Подлежат ли на кражба партньорите?

  • 24 928
  • 511
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 9 990
той и портфейла не желае да бъде откраднат...ама циганката бърка и взима. Така се бърка и в ума на хората.--хората за това са хора-податливи са, не са машина.

# 466
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не винаги, Катарин хората знаят, какво Точно Желаят обаче, при "качествена" намеса на трети. Някои горко се разкайват после и съжаляват. Има си начини за такава намеса. Т.е. някой е откраднат преди да е решил, осъзнал и декларирал, че не желае. Напротив, по-често чак след намесата се вкарва тази реплика, като оправдание, за по-лесно. Много са редки ситуациите, в които единя си казва-аз не искам повече, пък чак тогава се намесва трето лице. Обикновено третия се крие и отрича до последно, и не е случайно.
И пак да кажа-въобще не иде реч да иска някой да те напусне първо и да не те желае, затова да го "открадват"-това е много лека версия.
В момента, в който изнеряващия се хване на "кукичката на крадеца", то той вече не ти принадлежи. Дори да се скъса от разкаяние и да повтаря по сто пъти на ден, как не е искал да се случи......
Ако човек наистина не желае нещо, няма сила, която да го принуди.
Поддал ли се е на чара/магията/намесата на външния човек, значи го желае-съзнателно или не.



То рибата в морето никоя не иска да се закачи на въдицата  Wink



Цитат
Ако човек наистина не желае нещо, няма сила, която да го принуди.

Да но винаги могат да те прилъжат  Mr. Green та било то и моментно да те подведат Wink
Има неведоми сили  Laughing   дам ....... Whistling

# 467
  • Мнения: 755
Защо третият да е злият гений разрушил хармонията между двамата?!

Ако третия е тръгнал да краде да , той е лошия  Laughing Ако милУто е тръгнало на лов за трети  Mr. Green има разлика , не мислиш ли  Wink


И аз мога да се подам на някой напорист крадльо  Crazy като, се замисля малко по филмирано   Crazy

бе...не съм много съгласна, защото ако те "ловуват", ти едва ли патки пасеш/т.е.  рано или късно схващаш идеята/...,а че сме податливи сме, хора сме, но го правим, не против желанията си де...та затова не го виждам като кражба тази история.

# 468
  • Мнения: X
Някак ми е нелепо сравнението портфейл/човек....Все пак човека не го хващат за врата, за да го разнасят насам-натам, напълно съзнателно отива където и да е, пък бил той и "подмамен".

Да, хората са податливи.Но, не го правят против волята си....    Laughing   Напълно съзнателно и доброволно се поддават на изкушения/манипулации/въдички...    Grinning  , именно защото не са машини, имат ума/възможността да мислят, затова и напълно съзнателно "тръгват" след крадеца.
Както писах, после могат да се скъсат от разкаяние и отричане, но е факт, че никой насила не ги е замъкнал където и да е, напълно доброволно и съзнателно са позволили да бъдат "откраднати".


# 469
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Някак ми е нелепо сравнението портфейл/човек....Все пак човека не го хващат за врата, за да го разнасят насам-натам, напълно съзнателно отива където и да е, пък бил той и "подмамен".

Да, хората са податливи.Но, не го правят против волята си....    Laughing  Напълно съзнателно и доброволно се поддават на изкушения/манипулации/въдички...    Grinning  , именно защото не са машини, имат ума/възможността да мислят, затова и напълно съзнателно "тръгват" след крадеца.
Както писах, после могат да се скъсат от разкаяние и отричане, но е факт, че никой насила не ги е замъкнал където и да е, напълно доброволно и съзнателно са позволили да бъдат "откраднати".


Що глупости и щуротии неосъзнати съм направила ехеЙ  Laughing

Сигурно съм била в момент на невменяемост  Crazy



Не оправдавам подалите се на кражба  Wink , просто се опитвам да видя и двете страни.

Знам че е изтъркано но , един път да сгрешиш, да се подЛъзнеш някак си е простимо  Sunglasses но втори , и т.н.  не е грешка а си е избор/решение.
То и първият път  е избор/решние но, може да си подведен , да си изглупял , да си проБал да играеш с огъня  и т.н.  Бе един вид оправданията , важат Wink

# 470
  • Мнения: X
Цитат
Що глупости и щуротии неосъзнати съм направила ехеЙ  Laughing
Като например?    Simple Smile

# 471
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Katarin X. Wink
не се хващай буквлно за думата , ти никога ли не си грешла , никога ли не си била подвеждна за нещо си , никога ли не си правила нещо 'неразумно'  ...... Wink



опс забравих че си Краси  Grinning







# 472
  • Мнения: X
Katarin X. Wink
не се хващай буквлно за думата , ти никога ли не си грешла , никога ли не си била подвеждна за нещо си , никога ли не си правила нещо 'неразумно'  ...... Wink
Правила съм.И глупости, и неразумности, и грешки.....Но са били напълно осъзнати.
Т.е., знаела съм, че са глупости/грешки, но съм искала да ги направя, не е било неосъзнато.
Затова и питах за пример.
Защото дори когато човек върши простотии, пак го прави с ясното съзнание, че не е редно.
Но го прави, защото е кеф/удоволствие/иска му се, и се надява последствията да не са големи.Или да го подминат.

# 473
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Правила съм.И глупости, и неразумности, и грешки.....Но са били напълно осъзнати.


хаххах ок ,

много ясно  Laughing

Сега ако кажеш че си предвиждла и последствията  Mr. Green

    Една грешка не е грешка докато не видиш резултата от нея  Wink
За едни може да се окаже грешка за други не  Wink



# 474
  • Мнения: X

Правила съм.И глупости, и неразумности, и грешки.....Но са били напълно осъзнати.


хаххах ок ,

много ясно  Laughing

Сега ако кажеш че си предвиждла и последствията  Mr. Green

    Една грешка не е грешка докато не видиш резултата от нея  Wink

Понеже не даваш конкретен пример, да вземем изневярата.
Ако изневериш, не осъзнаваш ли, че правиш нещо нередно?
Или си казваш:"Ама той, любовника е виновен...че ме открадна!"     Laughing
Или казваш, че не можеш да предвидиш възможните последици от една изневяра?
Те възможностите не са чак толкова много:
не те хващат, разминава ти се
хващат те, половинката те изоставя
хващат те, половинката ти прощава
хващат те, ти си тръгваш доброволно
Това, че не си седнала да обмисляш вариантите, преди да "те откраднат", не означава, че не си наясно с тях.Просто е по-лесно да ги пренебрегнеш....    Grinning
И после да се оправдаеш с "Ама аз не съзнавах....не помислих.....не предполагах, че...."
Не откриваш топлата вода.    Laughing   Всички са/сме минали през подобни .....терзания/оправдания.

# 475
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Понеже не даваш конкретен пример, да вземем изневярата.
Ако изневериш, не осъзнаваш ли, че правиш нещо нередно?



    В момент на удоволствие/задоволствие/ когато нещо е приятно  мислиш ли че човек осъзнава колко е 'нередно' нещо прави  Laughing

     


И после да се оправдаеш с "Ама аз не съзнавах....не помислих.....не предполагах, че...."
Не откриваш топлата вода.    Laughing   Всички са/сме минали през подобни .....терзания/оправдания.



Така е , но ако ти е за първи път да , тези неща вървят  Wink Факт.

Понякога се оказват и искрени  Wink


Когато 'грешката' се повтори или стане циклична , да , не откриваме топлата вода Wink





   


   

# 476
  • Мнения: X

И после да се оправдаеш с "Ама аз не съзнавах....не помислих.....не предполагах, че...."
Не откриваш топлата вода.    Laughing   Всички са/сме минали през подобни .....терзания/оправдания.



Така е , но ако ти е за първи път да , тези неща вървят  Wink Факт.

Понякога се оказват и искрени  Wink

Това, че ще ти простят грешката, или пък наистина съжаляваш, че си я извършила, не означава, че си я направила несъзнателно, без да я искаш.    Laughing
Просто тайно си се надявала да ти се разминат последствията.  Grinning
А след като са те хванали, вече пускаш в ход защитните механизми....

# 477
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Просто тайно си се надявала да ти се разминат последствията.  Grinning
А след като са те хванали, вече пускаш в ход защитните механизми....



Ти винаги ли мислиш за напред  Wink
Никога ли не си се наслаждавала на момента тук и сега  Crazy

Ако говорим кокнкретно за изневяра (ти се натам забиваш) Може и да не хванат неверника ,но човека да изпита вина и угризения а не каф че не са го ловнали и че може да повтори  Wink




Ох , спирам че добра хранилка ти направих  Peace Краска Wink

# 478
  • Мнения: X

Просто тайно си се надявала да ти се разминат последствията.  Grinning
А след като са те хванали, вече пускаш в ход защитните механизми....



Ти винаги ли мислиш за напред  Wink Не, но това не означава, че правиш нещо несъзнателно. Просто игнорираш неприятните мисли. 
Никога ли не си се наслаждавала на момента тук и сега  Crazy Да.Но това не означава, че не си наясно, че правиш грешка.

Ако говорим кокнкретно за изневяра (ти се натам забиваш) Може и да не хванат неверника ,но човека да изпита вина и угризения а не каф че не са го ловнали и че може да повтори  Wink
Не забивам аз натам.    Laughing
Питах те за друг пример, в който си направила нещо абсолютно без да съзнаваш , че вършиш глупост/грешка/беля.Ти не даде.А темата си е за изневяра, затова и се хванах за нея като пример.   Peace
Да, може и да не го хванат.Да, може и да изпитва вина и угризения, че е изневерил.НО,това не означава , че е изневерил несъзнателно, без да иска, т.е., че любовницата го е "откраднала".
Дори да съжалява после, в момента, в който се е поддал и е изневерил, го е направил, защото го е искал, било му е хубаво, съзнателно или не, е бил наясно, че не трябва да го прави, но..... що пък не!    Laughing
Мисля, че се плъзгаш по повърхността и не виждаш същността.
Дали човек ще изневери, дали ще пие и ще се качи да шофира, дали ще излъже, или каквато щеш простотия си измисли, той винаги е наясно, че върши нещо нередно.Просто е по-лесно да приспи съвестта/съзнанието си, и после, ако последствията не му се разминат, да си измисля оправдания.
Само пияния до козирката не знае какви ги върши.    Laughing  И пак не е сигурно....

# 479
  • Мнения: 9 990
затова и напълно съзнателно "тръгват" след крадеца.
Както писах, после могат да се скъсат от разкаяние и отричане, но е факт, че никой насила не ги е замъкнал където и да е, напълно доброволно и съзнателно са позволили да бъдат "откраднати".



Насила не, но все пак-откраднати.... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт