Париж 7

  • 64 953
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Благодаря ви много за отговорите, МалинкаКалинка и Роца, много ми помогнахте!

# 31
  • Мнения: 14
Здравейте,
бихте ли ми казали от Париж как да стигнем до град Руан за еднодневна разходка! От коя гара да вземем влак? Всякакъв съвет във връзка с това ще е полезен, благодаря!

# 32
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 568
От гара Сен-Лазар (метро 12, 13, 14), пътят е около час.

# 33
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
Роца, ще може ли да ми кажеш как да се предвижим до парка Астерикс? Ние ще ме отседнали много близо до Триумфалната арка на този адрес: "38 avenue Hoche 75008 metro line 1et.6 et RER A charle de Gaulle etoile" /това ни изпрати собственичката/. Благодаря ти предварително   bouquet

# 34
  • Мнения: 3 241
Тук ще отговоря за Парк Астерикс Simple Smile

Не знам да има билети за половин ден. А и за мен няма много смисъл.
Най-екстремните атракции са свързани с най-големи опашки - понякога над час.
Паркът отваря в 9, но опашките на контролата са големи, т.е. за да влезеш ти отнема известно време.
Шоуто с делфините си отнема близо час - от настаняването, до излизането.

2 варианта за отиване/връщане с транспорта.
- от спирка Palais-Royal, на метрото линии 1 и 7, тръгва шатъл (navette) - цена 21 евро на човек(също и деца). Тръгване сутринта в 9ч. Връщане в 18ч30 от парка.
-от РЕР спирката на летище Шарл де Гол - гише Parcs de loisirs - цена 7.5 евро за възрастен и 6 евро за дето от 3 до 11 години. На всеки 30 минути от 9ч сутрин. Връщане пак на всеки 30 мин до 1ч след затваряне на парка.

# 35
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
 Ивенце, благодаря за включването ти. Дори и да има за половин ден намалени билети, явно времето няма да е достатъчно щом ще тр да чакаме : )  Относно транспорта , пропуснах да уточня, че не се ориентирам по картата на метрото от апартаментчето, в което ще сме отседнали как да се придвижим до Шар де гол.

# 36
  • Мнения: 14
Здравейте,
Ние сме в хотел Sullyhotel,който се намира до спирка Saint Paul жълтата линия на M1. За Руан трябва да отидем с метро до гарата Сент Лазар и от там да си купим билети до Руан? Или още от Св. Пол да си вземем билети за Руан и от коя спирка да ги поискаме в такъв  случай, има ли разлика в  тарифата? Как да намеря разписание  за Руан, през колко време има транспорт за Руан и на каква цена са билетите? Благодаря!

# 37
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 568
До Руан не се ходи с метро или РЕР. Трябва да вземете междуградски влак (Intercité) от гара Сен Лазар.
Билети ще си купите от гишетата на гарата (търсете нивото Grandes Lignes, ако не ме лъже паметта). Не можеш да ги купиш от метрото Сен-Пол. Можеш и да ги купиш по интернет и да ги изтеглиш от гишето на гарата.
Опитах се да ти изкарам часовете тук:
http://www.voyages-sncf.com/billet-train/horaires/resultats?hid=X7X
(дано да е станало, зададох утре между 7 и 9 сутринта)
Иначе провери на сайта на железниците : http://www.voyages-sncf.com/
и след като зададеш посоката, датата, часа и броя пътници, натисни "Horraires seuls", за да видиш разписанието.

Билетът струва 22,80 евро в едната посока, не видях да има намаление, ако купиш отиване и връщане.

# 38
  • Мнения: 14
Роца, сега разбрах, че  имаш предвид, че можем с метро 12р 13р 14 да стигнем до гарата Сен Лазар Laughingл Да, сега така ми се изясни Embarassed Как обаче да разбера разписанието на влака до Руан и цената на билета? Благодаря!

# 39
  • Мнения: 14
да, благодаря Роца, писали сме едновременно, затова малко се повтарям. Само с интерсити ли може да се отиде до Руан. Няма ли някой по- обикновен и евтин влак?

# 40
  • Мнения: 3 241
Май има и някои по-евтини билети, ако куиш по-рано (не е толкова въпрос на вид влак).
Вие кога ще ходите точно?

# 41
  • Мнения: 14
Мис.ихме да ходим ут,е,  но п,и тези цени ще отпадне. Как да ,азбе,а кои  в.акове кога са за там?

# 42
  • Мнения: 3 241
Не разбрах въпроса, съжалявам Sad

# 43
  • Мнения: 6 031
Мис.ихме да ходим ут,е,  но п,и тези цени ще отпадне. Как да ,азбе,а кои  в.акове кога са за там?

Превеждам за Ивенце:
"Мислихме да ходим утре, но при тези цени ще отпадне. Как да разбера кои влакове кога са за там?"  Laughing

# 44
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 568
Признавам, че успях да го прочета, но смисълът ми убягва  newsm78.

Два поста по-нагоре дадох разписанието и как да се проверят влаковете. Иначе, като на всяка гара, има светлинни табла с номерата на влака и коловозите, от които тръгват.

Общи условия

Активация на акаунт