Помощ ! Дебитна карта на непълнолетния ни син ?

  • 8 834
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Искаме да  искараме лична дебитна карта на детето  /на 15г / понеже това лято  за пръв път ще работи и иска / а и ние искаме / да си спестява паричките . Та знаете ли коя банка предлага подобна услуга , и горе -долу какви са условията .
 

# 1
  • София
  • Мнения: 16 023
Преди няколко години в ПИБ издадоха дебитна карта на непълнолетната ми дъщеря.
Имаха изискване да притежава лична карта. Май първоначално внесох 1 лв. за да я захраня.

# 2
  • София
  • Мнения: 376
Онзи ден гледах в ДСК някаква брошура за поне 4-5 вида карти.. мисля, че имаше за деца, но не знам какви са условията.

Ето линк - https://dskbank.bg/Page/default.aspx?xml_id=/bg-BG/Individuals/c … t%20cards/junior/

Последна редакция: ср, 26 юни 2013, 16:14 от slonche

# 3
  • Мнения: 20
При всички случай титуляр на сметката ще трябва да бъде един от родителите, за да могат да се ползват свободно парите. Детето ще бъде само картодържател. Трябва да носите неговата лична карта. Почти всички банки го предлагат. Най- вероятно картата ще се ползва само за теглене на банкомат, не е проблем и картата да бъде на името на родителя, но пък момчето едва ли ще е доволно  Wink. Не съм сигурна дали непълнолетни могат да плащат с банкова карта, може би над 14год., когато имат издадена лична карта. За ПИБ знам, че имат 1 лв такса за откриване на сметката и по 0,50 лв месечна такса.

# 4
  • Мнения: 3 784
Проверете внимателно условията, някои карти за деца при някои банки не позволяват сумите да се прехвърлят към други сметки или да се теглят на каса. Т.е., парите могат да се достъпят единствено чрез дебитната карта, със заложените от това ограничения.

 

# 5
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
ДСК Тийн е вашата карта! Синът ми имаше такава и не сме имали проблеми с нея.Титуляр е самото дете и аз като родител имах право да следя транзакциите по нея и естествено да я захранвам  при нужда. Няма такса по картата само 1 лев за захранване. Няма ограничения по картата включително извършва и плащания в чужбина.

# 6
  • Мнения: 3 784
I am the same, а опитвали ли сте да теглите на каса от нея или да прехвърлите парите в друга ваша сметка? Това имах предвид, не разплащанията в чужбина.

# 7
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
I am the same, а опитвали ли сте да теглите на каса от нея или да прехвърлите парите в друга ваша сметка? Това имах предвид, не разплащанията в чужбина.
Не може да се тегли от нея на каса, самото дете няма това право защото законът е такъв и до 18 години не се разрешават операции на лицата. Операциите в чужбина ги дадох като пример за това как тук има ограничения а в чужбина не! Иначе сега се сещам че с интернет банкиране биха могли да се прехвърлят пари по картите.

# 8
  • Мнения: 3 784
Дете + родител също не може. Това - за на каса. За интернет банкирането не знам. Затова пиша, който си вади, да чете внимателно и да пита служителите предварително - по много.

# 9
  • Мнения: 13 260
Извадила съм на дъщеря ми към ПИБ, към моя карта се води тя като втора карта и тя е картодържател.
Лимита е какъвто аз съм определила може да плаща, да тегли от банкомат и на каса

# 10
  • Мнения: 13 260
I am the same, а опитвали ли сте да теглите на каса от нея или да прехвърлите парите в друга ваша сметка? Това имах предвид, не разплащанията в чужбина.
Не може да се тегли от нея на каса, самото дете няма това право защото законът е такъв и до 18 години не се разрешават операции на лицата. Операциите в чужбина ги дадох като пример за това как тук има ограничения а в чужбина не! Иначе сега се сещам че с интернет банкиране биха могли да се прехвърлят пари по картите.

Може, картата е на името на детето и то има лична карта когато е над 14 години.

# 11
  • Мнения: 3 784
Говорите за различни карти - ти - за картова сметка на възрастен към ПИБ с втора карта, тя - за тийн карта на ДСК.

# 12
  • Мнения: 13 260
Говорите за различни карти - ти - за картова сметка на възрастен към ПИБ с втора карта, тя - за тийн карта на ДСК.

 Simple SmileМисля, че съм написала ясно за какво говоря.

# 13
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
I am the same, а опитвали ли сте да теглите на каса от нея или да прехвърлите парите в друга ваша сметка? Това имах предвид, не разплащанията в чужбина.
Не може да се тегли от нея на каса, самото дете няма това право защото законът е такъв и до 18 години не се разрешават операции на лицата. Операциите в чужбина ги дадох като пример за това как тук има ограничения а в чужбина не! Иначе сега се сещам че с интернет банкиране биха могли да се прехвърлят пари по картите.

Може, картата е на името на детето и то има лична карта когато е над 14 години.
Не може да се тегли,въпреки че има лична карта!

# 14
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
преди време открих сметка на мое име, а картата беше с имената на детето. можех да го следя с онлайн банкирането Wink можех да му заложа лимит на теглене за деня, за месеца, еднократно...

тегли свободно от банкомат, плаща спокойно в магазините на пос. не може да тегли в банка. но ако някой банкомат задържи картата можеше да си я освободи с неговата лична карта (затова исках на пластиката да пише неговото име)

Общи условия

Активация на акаунт