Клуб на храбрата шивачка - тема 14

  • 75 441
  • 740
  •   1
Отговори
# 585
  • Враца
  • Мнения: 2 226
Здравейте, момичета!
И аз влизам с едно питане във връзка с маска на костенурките нинджа  Laughing
Тия комплекти от 1 маска и 1 оръжие направо режат глави, 32 лева  Rolling Eyes
а вчера купих 4 нинджески оръжия за 6 лева, но са без маска.
Имам следния въпрос:
От къде да намеря плат, който да не се брида.
Като този, който използват за разни евтини маскарадни костюми- един като полар, или нетъкан текстил.
Трябва ми оранжев, червен и син- такива маски иска детето, поръчало е на Добрия старец  Grinning.
От София съм, и трябва да купя от някъде такъв плат, по 20 см ми трябва да ми отрежат, не повече.
Само да изрежа дупки за очите и да не минавам с машината, защото нямам шев за поръбване, а с зиг-заг не става равномерно, та искам нещо без шиене.

Ако се сетите, много благодаря предварително!

Весели празници!

# 586
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Трън в очите, филц се продава на листове (формат А4) има всякакви цветове.

# 587
  • Враца
  • Мнения: 2 226
Трън в очите, филц се продава на листове (формат А4) има всякакви цветове.

Да, сега се сещам, но той е твърд и не може да се направи такава превръзка, която да се връзва и да е мекичка на очите.
Не е това материалът, който имам предвид, а полар или нещо подобно...
Благодаря все-пак за предложението  Peace
Но моля да ме ориентирате полар къде се продава, ако така се казва наистина, или може да е някакво разговорна наименование на някакъв тип плат newsm78

# 588
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Не е твърд. Мек е. Точно като кухненските кърпи от нетъкан текстил. Виж в Слънчоглед и аналогични магазини.
Може да си виждала колосан, но има и мек.

Тук горе-долу се вижда

За полар, нямам идея от къде може да купиш. Скоро не съм обикаляла по магазините.

# 589
  • Мнения: 376
Да покажа новото си произведение - бебешки ботушки.



Не им тръгна и това си е.
Ших ги за бебе на 9 месеца, но по-едричко. Е, колко да е едричко... уших ги по кройката за размер 1,5 г. (плата само с бухалчетата) - не му станаха! А шарения плат взе да свършва... Уших още едни по кройката за 3-годишни, по-голямата част е дебел дънков плат. Да, ама при 4 ката дънки и 4 ката полар машината ми каза да си гледам работата, започна да прескача бодове и стана голямо мазало (вижда се какви тегели се получиха), падна голямо въртене на ръка. Но ги приключих. Отивам да шия чаршафи за успокояване на нервите.

# 590
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
много са сладки, въпреки нервите!

# 591
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Невенски, това бебе е било като големия ми син  Laughing.....проходи с обувки 21-22 номер (на година и месец). Някои прохождат с номера 18-19.

За бебе са супер ботушките!

# 592
  • Мнения: 376
Ами, едричък си е. А аз като съм начинаеща, не съобразявам и не изрязвам излишното, което остава около шева, и този плат остава вътре в ботуша... А никак не обичам да разшивам и да поправям. Та така.
Иначе, благодаря за отзивите.  Hug

# 593
  • София
  • Мнения: 547
nevenski, много са хубави  bouquet
искам да те питам, кройката откъде е? Виждала съм да се продава подобна кройка в Etsy.com (ето тези и тези) Ако кройката ти е от някой американски сайт/продавач, имаше ли някакви проблеми с разпечатването на кройката?

# 594
  • Мнения: 376
nevenski, много са хубави  bouquet
искам да те питам, кройката откъде е? Виждала съм да се продава подобна кройка в Etsy.com (ето тези и тези) Ако кройката ти е от някой американски сайт/продавач, имаше ли някакви проблеми с разпечатването на кройката?

Ето това ми е кройката, купих я. Нямах проблеми да я разпечатам. Ако искаш, дай мейл на лични, да ти я пратя.

# 595
  • Мнения: 34
nevenski, много са хубави  bouquet
искам да те питам, кройката откъде е? Виждала съм да се продава подобна кройка в Etsy.com (ето тези и тези) Ако кройката ти е от някой американски сайт/продавач, имаше ли някакви проблеми с разпечатването на кройката?

Ето това ми е кройката, купих я. Нямах проблеми да я разпечатам. Ако искаш, дай мейл на лични, да ти я пратя

Страхотни са се получили! На мен ми се прииска да си спртена едни такива за вкъщи за мене  Embarassed Heart Eyes Може ли да ти открадна кройката и аз Simple Smile))

# 596
  • Мнения: 376
Страхотни са се получили! На мен ми се прииска да си спртена едни такива за вкъщи за мене  Embarassed Heart Eyes Може ли да ти открадна кройката и аз Simple Smile))
Може, ама са за размер до 3-годишни Wink

# 597
  • Мнения: 7 605
По-добре се разберете на лични за платените кройки, защото с разпростаняването йм нарушавате авторски права.

# 598
  • Мнения: 376
По-добре се разберете на лични за платените кройки, защото с разпростаняването йм нарушавате авторски права.
Така е, няма да я пусна публично.

# 599
  • Мнения: 95
Трябва ми ластична широка лента на дупки, която използват за рокличките туту...имате ли идея къде мога да намеря....във Варна или нета?
За това става въпрос:
http://www.youtube.com/watch?v=35kRpNIXupw

Общи условия

Активация на акаунт