Професионални серии за коса - тема 53

  • 45 441
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 892
Момичета, моля споделете отзиви за балсама за тънка коса на Wella Enrich, за ежедневно измиване, чудя се дали пък не е прекалено лек..   bouquet

# 706
  • Мнения: 1 569
Да кажа една страхотна комбинация, която открих напоследък за уплътняване и подреденост на косата - ш-н Клоран+маска Форс Вектор!  newsm10 Ефектът на моята тънка, мека, изрусявана коса много се доближава до този от любимата ми серия Age Recharge на Керастаз.  Heart Eyes

# 707
  • София
  • Мнения: 5 549
Да кажа една страхотна комбинация, която открих напоследък за уплътняване и подреденост на косата - ш-н Клоран+маска Форс Вектор!
Кой е шампоанът?

# 708
  • Мнения: 2 562
сега разбира се ще се включи някой да ми каже,че от години си мие косата веднъж на седмица и тя е ок...
Направо не си представям миене на косата веднъж седмично,но е факт за много хора  ooooh!  Едната ми приятелка си мие косата на 10 дена и странно,но наистина изглежда добре  Thinking ,а другата на една седмица,но косата й изглежда потресаващо зле Laughing
Тя хубаво изглежда добре,дано и да мирише така ама надали  Laughing
Някои си носят косата на опашка само и само да издържи пореден ден.Сякаш на опашка не си личи  Crazy
Толкова е гнусно,че думи нямам,но...
Може и да е възможно да изглежда добре,но не е полезно за скалпа определено.Например измиваш си косата днес и утре си я правиш на плитка и така може и 20 дни да изкара като си пооправяш плитката,но защо?Честно казано не разбирам каква е точно причината здрав човек да не си измие косата 10 дни и с какво точно немиенето на скалпа с дни е полезно(ако според човека е).
И аз винаги съм се питала Thinking Аз съм споделяла тук че си мия косата все ден.Но хората които прескачат най-вероятно си мислят че така косата се изтощава.Защото като съм споделяла на фризьорки това,винаги са ми казвали че не е добре да я мия всеки ден и ме гледат като извънземно Laughing Mr. Green .Досега не съм се съобразявала с тези тъпи съвети и косата ми си е хубава,въпреки че я боядисвам всеки месец Peace А за моите приятелки,странно,но косите им не миришат въпреки рядкото миене Thinking Rolling Eyes

# 709
  • Мнения: 3 421
Момичета,интересно ми е след баня колко броя продукти слагате на косата си (и какви)  Flutter Моите са 3 или 4 - Л2,олио Макадамия,Нектар термик и краен финал понякога кристали дийп на лакме.
Искам да ви се похваля,че намерих моите продукти и съм страшно доволна от косата си.
Пия витамини от месец и малко отгоре,за месец и 7 дена имам растеж цееели 2.2см. Това никога не е било!! Родих се с кератиновия 2мин. реконструктор,есекциалните масла на Афоджий вместо маска , олиото макадамия,с Л2 .Докато имам съответните нужди на косата няма да ги сменям,а след това,надявам се,да ги подменя с по-леки  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 12 юли 2013, 12:04 от GodaiVa

# 710
  • Мнения: 0
Здравейте Момичета,

от скоро следя темата и ми се искаше да се включа и аз  Simple Smile Бихте ли ми препоръчали някоя изпробвана силно хидратираща и възстановяваща маска за коса или пък някоя терапия, тъй като косата ми е изключително суха и при всяко къпане свалям по половин шепа...

Всъщност според мен това свръх изтощаване стана в резултат на 2 изрусявания /целта беше да си направя кичури/ и след това 2 боядисвания / с амонячна и безамонячна боя/, след като кичурите не ми харесаха. Като цяло косата ми беше много здрава и къдрава, но след всички тези процедури стана много суха и дори вече почти не се къдри. Cry Използвам безсулфатен шампоан с арганово масло, маска и олио от същата серия с арган, но тъй като маската ми вече свършва исках да намеря някоя по - силна и по - добре възстановяваща.

Моля, ако някой има някакви изпитани предложения да ги сподели Simple Smile Благодаря  Peace

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 5 992
GodaiVa, аз след миене слагам задължително Л2+термичен крем (лилавата топка на Тиджи или Хрома Термик на Керастаз)+накрая малко олио (в момента имам мостри на Митик Ойл и Еликсир ултим). Мисля да си взема Сахарата на Орофлуидо, взех проба от една страхотна съфорумка, и съм направо впечатлена, не ми утежнява, ухае разкошно.

# 712
  • Мнения: 3 421
Здравейте Момичета,

от скоро следя темата и ми се искаше да се включа и аз  Simple Smile Бихте ли ми препоръчали някоя изпробвана силно хидратираща и възстановяваща маска за коса или пък някоя терапия, тъй като косата ми е изключително суха и при всяко къпане свалям по половин шепа...

Всъщност според мен това свръх изтощаване стана в резултат на 2 изрусявания /целта беше да си направя кичури/ и след това 2 боядисвания / с амонячна и безамонячна боя/, след като кичурите не ми харесаха. Като цяло косата ми беше много здрава и къдрава, но след всички тези процедури стана много суха и дори вече почти не се къдри. Cry Използвам безсулфатен шампоан с арганово масло, маска и олио от същата серия с арган, но тъй като маската ми вече свършва исках да намеря някоя по - силна и по - добре възстановяваща.

Моля, ако някой има някакви изпитани предложения да ги сподели Simple Smile Благодаря  Peace


Погледни тази серия - За възстановяване - Също и това - За финиши - Л2,олио Макадамия,Еликсир ултим.Моята коса е жадна,това са едни от най-силните продукти за мен.

# 713
  • Мнения: 0
Много благодаря Simple Smile Simple Smile Simple Smile Аз за момента гледам да и спестявам всякакви преси, маши и сешоари... дори я оставям да си изсъхне сама, за да запази поне някаква влага в себе си.

Може ли линк към Л2 и Елексир ултим Simple Smile Благодаря отново  newsm51 

# 714
  • Мнения: 3 421
Много благодаря Simple Smile Simple Smile Simple Smile Аз за момента гледам да и спестявам всякакви преси, маши и сешоари... дори я оставям да си изсъхне сама, за да запази поне някаква влага в себе си.

Може ли линк към Л2 и Елексир ултим Simple Smile Благодаря отново  newsm51 
Малка разфасовка Л2- Голяма разфасовка Л2 - Еликсир ултим най-често ползвания тук -

# 715
  • Мнения: 3 421
Олио Макадамия-говоря за това Да не помислиш,че за тези от аптеката  Rolling Eyes

# 716
  • Варна
  • Мнения: 1 213
Понеже стана въпрос за кератиновия реконструктор, нали за това говорим:

http://www.zlatnaribka.com/aphogee/rekonstruktor-s-keratin-i-zel … ay-aphogee-237-ml

Може ли да споделите за аромата му, защото като чета описанието гледам че не се отмива и ако мирише гадно както хидратиращия балсам и протеина, не бих желала да си го взема, да има ефект, а пък да мирише отвратително.

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 5 992
АЗ да се оплача какво се е случило с мойта коса след използване на вафли. По принцип през 2-3 месеца след като ме изсуши фризорката, ми слагаше на няколко места вафли, за да ми държи по-дълго време прическата, иначе пада веднага, с много тежка коса съм. Последния път усетих, че на места е поизгоряла, и се отказах от тези вафли. Но като ме боядисваше се оказа, че един кичур ми е скъсан и е останал около 5-6 см.от корена (добре, че не е най-отгоре). Направо не знам какво да кажа, не ги използвам често, за да ми изгори така, не ми е слагала лак като ги прави, по принцип ми е дебела и здрава косата. Останах изумена. В къщи не използвам преса, а само четка и сешоар, но не я опъвам много.

# 718
  • Мнения: 8
Аз си купих маска и шампоан Дийп кеър както и Протеинова терапия ApHogee Комплект от 2 стъпки Протеин 29 мл. + хидратиращ балсам, обаче се зачудих дали пък тази протеинова терапия няма да е много тежка за моята фина, тънка косица.. newsm78 ДК надявам се добре ще ми се отрази, така или иначе взех малката маска първо да я пробвам. Шампоана предполагам няма да създава проблеми, защото е по-слаб. И сега се запълних с хидратиращи продукти ..  Laughing Време е да обмислям и протеиновите.

# 719
  • Мнения: 3 421
Аз си купих маска и шампоан Дийп кеър както и Протеинова терапия ApHogee Комплект от 2 стъпки Протеин 29 мл. + хидратиращ балсам, обаче се зачудих дали пък тази протеинова терапия няма да е много тежка за моята фина, тънка косица.. newsm78 ДК надявам се добре ще ми се отрази, така или иначе взех малката маска първо да я пробвам. Шампоана предполагам няма да създава проблеми, защото е по-слаб. И сега се запълних с хидратиращи продукти ..  Laughing Време е да обмислям и протеиновите.
Дийпа на Лакме къде го причисляваш-хидратиращ или протеинов ?

Общи условия

Активация на акаунт