Професионални серии за коса - тема 53

  • 45 443
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 5 992
Понеже стана въпрос за кератиновия реконструктор, нали за това говорим:

http://www.zlatnaribka.com/aphogee/rekonstruktor-s-keratin-i-zel … ay-aphogee-237-ml

Може ли да споделите за аромата му, защото като чета описанието гледам че не се отмива и ако мирише гадно както хидратиращия балсам и протеина, не бих желала да си го взема, да има ефект, а пък да мирише отвратително.
Аз ползвам този http://www.zlatnaribka.com/aphogee/keratinov-2-minuten-rekonstru … n-2-minute-473-ml. Той се отмива.

# 721
  • София
  • Мнения: 1 079
ПО въпроса с миенето на косата, вижте на какво попаднах Ето как астронавтите си мият косата в Космоса забавно е, особено как избяга водата Crazy Mr. Green
Да споделя, че си взех Joico - шампоан за боядисана и балсам хидратиращ. Много са приятни, аромата ми наподовява този на Макадамия, но е по-цветен и хубав. Балсама много добре приглади косата, повече ми хареса от Макадамията. Използвах ги след боядисване, а тогава косата ми е значително по-суха и се оплита доста, сега беше много добре Party Heart Eyes
Оставих да изсъхне сама, за да усетя по-добре продуктите, после напръсках с L2, някой беше питал колко пръскания, моите са поне 20, косата ми е средна дължина, гъста с нормален косъм, чуплива newsm78

# 722
  • Мнения: 0
А кой ли от двата реконструктора е по - добър?  newsm78 След колко време горе- долу се виждат първите резултати и колко пъти седмично може да се използва?

В тази връзка може ли да споделите и мнения за олиото от макадамия. Омазнява ли косата?

ииии още нещо Simple Smile  можете ли да ми препоръчате някоя добра фризьорка, която работи с тези продукти... от доста време не съм доволна от моята и се чудя с коя да я сменя, а след поразиите върху косата ми съм съвсем категорична, че повече няма да ида при нея.  Tired

# 723
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Намерих си някакви тестери забутани на Термик и Маскинтенз  Heart Eyes

# 724
  • Мнения: 892
Олиото на макадамия на мен не ми омазнява косата, с фин косъм съм. 2-минутния реконструктор съм ползвала три-четири пъти седмично, но на мен ми понася добре, уплътнява се без да се пресушава.

# 725
  • Мнения: 45
Момичета, някоя от вас да е пробвала тези:



Пишат, че е кератинова терапия в три стъпки, възстановява третирани и изтощени коси и въобще всякакви суперлативи  Simple Smile Ще се радвам, ако има отзиви. Ако искате, ще дам линк към сайта, където я гледах, но за да не го счетете за реклама слагам само снимка на терапията.

# 726
  • Мнения: 8
ДК май го броя за хидратиращ .. и аз не знам вече къде да го причислявам Grinning В магазина на ЗР ми казаха, че е хидратиращ... newsm78

# 727
  • Мнения: 368
Аз тествах loreal fiberceutic. Наистина не е УАУ-ефектът, но е задоволителен за мен, видимо косата е по-плътна и по-жилава, при все че не взех запечатващата маска, а поддържащата. Определено мисля, че при повторна процедура, резултатът ще е по-добър.

# 728
  • Мнения: 65
ДК май го броя за хидратиращ .. и аз не знам вече къде да го причислявам Grinning В магазина на ЗР ми казаха, че е хидратиращ... newsm78

Супер, аз точно си го купих като протеинов  ooooh!

Някой ползва ли Олео релакс на тънка коса? По колко слагате?  Embarassed

# 729
  • Мнения: 3 421
ДК май го броя за хидратиращ .. и аз не знам вече къде да го причислявам Grinning В магазина на ЗР ми казаха, че е хидратиращ... newsm78

Супер, аз точно си го купих като протеинов  ooooh!

И аз го ползвам като такъв  Laughing Всравнение с червения тиджи,който е 100% хидратиращ,този на лакме ми идва по-агресивен,да се надяваме,че има мааалко протеин хахха

# 730
  • Мнения: 65
ДК май го броя за хидратиращ .. и аз не знам вече къде да го причислявам Grinning В магазина на ЗР ми казаха, че е хидратиращ... newsm78

Супер, аз точно си го купих като протеинов  ooooh!

И аз го ползвам като такъв  Laughing Всравнение с червения тиджи,който е 100% хидратиращ,този на лакме ми идва по-агресивен,да се надяваме,че има мааалко протеин хахха


 Laughing Пишеше, че съдържа житни екстракти и клетъчен цимент, би трябвало поне малко да подхранва. Решавам че е лек протеинов и разчитам на плацебо ефекта да свърши останалото  Laughing

# 731
  • София
  • Мнения: 9
ДК май го броя за хидратиращ .. и аз не знам вече къде да го причислявам Grinning В магазина на ЗР ми казаха, че е хидратиращ... newsm78

Супер, аз точно си го купих като протеинов  ooooh!


Дийп кеър е по-скоро балансиран, водим го протеинов заради клетъчния цимент

# 732
  • Мнения: 2 562
Vikute,уникално видео Peace Какво не правят хората за да са с чисти коси Laughing
Иначе по темата за ДК на Лакме...Аз лично не останах довона.Странна работа,на мостри ми се видя супер,но после като си взех маската,шампоана и балсама нещата се промениха Confused
lili_78 ,твоята фризьорка слага ли термо защита на косата преди преса?
GodaiVa,след миене на косата(със шампоан,балсам или маска) не слагам нищо докато я изсуша.След това нанасям активатора на Лакме или някой от другите 2 крема на Лореал за оформяне на чуплива коса.Понякога слагам крема на Макадамия за къдр.коса.Цимента на Керастаз слагам само на бретона преди преса Peace Когато косата ми е по-дълга,слагам на влажна коса(преди сешоара) по връхчетата олиото на Лореал срещу цъфтящи връхчета.Откакто се помня суша косата си със сешоар.Пробвала съм да съхне естествено,но не ми харесва.Първо че съхне 3-4 часа,второ е без обем и обезформена,освен това косата ми не става по-жива и красива Laughing

Последна редакция: пт, 12 юли 2013, 16:46 от bubka:)

# 733
# 734
  • Мнения: 3 698
Аз на Лакме имам три шампоана /дълбокопочистващ, тониращ и слънцезащитен/ и на трите пише, че съдържат натурални пшенични аминокиселини ...нямам серията ДК, но във всички коментари във форума съм ги срещала да се споменават като протеиновата серия на Лакме.

На въпроса за продуктите след измиване-слагам винаги маска, ампула /серум, някакво олио, термозащита, финиш. Ако не броим маската, значи 4. Ако нещо стърчи, го укротявам с мъничко вакса.

Конкретно видове от тези продукти, които са ми допаднали са:
Скрит текст:
1.ампулки/серуми сега ползвам Денсифик, преди тях любим ми беше оранжевия концентрат на Керастаз и с бустер и без го харесвам. Преди това Инициалист, който ми остава фаворит от ползваните до момента от мен продукти за коса.

2.Олио/флуид- на влажна коса, еликсир Орофлуидо който много обичам; флуида Олео Релакс, който ми е сравнително нов и страхотно ми допада; олиото Макадамия, кристалите на Лакме и Л2 - тези последните три са продукти, които имам и ползвам понякога, но няма да купувам отново...просто не са ми допаднали колкото първите.

3.Термозащита - сега през лятото оставям косата сама да изсъхне и рядко ползвам, но ако ще суша с сешоар, ползвам или лосиона на Тиджи за обем, който има защита; или другото е Нектар Термик, който е и подхранващ.

4. Финиш - сега много ми допада на суха коса по дължините да нанасям двуфазния серум на Керастаз и откакто го имам съм само с него; Като завършващи продукти понякога ползвам и еликсира Орофлуидо или Олео релакс или един спрей за блясък на Тиджи, който не дава много блясък, но мирише хубавко, хи хи;
Сега през лятото задължително преди излизане пръскам със спрейчето Сахара на Орофлуидо, приказно е!

Да поясня, от изброените слагам по 1, не всичките  Laughing


Общи условия

Активация на акаунт