Пътуване, почивка на Будванска ривиера/Черна гора/

  • 63 802
  • 374
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 10
Здравейте, ще пътуваме през Великденските празници (организирана екскурзия с туроператор) до Будва, Котор и Дубровник за 3 нощувки със закуски и вечери. Според вас колко и какви джобни трябва да предвидим на човек за входове на обекти, обяд, кафе, сувенири? Доста търсих информация за входни такси, но откривам само за 2-3 забележителности примерно. Надявам се, че не ми е много тъп въпроса и предварително благодаря на отзовалите се.

# 196
  • София
  • Мнения: 413
Здравейте, ще пътуваме през Великденските празници (организирана екскурзия с туроператор) до Будва, Котор и Дубровник за 3 нощувки със закуски и вечери. Според вас колко и какви джобни трябва да предвидим на човек за входове на обекти, обяд, кафе, сувенири? Доста търсих информация за входни такси, но откривам само за 2-3 забележителности примерно. Надявам се, че не ми е много тъп въпроса и предварително благодаря на отзовалите се.

Здравей,
Септември месец бях на екскурзия до същата дестинация със 3 нощувки, 3 закуски и вечери и общо за цялата дестинация изхарчих 250 лв., за обяди, входове и сувенири, но всичко е индивидуално разбира се, най-скъпо като храна и сувенири е в Дубровник, съответно там ми беше и най-скъпия обяд от 30евро. Задължително се качете в Дубровник с лифта на хълма, заслужава си да се види от високо, входната му такса е 140HRK, ако се сетиш за други въпроси питай.

# 197
  • Варна
  • Мнения: 3 945
навсякъде с ВИЗА  Simple Smile

# 198
  • Мнения: 10
Здравейте, ще пътуваме през Великденските празници (организирана екскурзия с туроператор) до Будва, Котор и Дубровник за 3 нощувки със закуски и вечери. Според вас колко и какви джобни трябва да предвидим на човек за входове на обекти, обяд, кафе, сувенири? Доста търсих информация за входни такси, но откривам само за 2-3 забележителности примерно. Надявам се, че не ми е много тъп въпроса и предварително благодаря на отзовалите се.

Здравей,
Септември месец бях на екскурзия до същата дестинация със 3 нощувки, 3 закуски и вечери и общо за цялата дестинация изхарчих 250 лв., за обяди, входове и сувенири, но всичко е индивидуално разбира се, най-скъпо като храна и сувенири е в Дубровник, съответно там ми беше и най-скъпия обяд от 30евро. Задължително се качете в Дубровник с лифта на хълма, заслужава си да се види от високо, входната му такса е 140HRK, ако се сетиш за други въпроси питай.
Много благодаря за информацията Simple Smile

# 199
  • Мнения: 368
Здравейте. Интересува ме за около 5-6 часа в Котор, възможно ли е да се разгледат следните забележителности:
1. Църквата Свети Трифон
2. Площад Свети Лука с църквите около него
3. Морския музей
4. Пристанището
5. Часовниковата кула
5. Изкачване до крепостта Свети Иван,
И разбира се, да остане време поне за едно кафе в някоя от живописните улички на град Simple Smile
Моля и за информация за входните такси за тези обекти, както и откъде точно се тръгва, за да се стигне до стъпалата за крепостта


Последна редакция: пт, 20 апр 2018, 12:11 от djalma

# 200
  • София
  • Мнения: 3 457
Абсолютно  може. Старият град  е малък и обектите са един до друг. Най-много време ще ви е необходимо за изкачването на крепостните стени.

# 201
  • Мнения: 368
Благодаря.
А каква е тази панорамна пътека над Котор? Да не би да се има предвид изкачването до крепостта Свети Иван?
И от коя забележителност е най-добре да се започне разглеждането ?

# 202
  • София
  • Мнения: 3 457
Предполагам някой е имал предвид  изкачването до крепостта Simple Smile Панорамата е впечатляваща.Препоръчвам именно от там да се започне , и то сутринта- преди да е напекло.После като слезете- кафенце за събиране на силите и осмисляне на видяното.Седнали на някое кафенце  на площада ще огледате я часовниковата кула, я някой друг от набельзаните обекти  и ще се настроите за следващите посещения. Час- два са ви напълно достатъчни за разходки и шляене по уличките на  стария град

# 203
  • Мнения: 368
Предполагам някой е имал предвид  изкачването до крепостта Simple Smile Панорамата е впечатляваща.Препоръчвам именно от там да се започне , и то сутринта- преди да е напекло.После като слезете- кафенце за събиране на силите и осмисляне на видяното.Седнали на някое кафенце  на площада ще огледате я часовниковата кула, я някой друг от набельзаните обекти  и ще се настроите за следващите посещения. Час- два са ви напълно достатъчни за разходки и шляене по уличките на  стария град
Много благодаря!
А къде точно се намира началото на тези стълби, откъдето започва изкачването към крепостта и колко време приблизително е необходимо за двете посоки / качване, панорамни снимки от горе :§ и слизане на обратно/?

Последна редакция: пт, 20 апр 2018, 14:42 от djalma

# 204
  • София
  • Мнения: 3 457
Стълбите се падат в дъното на града-малко и тясно коридорче между сгради.Има си табелка и стрелка.Пред портите на стария град има информационен център и оттам си вземете безплатна карта  със забележителностите.ПО нея ще се ориентирате за всичко.Но, пак казвам, Град, но не в мащабите на реален такъв. по няколко  малки улички с ширина за двама души  и  5 минути разстояние от единия до другия край.За изкачването  по крепостта- отделете си час- два ако не искате да бързате и да се насладите  на гледките и всичко наоколо.Реално самото изкачване  може  за 40 минути да го вземете.При слизането  е по-трудно , че са поомекнали краката  неусетно Simple Smile Аз се спирах на всяка котка, която срещах по път, та  се помотах и  не съм гледала часовника

# 205
  • Мнения: 11 096
А котки има доста, неслучайно е Котор Simple Smile

# 206
  • София
  • Мнения: 3 457
оооо- дааааа.А аз съм заклет котешки фен Simple Smile Там беше моят рай

# 207
  • Мнения: 368
От това , което прочетох в интернет, не можах да разбера, в крайна сметка допускат ли да се разглежда острова Свети Стефан или не? И ако да, има ли входна такса? Освен за цитаделата в Будва, има ли входни такси за някоя от църквите, например ?

# 208
  • София
  • Мнения: 413
Св.Стефан е частен остров и е само за хората, които имат къщи там, не може да го посетите, а може само да го видите от една панорамна площадка, която е на самия път точно срещу острова.

# 209
  • София
  • Мнения: 3 457
поме да се слезе  по един път  до плажа при Св. Стефан също.КОлкото за снимка, разбира се Wink Входна такса има в Которза катедралата Св.Трифон, за изкачването на крепостните стени също.Ако ходите до островчето  срещу Пераст, също има символична такса от 1 евро  за музея към църквата.За тези  обекти се сещам на първо четене

Общи условия

Активация на акаунт