Отзиви за"Фризовом"?

  • 70 849
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 165
Здравейте. Имам близнаци на два месеца, храня ги с Нан1 от самото начало. Струва ми се обаче, че не се засищат от него. Например ядят по 8 пъти минимум на ден по 130-150мл. и час след това търсят още, което за мен не е нормално. Струва ми се, че и бая наддадоха. Последният път Хриско беше качил 600гр. за една седмица, а Мишко 500гр. Искам да ви попитам следното за Фризовома. Вярно ли е че фризовома засища повече Embarassed Rolling Eyes и може ли да се премине директно от Нан1 на Фризовом, избощо как се сменя храненето с АМ. Моите близнаци повръщат по-малко когато не се оригнат, иначе нямам проблеми. Иначе в началото Хриско повърна 5-6 пъти на фонтан, но скоро не съм имала този проблем. От няколко дена се изхожда по един път на ден и по-твърдо.
Имате ли отзиви и за Хумана-за и против!?
Моля за вашето компетентно мнение. Утре сме пре педиатърката и ще питам и нея, но ми се ще и вие да кажете какво мислите. Благодаря ви.

# 31
  • Мнения: 24 467
Ей, че са сладурчета! Обичам да гледам близнаци /да гледам само, не да ги гледам  Laughing- сигурно е трудно/.
За мен твърденията, че едно адаптирано мляко насищало повече от друго са неверни. Големият ми син до 3 месеца се хранеше винаги по 8 пъти на денонощие и наддаваше ужасно. Беше непрекъснато гладен. Опитвали сме да раздалечим часовете за хранене, да залъжем с водичка и биберон- залъгалка- нищо освен млякото не помагаше. Бяхме с Фризолак. Малкият се хранеше като по учебник със същото мляко, докато не минахме на Фризовома- първият месец от 8 минахме на 7 хранения, постепенно след това свалихме до 6.
С големия ни бяха казали подобен мит за Аптамил- пробвахме, но змеят, големият син, си се хранеше пак по 8 пъти и се върнахме на стария вариант.
Сподели какво ти е казала педиатърката.

# 32
  • Мнения: 1 165
Благодаря ти за бързия отговор. Трудничко е, особено като ги гледаш сам по цял ден.  Laughing Значи и вие сте нашия случай.  Grinning  Дано намалим храненията и ние поне на 6 на денонощие, и особено нощем Wink. Утре ще пиша повече.

# 33
  • Мнения: 24 467
Бяхме с вашия случай. Сега произведението е почти на осем- тежи  45 кг. и е високо 1, 42 см., носи ми обувките, т.е. маратонките и гуменките, другите не иска, продължава да плюска като за световно, само дето аз по- малко се кося.
Весел ден ти желая! И спокойни дълги сънища!
Дано тоз късмет изтеглиш на Васильов ден от баницата. Laughing

# 34
  • Мнения: 1 165
Бяхме с вашия случай. Сега произведението е почти на осем- тежи  45 кг. и е високо 1, 42 см., носи ми обувките, т.е. маратонките и гуменките, другите не иска, продължава да плюска като за световно, само дето аз по- малко се кося.
Весел ден ти желая! И спокойни дълги сънища!
Дано тоз късмет изтеглиш на Васильов ден от баницата. Laughing

Развесели ме Laughing. Благодаря ти. Ами относно кг. и ръста, всички мъже във фамилията на мъжа ми са по 2м. височки, та моите нищо чудно на 8г. да носят 40 номер обувки  Rolling Eyes Laughing.
Хубава вечер на теб!

# 35
  • Мнения: 5
ние все още сме на фризовом , от другите млека повръщаше много все още връща въпреки че сме на пюренца но от фризовома не сме се запичали .

# 36
  • Мнения: 1 165
Благодаря ви за включването, момичета.
 Педиатърката се съгласи с мен да минем на Фризовом, за да видим дали ще ги засища повече, но всичко било индивидуално. Та тя ми каза да го въведа постепенно това мляко, като почна с 30 фризовом и 120 Нан1, на следващото хранене 60 фризовом и 90 Нан, и така постепенно докато преминем изцяло на Фризовом. Вие така ли правихте? Какви биберони да купя, и има ли на Авент с повече дупки, че сме с такива шишета.
Иначе доста добре са качили децата, за 2месеца Хриско е качил 2500, а Мишко 2000гр.

Поздрави от нас и пожелания за хубав снежен уикенд!

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Аптамила също е по-гъст според мен. Но щом сте решили в Фризовом нека е така Simple Smile
Относно броя на храненията не се притеснявай....Слави до скоро беше на 6 яденета Crazy

# 38
  • Мнения: 2 131
Моят бебо беше на Фризолак 1 и Фризовом до шестия месец. Тогава спрях Фризовома. В момента давам Фризолак 1 /въпреки, че е от 0 до 6 месеца/ и частично Фризо 2. Проблем с изхожданията засега няма, вероятно защото е захранен. Давам купешки плодови пюрета и гледам да са от тези, които поразхлабват. Тоест, да не е шипка, например, а кайсии, праскови, ябълки с грис, с овесени ядки и т.н.

# 39
  • Мнения: 50
Каси, моят син р родилния дом го храниха с НАН за недоносени и продължихме с него. Започна да повръща или по-скоро да олива бузката и нашето педи каза да вземем Фризовом. Сменихме го изведнъж, а не постепенно и нямахме никакъв проблем. Обаче започна да ака вода. Явно много го разхлабваше и започнах да го смесвам с Фризолак. Сега вече този проблем го няма и си ядем само Фризовом. Просто си го харесва човека. Още не съм го захранила с нищо и Ядем само АМ. След нова година смятам да му давам зел.пюрета.

# 40
  • Мнения: 30
Ние акаме след всяко хранене с фризовом.Педиатърката казва,4е няма нищо страшно.Така щяло да бъде докато се адаптира.Но поне колики няма Laughing.Защото от фризолака имаше сериозни кризи.от 20 дни сме на тези АМ.Докато бяхме на кърма нямахме никакви проблеми.Но УВИ-рязко спря за два дни.Та така кажете ми моля ви вашето мнение по въпроса с акането.Карина е на 3м.

# 41
  • София
  • Мнения: 5 716
Да имах вашия късмет да акаме така! Confused
Ние на 3 дни 1 път с зор и на камък!
Хем фризовом яядяхме 1 месец и с него нещата се усложниха Sad

# 42
# 43
  • Мнения: 30
Горкото.Много ми става мъчно като им има нещо такова,а са толкова мънички Sad.А чесно казано незнам дали и двете форми на акане не са проблем!!??Никои ли друг не е имал такав проблем?Много сам притеснена.Доколкото прочетох,всички са имали запек или повръщане,затова са прибегнали кам Фризовом,а ние защото Фризолака ни доЙде малко грубичък и ни раздразни ДОСТА ЛОШО коликите,които поначало си бяха много слаби.Хора притесниавам се:((((...

# 44
  • София
  • Мнения: 3 676
Давах Фризовом до 6-я месец заради повръщането/сама си го "изписах" след като детето ми се запече от прехваления Аптамил и Нан АР #Cussing out #2gunfire/
Много съм доволна,защото:
1. Намали и постепенно спря повръщането
2. Намали и направи поносими за мен и детето коликите
3. Регулира изхождането/сина ми се изхождаше по 2 пъти дневно след като минахме на фризовом- на 2месеца/
Постепенно го смених с Фризолак

Общи условия

Активация на акаунт