Отговори
# 585
  • Мнения: 984
deskatta само за 2 дни е. Скоро ще ти дойде настроението  Hug
Vache сигурно така е по-интересно Simple Smile

# 586
  • Мнения: 4 416
М@я  Hug Много е чувствителна милата и трудно понася промените. Чака с нетърпение иначе вече да ходи на гости на баба и дядо. Оня ден беше седнала в нейната стая, гушнала им подаръците и пак тъжна, защото искала вече да пътуваме при тях.

Ваче, и Йоана е кокона.  Heart Eyes На тази възраст са големи сладури. Разбират всичко, говорят все още смешно.

# 587
  • София
  • Мнения: 13 206
Ааа, говорят страхотни работи... Crazy
Ралчето мисли, съчинява и изплясква изречения от типа: "Мамо, днес Дени пя песничката за крокодила", аз питам "За кой крокодил?" и очаквам да каже примерно Крокодила Гена, а тя каза "За онзи, който отлетял на юг..."  Simple Smile)))

# 588
  • Мнения: 4 370
Здравейте!
Гледам доста мнения и си викам : ооо някой е родил!:)
А то и без бебе живнала темата.
Никола от седмица вече е ваканция и се радва че е почивка. Иначе много обича да ходи на градина, дори се сърдеше когато събота и неделя няма градина, но явно в края на годината му поомръзна и реши че му се почива. За тържеството в градината естествено присъства и беше много впечатлен. Сега чакаме Дядо Коледа да ни посети и у нас!
Весело посрещане на празниците на всички!

# 589
  • софия
  • Мнения: 1 305
Честита Коледа да сте живи и здрави  Hug
Ние сме добре, Симонка е едно много умно, спокойно и добро детенце, пупу Heart Eyes, дядо Коледа ни донесе Варицела за празниците и пропаднаха пътуванията, поне я кара леко без много пъпки и разни гадни екстри.
Целувки от нас и Весело посрещане на Новата година. Heart Eyes

# 590
  • Мнения: 984
Ох, tzvetihc, много неприятно.
Миналата Коледа в нас и двамата бяха с варицела. Само за няколко дни е и минава... И винаги е в неподходящо време Wink
Весели празници на всички.

# 591
  • Мнения: 4 416
Честита Коледа и от мен.
Цвети, поне пък ще я изкара сега и готово. Погледнато от друга страна - добър повод да си останете семейно в къщи. Ние нали все сме по пътищата, та това ми е мечта - на празник у дома. Тази година Великден съвпада с рождения ден на Йоана, та мисля, че ще имаме късмет с непътуването.

Иначе моето настроение дойде. Бяхме си във Варна за Коледа, направихме си хубава разходка точно на 25 декември. Времето беше супер топло. Тази година учудващо между двата празника аз съм почивка, та се гледаме с Йоана. Надявам се да й омръзна и на 5-ти да тръгне с желание на градина, ама ще съм си само с надяването. Постоянно върви след мен и ми повтаря колко ме обича и как й е хубаво да сме си двете. Липсва й баща й, че е на работа, ама няма как.

Весело посрещане на Новата година на всички.

# 592
  • Мнения: 43
Здравейте ,скъпички
много хубаво ми стана като видях ,че сте се разписали
Весела Коледа и едно прекрасно посрещане на Новата Година ви желаем от сърце! Heart Eyes
Дара расте ,не спира да бърбори ,кога е послушна ,кога е във фаза ще си правя каквото искам и не чува дори ,но е будна ,жива и това ме радва!
ММ се прибра точно на 21-ви декември и до 11-ти януари си е с нас ,та се наслаждаваме на това да сме си заедно и не се спираме ,все сме нанякъде  Laughing
Цвети ,да минава всичко лекичко  Hug
Деска ,радвам се ,че сте имали една прекрасна Коледа и добре те разбирам за ДГ ,Дара много обича да ходи ,но все й липсвам и сутрин си поплаква кога по-малко ,кога повече ....
Иначе преди почти 2м. извадихме третата сливица ....много сериозни проблеми с ушите имахме и докторът ни посъветва ...минахме  и през това ....
Живи и здрави се надявам утре да посрещнем Новата Година на високо и със сняг Simple Smile
Пожелавам ви на всички много здраве ,късмет и щастливи мигове и дано Новата 2015г. е по-успешна от тази отиваща си 2014г! Heart Eyes

# 593
  • София
  • Мнения: 3 075
Здравейте, момичета  Simple Smile Здрава и успешна година на всички!

Цвети, мина ли варицелата? В нашата група вече за втори път има карантина за варицела, Виктор ходи, пък ще видим. 
Деска, Ани - Виктор често се пазари за градината, че не искал да ходи, ама  вечер е доволен. Сутрин понякога имаме проблем.
Ваче, много сладка Ралка. И Виктор си измисля и украсява разни истории. За някои приказки има претенции и ни кара да ги променяме - примерно на Хензел и Гретел да няма вещица (не че съм тръгнала доброволно да я разказвам, но му подариха книжка и искаше да я прочета), а да има добра баба, която да ги заведе вкъщи децата Simple Smile Ама те верно - егати приказките, някои са достойни за сценарий за филм на ужасите, като въпросната Хензел и Гретел и Червената шапчица например.
Мъжа ми съответно си измисля разни приказки, които му разказва и те обикновено са поучителни или образователни  Laughing Решила съм като имам време някой ден да ги събера и да пробвам да ги издам, поне са по-смислени от традиционните  Simple Smile
Иначе има едно филмче, което обича да гледа - Уми Зуми. Хем е интересно, хем развива логическото мислене. Той си го следи като е при баба си и дядо си и видях, че и в нета има серии.
За слушането - хич не ни слуша, характер своенравен, но сме свикнали.

