Пътуване, почивка на Будванска ривиера/Черна гора/

  • 63 825
  • 374
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 248
Здравейте, в края на август ни предстои осемдневна почивка в Которския залив. Наели сме къща в Пераст. Ще пътуваме две коли - с трите ни деца и техните половинки, без междинна нощувка, и бих искала да попитам дали скоро някой е минавал по маршрута до Которския залив през Македония и Косово, защото засега сме избрали него. Идеята ми е да тръгнем в 3-4 часа през нощта, за да сме в Пераст до вечерта на същия ден. Приемливо ли Ви се струва, защото се страхувам за по-младите шофьори?
И аз се интересувам за този път, подходящ ли е за пътуване с много малки деца?

# 331
  • Мнения: 6 620
Бях на косъм да го изпробвам навръщане  ,но на синът ми паспорта беше изтекъл / май може и с лична карта/ , но ми трябваха и други документи и се отказах .
Не препоръчват Косово има размирици .
Пътя от Будва до БГ е доста тегав много завои ,много ремонти

# 332
  • София...........
  • Мнения: 955
Привет
Тази година реших да пробваме Албанското крайбрежие със собствен транспорт и съответно ми дойде идеята преди това да отделим 2 дни за Дубровник и 2 за Котор/Будва.
Понеже цялата организация я сътворих преди 2 седмици нямаше много избор в нормален ценови клас за нощувки в Дубровник и направих резервация за нощувките в Требине (Босна и Херцеговина).
Някой правил ли го е и съответно дали функционира граничен пункт Иваница? Проблем ли е 2-3 дни сутрин и вечер преминаването на границата и съответно има ли опашки?
Някой започвал ли е пътуването от Дубровник и съответно от БГ до Дубровник кой е най-подходящия път?
Google ми дава София-Ниш-Крагуевац-Вишеград-Фоча-Требине ..
Viamichelin ми дава София-Ниш-Крушевац-Кралево - Вишеград-Гола-Требине…
И двете ми дават алтернативен маршрут през Косово, което не знам дали въобще да гледам.

Благодаря Flowers Hibiscus

Последна редакция: пн, 24 юли 2023, 17:25 от divna_

# 333
  • Мнения: 123
Пролетната ваканция ние минахме по маршрута БГ - Златибор/нощувка/ - Нова Варош - Биело поле - Колашин - Подгорица - Будва - Котор /2 нощувки/ - Дубровник/1 нощувка/- Мостар /1 нощувка/ -  Сплит - Трогир - Задар /1 нощувка/ - Белград - БГ. Времето не ни позволяваше да се върнем през планините и затова заобиколихме по магистралите.

# 334
  • Варна
  • Мнения: 3 945
И аз се интересувам за този път, подходящ ли е за пътуване с много малки деца?
и двата маршрута заедно с този през Подгорица са почти  с еднаква дължина и уж не са много като км. но имат и много тежки завоести и с лош път участъци и предвидете поне 12 часа , доста е и уморителен и не е лошо да се сменят двама шофьори . Аз бих предпочел по добре да се наспим преди тръгване ако настаняването е сигурно защото деня е дълъг , ама всеки водач знае себе си как му е по добре Simple Smile

# 335
  • Мнения: 853
Не съм минавала по посочения от вас път до Дубровник. Нашия маршрут бе София - Македония( Охрид с нощувка  ) - Албания ( Дуръс с нощувка),Шкодра,  Будва, Котор ( Херцег нови с нощувка  ), Цавтат - от там до Дубровник с яхта, Сплит , Задар , Риека и Словения - Любляна , Загреб , Белград . Общо - 11 нощувки.Водещо бе история и природа , а м/у другото страхотно красиво е адриатическото крайбрежие и посочения маршрут основно се вие по него.

