхитена от чакалнята, от кабинета, много хубаво направено за вадене на много пари  Mr. Green
Така е, чакалнята действа много зарибяващо, но в крайна сметка е много важно лекарят, който прави прегледа да е компетентен, тогава дори и с по-стара апаратура ще види, ако има проблем. За Даскалов не смятам, че е толкова добър, колкото го хвалят.
Аз правих БХС и ФМ в Селената, при д-р Кръшков. Знам, че специализира и е добър най-вече за ФМ. Получих диск, лист с описание и по мое желание амбулаторен лист и фактура.

# 16
  • Мнения: 2 070
Станислава Димовска-Текьова, как мина прегледа?

# 17
  • Мнения: 277
Прегледа мина добре,доктора много настояваше обаче да направя и БХС,без да има защо,при тях излизаше 140лв ФМ+БХС,на следващия ден отидох в друга лаборатория с измерванията дадени ми от д-р Даскалов и направих БХС за 45лв Simple Smile но понеже още не съм се спряла на АГ не са ми разчетени резултатите  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 38
Докато си намериш лекар можеш да направиш безплатна консултация с проф. Кременски, копирам линк към форума
http://lmpbg.org/now/home/index_new.htm

# 19
  • Мнения: 277
Докато си намериш лекар можеш да направиш безплатна консултация с проф. Кременски, копирам линк към форума
http://lmpbg.org/now/home/index_new.htm

много благодаря,но нещо не мога да се ориентирам в сайта,какво да търся  Thinking

# 20
  • Мнения: 38
Влизаш във форума, регистрираш се, задаваш въпроса си към професора, като описваш подробно резултатите от БХС и замерванията. Аз моите ги имах в електронен вариант и направо ги копирах.

# 21
  • Мнения: 40
Аз също бях на преглед, но при доц. Малинова и останах с доста добри впечатления от нея и от прегледа Hug

# 22
  • Мнения: 248
Аз правих БХС и ФМ в Селената, при д-р Кръшков. Знам, че специализира и е добър най-вече за ФМ. Получих диск, лист с описание и по мое желание амбулаторен лист и фактура.

Привет, а дали може да споделиш колко ти излязоха БХС и ФМ в Селената. И аз съм се насочила натам, но ми се иска да бъда подготвена и за цената. Мерси предварително!

# 23
  • Мнения: 38
Платих 70 лева, но тогава бях в болницата 2 дена и не съм сигурна тия 70 лева дали не са само за БХС , а ФМ да съм минала метър, защото на фактурата, която поисках пишеше само БХС.
Иначе, когато бях само за ФМ платих 90 лева.

Последна редакция: пт, 16 авг 2013, 23:31 от Lapen

# 24
  • Мнения: 248
Прегледа мина добре,доктора много настояваше обаче да направя и БХС,без да има защо,при тях излизаше 140лв ФМ+БХС,на следващия ден отидох в друга лаборатория с измерванията дадени ми от д-р Даскалов и направих БХС за 45лв Simple Smile но понеже още не съм се спряла на АГ не са ми разчетени резултатите  Simple Smile
А може ли малко инфо, дали само д-р Даскалов прави ФМ в неговата клиника или в случай, че изрично не помолиш да е той, има шанс да се случи и някой друг? А да... и ако не е тайна- колко ти струваше само ФМ?

# 25
  • Мнения: 261
emiliaaa, ти за БХС ли питаш или за ФМ?

Аз направих БХС при АГ, която ми води и ЖК, но по неин съвет изпратихме измерванията и кръвта в София в Майчин дом. 50 лв. е цената, която платих в Майчин дом, а на АГ не съм плащала, аз съм по друг параграф, но мога да ти кажа къде преглежда и да попиташ за цената, ако те интересува. ФМ, пак по съвет на моята АГ направих при д-р Троянчев. При него, доколкото знам, се заплаща 80 лв., като в тази цена е включен и диска.

С нещо друго ако мога да ти бъда полезна...

# 26
  • Мнения: 38
bebe dj, на диска целия преглед ли ти записаха? На моя записа няма и минута, мислех, че бебето ще се вижда добре (поне така ми казаха познати), ама не и много се разочаровах, а ММ направо побесня. Макар, че отидох най-вече за да ми кажат, че всичко с бебето е наред, но като дават диск поне да има нещо на него.

# 27
  • Мнения: 261
Lapen, прегледът продължи около 40 мин., а продължителността на диска 20-25 мин. Не е точно целият преглед, но ако се замислиш и за какво ти е - последователно се виждат на диска: череп, мозък, лице / тук се гледа за деформации като заешка устна/, после: сърце, диафрагма, др вътрешни органи, кръвоток към матка, плацента, плод. Имаше и разни измервания на органите на плода и това е в общи линии - ако се самислиш, не е особено интересно да си го пуснеш да го гледаш, ако не си специалист. Когато го пуснах на моите родители и те доста милите се блещиха докато започнат "да виждат" това, което им обяснявах.

# 28
  • Мнения: 38
Явно съм имала по-големи очаквания, може би, защото позната ми каза, че бебето се вижда почти както ще се роди. А бе важното е, че всичко с него е ок, пък после ще си го гледам всеки ден  Simple Smile

# 29
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
Здравейте, момичета! Аз засега съм се насочила към д-р Кръшков, при него раждах предишния път /2008 г./, той ми следи бременността и ми прави ФМ. Тогава отказах БХС, но сега съм на 36 г. и мисля да не го пропускам. Още не съм му се обадила, понеже съм в 9 гест. седмица. Чета, обаче, че има новости в сравнение с 2008г, вече се препоръчва да се прави по-рано между 11 и 13 г.с., а не 16 г.с.
Има ли някой информация колко струва към момента ФМ+БХС в Селена?

Въпрос към Станислава Димовска-Текьова: в коя лаборатория си направи изследването, да имам предвид, ако е  цената на Селена ми се стори висока?   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт