С каква играчка заспива бебето ви?

  • 1 523
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
Атилла заспива трудно и то само с мен.Надявам се скоро да си хареса нещо,играчка,одеалце или др. ,но тогава смятам да се запася поне с още 2 броя от същото..така прави моя позната и няма никакви проблеми.

# 16
  • Мнения: 3 089
с никаква. хубво е детето да има нещо свое - да го гушка и да му дава сигурност. ама нашето е диване.

# 17
  • Мнения: 5 183
Никога не е заспивал и играчка, или с биберон.
И ние така. НИКОГА! Изобщо не му идва на ум да тръси нещо преди лягане, освен 4аша с вода. Пие, ляга и след известно време заспива. Но водата си е ритуал:)

# 18
  • Мнения: 8 769
Дали би свикнал с друга играчка,ако се наложи? newsm78
Вие как мислите?
Смятам, че би свикнал, но трудно. Децата се привързват много силно към някои играчки. Няколко дни 9може и седмици да е) сигурно ще тъгува по любимата си играчка. Гледай да го заиграваш през деня с някои други, за да свиква с тях. Когато видиш, че дава приоритет на някоя от тях-по-често му я предлагай, включително и когато заспива.
Нито дъщеря ми, нито синът ми изпитват топли чувства към някоя играчка, че да заспиват с нея. Трябва мама да ги гушка Crazy Tired

# 19
  • София
  • Мнения: 1 546
Когато стана на 1,5 г. реших, че е време да му купя възглавница. Взех една квадратна..малка... като за неговата главичка. Обаче се оказа пък високаааа. Слагам го аз на нея и той тук до нея. Продължи да спи без възглавница но с тази разлика, че вече имаше какво да гушка. До тогава какви ли не плюшени играчки се мятаха в леглото и нито на една не обръщаше внимание. От тогава до сега не е заспивал без тази възглавница. Не ми дава дори и калъфка да й сложа  Laughing А...и се казва Нуни. И само с нея заспиваме. Нощно време като се събуди и почва нуни-нуни...докато не я намери в леглото и нея гушни пак. Hug Тя вече цялата се е степала от пране обаче не се разделяме с нея.  Whistling Дори когато е тъжен нещо и пак нея иска да си гушка, не мен. Cry Или компромисен вариянт и мен и нунито.  Tired

# 20
Мойта принцеса заспива с едно плюшено слонче, даже и на сън си го търси в леглото, просто неможе без него. babydust7  261uu smile3535

# 21
  • Мнения: 1 370
С Нанъо. Това е едно плючено, хъркащо мече. Не само, че заспива с него, ами и го мъкне навсякъде

# 22
  • Мнения: 1 581
Честно казано не виждам нищо хубави в това, детето ми да изпитва такава болезнена привързаност към някаква вещ  Confused
Никога не бих поощрявала такова нещо, може би просто съм такъв човек... По тоя повод синът ми няма незаменими играчки, нито някакви други незаменими вещи.
Заспива с няколко произволни коли, с които си бръмчи приспивно  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 114
Благодаря за отговорите. Беше ми много интересно да ги чета.  bouquet Simple Smile

хубво е детето да има нещо свое - да го гушка и да му дава сигурност
  newsm10
Честно казано не виждам нищо хубави в това, детето ми да изпитва такава болезнена привързаност към някаква вещ Confused
Никога не бих поощрявала такова нещо, може би просто съм такъв човек... По тоя повод синът ми няма незаменими играчки, нито някакви други незаменими вещи.
И аз не съм поощрявала това умишлено.Мисля,че всяко дете си има индивидуалност, която трябва да уважаваме, независимо на каква възраст е то. Детските психолози не гледат на това детето да има любима играчка като на  "болезнена" привързаност".

# 24
  • Мнения: 1 581
За индивидуалността несъмнено съм съгласна  Peace

Обаче да плаче детето неутешимо при липсата на играчката - това си е болезнена привързаност. А вещите се износват, късат, губят...  Confused
Аз не съм против привързаността въобще, нито против гушкането и сигурността, но не го правя чрез вещи. Просто вещите за мен са прекалено преходни и не са одушевени.

Както казах - просто съм такъв човек явно. А родителите доста моделират "индивидуалността" на детето, често не съвсем съзнателно.

А за детските психолози... въпрос на мода.

# 25
  • Мнения: 1 237
Заспива с едно плюшено пате....и с мен. smile3507

# 26
  • Мнения: 4 406
с Мечо

# 27
  • Мнения: 1 033
Kаката Simple Smile като беше по-малка заспиваше с кърпичка в ръка. След това й подариха един според мен грозничък Мечо, но тя страшно го хареса и заспиваше само с него. Отвикна след като го забравихме у баба й. Имаше малко рев, но й обясних, че баба ще се грижи за него и тя се съгласи, но при всеки тел.разговор питаше за него Grinning Вече не го търси толкова често обаче си слага всяка нова играчка под възглавницата:)
Бебо е още малък - ще видим по-нататък Laughing

# 28
  • Мнения: 10 758
С нищо не заспиват и двамата.

# 29
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
с едно елен4е от Нова година. оставям ги да си говорят за 5 -10 мин и малкия заспива. Laughing не се е присрастил още към него, като е навън си заспива и без него. и добре, 4е е доста голями4ък. ако трябва и него да нося #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт