СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - тема 4

  • 118 696
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 19 698
Трябваше просто да повториш теста след два дни, за да видиш как се движи стойността. Иначе цифрите сами по себе си нямат кой знае какво значение - при всеки може да има разлика в една и съща седмица.

# 721
  • Мнения: 93
Оххх,аз все се надявам,че ако зацапването да 8-9-ти е било имплантирането в матката (нали тогава започва да се отделя чхг хормона) на 11-ти теста е хванал сойности над 20 единици и тези 121 единици към днешна дата показват,че хормона се е удвоявал на два дни.Просто референтните стойности в таблиците варират с такава голяма разлика,че ме карат да се надявам.

# 722
  • Мнения: 19 698
Тестът няма как да ти каже каква е стойността на ЧХГ. При мен на 100 имаше едваааааа видима втора черта.

# 723
  • Мнения: 2 483
Трябваше просто да повториш теста след два дни, за да видиш как се движи стойността...
Кръвният е правен днес, няма как да го е повторила.

Иначе цифрите сами по себе си нямат кой знае какво значение - при всеки може да има разлика в една и съща седмица.
Разбира се, че имат значение цифрите.
121 не е стойност за предполагаема 1 седмица закъснение.

Никой не спори, че при една жена на 2 дни закъснение стойността може да е 100, при друга 200 и това да е в рамките на нормалното. Но посочената от desika_ стойност не отговаря на срока на бременността й по седмици.

# 724
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Момичета, аз да ви питам нещо. На 10 ден след трансфер ЧХГ-22, на 15ти ден - 41...Отидох при докторката и тя ми каза да пия лекарствата още седмица. Нужно ли е това според вас? Не искам да се тъпча напразно с лекарства като знам какъв ще е края така или иначе...

# 725
  • Мнения: 93
Днес е 5-ти ден от закъснението ми.В събота ще повторя теста.Просто не знам има ли надежда.

# 726
  • Мнения: 2 483
kateto_85, наистина не разбирам защо казват така за лекарствата докторите в очевидни случаи като твоя  Confused

desika_ , и за 5 (вероятни) дни закъснение ти е ниска стойността.  Confused

# 727
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
kateto_85, наистина не разбирам защо казват така за лекарствата докторите в очевидни случаи като твоя  Confused

desika_ , и за 5 (вероятни) дни закъснение ти е ниска стойността.  Confused

Аз така или иначе ги намалих наполовина, но не ги спирам, защото иска да ме прегледа в понеделник. А ме помоли  много да ги пия, защото аз твърдо исках да ги спра. И сега цяла седмица се тъпча. А утрогестана ще се види, ако не съм го слагала на прегледа...И аз им се чудя. Аз предния път, при който с по-високи стойности, но не добре удвояващи се исках да го спра, но тя не, та не...и накрая само си изпросих кюртаж. А ако ги бях спряла в началото щеше да е биохимична само...

# 728
  • Мнения: 19 698
Трябваше просто да повториш теста след два дни, за да видиш как се движи стойността...
Кръвният е правен днес, няма как да го е повторила.

Иначе цифрите сами по себе си нямат кой знае какво значение - при всеки може да има разлика в една и съща седмица.
Разбира се, че имат значение цифрите.
121 не е стойност за предполагаема 1 седмица закъснение.

Никой не спори, че при една жена на 2 дни закъснение стойността може да е 100, при друга 200 и това да е в рамките на нормалното. Но посочената от desika_ стойност не отговаря на срока на бременността й по седмици.

ЧХГ нива по седмици от първия ден на последния менструален период (ПРМ) или в гестационни седмици*:

• 3 седмици от ПРМ: 5 - 50 mIU/ml
• 4 седмици от ПРМ: 5 - 426 mIU/ml
5 седмици от ПРМ: 18 – 7 340 mIU/ml
• 6 седмици от ПРМ: 1 080 – 56 500 mIU/ml
• 7 - 8 седмици от ПРМ: 7 650 – 229 000 mIU/ml
• 9 - 12 седмици от ПРМ: 25 700 – 288 000 mIU/ml
• 13 - 16 седмици от ПМП: 13 300 – 254 000 mIU/ml
• 17 - 24 седмици от ПМП: 4 060 – 165 400 mIU/ml
• 25 - 40 седмици от ПМП: 3 640 – 117 000 mIU/ml
• не бременни: <5.0 mIU/ml
• След менопауза: <9.5 mIU/ml


Доколкото аз разбирам, тя е 5 седмици след ПМР. Пусни тест след два дни, ако искаш да си сигурна.

# 729
  • Мнения: 93
Пета седмица от последната редовна менструация,но моя цикъл е по-дълъг и овулацията,съответно забременяването са на по-късен етап.Т.е. развитие със седмица назад от общоприетото  при мен се счита за нормално.И при бременността с дъщеря ми вървях със седмица-две назад.За това в момента се надявам на чудо.

# 730
  • Мнения: 19 698
desika_ , аз пиша това, което знам. Не се опитвам да ти давам напразни надежди, но искрено ти пожелавам чудото да се случи Hug

# 731
  • Мнения: 93
Ще пиша какво е развитието при мен.В събота ще направя повторен тест и в понеделник също.
Имала съм и кухо яйце и извънматочна бременност и в двата случая имах кървене от самото начало. Сега нямам нищо друго освен симптоми на бременност.Моля се силно да стане чудо и при мен този път  Praynig  Hug

# 732
  • Мнения: 2 153
Момичета, аз да ви питам нещо. На 10 ден след трансфер ЧХГ-22, на 15ти ден - 41...Отидох при докторката и тя ми каза да пия лекарствата още седмица. Нужно ли е това според вас? Не искам да се тъпча напразно с лекарства като знам какъв ще е края така или иначе...

Оффф Кате, пак ли не расте това ЧХГ?!

# 733
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Момичета, аз да ви питам нещо. На 10 ден след трансфер ЧХГ-22, на 15ти ден - 41...Отидох при докторката и тя ми каза да пия лекарствата още седмица. Нужно ли е това според вас? Не искам да се тъпча напразно с лекарства като знам какъв ще е края така или иначе...

Оффф Кате, пак ли не расте това ЧХГ?!

Не расте беее, ужас. Решихме да пробваме в Турция, че тук вече за втори път не успяват да помогнат. Съжалявам за спама   bouquet

# 734
  • Мнения: 18
Днес бях на преглед - отново нищо не се видя... Резултатите от ЧХГ-то през 48 часа са: 124, 144, 230, 350. Ще се видим с доктора във Вторник. Дотогава каза да спра утрогестана и да чакам.

Общи условия

Активация на акаунт