Отговори
# 480
  • Мнения: X
Не приемам толкова лично нещата....

# 481
  • София !
  • Мнения: 1 240
Бъфче  Hug душкооооо !!!

# 482
  • Мнения: 0
Аз имам питане към вас  Simple Smile за мамчетата които вече са захранили.Само аз ли немога да испера петната от пюре,който са навсякаде,лигавници,бодита,чорапогащници....Пробвах с Персил,бебешки,не става и сега пробвах с Ариел сензитив....пак греда.И с вениш пробвах....еииии няма и няма не излизат #Cussing out Пера и дрехите на 60 градуса ноооо те продължават да са там Rolling Eyes

# 483
  • Мнения: 85
Аз имам питане към вас  Simple Smile за мамчетата които вече са захранили.Само аз ли немога да испера петната от пюре,който са навсякаде,лигавници,бодита,чорапогащници....Пробвах с Персил,бебешки,не става и сега пробвах с Ариел сензитив....пак греда.И с вениш пробвах....еииии няма и няма не излизат #Cussing out Пера и дрехите на 60 градуса ноооо те продължават да са там Rolling Eyes
Скъпа с риск да ме нападнат пак ще ти кажа ,че във Вениша(няколко пъти се кисне) и АЧЕ(АСЕ) е истината Mr. Green Mr. Green Лигавниците са ми чисто нови вече ,че направо беше срамна работата Embarassed  

П.П.След тях можеш или в пералня с бебешки прах да изпереш или с бебешки сапун на ръка.
Сега се сетих ,че прах и с един сапун за петна (от Била е доста голям около 3лв беше ама съм го виждала и по-евтин).Веднага изпрах лигавника и после със сапунена вряла вода кисна още бая време .
Друг вариант е специални дрехи/лигавници за пюрето ,а останалите да са 'парадни' Laughing или просто правете като нас(ако е топло у вас) ядем по памперс и лигавник само hahaha Joy за което 1-ната баба мрънкаше ама не идва тя да ми пере ,така че много и здраве!

БЪНИИИИИ  Hug Hug Hug Hug и аз те обичам smile3521 Heart

Последна редакция: пт, 19 юли 2013, 01:48 от buf

# 484
  • Варна
  • Мнения: 916
посъветвайте ме какво да правя, последно ака в събота  Rolling Eyes До сега е пропускала най-много 1 ден. Като цяло е спокойна, коремчето - меко. Плаче понякога и веднага след това пръцка, явно е болезнено. Вчера бяхме при личната, каза да й сваря сушени сливи и да дам от водата, а ако не помогне - сутринта дуфалак. Малката е само на кърма до момента. От два дни й давам вода и пробиотик  с надежда да се раздвижат нещата. Дадох няколко лъжички от сливовата вода и се започна едно пръцкане за около 30 мин. и това беше. В последните дни гледам да ям повече от разхлабващите ме храни и действително мен ме разхлабиха (не съм била запечена) Чета го този дуфалак, явно не е безобиден, особено за бебета.

# 485
  • Мнения: X
Био гая на нея ина теб. С моята мома като не беше захранена това помогна. Ако и даваш вода може да и даваш и храносмилателен чай на хип. Ако не искаш да даваш биберон дай малко с лъжичка.

# 486
  • Мнения: 47
посъветвайте ме какво да правя, последно ака в събота  Rolling Eyes До сега е пропускала най-много 1 ден. Като цяло е спокойна, коремчето - меко. Плаче понякога и веднага след това пръцка, явно е болезнено. Вчера бяхме при личната, каза да й сваря сушени сливи и да дам от водата, а ако не помогне - сутринта дуфалак. Малката е само на кърма до момента. От два дни й давам вода и пробиотик  с надежда да се раздвижат нещата. Дадох няколко лъжички от сливовата вода и се започна едно пръцкане за около 30 мин. и това беше. В последните дни гледам да ям повече от разхлабващите ме храни и действително мен ме разхлабиха (не съм била запечена) Чета го този дуфалак, явно не е безобиден, особено за бебета.
Здравей:)на малката и изписваха Лактулоза,тя е безвредна за бебета,дори сега като чета състава на Нан 1,виждам,че и там има лактулоза

# 487
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 472
 Добро утро, мами!
От днес до 10 Август няма да мога да ви чета дори,
но ме чакат анганжименти и натоварени дни...

За мамите и схемите - Да ви кажа, че тия неща съм ги пратила по дяволите...
Нито знам колко каша изяжда... нито пък следя.
Не спазвам режим кога каша, кога пюре...
Има дни, в които и пропускаме, ако я мъчат зъбите и е раздразнена...
Не съм започвала със зеленчуци, нито с еднокомпонентни пюрета,
нито избягвам сока... Напротив, гледам да я науча...
Ако хареса й давам, защото коалата вода не пие...
Ако Кат` хареса новата храна - яде, ако не и харесва стиска устата - това е...
Не настоявам, не я мъча, не хабя нерви, които и без това нямам...
Правилно ли се развива детето? - Правилно! Няма повече какво да коментирам...
Ей, на`, снощи й взех нов сок от DM с грозде и круша - одобри го...
На мен даже си взех едно голямо шише сок от морков (за бебета) и си го изпих Blush.

