Раничка на шийката на матката - 5 част

  • 166 895
  • 757
  •   1
Отговори
# 60
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
И пак казвам групата ти на ПАП се качва тогава когато ти е нисък имунитета и поради таз причина HPV се активизира. Не е задължително да взимаш Изопринозин нон стоп. Има и други имуностимулатори като селен, Цитросепт и прочие. Конизацията се предпочита единствено когато има дисплазия. Аз не можах да мина по тънката лайсна тъй като имах ЦИН 3. При една бъдеща бременност конизациото може да ти създаде проблеми.

# 61
  • Мнения: 16
Уфф незнам , аз пих и изопринозин и ходих при хомеопат др.МИхайлов и той ми каза да не пия изопринозин че обърквам много организма и ми изписа сумати неща вкл, и тези за които споменаваш и други , ама наистина много за 120 лв някакви неща, то не беше Септолин , бирена мая, пчелно млечице от царска голяма мравка, магнезий, някакъв чай за имунната система, сребърна вода с капки от тинктура от невен, ехинацея и енгистол за вируса, абе неща за 120лв. След като ги пих нямах наличие на вирус, но групата си стои вече 3 цитонамски в рамките на 4 месеца Sad( Може би и затова Славчев препоръчва ЛЕДЦ Sad

# 62
  • Мнения: 1 849
И двамата специалисти, които са едни от най-добрите, са те посъветвали да третираш проблема. Крайно или не, щом така са преценили и имаш пап 3А, то не отлагай и се лекувай.  Peace Славчев предполагам работи с примката и за това ти я е препоръчал. Карагьозов пък работи с лазер, съответно той това препоръчва. С примката се прави конизация и след това материала се дава в лаборатория, за да се контролира дали е изрязано до здраво. Това е плюс - може да се направи хистология на тъканта, която е изрязана. (При лазера се правят контролни цитонамазки и колпоскопии, няма тъкан за изследване, защото с него се горят 1-2-3мм, а не се реже тъкан 1-2-3см като при примката) Минус - възстановяването на шийката става по-бавно (по някога не се възстановява напълно за разлика от лазера), възможно е мускулните влакна да не се възстановят и това да доведе до проблеми при евентуална бременност. Трети минус - понякога се получава срастване на шийката и гинеколог трябва да я разтвори. Това звучи ужасно, но е бърза и лесна манипулация, която трае не повече от 3-5 мин.
И двете процедури са безкръвни. При примката се налага упойка, лазера се прави без упойка. Това са нещата, които моят гинеколог ми каза, когато отидох да се посъветвам с него какво да избера.  Wink
Аз бях в твоята ситуация преди години. Прочетох в интернет как се третира с лазер и с примка, обмислих плюсовете и минусите и взех решение, че избирам лазера. Има и видеа в ютюб, където може да се види кое как става. Ако си със слаби нерви, не ги гледай!  Peace Въз основа на плюсовете и минусите, поради факта, че не бях раждала и биопсията ми беше добра, аз избрах лазера. В първата година имах цитонамазки на 3 месеца, Във втората - на 4 месеца и от третата на 6 месеца и до сега. Всичко е наред и аз се радвам, че избрах по-щадящия метод! Peace
Пожелавам ти успех и скоро да се похвалиш, че всичко е минало и папа е добър! Hug

# 63
  • Мнения: 16
Здравей Jana Ina, благодаря ти за отговора! На 100% ще я лекувам тази раничка и това изменение, и тъй като съм много страхлива и съзнанийцето ми постоянно измисля гадни сценарии, които да ме стресират и постоянно да се чудя и опасявам. В един момент си казвам по-добре лазер, защото да не се притеснявам при евентуално раждане (дай БОже), после си викам ами ако пък изгорим част от шийката , а то след време започне да си работи пак по- навътре?!  Просто е ужасно. Другият понеделник ще съм в първият ден от цъкъл , тогава се разбрахме да се чуем с др. Славчев за дата за електроконизацията. До тогава трябв ада съм решила!!!И да ви кажа честно , като че ли този вариант см конизацията ще ме успокои най-много защото ще знам че всичко е срязано и изследвано, а той все пак е голям специалист и знаейки, че не съм раждала би следвало да направо конизацията възможно най-щадяща. Все пак до колкото разбирам и двете процедури отнемат или горят тъканта еднакво като количество.
П.с Здраве на всички, усмихвайте се повече!

