Американски колеж - четвърта тема

  • 84 579
  • 733
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 331
полезна информация споделихте, благодаря Simple Smile единствено ме озадачава, че не се изнася статистика за поредност в класирането, или поне най-висок и най-нисък процент на приетите - на мен специално това би ми било много от полза при евентуално класиране с оглед кандидатстването за финансова помощ - в смисъл при някакъв средняшки резултат е по-скоро безсмислено човек да се надява на покана за стипендия и да си спести подготовката на камара документи

На входа на Колежа се изнасят списъци с класирането и може да проверите на кое място сте приети и какъв е резултата ви.

# 676
  • Мнения: 8 062
...в смисъл при някакъв средняшки резултат е по-скоро безсмислено човек да се надява на покана за стипендия и да си спести подготовката на камара документи...
Прочетете си внимателно "отговори на често задавани въпроси". И не си "спестявайте" подготовна на "камара" документи - те не са чак толкова много, а и успеха е много важен критерий за пълните стипендии, но и те се отпускат при "установена финансова нужда", т.е. дори да сте с най-висок успех на приемния изпит, ако не сте кандидатсвали за финансиране никой няма да ви покани за пълна стипендия.

Допълвам се - в документчето със сроковете са посочени и % на резервите (срок за записване на резерви момичета 49,38-48,59 пример с измислени числа). А и на списъците в колежа са посочени процентите и мястото. Аз така и не отидох да ги видя, казаха ми поредността на класиране на сина ми като си вземах документите за записване.

Последна редакция: ср, 09 апр 2014, 16:19 от peneva_a

# 677
  • Мнения: 2 076
peneva_a, това ми е абсолютно ясно, и съм прочела внимателно де що има въпроси и отговори Simple Smile назад съм споменавала, че за нас опция е единствено стипендия, което предполага задължително кандидатстване за стандартната финансова помощ, ама за да прецениш шанса за покана за следващия етап, което става през юни, е необходимо да знаеш поне приблизително мястото в класирането

но, след като изнасят такава информация на хартия на входа, значи и това е решимо; все пак щеше да бъде по-удобно да добавят тази информация (както и резултатите от отделните части на теста) в онлайн-варианта

# 678
  • Мнения: 8 062
...и съм прочела внимателно де що има въпроси и отговори Simple Smile....
но, след като изнасят такава информация на хартия на входа, значи и това е решимо; все пак щеше да бъде по-удобно да добавят тази информация (както и резултатите от отделните части на теста) в онлайн-варианта
Тези въпроси и отговори, за които ти говоря са достъпни, след като влезеш в "картончето" на класираното вече дете  Simple Smile надявам се да ги прочетеш скоро.
А статистиката за къде си спрямо класирането, нямам идея защо не дават... може би такива "взискателни към себе си младежи" (като моя) да не вземат да се "разочароват от себе си", защото не са в първата 10-тка на класирането Wink и да си кажат, "не съм за там"... Нямам сигурна информация, но тазгодишните пълни стипендии май не са само в тази 10тка. А и има деца след първите 60 с финансиране 40%, което хич не си е малко... Добре е, че информация за финансирането има преди крайния срок за записване на първо класиране в другите гимназии, а миналата година второто класиране за гимназиите беше в крайния ден за записване в колежа. Имате време да помислите и да се настроите семейно за най-доброто за вашето си дете! (добре че децата ни не преживяват ужаса ми някога за университетите - за единия изтича срока за записване, 2 дни по-късно другия вади първо класиране)

Стискаме палци и да се похвалиш утре!

Последна редакция: ср, 09 апр 2014, 16:42 от peneva_a

# 679
  • Мнения: 1 970
назад съм споменавала, че за нас опция е единствено стипендия, което предполага задължително кандидатстване за стандартната финансова помощ, ама за да прецениш шанса за покана за следващия етап, което става през юни, е необходимо да знаеш поне приблизително мястото в класирането


Щом сама казвате, че единствената опция е да получите стипендия, не се съмнявайте, че ще получите такава от АК, ако сте приети, вече друг е въпросътм кога ще стане ясно, ако сте резерва  и в какъв размер.
Ако решите да кандидатствате за пълна, вече има огромно значение къде сте класирани, а и допълнителен изпит (есе), както Пенева Ви е казала.

Нали детето ще ходи на матури? Ами нека се готви и за втората част, не се знае, ако успее и се класира и в АГ например и междувременно се окаже, че не Ви устройва стипендията, ще имате вариант...
Изобщо, варианти има, има и няколко класирания на НВО, сроковете са разумни, не се покриват, всичко ще се нареди.. АК е добре, но с него не свършва света. нали?
Вижте първо как сте се класирали, пък ще му мислите, а и в администрацията едва ли ще ви откажат информация на кое място е детето и колко деца има след и пред него, дори по телефона...

Успех на детето!

# 680
# 681
  • Мнения: 118
Аз да се похваля - нашата девойка е приета! Стискам палци и на другите деца!

# 682
  • Мнения: 7 154
И моята девойка е приета с учудващ за мен резултат и доста напред в класирането.
На есето има малко над 15%.
Без предварителна подготовка.

# 683
  • Мнения: 331
Моя син е със статус резерва и доста назад в класирането.

# 684
  • Мнения: X
Фран, браво на дъщеря ти, поздравления!   bouquet
Аз не се учудвам, умно дете + СМГ = успех.  Simple Smile

Стискам палци и на другите деца!

Последна редакция: чт, 10 апр 2014, 10:26 от Анонимен

# 685
  • София
  • Мнения: 156
Ура! Приети сме на 21 място, сред момчета 48,74%

# 686
  • София
  • Мнения: 320
И аз да се отчета - и моето дете е прието (15 номер в класирането), без специална подготовка, ако не се брои СМГ, естествено.

Нейното първо желание е да си остане в СМГ, така че АК ще го мисим евентуално след изпитите по БЕЛ и МАТ.

Поздравления за приетите форумски деца и късмет на всички!

# 687
  • Мнения: X
И аз да се отчета - и моето дете е прието (15 номер в класирането), без специална подготовка, ако не се брои СМГ, естествено.


По-специална подготовка от СМГ - здраве му кажи!  Simple Smile
Браво на детенце!

Скрит текст:
Вълнувам се страшно, догодина и нас това ни чака.

# 688
  • Мнения: 7 154
...без специална подготовка, ако не се брои СМГ, естествено.

Нейното първо желание е да си остане в СМГ, така че АК ще го мисим евентуално след изпитите по БЕЛ и МАТ.
И при моята девойка е подобно положението.
Хубаво е все пак човек да има повечко избор.


Аз не се учудвам, умно дете + СМГ = успех.  Simple Smile
Така е. Но някак тя отиде без желание и по мое настояване. За това и не очаквах.

Последна редакция: чт, 10 апр 2014, 10:36 от Фран Джонсън

# 689
  • Мнения: 2 076
моят е 6-та резерва, но виждам линковете със сроковете и документите? сега какво, има ли смисъл да подавам някакви документи изобщо?

за статистиката - абсолютно нулева подготовка за конкретния изпит, нито писане на есета

и честито на приетите деца, които са го желали наистина! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт