Отговори
# 105
  • Мнения: 43
 Здравейте,

 утре се прибираме от морето -изкарахме страхотно .....Дара е по-добре,няма изкарване от водата ,плаче и едва я изкарваме ,за наша радост се засякохме с приятелско семейство ,което са с деца на 2 и 9 г. и това се оказа перфектно ,защото много си играха ,а ние си говорихме!
  Доволни сме от хотела -на няма и 100м. от плажа е ,даже пред самия хотел е ,храната е разнообразна ,Дара не хапва много ,но каквото иска си похапва .
  Починахме си с татко й-аз се отпуснах и си хапнах и пийнах каквото исках Laughing Другото е ,че си правихме разходки до Слънчев бряг,Несебър и Св. Влас,та си разнообразихме много почивката,возихме се на какви ли не влакчета ,колички и разни подобни!  Laughing
 Дано сме здрави и като се приберем.
Хелънче,направо не знам какво ти е ,дано не е сериозно и намерите подходящия специалист! Hug
Мейдънли,супер звучиш за работата,дано другото лято все пак починете и на морето!За децата си  е супер емоция! Hug
Бюти,и аз искам снимкаааа да те видя каква си сладка мама! Hug
Чинче,ти си герой! Hug За памперса аз махнах и дневния и нощния ,но когато беше болна се изпускаше,сега на морето имаме нов номер  или по-скоро прогрес-вече не иска на гърне и цяла седмица иска само на "летната"-тоалетната ,което разбира се ме радва,нооо понякога ме послъгва само и само ,за да пуска водата  Laughing
Цвети , Hug за Мона и теб!
Дидолинка,как сте ? Hug
Криси ,да сте здрави ,само това ще ви пожелая! Hug
Здраве на всички желая и много прегръдки от нас с Дара  Hug

Последна редакция: пн, 15 юли 2013, 16:40 от ichkata83

# 106
  • Мнения: 2 456
Eх, Хелънче... Нико падна лошо и му се отчупи леко едното предно зъбче, съвсем леко, почти незабележимо, но такова нещо не му се е случвало. Дали няма да се върнат пак на мястото, когато всичко зарасне. Аз не вярвам при постоянните да има някакъв проблем. Все пак вземи второ мнение за твое спокойствие..

Мейдънли, радвам се, че се адаптираш добре на работа...

Зверче, като каза за чийзкейка, ще взема да направя и аз... а баницата на майка ти.... дълго ще я сънувам. Simple Smile

Цвети, и Нико ми вика :"не цунай ме, тати цуна ме! "  Shocked Crossing Arms

Царевични пръчици не давам. Особено след историята на Зверчето. Simple Smile Не ги е опитвал даже. Виж солети си хапва. Правя му и солени мъфини с грах, царевица и маслини, това яде навън ако толкова много иска да яде нещо... Нося и плодове по градинките.
Момичета, вашите деца будят ли се още през нощта? Всяка нощ ми се буди.
Иска ми се да оставя Нико малко на майка ми и баща ми, а ние със Слав да отидем за 2-3 дни на море с Борис, но не... не иска и да чуе.  Rolling Eyes Склоних само на разходка- пак сме щели да го вземем, и той да се разходел.  Whistling

и сега малко офф топик въпрос ама... купих си една жилетка от Теранова без да я пробвам и се оказа, че ми е голяма, може ли да се връща стока при тях? Някой има ли представа?

# 107
  • Мнения: 90
Ичка, по-добре съм  Hug Сега като отида на преглед,ще кажа със сигурност какво - що. Много хубави снимки във фб,явно купона е на лице  Hug

Хелънче,и аз да питам - как така са набити,защо не го заведеш на зъболекар да ги погледне? Те така или иначе ще се сменят,тези ще паднат,но поне да сте спокойни. Иначе каката като беше на 2 падна на стълбите при свекърите и си счупи предно зъбче,после го смени...

Чинче,гледам ,че Борис вече е направил половин годинка   bouquet Честит му полу-рожден ден!И да - Надя се буди,но само да пие вода или да пишка.После си заспива отново.

За сладоледите и зрънчовците... стига бе,хора,колко пък толкова ядат,че така го умувате  Rolling Eyes Голяма работа като яде зрънчо и сладолед от време на време,нали не е основна и редовна храна.Недейте така,има и по-лоши работи от 1 царевична пръчка...

Цвети,малко ти завиждам,че си на работа...

Сигурно още много пропускам,но ще слагам НАдя да спи,после пак   bouquet

# 108
  • Мнения: 43
Добро ранно утро,

пия си кафенцето на тераската за последно и вдишвам морски въздух ....еххх ще ми липсва моренцето,обожавам го ,и да ви кажа ей така да ми готвят ,чистят ,а аз само на плаж мога мноооооооооого да изкарам,хи хи Laughing

Дидолинка,прекрасно си изкарахме тази година,мисля по-добре от миналата,еее има и своите минуси като искам това и онова от страна на Дарка ,ама така са!
 И аз мисля като теб -Дара изяжда по 5-6 царевични пръчки и само ближе сладолед ,който татко и повече от половината е изял и то от този крем -сладоледа-не мисля ,че е фатално ,а и сега са деца ,кога ако не сега ....гледам да е в нормални граници просто!

Чинче,малеее кога станаха 6м.  Hug Да все такъв сладкиш!
Хелънче,знам че нямаш настроение ,ама пиши като има някакво развитие,че ви мисля! Hug

Хубав ден,мамита ,ние днес до обед за последно ще се цопнем и обратно към ежедневието!

# 109
  • софия
  • Мнения: 1 305
Добро утро,
Хелан, Дани падна така и аз му върнах зъбчето обратно, намести се, но явно при вас е по сложно Rolling Eyes
Ичка, заслужихте си хубава почивка, лек път.
Чинче, що да не може да се връщат неща, най много да те накарат да си купиш нещо друго за тези пари.
Аз съм гроги тези дни, ходя от 8 на работа за да мога да си тръгвам в 4.30 и съм доста изморена, спиии ми сеееее, но така ще мога септември да взимам децата навреме.

# 110
  • София
  • Мнения: 169
Здравейте Hug
Хелънче, аз си мисля, че това няма как да повлияе на постоянните зъбки Hug
Чин-че, и аз мисля, че можеш да я върнеш, най-много наистина, както Цвети писа, да те накарат да си вземеш нещо друго. А баницата на майка ми пак ще я опиташ, хихи:) Ти успя ли да направиш чийзкейк?
Дидолинка, Ичка, и аз така си виках онзи път, нищо няма да му стане от 1 път да яде зрънчо, уви стана му! За това повече НЕ! Аз пък смятам, че точно сега е най-важно да не ядат боклуци, сега им се развива имунната система за цял живот и храната е основното, което влияе на това, така че за мен всеки боклук, който изяде има значение.Не че изобщо не му давам, но всеки такъв който успявам да му спестя е постижение....Не се заяждам, не се обиждайте, просто това е моето мнение Peace Hug

Цвети, разбира те за спането, и аз съм от 8 на работа (и аз така, за да си тръгна в 4:30), и много ми се спи, особено в дни като вчера, когато дребното спало 3.5часа следобед и вечерта до 23:30 не искаше да заспи и вилня, сега така ми се спи, че направо на стола заспивам... Confused

Аз пък тъкмо вчера ви го похвалих дребното, че не се изпуска и вечерта се изпишка, докато викаше към мен : " Мамооооо бързоооо гъ(р)нетооо!!!" Mr. Green Ама айде ще му го простя, вчера му купих някакво ново шише, спортно уж и изпи 300мл наведнъж почти Mr. Green

Лек ден, отивам да обядвам, поне евентуално малко да се разбудя Hug

# 111
  • Мнения: 141
Хелънче,ужасна случка,дано пък като спадне отока да се покажат зъбките.Миличкия Алекс.Гушкам ви и двамата! Hug
Мейдънли,успех с новата работа.Разбирам те,защото аз го преживях същото с ММ.От 2 седмици е на нова работа,затова и не дойде на морето,но живот и здраве има шанс за отпуска другия месец и ще ни води някъде.Дано и вие да успеете. Wink
Цвети,бързо адаптиране и повече сън!Със сигурност си много уморена,но вероятно скоро ще свикнеш с новия режим. Hug
Чин,татко оптимист е Слав  Mr. Green Хубаво е,че е такъв,но пък сигурно ще се съгласи за една разходка.Хем на Нико баба му и дядо му да му се нарадват насаме и за тях ще е радост.

От една пръчка нищо няма да му стане,но и без нея пак така!Като започнат да го жалят много се ядосвам,майка му не давала,аууу .. а не знаят,че мине замине все някой го черпи,така че яде.Когато другите деца хапват и на него давам,това ще му е. Simple Smile
Той вкъщи също си мисли,че яде сладолед,а всъщност му замразявам пасирани плодове,не се е оплакал засега. Wink

Последна редакция: вт, 16 юли 2013, 16:18 от PaO

# 112
  • Мнения: 4 370
Зверче, и аз съм на тоя принцип. То сега количествата са малки, но сега градят навици, вкусове. Предпочитам да ги насоча към по здравословни неща. Не ги забранявам напълно. Ако някой ги почерпи няма проблеми, но не купувам.  Laughing
Сладолед си хапва, понеже и аз обичам. В София има и такъв без консерванти, но тук избора е доста ограничен и правя компромис. Фризера е пълен с вреден сладолед. Simple Smile

Хелен, много неприятна ситуация. Дано да няма последствия във времето.

За пишкането си говорите - Никола вече изцяло е без памперс. Само нощен слагам. Свеки като го вземе за 1 ден държи да го гледа с памперси, въпреки че си казва и за пишане и за акане. Но според мен вече сме приключили с памперсите. Може би бих сложила, ако излизаме вечер на някакво събиране, но така у нас или на площадки ,абсурд.



# 113
  • Мнения: 90
Аз пък не съм съгласна,че навиците и вкусовете  изградени сега - ще бъдат доживот  Peace Това,което съм харесвала и обичала като храна като малка,няма нищо общо с това,което обичам сега. Преди ядях вредни храни,сега се храня здравословно. Имам и много обратни примери,на хранещи се като деца само с полезни храни,които сега се тъпчат безразборно с какво ли не... не го казвам с цел да се заяждам,просто изказвам мнение  Hug

И Надя е без памперс ,но през нощта слагам и аз!

После ще се включа по-адекватно,че бързаме да излезем преди да завали..

# 114
  • София
  • Мнения: 13 206
Зверче, явно вашите познати и вие не ядете сладолед или поне не често. Аз не мога да купувам сладолед и да се крия от децата. Те ядат нон-стоп. Полезно е за гърлото даже, особено зимата, когато страдат от ангина. Wink Но ако вкъщи не ядем сладолед никога няма зорлем да им давам. Ралито вика на сладоледа "Туака". Нямам идея защо, няма звукова връзка с думата, но тя крещи като полудяла Туакаа, Туакааа, винаги когато види сладолед или като споменем за него  Laughing Племениците ми зад океана също целогодишно ядат сладолед и само тука го има мита, че от сладоледа боли гърло  Crazy

Зрънчо аз също не давам, ама не за друго, а защото става на лепкава топка. Иначе си има натурални. Но не купувам. Ако ги почерпят или някой им донесе не правя драми от това. Не знам каква е историята на Зверчето. Пропуснала съм явно  Rolling Eyes

По градинките храна не нося и не обичам изобщо да ядат когато играят и се въргалят къде ли не. Дразня се ако ги почерпят навън, няма толкова да прегладнеят ако не набиват и по площадките. Мразя да им мажа ръцете с мокри кърпи само и само да ядат някакви неща на площадката. Затова и в почти всички случаи отказвам да ги черпят.

Съгласна съм с Дидолинка (кога ще се видим с теб? Вече сме на линия  Hug) И бих добавила, освен хранещи се деца и криещи се такива  Crazy Сашата има забрана да купува ледени сокове. Познайте дали не го прави. Е, освен да говоря, че са вода, подсладител и боя и предизвикват рак не ми остава друго. И все пак утеха е, че не купува всеки ден, защото знае, че съм много люта ако я хвана  Crazy Но е факт, че пристъпва забраната ми. Така че всичко може да бъде контролирано до възраст 7 г. После край! Wink Надявам се, никой тук не се заблуждава, че за 7 г. ще е формирал вкуса на детето си така, че да не купи и яде зрънчо (условно избрах храната) в училищната лафка. Това първо не е възможно и второ

Мейдънли, супер за работата, че си доволна. Това е много важно! При нас яслата не работи през август само. От 2 септември децата са си на линия, а от 15-ти идват бебетата. Нашите вече стават големи  Sunglasses

Ралчето днес вече е по гащи. Скъса се да ги сваля и да сяда на гърнето. После ги вдига, ама все дупето й голо  Crazy Накрая се изпишка на пода и започна да крещи доволно "Иж, Иж, ижижижиж"  Mr. Green Ще видим, трябва време, ще се научи. А защо искате да махате сега нощен памперс?  newsm78 Аз на Саша го махнах след или около 3 г. някъде. Опредлено не мога да отказвам на детето вода вечер и когато и да било. Да, вярно че за да не пишка не бива да пие вода, но аз предпочитах да си пие. Ставах нощем да я изпишкам първоначално в някакъв час и така.. но това беше около година след нощния памперс.

Хелънче, правете снимка да се види зародишите на постоянните как са. Но това все пак са млечни зъби, та не се притеснявай. Те падат около 6-7 г. и на постоянните няма да им има нищо.

# 115
  • Мнения: 378
Хелънче, звучи страшничко, но щом не са счупени аз мисля, че може да се наместят. А на постоянните едва ли ще повлияят. Дано не е сериозно Praynig, пиши след като го види зъболекар Hug

Аз пък не съм съгласна,че навиците и вкусовете  изградени сега - ще бъдат доживот  Peace Това,което съм харесвала и обичала като храна като малка,няма нищо общо с това,което обичам сега.
Това което не обичах и не хапвах като малка сега го ям като разпрана Blush. Най-явния пример ми е майонезата, до една възраст ми изглеждаше като най-гнусното нещо на света, а сега я слагам на всичко, все едно не мога да й се нарадвам Blush.

Сладолед моето не иска, давала съм му да опита, мръщи се и не повтаря.

С памперса сме до никъде, категорично не иска на гърне, на тоалетна, на трева. Баща му му показва по мъжки - тц. Всичко бебешко сам отказа, още имам надежда и това да стане естествено, когато е топло го пускам само по гащички, дано лятото ни помогне.

# 116
  • Мнения: 199
Привет и от мен по късна доба! Simple Smile

Аз съм съвсем сама тази седмица и мисля да се възползвам. WinkМоите деца все още са на морето,от тази седмица-с татко и дядо.Закарах ММ и се прибрах.Жожо така се беше затъжил за мен,че не спря да ме гуши.Кака му едвам се класираше.Ако ММ не си беше взел отпуска щях да си ги прибера-така ми беше домъчняло...Иначе са много пораснали-той се е издължил,поотслабнал... GrinningПостоянно препикава пясъка на плажа-въобще не казва и директно пишка.Малко ме беше срам,но няма как-пишка без предупреждение.За акането си казва и ходи-даже иска и сам да си се държи за тоалетната чиния.Памперс му слагаме за разходките(макар че е грешка;да си знае детето).Има едни сгъваеми гърненца с крачета(в Мадър кеър ги има),които са много удобни за дечица,които не искат иначе.И за пишкане стават.Ползвах такова с кака му.Аз пък нощния памперс на София го махнах безпроблемно 2седм.след дневния(който махнах от раз).
За боклуците за хапване-и аз опитвам да ги ограничавам(нея на тази възраст много),но са като невиждали като им се предложи.Жожо седи до Зрънчото и не мърда,докато не свърши като ми вика "малко,мамо,малко"и ми сочи с пръстчетата правейки мн.смешни физиономии. Не знам дали е от това ограничаване,но за кака му важи правилото,че забраненото е най-сладко. Rolling Eyes

Хелън, Hug!

Пао,Бюти,да са ви живи и здрави рождениците!  bouquet
Бюти,пак ще ни е приятно да те видим бременна-беше много сладка миналия път!
Пао,а вашата сватба мина ли?Веднъж питах,но не ми отговори.

Мейдънли,честита бременност!Леко и спокойно да мине!Тъкмо малко ще се разнообразиш с новата работа,за да не зацикляш с прекалено дълго стоене вкъщи! Hug

Деси,много добра идея ми се струва това с зумбата!Дано проработи. Peace

Дидолинка,стискам палци за снимките в четвъртък!Намери ли книжката?На ММ ЯМР му беше лош,но казва,че много се облекчава с упражненията. Peace

Ичка,много се радвам,че си се заредила с положителни емоции на морето!Видях,че сте боледували... ConfusedМного ясно,че можеш да изкараш мнооого дълго така-всички можем! Wink Joy

Ичка,бързо оздравяване на Ивко!

Прекрасна сватба утре желая на Надето!Много весела и вълнуваща!!! Heart Eyes
Ели,герой си ти наистина!Честита годишнина и на родителите ти!  bouquet

# 117
  • Мнения: 52
Ире,и аз бях точно така с майонезата,като малка не я поглеждах и ми се гадеше само като я видя,сега я обичам.
За нощния памперс,аз още на Андон не съм го махнала а е на 3.6 г.,макар че доста често сутрин като го махна е сух,но като реша да го оставя по гащички и опикава кошарата,трябва да почна да го изпишквам,но като ми се спи и не ми се става  Embarassed.Вода не мога да не му давам като му се пие,особено пък лятото,това ми се струва ужасно.
Августа,май се обърка малко,Мейдънли не е бременна,а се притесняваше да не би да е  Laughing.

# 118
  • София
  • Мнения: 169
Надявам се, никой тук не се заблуждава, че за 7 г. ще е формирал вкуса на детето си така, че да не купи и яде зрънчо (условно избрах храната) в училищната лафка.
Явно аз се заблуждавам! Но и вкусовете не са основното, по-важен е имунитета, който се гради през първите 3 години и наистина зависи основно от храненето....
Така или иначе всеки преценява как да храни детето си, но и аз се дразня някой като каже, че от 1 зрънчо нищо няма да му стане или нещо такова. Както каза Пао и без него нищо няма да му стане. Поне до 7г., докато напълно зависи от мен какво ще яде, вредните храни ще са сведени до минимум Mr. Green И да, явно имам късмет, че и повечето ми приятелки мислят така.
Ваче, не се крия от детето като ям сладолед, просто ям супер рядко, а и той като не знае какво е това и никога не е ял, изобщо и не обръща внимание съответно...
Дайте да спрем тази тема, че няма смисъл, ясно е, че повечето хора смятат, че от малко нищо няма да им стане, да ви кажа и аз до скоро така мислех, но вече не...

Августа, блазе ти за тази 1 седмица сама, и аз искам, ама и ММ да го няма, и никой, сама в къщи, аууу че кеф, ей така за 4-5 дни само искам Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ох и аз не мога да повярвам чак, че толкова лесно го махнахме този памперс ние, само дето не иска да пишка навън (извън двора) и това си е...А за вечер, сега като спра и да го кърмя, реално няма да приема течности преди или по време на сън (той никога не се буди за вода), та може би лесно ще махнем и нощния Praynig Ваче, а защо да не искаме да го махнем сега, не че настоявам, ама защо пък не. На мен малко объркващо така ми се струва за детето, уж да си казва, ама през нощта може да си пишка... #Crazy

Лек ден от мен Hug




# 119
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте,
Августа, не можа ли да поостанеш и ти малко при децата, представям си колко са почерняли.
Дидолинка ти в София ли ще идваш, ще се радвам ако имаш време да се видим.
Пао Hug
Мона яде "боклуци", като близалки, купувам от едни мини, бонбони Ментос, някой сладък десерт и така, каквото давам на Дани не мога да не дам на нея. Няма ден в който като яде близалка да няма коментари от някой доброжелател, коло вредни били, аз пък защо не правя коментари без да ме е питал някой, всеки си знае как да си гледа детето.
Нощния памперс махнах като видях че е сух, не я ограничавам от вода, а и супа яде вечер, но явно се стиска, изпишквам преди сън.
Хайде да поработя малко. Grinning
 

Общи условия

Активация на акаунт