Oктомврийчета - 36

  • 70 489
  • 738
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 65
Да са ни здрави и много щастливи днешните рожденици!Желая им безгрижно и безоблачно детство,хиляди усмивки и игри!!! bdbaloni bdbaloni

На майките им: да са все така любящи и грижовни,да бъдат опора и пример за децата си!   bouquet


Мише,УАУ,страхотна бременна си Simple Smile  newsm51

# 646
  • София
  • Мнения: 548
Привет!

Честит рожден ден на Цвети! Да расте здрава, щастлива, все така чаровна и да радва мама, тати, бати и кака!

 Гого от понеделник тръгна на градина, след почти 4 месеца отсъствие. Няма проблем с ходенето, но той и в яслата си ходеше с удоволствие. В детската градина позволяват торта със сертификат, но аз няма да нося. По мнение на учителката /а и мое/ още са малки, а и ще им дойде в повече тортата. Те имат задължително плод или зеленчук към закуската, после в 10ч имат пак плод, а в повечето случаи и десерта на обед е плод. РД празнуват към 10 ч, и просто им става много похапване. Взела съм им за почерпка сок, солени бисквитки, разнообразни мини вафли /не шоколадови/, пурички с лешников крем.

 Иначе след 2 дни ходене на детска сега е с воднисти сополи и кихане. Почнах го с инфлуцид и цинабсин и дано тушираме нещата.

 Краси - много съжалявам, че нещата са се развили така. Ти си силна и знам, че ще се оправиш. А Сим как е?

# 647
  • Мнения: 2 286
Добре е, Нинка, справя се детето както може.

От час и половина повръща Tired . Свекървата ще го гледа днес и ще го заведе на лекар, утре майка ми ще остане с него. Мислех си, че е от сополите, но май не е това. За сега няма темп., но до края на деня има много време Rolling Eyes .

# 648
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Добро утро!

Черпя ви с едно топло чайче в тази доста по-прохладна сутрин

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ДНЕШНИТЕ НИ РОЖДЕНИЦИ! ДА РАСТАТ УМНИ И ДОБРИ ДЕЦА,ЗА РАДОСТ НА МАМА И ТАТИ!
Краси - не искам да те плаша,ама Нени вчера беше с повръщане. Поне 3 пъти. Всяко нещо отхвърляше, но му премина до следобеда.  Peace Дано Сим да не вдигне и температура,че тогава нещата клонят към нашия вирус  Crazy

irinopolis , защо да им дойде много тортата ?! newsm78 Нали все пак им слагат по-малко в чинийките,а и емоцията със свещичките е много силна. 

По между другото да попитам някои дали е ползвал Имунобор Кидс? Някакви отзиви? Доки ни го предписа заедно с Инфлуцида.

Nad, Радва ме това,че ме виждаш така, защото аз виждам само едно прасенцееее

Arim , Нени много обича да рисува. Вкъщи е пълно с негови интерпретации. Аз даже съм си ги сложила в рамки, така като си ги гледам и ми става едно хубавоооо.  Heart Eyes А иначе това от вчера представляваше тортата за РД през неговите очи. Само за пояснение -хаотичните цветни вметки отстрани са балони, съответно , малки и по-големи  hahaha Joy

# 649
  • Мнения: 120
Здравейте, да попиша и аз, докато не сме се забравили. Честит ни рожден месец на всички октомврийчета! ДА са ни живи и здрави, здрави, здрави!!!
Аз съм в оркестъра почти буквално вече Mr. Green Започването на работа е мнооого кофти нещо след 4 години почивка и размотаване из къщи. У нас е лудница, нищо не си е на мястото, винаги има нещо дето е за купуване,ама не е ..детето страда,че все е от последните в градината, на работа не мога да се раздавам така, както преди... И за капак сме болни вкъщи, което си е допълнителен стрес, ползвам болнични, отнасят го колежките..Те са готини и не мърморят,ама за три седмици вече втори път ме няма, та ще започнат Mr. Green Ама както повечето от вас знаят от практиката, просто ми трябва време да свикна на темпото ( виж с угризенията за болничните, ще ми трябва нещо по-сериозно) и нещата ще се наредят.
   Хейли, съжалявам за сътресенията при теб, но животът продължава и ние винаги ще те подкрепяме ( макар и само виртуално)
Мишанче, много са ти свежи поздравите, много ми помагаш да се почувствам човешки, да знаеш. А Нени ми се видя толкова голям на снимките - истински мъж на три Heart Eyes
  Иринополис, браво на адашчето. Гого след десетте дни вкъщи ще плаче в понеделник, а може и във вторник.. Дано сполките да преминават и да не се стига до по-сериозни боледувания. Както казах - много да са здрави!!

# 650
  • Мнения: 1 298
Честито на Цвети и Гого!  Hug Heart Eyes

И със закъснение - на Мишанка и нейното, наистина голямо момче!
 Hug

Да питам, въпреки че ме е срам - има ли други с памперс?
Нико не иска на гърне, като го оставя без памп през деня просто се напикава
и въобще не ми казва.  Tired

# 651
  • Мнения: 790
Да питам, въпреки че ме е срам - има ли други с памперс?
Нико не иска на гърне, като го оставя без памп през деня просто се напикава
и въобще не ми казва.  Tired

Това не го очаквах от теб.  Naughty Има, споко. Макар и само за през нощта. Но, дори и да не беше, не бих се срамувала. Остави детето на мира!  Crossing Arms

Торти поръчани, РД организиран, подаръци купени, чакаме понеделника! Дано всичко е наред до тогава.

Честито на всички рожденници, които пропуснах! При нас много неща се завъртяха и съм много завеяна тези дни и никак не съм в час, за което моля да ме извините!  Hug

# 652
  • Мнения: 686
  Честит рожден ден на всички прекрасни Октомвриичета, да растат много здрави и щастливи!
  Ние сме в Плевен, лудницата е голяма, тичаме по срещи и задачки по цял ден, но не се оплаквам де. Другата седмица-след 20 отиваме към Бургас-Айтос, та Бургазлиики очаквам да се видим, ако сте свободни!
  В събота ще правим на малката рождения ден, сестра ми работи в заведение с детски кът и ще е там. Доста ми е различно всичко, но нямам особедни претенции...Важното е да се видим с родата и приятели.
  Весели празници на всички  Hug

# 653
  • Мнения: 2 286
Честит празник на днешните празнуващи! Бъдете здрави, усмихнати и обичани деца!

Симеон днес го заведохме с баща му при педиатърката, каза, че не може на този етап да определи дали е вирус или просто натрупани секрети. Днес през деня е бил по-добре, но е спал много, като в 17,30 ч, когато отидох да го взема тъкмо се беше събудил с повръщане. Милото ми, така жално плачеше.
Тази вечер раничко заспа и за сега е спокоен. На диета ще е тия дни, пък дано е свежарка в понеделник, че ще ми е мн трудно да организирам гледането, а точно др. седмица не мога да си взема болничен, освен ако не съм толкова болна, че да не мога да се завлека до работата Laughing .

И аз боря вече 3та седмица една хрема с кашлица, кошмар ми е.
АААААААаа, писна ми! Crossing Arms

# 654
  • Мнения: 62
Milla Elaine и ние сме още с нощен памперс. Права е Оле - няма от какво да се срамуваш, това да му е проблема на детето.
На мен се опитват да ми пробутват едни притеснения, че бавно проговаря - други деца вече съвсем хубаво говорели. Ми и моето все по-добре се справя, какво като не е започнало на 1 година  Close

neversaynever повръщането на Симеон да не е на нервна почва?
Казвам го, защото моя тази сутрин повърна като го заведох в детската. Няма никакви други симптоми - кашлица, сополи, температура или нещо друго, сочещо болест. Но му е голям стрес тази градина, такова реване и дърпане чак и в яслата не е имало  ooooh! От персонала споделиха, че и техните деца са имали период на повръщане заради стреса от тръгване на градина. В яслата също имахме едно детенце, което дълго повръщало в началото.
Намислила съм да говоря с педиатърката ни, да давам нещо успокояващо евентуално, че само с говорене не се получава  Confused
Някой знае ли някакви билки, чайове, нещо от сорта за подобни случаи?

