Американски колеж - четвърта тема

  • 84 577
  • 733
  •   1
Отговори
# 690
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941

Честито на приетите деца  Hug

Моето момче е 3-та резерва. Отиде на шега, не учи в СМГ и няма никаква подготовка. За документите за финансова помощ и аз се чудя, какво се прави в такъв случай.

# 691
  • Мнения: 8 057
моят е 6-та резерва, но виждам линковете със сроковете и документите? сега какво, има ли смисъл да подавам някакви документи изобщо?

...
Ако искате да се записвате, подготвяйте. Миналата година и за разеревите имаше разглеждане на документи за финансиране. Резервите се записват под въпрос, но миналата година поканиха и няколко деца допълнително.
Има телефони, обаждайтесе или отидете на място. Любезно отговарят на всякакви въпроси, а и пакете документи за записване се взема на място... Вземете си ги, питайте и мислете. Време има!

# 692
  • Мнения: 9
Честито на приетите деца и техните родители. Дъщеря ми е със статус "резерва". Бих искала да попитам до кой номер резерви влизат със сигурност или зависят нещата от тези които ще се откажат?

# 693
  • София
  • Мнения: 5 562
nerissa, зависи колко деца ще се откажат да се запишат. Обикновено приемат по 5-10-ина резерви... (напълно наизуст говоря, от спомени от миналите 4-5 години, но порядъкът е такъв).

Чета ви и си спомням кандидатстването на големия ми син сякаш беше вчера!  Grinning  Късмет на всички!   bouquet

# 694
  • Мнения: 1 970
Поздравления на приетите.

За резервите - миналата година поканиха да подадат документи доста резерви, за да не ги викат, както предходни години на порции, това забавя целия процес във времето.
Иначе няма как информацията до кой номер са стигнали за записване миналата година или друга предходна да Ви е ориентир, нали разбирате , че всичко зависи от желанието на тези, които са класирани преди Вас, ако не се запишат, записват вас, ако не- не Ви записват, просто е. И непредвидимо. Всяко дете си взима решението и или остава на мястото или го освобождава. факторите са много - желание, резултат от НВО, степен на удовлетвореност на очаквания за облекчени финансови условия от страна на колежа и т.н.
Но до 10-та резерва си мисля, че би следвало да считате че имате добър шанс, пак казвам, нищо не се знае, зависи от тези със статус "приет"...
Най-добре минете през таблото на входа и разгледайте списъка, ще се ориентирате колко деца са със статус "Приет" и вие кой поред сте след тях. повече от това - здраве, за съжаление, ще стане ясно, но не сега...

# 695
  • Мнения: 2 076
тази година го има това, за което вчера помрънках Simple Smile вижда се онлайн точния процент на теста и на есето, общия процент и място в класирането - браво, чудесно са го организирали


единствено не ми става абсолютно ясно от написаното на сайта дали и резервите могат да кандидатстват за финансова помощ (за пълна стипендия според мен е очевидно, че покана не могат да очакват дори и след одобрение за намаление на таксата)

# 696
  • Мнения: 331
моят е 6-та резерва, но виждам линковете със сроковете и документите? сега какво, има ли смисъл да подавам някакви документи изобщо?

за статистиката - абсолютно нулева подготовка за конкретния изпит, нито писане на есета

и честито на приетите деца, които са го желали наистина! Simple Smile

аз също виждам линковете, въпреки че пише статус резерва и 149 място в класирането

# 697
  • под Витоша
  • Мнения: 185
Ура! Приети сме на 8-мо място !!! Момче - 51.4%
Скрит текст:
Никаква специална подготовка.  \учи в Евростар\

Последна редакция: чт, 10 апр 2014, 11:21 от ДиВа ツ

# 698
  • Мнения: 2 992
Честити новоизлюпени "подгета"  bouquet
Да им е успешно и щастливо ученето в АК, на тези които се запишат!

Всички поканени за записване деца /включая и резерви, независимо на кое място са/ имат право да кандидатстват за финансова помощ!

Петя, и аз още тръпна в деня на излизане на резултатите за АК

# 699
  • Мнения: 2 076
аз също виждам линковете, въпреки че пише статус резерва и 149 място в класирането

в календара са дадени най-ниският и най-високият процент на резервите, вашият процент сред тях ли е? в смисъл резервите, които се вместват в тези обявени проценти, са поканени или не е това смисълът на обявяването им?

# 700
  • Мнения: 1
Моята дъщеря е 7 резерва. Дали ще бъде приета?

# 701
  • Мнения: 2 076
сега погледнах в блога на Danybon (супер полезен и информативен, също така честито и на нея и сина й! Simple Smile ) и намерих инфото за миналата година - най-нисък процент на окончателно приетите, също така ги имаше и списъците с резервите, от които видях, че на практика последните приети са били 28 резерва при момчетата (108 място в класирането) и 49 резерва при момичетата (129 място)..... явно определено се отказват доста повече от 10-15 деца от приетите

тогава са кандидатствали и по-малко деца, и резултатите са били по-високи от сегашните - изглежда тази година изпитът като цяло е бил леко по-труден

# 702
  • Мнения: 331
аз също виждам линковете, въпреки че пише статус резерва и 149 място в класирането

в календара са дадени най-ниският и най-високият процент на резервите, вашият процент сред тях ли е? в смисъл резервите, които се вместват в тези обявени проценти, са поканени или не е това смисълът на обявяването им?

не, не е сред тях, явно всички неприети са със статус резерва

# 703
  • Мнения: 2 992
Моята дъщеря е 7 резерва. Дали ще бъде приета?
Спокойно!Все до 7ма резерва ще  стигнат! /лично мнение, а и АК канят първите резерви още в началото на база статистика предполагам
Миналата година са били поканени 20 момичета и 20 момчета от резервите, знам го от майка на дете в резервите и са си кандидатствали за стипендия. Тези 40 резрви деца са били поканени още веднага- в началото! Обадете се в АК и проверете, защото някакво допълнително копче трябва да натиснете , за да си видите сроковете, за да не изпуснете срок. За резервите са по-ранни сроковете. И пак повтарям и резервите имат право на финансова помощ /и получават такава по данни от предходни години

# 704
  • Мнения: 8 057
...единствено не ми става абсолютно ясно от написаното на сайта дали и резервите могат да кандидатстват за финансова помощ ...

Миналата година в листчето със сроковете имаше: срок за записване на резервите (примерно седмица след другите), срок за подаване на документи за финансова помощ от резервите, срок за разглеждане и обявяване на резултата (пак за резервите отделно, май пак седмица след другите, или 3-4 дни беше...). Това пак по спомени, сина ми беше в общия списък класирани.

Общи условия

Активация на акаунт