Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 10 698
Maidenly,  добре е тя. Simple Smile

# 706
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
deskatta, правилото е вечер да не се яде сладко - шоколад, кроасани, плодово мляко, сладкиш и т.н. Само плод може. Може вечер да купим нещо сладко с уговорката да го яде сутринта.
Другото по-общо правило е да не се яде в колата, защото преди редовно към градината хапваше (основно пак сладко), ставаше и мазало в колата, сега е сравнително чиста. Simple Smile

Maidenly, разбирам те, наистина е важно да имаш подкрепата и на останалите. И аз не успявах сама, а дори и когато нямаше кой да пречи, не можех да изляза на глава със самото дете, явно нямаше особен респект към мен.

# 707
  • София
  • Мнения: 3 068
Някой ходи ли на логопед? Мисля да намерим някой за Виктор. Не може да казва р още, което може би е нормално, но има и проблем с някои други звуци - например ч-ц, ж-з ги слива, не се различават много.

# 708
  • Мнения: 187
ние ходим н логопед в градината. доволно сме, има напредък. и при нас не е само р- то.
иначе ходи и на футбол, английски и народни танци

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Maidenly, същата работа и при нас, както и с-ш. За Р знам, че се усвоява най-късно, до към 6-7 години, така че ще изчакам още, за останалите ще се консултирам с приятелка - логопед кога е удачно да започнем работа. Все пак говори доста ясно, всичко се разбира и мисля, че бързо ще бъдат отстранени дефектите.

# 710
  • София
  • Мнения: 3 068
Кажи после какво ти е казала.
Иначе в градината да има логопед е най-удобно, ама няма.. и ще търсим.

# 711
  • Мнения: 4 370
Никола също не може да казва Р все още. В някои думи го казва, но не е така отчетливо. Той дори и думите не изговаря много добре, но на мен са ми забавни Simple Smile
костенурка - стуненука
ананас - единас
портокал - пукотал
шоколад - шкотолад
охлюв - офов
дистанционно - истицонно
и още има, но сега това се сещам
За логопед не съм мислила!

# 712
  • София
  • Мнения: 13 204
Ралка говори абсолютно правилно. Само Л-то замазва, като У, но това им е дефект от другата рода  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Няма думи, които да казва объркано или по бебешки. Дори един ден дойде и ми каза на ухото "Майната й на Родината, искам да живея!" Shocked Shocked Shocked Shocked Направо щях да умра от шока.  Twisted Evil Те гледали с кака си "Железния гигант" и там някой "герой" така казал... Wink

# 713
  • София
  • Мнения: 3 068
Дори един ден дойде и ми каза на ухото "Майната й на Родината, искам да живея!" Shocked Shocked Shocked Shocked

 Joy Joy
Ще падна просто, уникална е  Hug

# 714
  • Мнения: 4 411
Йоана също заваля някои букви. За Р-то и аз не очаквам чудеса, защото и баща й още не се е научил да Р-ка хубаво. Аз съм се научила късно, някъде след 6 годишна.

Иначе щ-то й куца. Не казва ще ходим, ами сте ходим, но като й направя забележка се опитва да се коригира.

А пък бисерите са й много. Само ме е яд, че не ги записвам, защото книга мога да издам.

Последно беше разпитвала баща си дали на мъжете бубата им пречи на гащите  Mr. Green

На скоро пък беше решила да ме сменя за по-добра майка. Като я попитах дали веднага да й стегна багажа, размисли. Първо реши да го отложи за другата седмица, после пък ми предложи да сключим сделка: аз да не я ядосвам, а пък тя в замяна няма да си търси друго семейство.

# 715
  • Мнения: 2 196
Ха,ха,страшни бисери наистина....големи скици са!
Моят пък редовно ме пита защо ми е счупена чурк@т@...Виждал ме е по бельо и явно до такъв извод е стигнал.
И Ники не казва Р,но се опитва и в някои думи долу-горе се получава...

# 716
  • София
  • Мнения: 13 204
Дори един ден дойде и ми каза на ухото "Майната й на Родината, искам да живея!" Shocked Shocked Shocked Shocked

 Joy Joy
Ще падна просто, уникална е  Hug

A всъщност аз първо чух "Майната й на ГРАДИНАТА..." понеже ми шепнеше на ухото  Joy Joy Joy

Деска, той какво й е отговорил?  Crazy Crazy Crazy
Яни, до какъв извод да стигне детето... има си логика и туйто..

Гледам пак подновихме темата. Така лека-полека с наборчетата на Сашето добутахме до шестокласната тема  Laughing Laughing Laughing И с тия наборчета ще отлети времето  Wink

# 717
  • Мнения: 4 411
Ваче, той й каза, че не пречи и тя се задоволи с този отговор...........уж. След два дни го издебна докато е по  боксерки, отиде и му вдигна блузата и каза - абе ей, видя ли, че ти пречи на гащите  Crazy

Иначе, ако може да я похваля. За пореден път я включвам да "ми помага" за благотворителни цели. Днес купихме подарък за едно непознато за нея дете, който е с любимите й герои и нямаше тръшканици, че за нея няма. Прие доста отговорно идеята и съм доволна. Помогна ми и с опаковането даже  Heart Eyes Не й е за първи път, даже се е случвало да подарява от нейните си книжки и играчки.

# 718
  • София
  • Мнения: 13 204
Деска, браво на теб, че я възпитаваш в тоя дух!!!  Heart Eyes Heart Eyes

# 719
  • Мнения: 4 411
Ваче, опитвам се. Така и така се очертава да е само дете, поне да не става егоист. За сега успявам и се надявам наученото в началото да го помни дълго време.

Скрит текст:
Много често се случва да отглеждам на мои приятелки децата, когато няма кой да ги поеме, когато аз съм си у дома. В началото беше по-напрегната обстановката, но вече свикна и няма драми. Когато се налага ми помага със сортиране на дрехи, играчки и книжки за подаряване. Сама взема решение с кое може да се раздели и с кое не и съм доволна от решенията ѝ. Склонна е да даде любими за нея неща, за да помогне на деца в нужда и на деца без родители. Говоря постоянно, обяснявам. Даже сама почна да си прави изводи и казва - мамо, аз виждам, че се вълнуваш. Спокойно мамо, ще помогнем.
Сега чакаме наша позната да роди и вече е планувала какви подаръци трябва да купим на новото бебе  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт