PH равновесието, като показатели за здраве

  • 136 774
  • 212
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 018
боба също срещнах, че е силно алкален.. аз също се чудя какво меню да направя. Оказва се, че алкалните храни са твърде малко.

# 91
  • Мнения: 186
За боба и аз имам чуденка. Според мен се има предвид, че зрял (пише "сушен") боб е киселинен, а зелен - алкален. Има логика, нали зеленилките са алкални.
Аз от две сутрини си меря РН на слюнката като се събудя и почти не се променя цвета на лентата, т.е съм към 6.00 Sad Децата са по-добре - към 6.5. Много съм разочарована, защото си мислех, че се храня по най-здравословния начин, по който някога съм се хранила - много плодове, салати, без месо и с много ограничено тесто и сладко. Но явно и много от киселинните храни си хапвам - ядки всякакви, сушени плодове- също, лимец, елда, картофи, ориз... Не мисля обаче да се лишавам от тях, защото ги намирам полезни, макар и киселинни. По-скоро мисля да пия сутрин и вечер чая с лимон и да засиля хлорелата, че нещо я забравих, а докато си я пиех бях доста по-алкална. Също така започва сезонът на коприва, лапад, киселец... Тъй че, хайде, да позеленяваме дружно! Wink

# 92
  • Мнения: 45
Fata, и аз така - много разочарована  Rolling Eyes

Основно сурови неща, без тестени, без месо, без млечни, захар, кафе, нищо пакетирано... Едно винце домашно си пийвам вечер и явно то прецаква всичко - 6,25.
Чудя се колко ли е РН-то на колегите, които си поръчват само меса със сосове, хляб, почти без салати, после понички, кафета .... Трябва да навия някой да го проверя  Laughing
Сега правя прочистването на д-р Гайдурков. Ще меря по-натам пак.
За детето не ми се мисли с детскоградинското меню  Sad

# 93
  • Мнения: 822
Днес на гладно с първа урина 6,2. Два часа след хранене 6,8. Съвсем нормални стойности на рН, според мен, но все още има какво да се желае. Храня се предимно с пресни въглехидрати зеленчуци /селъри, карфиол, домати, чушки, спанак, айсбер, маруля, лук/ и плодове /портокал, киви, ябълки, ягоди/, мазнини /маслини, авокадо, бадеми, орехи, зехтин и тъмен сусамов тахан/, варива /леща и нахут/, житни - само покълнал овес, белтъци /обезмаслена извара, котидж 2%, кисело мляко 2% и сух изолат протен/, подсладители /мед, фурми и рядко стевия/. Месо и яйца не ям.

# 94
  • Мнения: 2 018
http://zdravivsekiden.com/neveroiatno-lesen-trik-alkalizira-ph-balansa-v-tialoto/

Невероятно лесен трик алкализира pH баланса в тялото

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 302
Здравейте,
изключително полезна тема, която ще следя. По повод на содата искам само да споделя какво ми направи впечатление:
http://www.zoya.bg/%D0%A1%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%B1%D0%B8%D0%BA%D … 2-200-%D0%B3.3629
Ето тази е без алуминий - това означава ли, че тази в магазините има алуминий?!
Попаднах и на ето този коментар в нета:
"Напоследък много се пише и говори
за лечебните свойсва на сода бикарбонат и кислородната вода. Има и книги
за тях, но…от къде да си купиш такива, за които пишат по книгите?!
1/Търся чиста сода бикарбонат, каквато някога се продаваше в аптеките.
Пращат ме в магазините да си купя, но там тя не е чиста, а съдържа при-
меси, като алуминиев силикат, който пречи да се овлажни содата. Има и
други примеси.
2/По аптеките пъk намирам само 3% кислородна вода, но ДЕРМАЛЕН разтвор. Той не е за вътршно приемане,гаргара и жабурене.
Внимавайте какво пиете…".

# 96
  • Мнения: 45
Да, слагат алуминий.
За содата може да прочете тук: http://georgigaydurkov.wordpress.com/2014/02/22/%d1%81%d0%be%d0% … 0%b0%d1%82%d0%b0/
Наистина трябва да внимаваме какво пием ... и ядем, поне това което е осъзнат избор.

# 97
  • Мнения: 19 339
Бъни, може ли да споделиш какъв е този уред за пречистване и алкализиране на водата?
Прегледах темата и връзките, но не открих.

Фата, мисля, че повечето плодове са киселинни и затова така с е получава. Алкални са киселите, грейпфрут, лимон. Всичко по-сладичко е към неутрално до киселинно. Зърнените повечето също са киселинни.

# 98
  • Мнения: 19 339
Снимах таблицата за киселинността на продуктите от книгата на Надя Петрова:
Скрит текст:

# 99
  • Мнения: 2 018
Сънчо, благодаря за труда с таблиците.

Тази високоалкална вода, която не е минерална от къде можем да се снабдим?

# 100
  • София
  • Мнения: 5 203
Ами флуора в Девин (със син етикет), който е 2 пъти над нормата за ЕС? А?

Г-жа Петрова това ли ни препоръчва ?

# 101
  • Мнения: 19 339
Леле,сега видях рекламата на Девин. Да се игнорира,защото не мога вече да си редактирам поста.

# 102
  • София
  • Мнения: 5 203
Госпожа Надя Петрова го е обърнала на рекламно списание Sad

Това намерих вурху наличните етикети в къщи:
Горна баня (с червената точка) - рН 9.68
Банкя - не пише

# 103
  • Мнения: 822
Скоро правих тест с ленти за рН на два вида токущо отворени минерални води - и в двата случая рН на етикета се различаваше драстично от тест лентата в посока кисел. Водата може да е с такова рН от извора, но престоявайки в тези пластмасови туби и шишета изобщо не мога да я нарека алкална, за съжаление....

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
запис да чета

Общи условия

Активация на акаунт