  За праха за пране - Отдавна се отказах да ползвам обикновени прахове
и ползвам био такива, с цел по-малко замърсяване на околната среда...
Откровено ви казвам, че са за не толкова мръсни дрехи... Много сериозни петна не изкарват...
Но така е - не може да е без химия и да чакаш да е безупречен в изпирането...
Затова, съм си оставила една кутия белгийски Ариел за тежки случаи...
С петна от пюрета проблем няма изобщо...
Натърквам със сапун за петна, накисвам в топла вода,
оставям за през нощта, на другия ден изтърквам останалото от петната,
слагам в пералнята и накрая рекламирам на терасата... Mr. Green

Пожелавам на всички прекрасни дни, слънчеви деца и отпускащи разходки!

p.s. Ох, за малко да забравя обещаното към Пумпалче...

Какво е „Био-продукт”?
Био продуктите се произвеждат съгласно строги принципи,
на които се базира биологичното (т.нар. органично) земеделие:
Използване на органична тор;
Забранени са употребата на ГМО (генно модифицирани организми),
хормони, повечето пестициди и рутинното използване на антибиотици;
Хранене на животните с биологична храна;
Съобразяване с естествените сезонни цикли;
Събиране на реколтата едва след узряване на растенията;
Периодично редуване на културите;
Грижа за животните и техните нужди
(осигуряване на достъп до открити места,
превантивни грижи чрез прилагане на хомеопатични методи,
без консервативна употреба на медикаменти).
Биопроизводителите преминават през поне една задълбочена годишна инспекция,
за да докажат съответствието си с правилата за биологично производство.
Тези инспекции гарантират, че когато купувате продукти с етикет „биологичен“,
можете да сте сигурни, че при производството им е била защитена околната среда,
животните, селските райони и накрая и вие самите.

С две думи, ако всичко това се спазва както трябва,
това био мляко, трябва да е по-био от млякото на баба в село.
(Защото и там позлзват пестициди за зърнените култури,
с които се хранят домашните животни, примерно Wink)

И за още по-ясно - млякото, от което е направено АМ,
трябва да е взето от крава, която никога не е била лекувана с антибиотици,
не й се дават изкуствени добавки и е хрупала само чиста, планинска тревица,
без никаква човешка намеса...
Дано поне малко съм прояснила нещата  Hug ...


Последна редакция: пт, 19 юли 2013, 08:20 от Butterfly_Lovehunter

# 488
  • Варна
  • Мнения: 916
ralitsa_bv, аз започнах да й давам пробиотик - bio balance baby, днес ще й е трети ден


mariqplam, в интерес на истината и на нас ни изписаха лактулоза, но в аптеката го нямаха и ме убедиха, че с дуфалак са едни и същи препарати на различни производители и с различни имена

# 489
  • Мнения: 47
ralitsa_bv, аз започнах да й давам пробиотик - bio balance baby, днес ще й е трети ден


mariqplam, в интерес на истината и на нас ни изписаха лактулоза, но в аптеката го нямаха и ме убедиха, че с дуфалак са едни и същи препарати на различни производители и с различни имена
Да сега чета състава и пише,че в Дуфалак има Лактулоза.Има нещо друго при нас Лактулозата действа само ако и я дам сутрин на гладно.

# 490
  • София !
  • Мнения: 1 240
И на нас Лактулозата ни помогна много !!! Дадох и вечерта и на сутринта така беше на*рала положението  Joy че няма да ти казвам .. После пак ми се беше наложило , дадох и на обяд и до вечерта пак си ака стабилно детето  Wink . Така с две ръце ти я препоръчвам , провери в друга аптека , не може пък на всякъде да няма .

# 491
  • Варна
  • Мнения: 916
Момичета, вие по колко дни чакате, за да дадете сиропа? Чудя дали да изчакам още или вече да дам.

# 492
  • Мнения: 4 292
Floret234 аз бързо се усетих, че голямо пране ще пада, след като веднъж се борих с едни петна и накрая го хвърлих лигавника. Взех си такъв като мушама по- големичък и си реших проблема. Отдолу е с джоб, сега само го мия, чиста работа.

# 493
  • Мнения: 0
Благодаря момичета Hug ще отида по късно да търся нещо за петна ако ли не ще ги накисна във вениш пък ще видим.
Като заговорихте за бебешки акита да ви разкажа какво стана онзи ден Simple Smile Бяхме на зъболекар с приятеля ми и понеже аз съм много страхлива викам първо аз ще вляза,че да ми минава от главата,а той ще стои с Лорито в чакалнята,беше нахранена,уригната,весела засмяна викам няма да му прави проблеми.След 15 мин чувам как Лорито реве,викам ще я подундурка малко и тя ще се успокои.Кисела беше повече от 30 мин,викам няма да стане тая,трябва да я видя какво и има.Излизам и какво да видя,баща и я държи така малко на разтояние от него и ме убива с поглед.Тя моита се наакала,памперса пропуснал,бодито нацапано,кошчето за кола и то естествено и баща и Laughing Взех я исчистих я смених я,тя се успокои,сложих я в полу исчистеното кошче и  тя заспа....С всичко ми помага баща и ноооо стане ли дума за смяна на памперс...не го търси  Crazy
Да ви се похваля,ще се прибираме другия месец за 2 седмици,вече нямам търпения Grinning Билети сме си купили но все още съм в търсене на вила...То вили има но или са заети или са по 150лв на вечер...
Има ли Варненски мами тук,още?Може и да си направим срещичка другия месец,ако има желаещи Simple Smile

# 494
  • Мнения: 0
Anntoaneta- Страхотна идея ми даде,благодаря Hug

Общи условия

Активация на акаунт