# 64
  • Мнения: 1 849
Наде, лазерът е най-щадящ! Peace Но вземи решение, което ТЕБ ще те успокои, защото става дума за твоето здраве и ти най-добре знаеш кое е най-доброто за теб! Само искам да добавя, че и при двата вида лечение има вероятност отново да се появи проблем и да се наложи нова конизация или ново горене. Т. нар. "ранички" се предизвикват от ЧПВ и ако той пак се активира, може да има рецидив. Лечението чрез примка не ти гарантира, че няма да се появи пак проблема след време, както и горенето с лазер не гарантира, че пак ще имаш проблем.  Peace

# 65
  • Мнения: 16
Наде, лазерът е най-щадящ! Peace Но вземи решение, което ТЕБ ще те успокои, защото става дума за твоето здраве и ти най-добре знаеш кое е най-доброто за теб! Само искам да добавя, че и при двата вида лечение има вероятност отново да се появи проблем и да се наложи нова конизация или ново горене. Т. нар. "ранички" се предизвикват от ЧПВ и ако той пак се активира, може да има рецидив. Лечението чрез примка не ти гарантира, че няма да се появи пак проблема след време, както и горенето с лазер не гарантира, че пак ще имаш проблем.  Peace
ДА, така е знам! И все пак имам чувстовото , че трябва да се доверя на др.Славчев. Но ще отида преди да съм уговорила час за електоконизация и ще искам хубавичко да ми обясни, защо я препоръчва тази манипулация без да имам дисплазия и искам да ме увери , че няма да имам проблем при раждане, защото аз искам 3 дечица Simple Smile Просто човек не трябва да се колебае прекалено много , защото нещата се оплитат, никога няма застраховка за нищо, ако имаше всички ще искаме да си я направим.   Усмихнат ден на всички Ви!

# 66
  • Мнения: 2
Здравейте, на 20 години съм, преди 1 месец отидох на преглед, лекарят видя раничка. Последва колпоскопски преглед и каза, че нямам рак. Взе ми цитоназма и резултатът е ПАП 2 - Б - задоволителна, но ограничена от левкоцити. Клетките пише, че са в норма. Лекарят ми предписа Дуфастон от 19 до 26 ден на МЦ и така 3 месеца. Притеснява ме факта за тези левкоцити.
Той нищо не ми обясни и съм доста притеснена, да изчакам ли тези 3 месеца или да отида отново на лекар?  Embarassed

# 67
  • Мнения: X
Аз също имах левкоцити в цитонамазка, чувала съм че било признак на възпаление, незнам ама ако искаш пусни една микробиология.  Мисля че така беше  Confused

# 68
  • Мнения: 1 849
Здравейте, на 20 години съм, преди 1 месец отидох на преглед, лекарят видя раничка. Последва колпоскопски преглед и каза, че нямам рак. Взе ми цитоназма и резултатът е ПАП 2 - Б - задоволителна, но ограничена от левкоцити. Клетките пише, че са в норма. Лекарят ми предписа Дуфастон от 19 до 26 ден на МЦ и така 3 месеца. Притеснява ме факта за тези левкоцити.
Той нищо не ми обясни и съм доста притеснена, да изчакам ли тези 3 месеца или да отида отново на лекар?  Embarassed
Левкоцитите говорят за възпаление. Не ти ли назначи някакво лечение този доктор? А за какво ще пиеш дуфастон? Той няма връзка с пап-а. Пап 2Б означава, че след 3 месеца трябва да се направи контролна цитонамазка. Съветвам те или да говориш с лекаря си и да ти каже с какво да лекувате възпалението, или да се консултираш с друг. Глобули всякакви - от витамин Ц и пробиотици до антибиотици, но трябва лекар да прецени кое е най-подходящо.  Peace

# 69
  • Мнения: 2
Назначи ми дуфастона за ендометриозата. Дори в упътването пише, че се използва за това. Каза ми, че остава това лечение. След 3 месеца да отида пак на преглед и цитонамазка.

# 70
  • Мнения: 25
Здравейте момичета Simple Smile
Реших и в тази тема да запитам за мнение за докторите в Токуда..

Много се отчаях тази седмица след като бях на доктор.

Не стига, че последния ми партньор явно ми е лепнал кондиломи, но и разничката ми се е влошила.

Бях при д-р Апостолова в Токуда и след като ме гледа на колпоскопа не беше много оптимистична. Каза че кондиломите и HPV-то са най-малкия проблем  Sad

След 2 седмици ще ми правят прицелна биопсия, защото явно имам 3 различни мозайки от изменени клетки (изобщо 3 звучи много лошо  Embarassed). Мисля че преди не бяха толкова много- значи расте Sad
Скара ми се как досега никой не го бил видял и не можело да стане за 1 година(от предишния път, когато ми правиха колпоскоп).

Сега ми е много притеснено  Sadще откача 2 седмици до въпросната биопсия, която струвала 90 лв  Shocked
Според докторката съм била много млада за рак, но имам няколко случая в семейството и нз дали шансовете са на моя страна.

Исках да ви попитам какъв е шанса в Токуда просто да искат да ми направят възможно най-много изследвания.
Много мислих защо докторката иска да ми прави биопсия преди да ми е видяла изследванията дори....Или положението е лошо   Confused или нз.. В крайна сметка миналия месец бях 2ра група....възможно ли е да е раково а да не е открито в цитонамазката..

# 71
  • Мнения: 1 849
Тази лекарка направи ли ти колпоскопия и тестове с оцетна киселина и йод? newsm78 За твое успокоение можеш да поискаш първо консултация с  д-р Карагьозов (син) или с проф. Карагьозов (баща) и да видиш какво ще ти каже той. Не познавам д-р Апотолова и не мога да кажа нищо за нея. Пациентка съм на д-р Карагьозов и съм изклюително доволна от него и като професионалист, и като човек. Никога не си е позволил да направи някакво излишно изследване или излишна манипулация.  Peace

# 72
  • Мнения: 21
Здравейте момичета Simple Smile
Реших и в тази тема да запитам за мнение за докторите в Токуда..

Много се отчаях тази седмица след като бях на доктор.

Не стига, че последния ми партньор явно ми е лепнал кондиломи, но и разничката ми се е влошила.

Бях при д-р Апостолова в Токуда и след като ме гледа на колпоскопа не беше много оптимистична. Каза че кондиломите и HPV-то са най-малкия проблем  Sad

След 2 седмици ще ми правят прицелна биопсия, защото явно имам 3 различни мозайки от изменени клетки (изобщо 3 звучи много лошо  Embarassed). Мисля че преди не бяха толкова много- значи расте Sad
Скара ми се как досега никой не го бил видял и не можело да стане за 1 година(от предишния път, когато ми правиха колпоскоп).

Сега ми е много притеснено  Sadще откача 2 седмици до въпросната биопсия, която струвала 90 лв  Shocked
Според докторката съм била много млада за рак, но имам няколко случая в семейството и нз дали шансовете са на моя страна.

Исках да ви попитам какъв е шанса в Токуда просто да искат да ми направят възможно най-много изследвания.
Много мислих защо докторката иска да ми прави биопсия преди да ми е видяла изследванията дори....Или положението е лошо   Confused или нз.. В крайна сметка миналия месец бях 2ра група....възможно ли е да е раково а да не е открито в цитонамазката..


Аз също бях при Апостолова (не в Токуда) тя ми откри,че имам рана и изменения. С добри впечатления съм-беше внимателна, пусна ми точно изследванията,които след това четох,че трябва да се правят в същия ред-накрая и биопсия - докато чаках ,от притеснение ходих на още един лекар за второ мнение(Ралчева). Тя каза- раната е възпалителна само с преглед и няма нужда от третиране и изледвания. После в биопсията наистина излезна хронично възпаление.Но сега съм сигурна поне заради изследването.Не се шашкай предварително преди да си видиш резултатите.Иначе наистина може да отидеш и на още едно мнение

# 73
  • Мнения: 69
Момичета, моля за вашият личен опит, кои лекари в Сф са добрите онкогинеколози по темата за раничките?

# 74
  • Мнения: 93
Здравейте момичета,

имам едно питане, знам, че е коментирано, видях някакви мнения, но са ми нужни още няколко.
Става въпрос за биопсията на шийката на матката- лекарката след колпоскопията, каза набързо, че трябва да ми се направи и да си избера венозна или местна упойка. Ама аз как да избера, като незнам какво е, боли ли и тн.
Днес се обадих на дружка, която е АГ в Тина Киркова и тя е категорична, че трябва да е с венозна упойка, защото така най-добре се взимала биопсията...
Моля, кажете на вас при какви условия са ви правили такава и въобще как е протекло?

Общи условия

Активация на акаунт