# 336
  • Мнения: 317
Скоро някой да е пътувал до Черна гора през Македония и Косово?

# 337
  • Варна
  • Мнения: 495
Пролетната ваканция ние минахме по маршрута БГ - Златибор/нощувка/ - Нова Варош - Биело поле - Колашин - Подгорица - Будва - Котор /2 нощувки/ - Дубровник/1 нощувка/- Мостар /1 нощувка/ -  Сплит - Трогир - Задар /1 нощувка/ - Белград - БГ. Времето не ни позволяваше да се върнем през планините и затова заобиколихме по магистралите.
И как беше пътят в планинската част от Златибор до Будва ?

# 338
  • Мнения: 123
Пролетната ваканция ние минахме по маршрута БГ - Златибор/нощувка/ - Нова Варош - Биело поле - Колашин - Подгорица - Будва - Котор /2 нощувки/ - Дубровник/1 нощувка/- Мостар /1 нощувка/ -  Сплит - Трогир - Задар /1 нощувка/ - Белград - БГ. Времето не ни позволяваше да се върнем през планините и затова заобиколихме по магистралите.
И как беше пътят в планинската част от Златибор до Будва ?

През цялото време бях "на тръни", защото  се бях наплашила от всичко четене по темата, но пътят си е идеален. Може някога да не е бил, но сега е нормален.

# 339
  • Мнения: 317
Преди време питах тук за впечатления за пътя до Черна гора през Северна Македония, Косово и Албания. Сега аз мога да споделя, че пътят е чудесен,  без никакви затруднения и бавене. През границите преминавахме за по 5-10 минути, а бяхме две коли. Впечатлена съм от пътната инфраструктура в Косово и изобщо от развитието на страната, и грешните представи и страхове, които хората имат. В Албания също има видим напредък(била съм там преди десетина години). Препоръчвам този път.
На връщане минахме през Сърбия и това беше най-уморителното пътуване, защото имаше много ремонти и в Черна гора, и в Сърбия...., но пък планинските гледки компенсират.
Не съжалихме и за този път, защото събрахме впечатления, но се уморихме доста.

# 340
  • Мнения: 1 165
За Черна гора кой път е за предпочитане?

# 341
  • Мнения: 317
За Черна гора кой път е за предпочитане?
Аз с две ръце препоръчвам пътят през Северна  Македония, Косово и Албания.

# 342
  • Мнения: 1 165
А минава ли се за един ден, нужно ли е да правим междинна нощувка за маршрута София-Будва?

# 343
  • Мнения: 317
А минава ли се за един ден, нужно ли е да правим междинна нощувка за маршрута София-Будва?
Минава се без проблем. Нямаше бавене на никоя граница, буквално минавахме за минути. Тръгнахме в 4:30 сутринта, спирахме за табиетлийски обяд и два-три пъти за кафе и сладкиши. Предполагам, че за сам шофьор може да дойде множко, но аз сменях мъжа ми в едната кола и сина ми- в другата и нямахме проблем. Реално трима шофьори на две коли бяхме. Пристигнахме в късния следобяд в Пераст, което си е доста след Будва..почти час. Всякакви "припъдъци" за завои са преувеличени, а гледките са фантастични. Споделям от позицията на много пътуваща майка на едно дете, вече мъж, което повръща или ме прилошава сериозно при почти всяко пътуване с автомобил.

Последна редакция: нд, 10 сеп 2023, 11:38 от Kepeva

# 344
  • Мнения: 248
А минава ли се за един ден, нужно ли е да правим междинна нощувка за маршрута София-Будва?
Минава се без проблем. Нямаше бавене на никоя граница, буквално минавахме за минути. Тръгнахме в 4:30 сутринта, спирахме за табиетлийски обяд и два-три пъти за кафе и сладкиши. Предполагам, че за сам шофьор може да дойде множко, но аз сменях мъжа ми в едната кола и сина ми- в другата и нямахме проблем. Реално трима шофьори на две коли бяхме. Пристигнахме в късния следобяд в Пераст, което си е доста след Будва..почти час.
Здравейте,
благодаря за отговора Ви!
Предстои ни пътуване в края на октомври. Ще се радвам да споделите впечатления от Черна гора, в частност Будва и Котор. Какви забележителности посетихте, настаняване, цени по магазини и заведения, инт.н. Всичко, което Вас би ви интересувало.

Общи условия

Активация на акаунт