Прием в СМГ след четвърти клас-ІІ част

  • 279 298
  • 1 657
  •   1
Отговори
# 1 320
  • Мнения: 1 057
ха, петата паралелка е факт, честито на печелившите; езика е английски, интересно дали от приетите вече деца няма да подскочат; записването е между 15-25

# 1 321
  • Sofia
  • Мнения: 688
ха, петата паралелка е факт, честито на печелившите; за езика СМГ нищо не са писали; записването е между 15-25

английски

http://www.smg.bg/news.php?id=245

# 1 322
  • София
  • Мнения: 1 210
Аз не виждам, къде е обявено, че езикът ще е английски. Аз ли недовиждам или не знам къде да гледам?

# 1 323
  • София
  • Мнения: 116
Променили са обявлението. Преди пишеше, че езикът ще е английски. Сега не споменават нищо за езика. Преди беше за кандидатите до номер 142, сега е до 140.

# 1 324
  • София
  • Мнения: 1 154
Аз не виждам, къде е обявено, че езикът ще е английски. Аз ли недовиждам или не знам къде да гледам?
Първоначално на сайтта беше обявено, че паралелката ще е с английски език. Най-вероятно са се усетили, че част от приетите в руската паралелка биха предпочели английски език пред руски и би следвало, те да имат право на избор - да си останат в руската паралека или да отидат в новата с английски език.

# 1 325
  • София
  • Мнения: 1 210

[/quote]
Първоначално на сайтта беше обявено, че паралелката ще е с английски език. Най-вероятно са се усетили, че част от приетите в руската паралелка биха предпочели английски език пред руски и би следвало, те да имат право на избор - да си останат в руската паралека или да отидат в новата с английски език.
[/quote]

Да, нашият случай е такъв  Laughing Приети сме с руски, но детето не е доволно. Т.е сега ако има разместване не знам... Тъкмо мислих, че е приключило всичко и наново терзания...

# 1 326
  • Мнения: X
Да, нашият случай е такъв  Laughing Приети сме с руски, но детето не е доволно. Т.е сега ако има разместване не знам... Тъкмо мислих, че е приключило всичко и наново терзания...
Аз допускам, че някой във вашето положение е звъннал в СМГ да пита дали ще има прекласиране, защото така би било редно. В резултат - езикът на новата паралелка беше изтрит от съобщението.
Не завиждам и на децата с номера 141 и 142.

# 1 327
  • София
  • Мнения: 12 247
Първоначално до 142 -ри номер ли бяха обявени?
Все пак напълно е възможно предвид, че поканените сега допълнително деца са вече записани в други училища не всички да вземат решението за отписване и презаписване в СМГ и все пак да приемат и още 1-2 допълнително деца.

# 1 328
  • София
  • Мнения: 1 154
Странно е защо в допълнителната паралелка канят 26 деца, а в другите приемаха по 28.

# 1 329
  • София
  • Мнения: 1 210
Странно е защо в допълнителната паралелка канят 26 деца, а в другите приемаха по 28.

Това не е единственото странно нещо в тази нова паралелка.  newsm78

# 1 330
  • Мнения: 38


Да, нашият случай е такъв  Laughing Приети сме с руски, но детето не е доволно. Т.е сега ако има разместване не знам... Тъкмо мислих, че е приключило всичко и наново терзания...
[/quote])


Преди четири години бях в същото положение с баткото, и направихме голяма грешка,  като преместихме го в английската паралелка.Наложи се така или иначе да учи английски допълнително ( тъй като часовете по английски бяха абсолютно свободни, да са си носели книги за четене в час, и да са били тихи- това бяха изискванията на госпожата  по английски 😲. ) Споделям за информация 😉

# 1 331
  • София
  • Мнения: 1 397
Поне срокът за записване е по-нормален. За 10 дни хората могат да се организират някак, дори и да са на почивка.

# 1 332
  • Sofia
  • Мнения: 688
Чудя се защо е толкова проблемен този руски език... Факт е, че и аз не исках да го уча, докато беше задължителен в началното (с риск да се окажа твърде застаряла), но сега ме е яд, че го отмениха.
Английският е задължителен в днешно време, но си струва да го учиш допълнително, тъй като малко са училищата (с изключение на езиковите, разбира се), които дават достатъчно високо ниво на подготовка, пък и наличието на сертификат е предимство. Според мен руски в училище е супер! Само ние сме преднамерени към него. Дори за обща култура да остане - струва си! В случай, че някой ме пита - аз бих избрала всеки друг език с изключение на английския.

# 1 333
  • София
  • Мнения: 12 247
Определено са ми от полза коментарите за езиците на последната страница.
За догодина аз лично се бях насочила именно към английският, но явно ще трябва повече да го обмисля при евентуален прием. Децата са в Шилер и не ми се искаше да е немски, но и аз лично за руски съм малко скептична, макар да съм го учила като дете..

# 1 334
  • Мнения: 38
Точно за това малкия сега приет в руската- и не мърдаме от там 😉

Общи условия

Активация на акаунт