# 655
  • София
  • Мнения: 483
Добро утро в този слънчев петък,
Еееее, исках да сложа снимка с кафенце за добро утро, обаче пак не ми се получи........ Никога не успявам напоследък  Tired Може ли някой да ме светне как се прави???
Честит рожден ден на Борко на мама Облачето хей, на Яница и Анна, чиито майки вече не пишат в темичката ни  newsm59  party023
Честит рожден ден и на вчерашните рожденици Цветенцето на мама Съни, Гогата на мама Иринополис и Симона на мама Тия4  nbirthday  Gift

Краси, влязох тук специално заради твоето Симче, да проверя как е  Hug Спомням си едно голямо повръщане на първия му рожден ден  Tired Възможно ли е коремчето да му е слабо място?  И като се понатрупа напрежение или пък настинка или вирус някакъв, да го удря точно там  newsm78
Miss Fine, добре дошла  Hug Колко хубаво, че утрешният ви РД ще е у дома, сред свои  Mr. Green
Milla Elaine, и Ева е с нощен памперс. Дай му толкова време, колкото му е нужно и той сам ще си махне памперса  Hug
legeo, всички сме минали през това, споко Heart Eyes В началото къщата е пълен хаос, после човек се пренастройва без да се усети и всичко си тръгва както трябва  Hug И боледуванията си вървят, с други думи - у вас като навсякъде  Hug

Ние с милото довечера сме на Бирен фест, децата да се оправят с бабите  Mr. Green

# 656
  • Мнения: 2 286
Влизам набързо да дам сведения Laughing - Сим спа много добре и спокойно. Не е повръщал и след като се събуди.

Мирче, не знам, но ти нали знаеш, че той ми повръща до 10 месечен от рефлукса и е възможно там още да не е съвсем в ред системата. Като се има впредвид как се развиват нещата все повече клоня към насъбрани секрети в коремчето, а последващите връщаници да са от раздразненото коремче.

Мамам-ам, не е на нервна почва. Поне за това съм сигурна.

Двете баби са събрали съвета днес и са решили да го гледат до сряда, за да може в четв. да отиде на детска за рождения си ден. Днес ще ходя да поръчам тортата. Мисля да взема някоя мъничка тортичка, те по едно парче не могат да изядат и им делят по 2 парчета на 1 дете, а казаха, че нямали къде да я държат, защото нямат хладилник и се чудя на около 23-4 деца, дали торта от 14 парчета е ок, да има и по едно парче за госпожите?

# 657
  • София
  • Мнения: 483
Да, ще е ок такава торта  Mr. Green Радвам се че Симче е по-добре  Heart Eyes

# 658
  • Мнения: 790
И аз мисля, че е достатъчно и ще остане.

Сигурно знаете, ама аз да си кажа, че нали сме в месеца на тортите. На някой ако му е близо Кауфланд при затвора, сладкарницата там имаха преди 20% намаление ако се поръча каквото и да било сутринта до 10 или до 12 беше и тортите излизаха много изгодно. Много неясно го казах ама не помня подробности, защото беше преди половин или повече година. Някой ако знае повече да каже. Мисля, че сладкарницата беше Папая и знам, че е верига, но мисля, че намалението беше само в този клон.  Peace

# 659
  • Мнения: 442
За мамите с памперсите - баткото беше с памперс до към 3 години и нещо (само нощем де), защото сучеше, и то огромни количества и нощем често имаше аварии. И да ви кажа за момчетата, не ги чакайте да кажат че им се пишка, ами ги канете и водете да пишкат, за съжаление често не могат да се сещат сами (такава им е природата  Grinning). И за доказателство - моите онзи ден бяха прекалили с варена царевица и грозде. В резултат - Момо се надрискал докато спял, ама продължил да спи и чак когато му станало мнооого некомфортно, започна да мрънка "мамо, ака ми се", а Мая се събуди и каза, че иска да ака, без да се е изпуснала в гащите. Единият е на 5, другият е на 3. Смятайте  Joy
Краси, и аз мисля, че толкова парчета ще им стигнат.

Общи условия

Активация на акаунт