Белгия - 26 тема

  • 114 632
  • 827
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 351
Ханна Влад, 920 евро е при 2ро и всяко следващо дете Flutter

# 496
  • Мнения: 600
Ханна Влад, 920 евро е при 2ро и всяко следващо дете Flutter


Е , на мен ми е четвърто , но първо  родено тук /още не е родено ..малко остана / ... чудех се , защо така я ощетяват бебка   Mr. Green ...шегувам се ...а с детските как е положението ?...за баткото взимам 90 е .

# 497
  • Мнения: 351
Ханна Влад, 920 евро е при 2ро и всяко следващо дете Flutter


Е , на мен ми е четвърто , но първо  родено тук /още не е родено ..малко остана / ... чудех се , защо така я ощетяват бебка   Mr. Green ...шегувам се ...а с детските как е положението ?...за баткото взимам 90 е .

за първо към 90 за второ към 170 (приблизително)  Mr. Green

Последна редакция: нд, 28 сеп 2014, 20:07 от Пустинно цвете

# 498
  • Мнения: 600
Ханна Влад, 920 евро е при 2ро и всяко следващо дете Flutter


Е , на мен ми е четвърто , но първо  родено тук /още не е родено ..малко остана / ... чудех се , защо така я ощетяват бебка   Mr. Green ...шегувам се ...а с детските как е положението ?...за баткото взимам 90 е .

за първо към 90 за второ към 170 е за второ (приблизително)  Mr. Green

 newsm10   Благодаря ! То има таблици за изчисление , но в момента ми е много размекнат мозъка и съм оставила всичката административна проверка за ноември . 
 

# 499
# 500
  • Варна
  • Мнения: 484
Първо благодаря на всички за бързите отговори!
Това с тия помощи от държавата май ще го изтървем, защото аз другата седмица влизам в 7-ми месец. Този мютиел го нямам т.е. аз не съм се записвала там, защото когато отидох нямах още издадена Е карт, после се върнах в БГ. Мъжът ми има такова нещо, ама предполагам, че аз без да съм се записала нямам право на него.
Няма нужда да споменавам, че нямам 1 ден стаж там  Grinning То става ясно Simple Smile От скоро имам застраховка в DKV, ама май и тя няма да ни свърши работа, защото е започната при свършен факт т.е. аз вече съм си бременна Simple Smile) Мъжът ми има и някаква друга (която до колкото знам е само за строителния бранш) и към която също е подал документи да включи и мен (но и тя ще е при свършен факт). Общо взето май много яко сме се прецакали, а аз всъщност забременях точно, когато бях там, за да се регистрирам (така че във всички случаи щеше да е при свършен факт). До момента съответно нямам никакъв преглед там за установяване на бременността и тн...
Иначе детето ще е второ - имаме по-голям батко, заради който в момента сме и още тук. Не че има особено значение.
Че на всичкото отгоре аз съм и за секцио (с първо такова), така че съвсем не вярвам някой да се навие да ми поема операциите...сигурно направо ще си ме оставят на нормално, ако стане... Въпреки, че до колкото разбрах там при първо раждане със секцио е задължително и второто да е татова Thinking
Това Е104 нали уж е за здравни услуги зад граница, не го ли ползват по някакъв начин.

А за гражданство до колкото аз знам в Германия новородено не взема веднага, но ако е родено там след 7г. май взема такова, при положение че е живяло там. В този смисъл питах дали има някакви префеенции в бъдеще, ако се реша на такива гимнастики в последния момент.

# 501
  • Мнения: 351
 newsm78

И аз не съм много компетентна, за това най-добре мъжът ти да поразпита. Няма ли приятели, познати, които са по-запознати?! Може да отиде в мютиела и да те добави към неговата сметка (шарж) и ако дойдеш и продължиш тук прегледите, няма ли да стане  Thinking
Тук ще стане гражданин на 18 годишна възраст, ако посещава тукашните учебни заведения. (ако греша, моля, някой да ме поправи).

# 502
  • Мнения: 600
 И аз не съм наясно със зстраховките , но си мисля , че ако си се включила към него в момента на регистрирането ти , щеше да имаш застраховка ...
 За децата ...ако детето учи тук в продължение на три години , родителите са с Е крти , имат базисно ниво на езика и изкаран интеграционен курс , може да кандидатстват за националитет . Понеже се приема , че децата се интегрират бързо . ....Инфото ми е от интеграцията на която аз ходих преди година .

Имам предвид , че родителите взимат националитет , а децата си запазват правото на избор след 18 годишна възраст

# 503
  • Мнения: 351
И аз не съм наясно със зстраховките , но си мисля , че ако си се включила към него в момента на регистрирането ти , щеше да имаш застраховка ...
 За децата ...ако детето учи тук в продължение на три години , родителите са с Е крти , имат базисно ниво на езика и изкаран интеграционен курс , може да кандидатстват за националитет . Понеже се приема , че децата се интегрират бързо . ....Инфото ми е от интеграцията на която аз ходих преди година .

Имам предвид , че родителите взимат националитет , а децата си запазват правото на избор след 18 годишна възраст

Аз също ходих на интеграционнен курс  Simple Smile
За жалост не помня много, а са минали само 7 месеца  Crazy

# 504
  • Варна
  • Мнения: 484
Ходил е, но искат да отида лично. А може ли изобщо да се запиша почти преди края Grinning Т.е. не искат ли този мютиел да го имам преди да съм забременяла (или поне в началото), защото така ми се вижда малко нагло вече предраждане да отида и да искам каквото и да е от тях.
За жалост най-добрите му приятели са белгийци, а те изобщо нямат представа от нашите емигрантски проблеми или несемейни БГ там (и пак не са наясно) newsm78

А това с навършване на 18 важи само за децата родени там или за всички, които са посещавали тяхно учебно заведение? Т.е. ако родя в БГ и след няколко месеца отидем там и детето пак си посещава всичко там ще вземе ли гражданство на 18?

Относно вписването ми при регистриране - аз отидох, но ми казаха, че не мога без Е карт. А трябваше да се връщам в БГ заради баткото и мъжът ми в последствие ми я взе от общината (съответно не можа и да ме запише за в този мютиел).

А за тези интеграционни курсове имам също още куп въпроси, но ще си ги запазя за по-натам, че да не ставам много нахална Grinning А и сега не са на дневен ред Confused

Извинявам се за многото въпроси, но всичко ми е огромна каша Sad

# 505
  • Мнения: 351
Ходил е, но искат да отида лично. А може ли изобщо да се запиша почти преди края Grinning Т.е. не искат ли този мютиел да го имам преди да съм забременяла (или поне в началото), защото така ми се вижда малко нагло вече предраждане да отида и да искам каквото и да е от тях.
За жалост най-добрите му приятели са белгийци, а те изобщо нямат представа от нашите емигрантски проблеми или несемейни БГ там (и пак не са наясно) newsm78

А това с навършване на 18 важи само за децата родени там или за всички, които са посещавали тяхно учебно заведение? Т.е. ако родя в БГ и след няколко месеца отидем там и детето пак си посещава всичко там ще вземе ли гражданство на 18?

Относно вписването ми при регистриране - аз отидох, но ми казаха, че не мога без Е карт. А трябваше да се връщам в БГ заради баткото и мъжът ми в последствие ми я взе от общината (съответно не можа и да ме запише за в този мютиел).

А за тези интеграционни курсове имам също още куп въпроси, но ще си ги запазя за по-натам, че да не ставам много нахална Grinning А и сега не са на дневен ред Confused

Извинявам се за многото въпроси, но всичко ми е огромна каша Sad

Най-добре, мъжът ти да отиде до мютиела и да попита. Или трябва да изчакаш някой по-компетентен да се включи в темата Hug

П.П когато мен ме вписа моя мъж, аз не съм ходила с него до мютиела.

# 506
  • Мнения: 600
 Цветенце , аз на моят курс имах щастието да съм при много готин лектор- арменец ...той ни даде много полезна информация за всичко ...и съм си записвала , това,което ме интесува , освен раздадените листове с инфо . 
 Що да не могло ??? Ти си чакала карта, значи си имала Билет 19 ! С него може всичко , както с карта . Нека иде мъж ти и да пита във фонда, където се осигурява за условията .

Важи за всички деца . Учи ли три години тук , заедно с другите условия , кандидатирате се .

# 507
  • Варна
  • Мнения: 484
Имах този документ 19, но ми казаха, че трябва Е карт. Не знам защо, може да не им се е занимавало. Пак ще го пратя, дано има по-голям ефект Grinning
Ако отида да раждам там ще се отчета тук, какво и как е станало. Може пък да помогне на някой в бъдеще.
Чела съм някъде, че раждане баз осигуровки е към 8хил евро, което изобщо не ми се вижда оферта ако ще си получим гражданство по един и същи начин след 18...

Благодаря ви  bouquet

# 508
  • Белгия
  • Мнения: 307
На мен, като се родиха децата ми, ми казаха, че като станат на 18 години, ако са живяли сумарно 12 години в Белгия, имат право на гражданство. Това при положение, че родителите им не са белгийски граждани. Не знам дали е вярно, не ме е интересувало. Като се замисля за белг.гражданство и се сещам за една полза- не ми трябва виза за САЩ и  един недостатък - ще дължа тукашните данъци до края на живота си, където и да живея. Май предпочитам да ходя с виза до Щатите.

# 509
  • Мнения: 85
Относно въпроса с помощите в седмия месец бях го прочела в една книжка за бременни в Белгия,но не обърнах особенно внимание пък и не беше обеснено подробно. Как става това пускаш някакво заявление ли или..?  baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт