Какво мислите за промените в учебната програма по литература

  • 728
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте, както знаете беше планирана промяна в учебната програма по литература и предизвика големи дискусии. Беше планирано от произведенията на Димитър Димов да не се учи „Тютюн”, а „Осъдени души”. „Хамлет” на Шекспир и „Дядо Горио” на Балзак да отпаднат от програмата, като не става ясно с кои произведения от авторите ще бъдат заменени. В проекта за промяна на учебния план е записано още, че от произведенията на Вазов няма да се изучава „Чичовци", учениците ще се запознаят само с част от „Епопея на забравените". Алеко Константинов пък е представен единствено с „Бай Ганьо в банята", отпада „До Чикаго и назад". След скандала проектите на учебните програми вече са свалени от електронната страница на МОН и няма да бъдат въведени.

Но какво мислите, имаше изказани мнения, че някои от произведенията са остарели и е добре да бъдат заменени.

# 1
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
В гимназията няма безплатни учебници. Със смяната на произведения и автори всичко отпечатано да сега отива за вторични суровини. Ще се освежи малко печатарския бизнес. А там вече съвсем заспаха, от септември ги бутам за един учебник по планиметрия - тц. Явно само на мен ми трябва и няма да ме огрее.  

# 2
  • Мнения: X
Във форума вече има тема по този въпрос.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=724968.0

Общи условия

Активация на акаунт