От два-три дни забелязвам, че му се появиха нощни страхове или  как там се казва. Страх го е от отраженията и сенките от щорите и иска да заспива до мен, презглава. Надявам се да е период и да отмине, пък и ще ми е стимул най-накрая да сложим пердета в неговата стая. То негова стая... да се разбира наша стая, защото спим двамата с него на легло-сандвич. Някакси не мога още да го оставя сам по цяла нощ, като проблема е май в мен си.
Вие вашите дечица отделихте ли ги в тяхна си самостоятелна стая?

# 594
  • София
  • Мнения: 13 206
Мейдънли, Рали още спи при нас, ама не за друго, а защото ще се наложи да си сменяме стаите и децата да дойдат в по-голямата. Обаче за целта ще трябва да сменяме мебелите, и без това нашите са за смяна. И това е свързано с финанси, та не знам кога ще стане. Саша от тази възраст отиде да спи сама в стаята си. Е, остана там едно легло за мен, за да мога да спя понякога като е болна. Но си спеше сама.
Рали няма нощни страхове. Понякога сънува неща, които я карат да говори или да извика. Саша в това отношение е желязна, нея не я беше страх от нищо до такава степен, че нямаше никакъв инстинкт за самосъхранение. Рали я е гнус от косми, вкл. от собствените й. Също така от конци размотани. Изпитва истинска погнуса и ужас  Laughing Laughing

За приказките аз съм привърженик да се четат в оригинал и така го правя. Засега не е имало проблеми. Но преди малко ни изненада, защото гледа с кака си "Спирит" и когато отвеждат кончето тя изведнъж изпаднала в див рев, че ще го убият  Confused Успокоявахме я... явно е чуствителна. Но при нас има момента, че тя много контактува с кака си и попива всичко. Тя пък на почти 12 г. можете да си представите какви ги приказва и върши, та е доста различно от когато Саша е била на 4 г. и сега с Рали  Sunglasses

# 595
  • Мнения: 4 370
Здравейте!

Никола ходи с желание на ДГ. Сутрин не му се става много, но пък като се разсъни и всичко е Ок. Вечер дори иска да го вземам последен, ако отида по рано и трябва да чакам да се наиграе.
Както не можеше да говори, голям бърборко е станал. Където и да отидем завладява аудиторията и е много любезен накрая - отправя пожелания за приятен ден, приятна вечер, лека нощ, приятни сънища и каквито приятни неща му дойдат в главата. Изобщо не съм го учила, от вътре му идва. Иначе е голям командир, всичко трябва да става така както той каже. Ако предложа да наберем кокичета за госпожата, естествено няма да се съгласи. На другия ден сам трябва да предложи и той посочва кои точно да откъсна, ако объркам нещо, става голям проблем. От тука мини, това го прескочи - дай му само заповеди да издава.

Цвети, как мина варицелата?

Майденли, изобщо не си и помислям да го отделям в друга стая. Толкова ми е хубаво да го гушкам. Вече пораства и постепенно ще се променят нещата, но засега докато може си го гушкам. Иначе строим къща и всяко дете си има предвидена стая. Може би тогава всеки ще се нанесе в стаята си Simple Smile

А приказките наистина са доста страшни като ги чета от гледна точка на възрастен, но като дете ми харесваха. Не съм усещала насилието в тях. Майденли, дай една приказка насам. В ДГ спечелиха проект и сега всяко дете трябва да измисли приказка, родителите да я напишат и илюстрират и после се чете на децата. Помолих Никола да разкаже, но не подхваща. Иначе Дядо и ряпа, която сме чели много пъти я разказва.

# 596
  • София
  • Мнения: 13 206
Ани, Рали много обича Трите прасенца и Трите мечки и Червенокоска. Grinning

# 597
  • София
  • Мнения: 3 075
Здравейте  Simple Smile
Ани, със закъснение - да ти кажа баща  му е по приказките. Това е изцяло негов ресор така да се каже  Simple Smile За Аладин и вълшебната лампа я обича, също и Грозното патенце, Трите прасенца, Болен здрав носи, а и както казах той доста си ги съчинява  Simple Smile

Ваче, и ние все ремонти правим и все не сме ги донаправили.

Аз да ви споделя нещо - чакаме второ детенце. Бременна съм в 13 г.с., днес ми мина първата ФМ и вече се чувствам по-спокойна да го споделя с вас. Че нещо все се притеснявам. Като цяло ми е доста по-тежко отколкото първия път - гаденето е по-силно (слава Богу вече отминава) и се чувствам страшно изморена. Имам намерение скоро  да изляза болничен, че само се нервирам на работа, пък и за какво. Имах на два пъти минимални зацапвания и съм на утрогестан, пия и аспирин протект. Стискайте палчета  Hug

Отивам и във ФБ да се отчета  Simple Smile

Последна редакция: вт, 24 фев 2015, 19:30 от Maidenly

# 598
  • Мнения: 984
Много хубава новина!
Успех Maidenly  Hug Дано мине леко и здраво бебенце като му дойде времето!
За книжките - покрай баткото четем Хари Потър, Хобитът, Белият зъб... за всички говори и знае героите. На мен понякога ми се заплита езика от някои имена, но той ги знае  Simple Smile

# 599
  • Мнения: 2 196
Мейдънли,честито!Много хубава новина...Браво,че сте се решили.
При нас едно и също...Трудно махнахме дневния памперс,нощния още го влачим...Ходи на градина,но зимата малко го задържах вкъщи и скоро не е бил и съм на тръни.Иначе не е плакал почти там,но не яде почти нищо и като го взема до вечерта само нагъва какво ли не  Crazy
Не искам второ аз засега...

Общи условия

Активация на акаунт