PH равновесието, като показатели за здраве

  • 136 270
  • 212
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 5
Здравейте момичета !
Направих си тест с лентички за урина сутринта и се получи 5.5 пх , малко се стреснах, какво означава това, ще започна повече сокове и смутита, но дали трябва да се консултирам и с лекар ?

Мерси за темата много полезно инфо момичета

# 166
  • Мнения: 1 156
Веситу, пробвай с лимон всеки ден

# 167
  • Sofia
  • Мнения: 1 053
Тест за киселинност на тялотоhttp://nanocom-bg.com/test/index.php?option=com_content&view … est&Itemid=26
Скрит текст:
За да добиете представа за киселинно-алкалния баланс на тялото, можете понякога да проверявате своята първа сутрешна урина. При цялостната оценка на резултата, вземете в предвид, била ли е вашата настояща или предходна диета специално-балансирана за киселинно- и алкално-формиращи храни.

Ако проверявате своята урина през деня, резултатът може да бъде много променлив, заради алкалния поток след хранене.

Можете да си закупите тест-хартия, която е препоръчително да има диапазон от pH 5.5 до pH 7.5. За ориентировъчен тест можете да използвате и лакмусова хартия, която ще се оцвети в червено при киселинен и в синьо при алкален резултат.

Освен това, можете да проверявате и киселинността на своята слюнка, особено, ако имате проблеми с храносмилането или смятате, че не получавате достатъчно вещества от храната, а също и като част от теста за алергии (алергичната реакция прави слюнката твърде киселинна).

Можете да тествате киселинността си чрез добавяне на малко количество куркума, смляна на прах, към някакъв метилов спирт (метанол) или дори само към вода. Добавете 1 чаена лъжичка от тази течност с куркума към 1 супена лъжица урина, ако урината остане жълта, тя все още е кисела, ако стане оранжева или червена, то тя е алкална.

Преди хранене нормалната киселинност на слюнката трябва да бъде от 6.4 до 6.7, като 30-60 минути след хранене трябва да бъде 6.8. Ако нивото преди хранене е под 6.4, тялото може да е твърде киселинно, а ако след хранене нивото е под 6.8, то тогава стомаха не произвежда достатъчно киселини.
В сайта има и други тестове.

Последна редакция: пн, 28 сеп 2015, 21:27 от Ani Ka

# 168
  • Мнения: 175
Вие какви тестове използвате? Това с куркумата някой пробвал ли го е?

# 169
  • Sofia
  • Мнения: 1 053
Вие какви тестове използвате? Това с куркумата някой пробвал ли го е?
Това го открих вчера, още не съм пробвала.

# 170
  • Sofia
  • Мнения: 1 053
Направих теста с куркума с урина, жълто. Но това  не е точен тест. Казва само дали е кисела или алкална Ph, но без стойности, но който няма лентички или електронен е по- добре от нищо.
Днес сме на салата с цвекло и моркови Simple Smile

# 171
  • Мнения: 162
Това може да ви е интересно:


http://www.mmsbulgaria.com/

# 172
  • София
  • Мнения: 94
Отдавна не е писано, по темата. Има ли някой, който да е успял да промени, алкалността на организма си, и ако да, как се чувства ?

# 173
  • София
  • Мнения: 372
Здравейте Simple Smile
Знаете ли някой как действа натуралния ябълков оцет?

# 174
  • Sofia
  • Мнения: 1 053
Здравейте Simple Smile
Знаете ли някой как действа натуралния ябълков оцет?

Ябълковият оцет по- принцип е киселинен Ph, но е доста полезен. За оцета, не за киселия продукт, който продават има много за и против. Преди време бях чела за него имаше книга издадена. Помага при разширени вени, ако се маже външно. А и по този начин действа и срещу целулита. Действа добре на стомаха спомага по някакъв начин на стомашната киселина предполагам. Имаше учени, които си пиеха шотчета с оцет. Ябълков или винен. Ако го приема бременна 1ч. л. във вода или към салати спомага за еластичните връзки и по-лесно ражда, без разкъсвания. Това съм запомнила.

# 175
  • София
  • Мнения: 372
Благодаря, Ani Ka  bouquet

# 176
  • Sofia
  • Мнения: 1 053
17 признака че тялото ви е твърде киселинно и 9 начина бързо да го алкализирате

Вземете предвид проблемите със здравето, причинени от лека ацидоза (лош pH баланс):

    Възпалени, чувствителни венци, кариеси
    Имунна недостатъчност
    Ишиас, лумбаго, схванат врат
    Респираторни проблеми, недостиг на въздух, кашляне
    Гъбичен свръхрастеж
    Ниска енергия и хронична умора
    Сърдечно-съдово увреждане, включително свиване на кръвоносните съдове и снижаване на кислорода в тялото
    Проблеми със сърцето, аритмия повишен пулс
    Напълняване, затлъстяване и диабет
    Инфекции на пикочния мехур и бъбреците
    Ускорено увреждане от свободни радикали
    Преждевременно стареене
    Гадене, повръщане, диария
    Остеопороза, слаби чупливи кости, фрактури на бедрената кост, шипове на костите  Главоболия, объркване, сънливост
    Ставна болка, болезнени мускули и натрупване на млечна киселина
    Алергии, акне
http://zdravivsekiden.com/17-priznaka-za-tvarde-kiselinno-tialo- … rzo-alkalizirane/

Как да подобрите алкалността на тялото си:

1. Редовно измервайте pH-то си

2. Пийте много вода (алкална вода, когато е възможно)

3. Премахнете вкиселяващите храни от диетата си

4. Заменете традиционния обяд с голяма зелена салата

5. Използвайте листа от маруля и листа швейцарско зеле колард вместо питки в правенето на сандвичи от типа на дюнера

6. Опитвайте се да не ядете готови храни

7. Елиминирайте газираните напитки, захарта и кафето. Заменете ги с билков чай, билково кафе и зелени напитки.

8. Заменете пресните млека с мляко от кокос или бадеми

9. Добавете зелени сокове или смутита към храната си


КАК ДА СИ НАПРАВИМ АЛКАЛНА ВОДА

Водата е алкална когато нейната pH стойност е коригирана да е около 8 или 9, което означава, че тя е основа.

Даваме лесен начин за постигане на алкален ефект върху тялото:

Съставки:

2 литра или 67 унции чиста и филтрирана вода

1 органичен лимон, измит и нарязан на осминки (или на филийки)

1 ч.л. хималайска сол

Метод на приготвяне:

Сипете водата в кана и добавете нарязания лимон (не изстисквайте лимона!)

Добавете чаената лъжица хималайска сол, покрийте, и оставете алкалната вода да преседи една нощ (8 до 12 часа) на стайна температура.

Когато се събудите, изпийте 3 чаши от тази вода преди да сте яли или пили каквото и да било, за да постигнете идеалния алкален баланс в тялото си.

Започнете утре и тялото ви ще ви бъде повече от благодарно!

http://zdravivsekiden.com/kak-da-si-pravim-alkalna-voda-protiv-rak/

# 177
  • София
  • Мнения: 372
Реших да тествам розовата Девин. Пише, че трябва да е 7.8,а излезе 5.5.Чудя се, моите ленти ли не са в ред. И на мен все ми показва, че съм твърде кисела.
Последния път тествах едновременно слюнка и урина веднага след като станах. Със слюнката резултатите бяха по-прилични. Нормално ли е да има разлика. На кутийката пише едно от двете да се изследва...

# 178
  • София
  • Мнения: 372
Пак аз Simple Smile
Някой от вас опитвал ли е да направи водата със сол и лимон?
Аз снощи направих. Водата е по-кисела, отколкото я сложих...
След Требич, до София има една вода от Гниляне. Някой чувал ли е за нея? Много е алкална. Има вкус, все едно си сложил лъжичка сода в нея.

# 179
  • Мнения: 1 059
Аз пия лимонова вода, но не бях разбрала, че и сол се добавя. Пия филтрирана вода от чешмата, слагам 3 лимона на 2 л вода, в последната чаша слагам и лъжичка сода.

Общи условия

Активация на акаунт