ЗОНАТА и ние - 13 Тема

  • 124 415
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 420
Здравейте може ли да ми разчетете един сертификат за рибено масло, приемала съм го месец и половина през бременността и сега съм притеснена дали е голямо количеството полихлорирани бифенили  ето го сертификата https://controlledlabs.com/wp-content/uploads/2014/09/A6280_cert … e-of-analysis.pdf   Много ще съм благодарна ако някой ми помогне...

# 721
  • Мнения: 2 545
Присъединявам се към вашата тема Peace
Целта ми е да постигна балансирано хранене. Нямам за цел да отслабвам или поне не много Grinning.

Опитвам се да пренастроя храненето си по Зоната, но ми е доста трудно.
В момента постя и ми е голям проблем набавянето на протеини. Ползвам главно риба, домашно приготвено тофу (т.е. меко тофу) и конопен протеин. Надявам се с времето да свикна. Прочетох доста неща, които ме мотивираха силно и се надявам да не се откажа, въпреки трудностите.

Сред любимите ми и обичайни закуски са:
- кисело мляко с овесени ядки, ленено/конопено семе и банан
- овесени ядки със сирене, извара (или тофу) и ленено/конопено семе

Трудно ще ми бъде да се откажа от тях, затова очаквам да ме посъветвате как да ги комбинирам правилно до 2 или 3 блока. Спокойно мога да ги ползвам и за основно хранене. 

# 722
  • Мнения: 172
и аз вече в Зоната  Peace

# 723
  • Мнения: 2 545
Препоръчайте подходящо рибено масло, което го има в аптечната мрежа на БГ.
Искам да си взема някакво, но без да поръчвам. Има ли такъв вариант? newsm78

# 724
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Симпа, тъкмо се бях отчаяла, че никой който пости не се включва и изчаквах. Ще трябва да си купя някакъв протеин и аз явно, ако успея да се ориентирам и да спазвам принципите на зоната, защото и на мен ми е адски трудно, обърквам се.

# 725
  • София
  • Мнения: 61
Присъединявам се към вашата тема Peace
Целта ми е да постигна балансирано хранене. Нямам за цел да отслабвам или поне не много Grinning.

Опитвам се да пренастроя храненето си по Зоната, но ми е доста трудно.
В момента постя и ми е голям проблем набавянето на протеини. Ползвам главно риба, домашно приготвено тофу (т.е. меко тофу) и конопен протеин. Надявам се с времето да свикна. Прочетох доста неща, които ме мотивираха силно и се надявам да не се откажа, въпреки трудностите.

Сред любимите ми и обичайни закуски са:
- кисело мляко с овесени ядки, ленено/конопено семе и банан
- овесени ядки със сирене, извара (или тофу) и ленено/конопено семе

Трудно ще ми бъде да се откажа от тях, затова очаквам да ме посъветвате как да ги комбинирам правилно до 2 или 3 блока. Спокойно мога да ги ползвам и за основно хранене. 

Здравей,
Преди да почнеш Зоната е добре да се запознаеш с поне една от книгите на д-р Сиърс, четат се просто на един дъх. Можеш да го сториш тук и тук. Този сайт е посветен изцяло на Зоната и има прекрасен форум. Тук има добре структурирана и изчерпателна информация за начинаещи.
Сега няколко думи за закуските ти. БГ киселото мляко по принцип е смесен продукт, т.е е блок протеин (БП) + блок въглехидрат(БВ), като 1 кофичка от 400 гр. е 2БП+2БВ. Говорим за 0,1% масленост на киселото мляко. Остава да се добавят и 2 блока мазнини(БМ), например 6 маслини или 6 бр.бадеми и става чудесна закуска от 2 блока. Овесът е въглехидрат и ако го добавиш към киселото мляко разбалансирваш блоковете въглехидрати, ще трябва да добавиш още протеин и става много сложно. И още нещо за овеса - в Зоната се препоръчва приемането на цял или натрошен овес, а не на т.н. овесени ядки. Протеините, които се приемат в Зоната трябва да са обезмаслени и балансирани като протеини, а не като мазнини. Най добре е да се насочиш към обезмаслена извара(<1,5% масленост). Успех.

# 726
  • София
  • Мнения: 61
Препоръчайте подходящо рибено масло, което го има в аптечната мрежа на БГ.
Искам да си взема някакво, но без да поръчвам. Има ли такъв вариант? newsm78
В Зоната рибеното масло трябва да се приема постоянно. За препоръчаните дози виж тук въпрос 55. Продаваните в БГ рибени масла са на много завишени цени. По Интернет могат да се намерят на двойно и повече по-ниски цени. Ако те интересува къде и как - прочети тук в 5-я пост. Иначе си е финансово харакири да се пазарува рибено масло от БГ.

# 727
  • Мнения: 2 545
Благодаря за разясненията!
Ще прочета всичко препоръчано.

Доколкото разбирам не се препоръчва кисело мляко 2% заради по-високата масленост.
Маслини и кисело мляко не ми се вързват особено. Явно ще търся друг източник на мазнини - тахан, ленено семе, конопено семе...

# 728
  • Мнения: 601
Добро утро момичета в "зоната". От днес стартирам режима. Прочетох книгата и форума Зоната. Горе долу ми стана ясно и започвам да меря с теглилката докато добия представа за грамажите. Имам доста да свалям на 40 години съм и борбата с килограмите е почти откак се помня. От 17г. до 32г. поддържах оптималното за мен тегло 55-60 кг., но с цената на много лишения и гладувания. После  родих 2 дечица и не можах да смъкна нищо след двете бременности. И така килата станаха 95  Confused Надявам се режима да ми помогне да стигна поне 70кг. и да се чувствам добре здравословно . Мисля докато килограмите не понамалеят да се храня само с нещата в зелено на таблицата, а после да си позволявам и от другите.  Висока съм 165 см. и изчислих че приемът ми трябва да е 9 блока. Ще ги разпределя така:
 З-2Б,
 О-3Б,
следобедна З-1Б,
В-2Б,
вечерна З-1Б.
Да и трябва да се науча да пия много вода  Rolling Eyes

# 729
  • Мнения: 2 545
Здравей, Бубанка.
И аз съм от новите попълнения  Grinning
Моят старт ще бъде по-плавен, защото до средата на месеца ще съм все в пътувания и по гости. Съмнявам се да успея да се придържам съвсем стриктно към Зоната.

Моите блокове също са 9.
Пожелавам ти успех! Peace

# 730
  • Мнения: 601
Охх, момичета отказвам се. Много смятане, много нещо. Не е за мен това. Продължавам по този план.
https://goodmusicwalker.wordpress.com/2012/01/25/%D0%BA%D0%B0%D0 … 0%B0%D0%BC%D0%B0/

# 731
  • Мнения: 3 117
Охх, момичета отказвам се. Много смятане, много нещо. Не е за мен това. Продължавам по този план.
https://goodmusicwalker.wordpress.com/2012/01/25/%D0%BA%D0%B0%D0 … 0%B0%D0%BC%D0%B0/

Не е толкова смятането. Лесно е. Няколко неща са
Мляко обезмаслено - 200 гр. = 1блок протеини + 1 блок въглехидрати
Протеини месни по-обезмаслени - 30 гр. = 1 блок П
Риба - 56 гр. = 1 блок П
1 яйце = 1 блок П
кашкавал, сирене 40 гр. = 1 блок П
извара - 56 гр.

Плодове в масовия случай - 100 гр. един блок въглехидрати
Много сладки плодове (банани, грозде) - 40 гр. един блок

Зеленчуци
домати 240 гр. 1 блок въглехидрати
краставици 400 гр. 1 блок въглехидрати
чушки 160 гр.
Домашна лютеница -100 гр.

Какво повече ти трябва? Аз лично масово това ям.
Ако има нещо дето не се сещам, проверявам в таблицата, която съм си разпечатала.

Но и този план е интересен.
Важно е, кое ти се отразява по-добре.  Peace

# 732
  • Мнения: 4 712
Пит, а ядките? Simple Smile На мен се са ми най-лесни, там само броя без да меря  Mr. Green

А кашкавал и сирене не е ли блока 28гр?

Бубанка, пропуснах да добавя нещо. Има разни рецепти по Зоната - тутманик, пица, сладкиши. Защо не ги погледнеш и не си правиш нещо по рецептите? Доста разнообразяват. Аз лично съм голяма почитателка на тутманика, пицата и ваниловия сладкиш с извара. Жив и здрав да е който ги е измислил Simple Smile

Ето виж тук:
http://www.vzonata.com/recepti/
http://www.bg-zonata.com/recepti/

Последна редакция: пт, 03 юли 2015, 13:40 от Стaси

# 733
  • София
  • Мнения: 61

А кашкавал и сирене не е ли блока 28гр?
Стаси, кашкавл и сирене балансирани като протеини в БГ аз досега не съм намерил за съжаление. В Лидъл има едно нискомаслено котидж сирене(със светлосинята капачка), което става за протеин, но е далеч от представата ми за сирене. Не е лошо на вкус, даже напротив. Затова аз наблягам на нискомаслена извара и гледам да смятам всичко по етикет. А как става това може да се прочете тук във втория пост.

# 734
  • Мнения: 4 712
Гого, аз също избягвам сирене и кашкавал, освен ако просто няма какво друго. Изварата ми е добре - хем не ми е мазна и солена (взимам една без сол), хем е нискокалорична и съм много доволна. Но се чудех още преди има ли подходящ кашкавал/сирене, които да ни отговарят на нуждите.

А искам да попитам за бадемите, понеже в таблицата ги има като бадеми (настъргани) 1 ч.л. и при ядки 3бр. бадеми (настъргани), като са цели, как точно да си сметна един блок? Че хич не ми става ясно и за това бадеми не ям Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт