Отговори
# 675
  • Мнения: 36
Ехоооо,здравейтеее момичета
аз съм си ichkata83 Simple Smile
и на мен ми е много мъчно ,че тази тема лека полека замря и не сме активни...
Vache,като че ли те видях в Копривщица на събора ,но не бях сигурна ти ли си .....някъде на пазарчето Simple Smile
deskatta,вие как сте с Йоанка ? Добре ли е тя?
Аз вече чакам всеееки момент,тежи ми много ,въпреки че са 13кг. ,но съм накрая ,разни тревоги ме тресат .....дано родя скоро и леко.
Успешна учебна година на всички деца ! Hug Hug Hug

# 676
  • София
  • Мнения: 13 204
Vache,като че ли те видях в Копривщица на събора ,но не бях сигурна ти ли си .....някъде на пазарчето Simple Smile

Е, хубава работа!!! Защо не се обади? Там бяхме, напълно възможно е да си ме видяла  Grinning
Айде, чакаме хубави новини! Леко раждане!  Hug

# 677
  • Мнения: 4 411
Ичка, благодаря, добре сме.
Йоанка е добре. Станала е дървен философ, водим едни възвишени разговори с нея, та чак понякога се чудя как да й отговарям на някои от въпросите.
Сега е в някакъв влюбчив етап, жени се постоянно, обмисля колко деца трябва да има с мъжа си като станела голяма жена и къде трябва да живеят.
Подмята ми някакви идеи, че като се ожени ние с баща й нямало да има за кого да се грижим, имало толкова много играчки у дома и хубава стая, време било да си имаме бебе. Да ама мен ме е страх след двата аборта и бременността с нея, за сега отбивам атаките. Мъжа ми също май се е наплашил и той не ще да чува все още за такива идеи. За сега се радваме на чужди бебета.

Иначе има някакъв проблем с дясното ухо. Събира много ушна кал и беше възпалено. Пи два пъти АБ, два пъти ѝ го промиваха, но едното ухо има още мръсотия, която още не сме намерили начин как да я извадим. На всичкото отгоре едната лекарка ми обяснява как била с намален слух, та сега се борим с този проблем. Надявам се всичко да е фалшиви тревоги и като изчистим хубаво ухото всичко да е наред. Поне за сега знам, че чува, особено това което не трябва. Не я боли ухото и така.

# 678
  • София
  • Мнения: 13 204
Деска, Рали също има по-голямо количество ушна кал в едното ухо. И аз не знам какво да правя. Т.е. знам, ама не знам дали като са толкова малки могат да издържат процедурата. Има едни фитосвещи в аптеките. Слага се в ухото, пали се и то издърпва всичко. Но не бива да има инфекция в ухото. Т.е. ако няма процес може да се прави. Баба едно време така ни теглеше мръсотията от ушите като правеше на молив тръбичка от плат и запечатана с восък. Сега си ги има тия неща фабрично. Аз съм го правила на себе си и на Сашето, много е приятно  Wink И после като видиш колко кал има във фитилчето лошо ти става  Rolling Eyes

# 679
  • Мнения: 4 411
Ваче, четох за тези фитосвещи, но не смея на нея да го приложа. Поне не и на този етап. Трябва да ѝ се изчисти ухото, да се прегледа добре и да се разбере има ли възпаление или няма. Сега с ушната кал нищо не могат да видя. Обаче тя повече не дава да й мият ухото и се мъчим още.

# 680
  • София
  • Мнения: 3 067
Деска, добре, че повдигаш темата, че ще се забравим  Simple Smile
Успешна година на всички юнчета, много нови неща да научат и да са много здрави!
Ваче, скорошна адаптация на Ралка.

От колко време се каня да пиша тук, за Вачето и Магнет, а сигурно и други мами има, които не четат ФБ, че родих  Simple Smile Голям зор беше. Не раждането де, а бременността, заради малкото води. Александра се казва бебето, роди се в 35 седмица, секцио. Беше 4 дни в кувьоз, съвсем добре си е слава Богу. Доста по-кротичка е засега от брат си, има значи баланс в природата  Simple Smile Crazy
Виктор е все така своенравен. Ревнува малко от бебето, но е нормално мисля, иначе я гали, говори й. Вечер по сто часа се увещаваме да ляга. Сутрин със ставането е същото. Аз приспя бебето, той  я събужда, аз се нервирам и така доста често. Що така не може по-тихо да говори това дете не знам. Особено като е ентусиазиран нещо, направо вика. Нормално ли е, темперамент ли е...

# 681
  • Мнения: 984
Привет, радвам се, че темата се раздвижи  Hug
Maidenly весело звучи при вас!
aniLenev - леко раждане, вижда му се края!
Йосиф тръгна на училище. Другата седмица ще му дават книжки за четене вкъщи?! Той разпознава 5 букви, но щял да чете.. да видим.

# 682
  • София
  • Мнения: 3 067
Понеже предишния пост го писах 5 часа, та не е съвсем актуален, Ичка да ти пожелая леко раждане! Ти нормално ще раждаш, нали?
Деска, дано намерите решение за проблема. Аз тези свещички бих ги пробвала, може да помолиш педиатърката да направи процедурата.
Мая, успех на ученика! Сладури  Hug

# 683
  • София
  • Мнения: 13 204
Деска, добре, че повдигаш темата, че ще се забравим  Simple Smile

Aaa, няма опасност да се забравим  Mr. Green
Да е жива и здрава Александра! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Зор, зор, ама е минало и слава богу всичко е наред, нали! И Ралка като Виктор не иска да ляга. Голям зор е, после сутрин реев, ама така е като почивахме дълго. Но сега с каката на мен ми е зор ставането в 5:50  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Мая, аз сега разбирам, че не сте в БГ вече. Дано да се справят децата лесно и да ви е по-добре там.

Деска има и аудиспрей също. На нас ни го е казвала педиатърката. Също помага. Калта изтича. Ралка понякога страда от отити, но при нея са повече серозни. т.е. от хремата "прелива" в ушите и дори не пие АБ. Има едни балончета за надуване с носа, да изравняват налягането в Евстахиевата тръба. Много са полезни. Otoglobe  се казват, ама Ралка хич не може да ги надува.. просто се глези  Wink

# 684
  • Мнения: 984
Благодаря Vache! Преди повече от година се прместихме... Децата вече са добре, трудното мина.
Май за големият беше най-трудно, но сега говори, пише, има приятелчета...

# 685
  • Мнения: 4 411
Ваче, не бях чувала за тези балони. Т.е. чух, че е хубаво да се надуват балони, но си нямах на идея, че са такива специални.

Ех, че хубаво се разписахме пак в темата. То е ясно, че няма да се забравим  Grinning Ама пусто време, не е като преди да родим. Сега все не стига.

# 686
  • София
  • Мнения: 13 204
Ваче, не бях чувала за тези балони. Т.е. чух, че е хубаво да се надуват балони, но си нямах на идея, че са такива специални.


Ааа, и не само.. надуват се с НОС. Изписал ни ги е УНГ, не са някаква измислица  Sunglasses
http://apteka.framar.bg/30040041/%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BB% … D0%BB%D0%BE%D0%BD

Мая, да май наистина на дечицата около 6-7-8 г. такава смяна им идва нагорно. Но важното е, че сте се установили вече!

# 687
  • София
  • Мнения: 10 695
Мейдънли честита беба и дано остане кротка. Че моята каквато беше кротка ела да я видиш сега- огън и жупел даже често казвам, че ако тя се беше родила първа, а не Жорко, второ дете нямаше да имам.

Вече жива да си. Ако някой ден се наложи за тия свещи и за нос балоните ще ти звънна за справка какви бяха- няма да запомня от темАТа. Жорко сега направи отит на морето, но беше външен и мина само с капки и възпалена ушна мида.

Последна редакция: чт, 17 сеп 2015, 22:33 от magnet_for_happiness

# 688
  • София
  • Мнения: 13 204
Магнетче, няма проблем.. питай  Hug
Те свещите е хубаво всички да ползваме  Wink Един път в месеца. Ако искате пробвайте големите. Обади ми се да ти кажа как се прави. Около 5 лв струват самите свещи. Понеже не е добре да се бърка в ухото, това е начин да се чисти ушната кал и е полезно. То е на принципа на комина. Като запалиш трубичката горе топлината започва да изсмуква калта от ухото и тя се задържа в тръбичката. Не боли, не пари, много е приятно даже.


Ето и друг вид.. по-скъпи, но със същия ефект. Има и описание
http://apteka.framar.bg/30010040/%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%81%D0%B0% … %B5%D0%BD%D0%B0-2

# 689
  • Мнения: 4 411
Привет отново.

Ваче, още не съм се престрашила да използвам фитосвещите. На този етап уж няма проблем с ухото, дано и занапред да няма.

Мами, я ми кажете вашите деца на колко допълнителни занимания ходят в градината и след нея?
Йоана има 4 дни танци в градината. Два дни народни и два дни модерен балет. Те са по половин час преди обяд. Учителката по модерен балет обаче я иска и в школата й след градина. Това ще рече още 3 дни танци. Два пъти през седмицата по час и един път в събота за час и половина. Та се чудя дали няма да й стане доста натоварено с този график  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт