Прием в СМГ след четвърти клас-ІІ част

  • 287 916
  • 1 657
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 5 608

...не ми стана ясно ще се вземат ли при крайното класиране някакви точки изобщо от 2те състезания.

И има ли въобще някакъв шанс такова дете - зависи от тежестта на точките, получени от състезанията в общия брой точки
Благодаря ви !!!

Да, ще се вземат точките от двете състезания.

Да, шансове има:
1) Първите 10 деца, класирани на ОМТ, се приемат независимо от резултатите им от състезанията;
2) Отлично представяне на ОМТ + 2 отлични /или много добри/ състезания също биха стигнали за прием.

# 436
  • Мнения: 131
Много благодаря за отговора, Prizma!

# 437
  • София
  • Мнения: 980
Здравейте. И аз съм възпитани на СМГ, но по мое време нямаше такава точкова система и малко се изненадах. От кой клас състезанията се броят и за класирането в СМГ, от 4 ли? Дъщеря ми е в 1ви и мислех, че ни е още много рано да работим в тази посока, но като гледам сега нещата са много по-различни.

# 438
  • Мнения: 7 316
Състезанието „Откриване на млади таланти“ 2014 г. ще се проведе на 21.06.2014 г.
http://smg.bg/priem.php?cl=4

# 439
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 876
Здравейте!
Нямам време да чета цялата тема...
Може ли набързо някой да сподели основни неща за приема след 4 клас?

Интересува ме:
Кандидат в СМГ е само лице, което е ходило на курсове по математика в училището преди това ИЛИ всяко дете, завършило 4 клас?
Задачите, които се падат на изпита, могат ли да бъдат покрити САМО със знания от обикновеното училище (до 4 клас)? Дали учебният материал до 4 клас  е достатъчен за решаване на конкурсните задачи на приема?

Благодаря предварително   bouquet

# 440
  • Мнения: 434
В сайта на СМГ има условия за прием и там всичко в описано подробно. Колкото до задачите не са от учебния материал.

# 441
  • Мнения: 6 031
Здравейте!
Нямам време да чета цялата тема...
Може ли набързо някой да сподели основни неща за приема след 4 клас?

Интересува ме:
Кандидат в СМГ е само лице, което е ходило на курсове по математика в училището преди това ИЛИ всяко дете, завършило 4 клас?
Задачите, които се падат на изпита, могат ли да бъдат покрити САМО със знания от обикновеното училище (до 4 клас)? Дали учебният материал до 4 клас  е достатъчен за решаване на конкурсните задачи на приема?

Благодаря предварително   bouquet

Ето информация от сайта на училището: http://www.smg.bg/priem.php?cl=4

Всеки, който се яви на състезанието "Откриване на млади таланти" може да кандидатства, въпреки, че има и други състезания, които участват в рейтинга за класирането.

Не е задължително детето да посещава курсовете в СМГ, но няма да стане само с материала изучаван в училище...

# 442
  • Мнения: 55 944
Здравейте!
Нямам време да чета цялата тема...
Може ли набързо някой да сподели основни неща за приема след 4 клас?
Ще споделя набързо, защото и аз нямам излишно време, но гарантирам, че ще ти изникнат нови въпроси и без четене няма да минете Peace

Интересува ме:
Кандидат в СМГ е само лице, което е ходило на курсове по математика в училището преди това ИЛИ всяко дете, завършило 4 клас?
Второто, ходенето на курс не може да дава права.

Задачите, които се падат на изпита, могат ли да бъдат покрити САМО със знания от обикновеното училище (до 4 клас)?
Не.

Дали учебният материал до 4 клас  е достатъчен за решаване на конкурсните задачи на приема?
Не.

Благодаря предварително   bouquet

Освен това ако едва сега се замисляте за кандидатстване то почти сте изпуснали влака, защото кандидатстването става чрез явяване на серия състезания, а не с изпит. Изпускайки първите състезания губите точки и да навакса може само дете с изключителни качества.

# 443
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 876
На всички ви благодаря за отделеното време Simple Smile

явно няма да сме там Simple Smile

Успех на дечицата ви !  Hug

# 444
  • София
  • Мнения: 7 673
На всички ви благодаря за отделеното време Simple Smile

явно няма да сме там Simple Smile

Успех на дечицата ви !  Hug
Нищо не пречи да пробвате. Купете си книжките Математика за таланти, където има теми от минали години и вижте за какво става дума. Нищо не пречи да се яви детето на изпита и да опита, ако порешава преди това и с ясното съзнание, че се явява за проба, тъй като е изпуснало 1/4 от рейтинга /която се определя от състезанията/. Ако имате възможност, пратете го на ЕК в събота. Така поне едно състезание ще му влезе в рейтинга.

# 445
  • Мнения: 4 694
Състезанията, които влизат в този рейтинг, само в рамките на 4ти клас ли са?
Късно ли е да я запиша на курсове от 3ти клас (в момента дъщеря ми е 2ри клас) и да стартира със състезанията от 3ти клас? Сигурно е разисквано назад, за което се извинявам, но използвам да разширя предишното питане.
Миналата година четох доста по темата и бях останала с впечатлението, че курсове за подготовка за кндидатстване след 4ти клас започват от 3ти клас, съответно мислех, че има време. Днес се заговорихме с моя колега, която спомена, че вероятно съм закъсняла и за записването за тези курсове, които започват от септември, а също, че има курсове от 2ри клас вече. Сега ми предстои да се ориентирам по-подробно какво точно трябва да предприема и дали въобще има смисъл.

# 446
  • Мнения: 1 263
Състезанията, които влизат в този рейтинг, само в рамките на 4ти клас ли са?
Късно ли е да я запиша на курсове от 3ти клас (в момента дъщеря ми е 2ри клас) и да стартира със състезанията от 3ти клас? Сигурно е разисквано назад, за което се извинявам, но използвам да разширя предишното питане.
Миналата година четох доста по темата и бях останала с впечатлението, че курсове за подготовка за кндидатстване след 4ти клас започват от 3ти клас, съответно мислех, че има време. Днес се заговорихме с моя колега, която спомена, че вероятно съм закъсняла и за записването за тези курсове, които започват от септември, а също, че има курсове от 2ри клас вече. Сега ми предстои да се ориентирам по-подробно какво точно трябва да предприема и дали въобще има смисъл.
Само 4ти клас влиза в рейтинга. Курсът в 3ти клас е препоръчителен, но в никакъв случай не е наложителен. Според мен лично ако в 3ти клас си вземете  мат. читанка и решавате от нея няма да има смисъл от курс. 2ри клас курс ...очаквайте от 1ви и от предучилищна, прекалено вече ми се струва Simple Smile
Записването за курсовете се случваше мисля на 01.07, има време.

# 447
  • Мнения: 4 694
peppia, благодаря за отговора! Сега чета подробно на сайта им и се ориентирам. Ще следя темата.

# 448
  • Мнения: 2 391
По мое мнение на курсовете за 3кл. им дават допълнителни насоки, че дори и начини за решаване на задачите. Не е само читанката. При нас всеки път раздават лист с 30-40 задачи, отделно от тези в читанката. Обяснението за решаване също се различават понякога.  Peace

# 449
  • Мнения: 55 944
Полезно е да се започне от трети клас - така има 2 години време да се гради по-бавно и славно. Освен това в 3 клас всички деца почват на едно ниво, а ако се започне в 4 клас вече ще има изявени деца и някои новодошли може да се демотивират. Но по-рано от 3 клас е безсмислено. Решаване под форма на игра у дома с мама и татко е напълно достатъчно до 3 клас. Сборници и задачи от състезания дал Господ, а и няма специални методи. Виж след това в 3 и 4 клас мама и татко пак могат да решат задачите, но може да не успеят да обяснят добре методиката.

Общи условия

Активация на акаунт