Отговори
# 705
  • Мнения: 91
Кони,кураж,мила  Hug
Всичко с теб и бебо ще се нареди.Пиши когато имаш възможност  Peace

# 706
  • Мнения: 20
koni1976, дано всичко е наред.Стискам палци и аз.  Praynig

Lea31, аз си взех стерилизатор втора употреба.Измих го колкото мога и после му пуснах една стерилизация на "празно".Мисля да повторя процедурата преди ползването му за всеки случай. 

# 707
  • Мнения: 44
Кони , дано всичко е наред с теб и бебчо, успех

# 708
  • СОФИЯ
  • Мнения: 179
Разликата между бебешката кожа и кожата на възрастен, е че бебешката е много по -тънка и уязвима и на бебето му е много по-трудно да си изгради защитното киселинно физиологично пх от 5,5, което е оптималното и за възрастен и за бебе. Един обикновен сапун на Бочко или Тео Бебе е с ph около 10 -11, което е силно алкално. Ако аз се измия с този сапун ще премахна защитния хидролипиден слой от кожата си, но след 2-3 часа моята кожа ще си възстанови нормалното ph от 5,5. Но на бебето ще са му нужни 2-3 пъти повече време, за да изгради някаква киселинна защита кожата му. Просто неговите възможности на кожата са силно занижени, особено в началото.  
Затова аз съм на мнение, че си заслужава да се използва медицинска козметика, ако няма възможност човек, поне в началото първите 3 месеца. От всичко друго може да спестиш и да вземеш по-евтино, но от това аз не бих.
Някой има ли идея, дали е добре да се ползва чужд стерилизатор, знам за помпата за кърма, че не трябва да се взема втора употреба, но за стерилизатор  newsm78
Сестра ми ползваше чужд стерилизатор и нищо му няма на детето,а за козметиката ползваше само Бочко и няма никакви проблеми. Помпата за кърма мисля че като я извариш пак нищо няма да ти има,аз ще ползвам тази на сестра ми. Не мисля че е необходимо чак толкова да се вманиачаваме, една позната изварява шишетата на детето си по стария метод в тенджера,/няма пари за стерилизатори/ и го маже с крем нивеа пък нищо му няма.
Кони оправяй се бързо. Стискам палци да сте добре с бебо.

# 709
  • Мнения: 0
Кони, надявам се че всичко ще е наред с теб и бебчето ви! Praynig Опитай се да не мислиш за случилото се и си почивай, намери си нещо с което да се разсейваш, докато пазиш леглото и се настрой позитивно, че всичко ще завърши съвсем благополучно. Hug

~~~

Мами, мислех си да накупя серията на Бочко за бебета за моето слънчице, защото си е българска марка... сега се разколебах, като казвате, че в нея има парабени, иначе аз съм доволна от сапуна на Бочко със смрадлика, това ползвам за лице, но за бебчо май ще търся друго тогава.  newsm78

Всъщност ми стана интересно, някой беше споменал по-напред, че е добре майката и бебето да ползват една марка козметика. Каква е причината?  Thinking

# 710
  • Мнения: 44
Разликата между бебешката кожа и кожата на възрастен, е че бебешката е много по -тънка и уязвима и на бебето му е много по-трудно да си изгради защитното киселинно физиологично пх от 5,5, което е оптималното и за възрастен и за бебе. Един обикновен сапун на Бочко или Тео Бебе е с ph около 10 -11, което е силно алкално. Ако аз се измия с този сапун ще премахна защитния хидролипиден слой от кожата си, но след 2-3 часа моята кожа ще си възстанови нормалното ph от 5,5. Но на бебето ще са му нужни 2-3 пъти повече време, за да изгради някаква киселинна защита кожата му. Просто неговите възможности на кожата са силно занижени, особено в началото.  
Затова аз съм на мнение, че си заслужава да се използва медицинска козметика, ако няма възможност човек, поне в началото първите 3 месеца. От всичко друго може да спестиш и да вземеш по-евтино, но от това аз не бих.
Някой има ли идея, дали е добре да се ползва чужд стерилизатор, знам за помпата за кърма, че не трябва да се взема втора употреба, но за стерилизатор  newsm78
Сестра ми ползваше чужд стерилизатор и нищо му няма на детето,а за козметиката ползваше само Бочко и няма никакви проблеми. Помпата за кърма мисля че като я извариш пак нищо няма да ти има,аз ще ползвам тази на сестра ми. Не мисля че е необходимо чак толкова да се вманиачаваме, една позната изварява шишетата на детето си по стария метод в тенджера,/няма пари за стерилизатори/ и го маже с крем нивеа пък нищо му няма.
Кони оправяй се бързо. Стискам палци да сте добре с бебо.
честно казано аз с първото дете също изварявах шишета в тенджера пък му няма нищо, но сега ще си взема стеррилизатор от една позната, да видим колко ще го ползвам, защото снаха ми каза че изобщо не и е бил удобен на нея, а тя ползваше авент електрическия.

# 711
  • Мнения: 62
Здравейте ,

сега чета за  мама Кони, добре че е бил мялкия дявол бе жена...никакво шофиране  от сега нататък до като не се роди бебето  Naughty ,  Да се оправяш бързо  ти и бебчо !!

Аз не шофирам от както знам че съм бременна , както казах и преди  по улиците карат най различни идиоти и  дори да се пазим , другите не ни пазят!!   А и покрай бременността се усещам че доста съм разсеяна, а и жегата ... абе бремменна жена на кола си е опасно момичета.   

мама Трикси - и аз смятам да я запозная малката като се роди по някое време със шнауцера, а по-късно и с персиеца  на майка ми , цяла зооградина.  Хип козметиката чух че е много добра също .
 
Още не съм купила стерилизатори и помпа, ще видим как ще сме в началото та тогава ще я решавам...ще пратя или бащата или майка ми да взимат ако дотрябва.  Иначе на кърма от момента на раждане.

Princess Fiona - ако не пише да е с парабени Бочко в съставките , защо да не си купиш . Не съм гледала съдържанието му но провери и ако няма , какво ти пречи .

# 712
  • СОФИЯ
  • Мнения: 179
Разликата между бебешката кожа и кожата на възрастен, е че бебешката е много по -тънка и уязвима и на бебето му е много по-трудно да си изгради защитното киселинно физиологично пх от 5,5, което е оптималното и за възрастен и за бебе. Един обикновен сапун на Бочко или Тео Бебе е с ph около 10 -11, което е силно алкално. Ако аз се измия с този сапун ще премахна защитния хидролипиден слой от кожата си, но след 2-3 часа моята кожа ще си възстанови нормалното ph от 5,5. Но на бебето ще са му нужни 2-3 пъти повече време, за да изгради някаква киселинна защита кожата му. Просто неговите възможности на кожата са силно занижени, особено в началото.  
Затова аз съм на мнение, че си заслужава да се използва медицинска козметика, ако няма възможност човек, поне в началото първите 3 месеца. От всичко друго може да спестиш и да вземеш по-евтино, но от това аз не бих.
Някой има ли идея, дали е добре да се ползва чужд стерилизатор, знам за помпата за кърма, че не трябва да се взема втора употреба, но за стерилизатор  newsm78
Сестра ми ползваше чужд стерилизатор и нищо му няма на детето,а за козметиката ползваше само Бочко и няма никакви проблеми. Помпата за кърма мисля че като я извариш пак нищо няма да ти има,аз ще ползвам тази на сестра ми. Не мисля че е необходимо чак толкова да се вманиачаваме, една позната изварява шишетата на детето си по стария метод в тенджера,/няма пари за стерилизатори/ и го маже с крем нивеа пък нищо му няма.
Кони оправяй се бързо. Стискам палци да сте добре с бебо.
честно казано аз с първото дете също изварявах шишета в тенджера пък му няма нищо, но сега ще си взема стеррилизатор от една позната, да видим колко ще го ползвам, защото снаха ми каза че изобщо не и е бил удобен на нея, а тя ползваше авент електрическия.
Peace

# 713
  • Мнения: 40
Любимата ми реплика е: " На детето на Пена нищо му няма." или "Нас така са ни гледали, пък какво ни е?"

Нещата се случват на 1 на 100 бебета (примерно), но ако моето е точно това, което е номер 100, как да рискувам и после да се обвинявам. Има майки, които са пушили и децата им са се родили здрави, но аз спрях да пуша.

Сега има толкова по- различни и толкова повече болести от преди години, медицината се развива заради това, а това, че на български продукт не пише, че има парабени, въобще не го взимам за чиста монета (не че произведените в Германия не са 10-то качество, но поне знам, че което зависи от мен съм го направила).

Казват, че и майката трябва да ползва същата козметика, защото е в постоянен контакт с бебето и от нейната може да се получи някаква реакция при бебето, както и дрехите на родителите да се перат с бебешки прах. Аз не съм го правила, но защото дъщеря ми не е имала проблем, ако имаше и аз щях да ги спазвам тези неща.

За ползването на чужда помпа: когато се стерилизира в домашни условия не могат да се убият всички бактерии, ако е стерилизирана в медицински стерилизатор няма проблем. Но все пак в нея е имало течност от друг човек, дори това да е сестра, по същата логика може да се ползват и едни и същи шишета. За стерилизатора според мен е същото, а ако нямах възможност за нов щях да си изварявам в тенджера.

# 714
  • Мнения: 1
Здравейте мами.
Кони да се оправяш бързо и да не ни караш да те мислим.Всичко ще се оправи.Стискам палци за теб и бебока. Hug
Аз също не се придържам към прекомерното пазене на бебето,защото така се изнежва допълнително.Аз като казах на майка ми че смятам още на 10-я ден да изляза с бебка и такъв скандал се заформи да не ви говоря.

# 715
  • Мнения: 1
Малко странична информация-приятно четене аз се смях със сълзи
http://missby.wordpress.com/2007/12/05/prego/

# 716
  • Мнения: 20
Малко странична информация-приятно четене аз се смях със сълзи
http://missby.wordpress.com/2007/12/05/prego/

Четивото беше забавно ама има една точка, която ми напомни за моите две стрийки.  newsm50
Мажа се ама не много често...
Вие мами как сте с тези неприятни придобивки?Имате ли си от тях?   newsm12

# 717
  • Мнения: 4

Вие мами как сте с тези неприятни придобивки?Имате ли си от тях?   newsm12

За жалост да  Sad

# 718
  • Мнения: 813

Вие мами как сте с тези неприятни придобивки?Имате ли си от тях?   newsm12

За жалост да  Sad

 smile3538 +1 ...

# 719
  • Мнения: 17
Кони, моля се на Господ и стискам палци всичко да е наред с теб и бебчо  Hug

Общи условия

Активация на акаунт