Отговори
# 345
  • Мнения: 1
Привет, Дами! Simple Smile

Попрочетох назад, радвам се да ви видя! Отдавна не съм влизала.

Бюти, честита Дъщеричка! Да е здрава и щастлива! И вие с нея!   bouquet

Цвети, пу-пу! Имам и аз познати, на които дечицата си измъкват ръката - голям стрес е за всички - ще трябва да внимавате.  Heart Eyes


Да се похваля - днес на Кали й беше първият ден  ясла. До обяд. Казаха, че се е държала добре, играла си е с децата, включвала се е в "занятието" - балонът се надува и пр. ! Simple Smile)) Ревала е само като са я карали да яде - както каза сестрата - "Бунт! Не иска и не иска нищичко!".  Тя си е така и вкъщи с яденето - та за мен това е успокоение - доволна съм общо взето, пу-пу! Като я заведох сутринта ревна съвсем замалко, сестрата я остави да се поуспокои на приема - и после я грбна и отнесе. Тя пак ревна - но чувах отвън, че млъкна бързо. Не е ревала през престоя.
Като я взех беше малко отнесена, но ме прегърна силно няколко пъти - останах с впечатление, че й е харесало, даже казва "Уте пак деци гйадина!"  Simple Smile))) Пък ще видим! Simple Smile

И при нас периодът на гоненици и събличници е в разгар - тя по принцип от съвсем малка ми бяга като я обличам и не е спирала, много е изнервящо - сега даже си го и казва "бяга!" Simple Smile)))

Успех на всички ученици-детскиградинци и на родителите, разбира се!   bouquet

# 346
  • Мнения: 4 416
Първия ден мина добре. Утре пак щяла да ходи. За моя радост до 12. Много ми я похвалиха за 2-та часа. Играла, била много контактна и малко хапнала. Въобще не е плакала. На мен тя ми каза, че играла с бабата и било хубаво. Бебетата плачели.

Бюти, в нашата ясла е така явно с адаптацията. Съседчето и то тръгна днес в същата, но в друга група. Като отидох да го прибера него ми казаха, че понеже доста е плакал и утре ще е до 10. Явно такава им е практиката.

Аурора, късмет с яслата и на вас.

Цвети, гадна случка.

Ичка, хайде дано на 10-ти да мине с по-малко сълзи. Нали тогава тръгваше Дара на ясла?

Цвети, Йоана лятото се беше стъкмила с балеринска пола, дълги чорапи и маратонки. Така отиде на рожден ден, била много красива според нея  Mr. Green Иначе обличането при нас става бързо,  ако има стимул. Трябва да знае къде отива и е като стрела, ако няма причина, заради която да прави каквото и да е, е голям зор..

# 347
  • София
  • Мнения: 169
Хехе, успокоявам се, че не само моя дзвер има претенции за обличане/събличане. Вчера като ревна, че иска по сандали, тъкмо ги обу и реши, че не ги иска, махна си и чорапите, а ние все пак сме в къща и на долния етаж е изцяло теракот #Crazy Дано е период и да мине, че хич нямам нерви за това, на 2г да ми се тръшка, че не иска тези дънки, а иска "дугия паталон" #Cussing out
И той иначе от утре ще ходи в една ДГ за по 2-3 часа преди обяд, сега правихме изследвания и т.н. и така. Ще видим как ще е, за сега казва, че ще ходи.... Така или иначе уговорката е да ходи 2-3 пъти в седмицата за по 2-3 часа. Преди да седнат да обядват, баба му ще го взима. Ще видим как ще са нещата Thinking Това най-вече все пак да общува с някакви деца, пък и малко разнообразие през дългите студени зимни дни...
Бюти, не ти е лесно, дано бързо да се адаптирате и Лорка малко да се кротне. Големи са инатчета тези малки Близначета!  #Crazy
Цвети, ужас, дано не се повтаря и да забравите бързо случката Praynigю
Аурора, леко адаптиране и на Кали в яслата Hug

# 348
  • Мнения: 4 370
Цвети, много неприятна ситуация! Добре че леко се е разминало, но си представям какво напрежение е било докато й наместят ръчичката. И дано не се случва вече.

Ичка, засега при Никола положението е добро!  Laughing От два дни вече посещава яслата - но той ходи от 10 до 11.30ч. Това е времето за игра на децата там и по скоро си мисли че го водя в детски кът. Дори сутрин няма търпение да тръгнем. Но да не казвам голям дума, че днес каза че утре нямало да ходи там. При нас после включват закуска, след това обяд  и като остане да спи си остава вече до края на деня.  Wink

# 349
  • Мнения: 2 456
Не съм chin, но да споделя малко опит: можеш да вземеш телефон на педагога и да звъннеш да попиташ как е. Ако е спокойна я остави да спи там и я вземи раничко.

Точно така направих... Взех телефона в градината и звъннах. Казаха, че е спокоен и ще пробват да спи. Първия ден плакал съвсем малко докато го събличат, но заспал. На втория ден вече нямаше проблем.
Днес беше любимата му сестра на смяна, влезе и отиде да я прегърне, разделихме се без драма. Ако утре пак е тя сутринта, пак ще влезе с усмивка.
Аз самата не исках да го свиквам до обяд и после да го уча, че и следобед ще е там.
Пее, играе, спи.... яде... всичко! За сметка на това в нас се държи отвратително. Комплекси ли са това,  не знам.
Гледам, че всички имаме проблем с обличането. Тази сутрин го и шляпнах, защото беше АД. Искаше да ходи с чорапогащник на ясла.... само с чорапогащник (подарък от баба му, жълт на розови котета  Stop)

Иче,  Hug много благодаря ...

Цвети, ужас... дано не се повтаря..
И на нас ни е много домъчняло за вас.../

Бюти, пожелавам ви бързо да мине и този период на Лорчето...  Hug

# 350
  • Мнения: 199
Здравейте!
Ние сме пак болни-първо София,сега и аз.Аман вече с тези разболявания!Стискам палци Г.и ММ да не се разболеят! PraynigПием купен сироп от Черен бъз(американски,от био магазин),но ще потърся и в нашите билкови да ги видя.
Миналата седм.когато Софи тръгна на училище Георги се приготвяше с раничка на гърба,заставаше пред вратата и искаше и той на детска,при децата. LaughingДаже за първи път откакто работя рева,че не тръгва с нас.Дано и като тръгне да е така ентусиазиран! Simple SmileХа дано,ама надали.... Wink
На всички,чийто деца са се адаптирали бързичко-поздравления!Останалите-ще се надяваме на същото. Simple SmileАко сме добре смятам да го пускам тази седмица.
Ваче,Бюти,не че се притеснявам от нещо конкретно-просто се чудех...Г.говори сравнително добре(макар и на светлинни години от кака си на тази възраст)и имаме обратна връзка.Той е доста боен,макар че там може и да се "свие"...Ще видим!
Имаме проблеми с предучилищната. ММ ме вдига във въздуха от няколко дни(как не съм проучила по-подробно).Записах я в едно от училищата ок.нас,защото директорката ни каза,че са до 15ч.,а след това имат извънкласни платени занимания,с които може да се стигне време до ок.17-18ч,когато нормалните хора свършват работа.Дали обаче нещата са такива-не. Rolling EyesЕдвам пон.,и сряда има гимнастика м/у 3 и 4(за която са му казали,че може би ще бъде преместена по-рано)и някакви танци има по същото време,в същите дни.Опитах се са се видя с нея и да поговорим,да попитам защо се получава това разминаване,но все не я улучвах мин.седм. Искам да взема някоя съседка-пенсионерка да я взима и,евентуално,гледа за 2 часа,но той не е съгласен.... ConfusedДа съм я взимала аз,като "не съм си проверила нещата"... #2gunfire

Цвети,ужасна случка! ConfusedНадявам се,че Мона е добре вече! Hug

Тръшкат се всички-деца с характер. SunglassesАз имах едно правило със Софи-тръшка ли се за нещо-не го получава!Бързичко схвана идеята... WinkАма беше по-добричка и разбрана от Жожо-за него още няма такова правило.А напоследък виждам,че и тя го е забравила.... JoyТрябва да се взимат мерки!!! Mr. Green

# 351
  • Мнения: 2 456


Тръшкат се всички-деца с характер. SunglassesАз имах едно правило със Софи-тръшка ли се за нещо-не го получава!Бързичко схвана идеята... WinkАма беше по-добричка и разбрана от Жожо-за него още няма такова правило.А напоследък виждам,че и тя го е забравила.... JoyТрябва да се взимат мерки!!! Mr. Green
а когато не знаят за какво се тръшкат? При мен много често се случва....или минава толкова много време, че забравям.... Сякаш имам копче, почне ли да вика се изключвам, защото ме избива на агресия и по-скоро ще го нашляпам, отколкото да го успокоя.

Много неприятна ситуация с тази предучилищна... аз точно това се чудех, какво правиш,когато детето ти свърши училище в 13ч., а ти си на работа... Rolling Eyes

И тук да споделя дилемата си за столчетата за кола... Не ми се иска да купувам още едно, същото като на Нико, но за мен е наистина много важно да ляга и да не му се клатушка главата. Гледах тези 9-36, които имат позиции- мести се само нагоре и надолу. Бюджетът ми е 400лв, повече не бих дала. Давайте идеи...

# 352
  • Мнения: 984
Уф и ние болни. Йосиф се събуди с някакви гурелчета и зачервено око. Нямам представа това от къде дойде... Баща им с температура и болно гърло. Идилия!
avgusta21 от една седмица се уговаряме с приятелка как ще дойдем да ядем торти при вас и все не стигаме  Confused Надявам се тези дни вече да дойдем

# 353
  • Мнения: 2 456
Уф и ние болни. Йосиф се събуди с някакви гурелчета и зачервено око. Нямам представа това от къде дойде... Баща им с температура и болно гърло. Идилия!

при такива очни проблеми много помага лозовата вода. Това е секрета, който отделя лозата, когато я зарежат. Мама всяка година събира, но знам, че и в някои аптеки я има.

# 354
  • Мнения: 984
Мерси chin, това не бях го чувала. Ще проверя

# 355
  • София
  • Мнения: 13 206
Много неприятна ситуация с тази предучилищна... аз точно това се чудех, какво правиш,когато детето ти свърши училище в 13ч., а ти си на работа... Rolling Eyes
Ходи на занималня  Wink Саша вече 4 г. ходи така на училище. В предучилищна Нико ще е в градината, така че няма да имаш там грижи.

# 356
  • Мнения: 43
Здравейте,момичета
Августа,да се оправяте бързичко! HugА за МТ -ми кво да ти кажа -все жената трябва да е наясно с всичко ,да взима правилните решения и т-н и т.н.....мъже тва си е !
М@я ,и вие да се оправяте! Hug
Снощи изкарахме супер на РД то -в 21ч. още не искаше да се прибира ,мале ква енергия кво чудо са тези деца!
Да питам мамите,които минаха вече ясленската треска-още първият ден ли искат да се плати таксата и каква е? Чувала съм ,че е 50лв. ,но кажете със сигурност !
Студенко си е днес ,навън ,Дара се е  гушнала с тати и си спинкат блажено ,бе и лошото време не е толкова лошо! Grinning
Хубав ден !

# 357
  • Мнения: 445
Ичка, при нас яслата е 45 лева, но се плаща за изминал месец - няма как да знаят дали ще има пълен месец. Може да се разболее, по други причини да не ходи примерно. 45 лева е за пълен месец, т.е. 20 или 22 работни дни.  Peace Досега само веднъж платих пълна такса, за предния месец  Wink

# 358
  • Мнения: 4 370
И при нас е 45лв, плаща се от 1во до 10то число за изминалия месец, според броя посещения. Ако само взимаш храна пак се брои за посещение.
Никола от утре вече не искал да ходи на ясла.

ММ днес се завърна от Германия с нова кола и един куп подаръци за децата. Направихме една тур обиколка с колата и сега и двамата разглеждат подаръците и са кротки.  Wink

# 359
  • Мнения: 4 416
Привет,
Йоана е трети ден на ясла, уж без драми. Вчера е плакала малко, а днес като отивахме сутринта повтаряше, че не иска супа. Дано не я насилват да яде, но ако и днес ми говори за супата, утре ще помоля да не я карат да яде, ако не иска. Иначе влиза без рев, явно й харесва. Участва в заниманията. В къщи ми разказва всичко подробно. Казва, че бебетата плачат и че бабата ги гушка  Mr. Green
Таксата при нас е 10лв за месец + 2,20 на ден. Ако са 20 работни дни излиза към 54лв.

Ичка, при нас също се плаща до 10-то число на следващия месец  Peace

Чин, как се съхранява лозовата вода?

Спорен ден на всички.

Общи условия

Активация на акаунт