Дискова херния - 8

  • 179 037
  • 781
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 11 721
На мен ми правиха диагностики - ирисова, по езика... А каква е методиката - всеки ден ли се правят процедурите или се налага почивка? Питам, за да съпоставя наличното инфо, че изпитвам определени съмнения.
Всеки ден правих иглотерапия  в продължение на 12 дни. Ако не се лъжа седем са по здрв. каса, а другите си ги заплатих, около 35 лв. Но не съм сигурна, беше преди година .

# 46
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 845
По независещи от мен обстоятелства не правя иглотерапия всеки ден и се усъмних, че май едни пари отиват на вятъра, а възстановяването ми се отлага за "незнамсикога"...

Не знаех, че здравна каса поема алтернативни лечения. От джипи ли се взима направление или трябва от невролог?

# 47
  • София
  • Мнения: 11 721
По независещи от мен обстоятелства не правя иглотерапия всеки ден и се усъмних, че май едни пари отиват на вятъра, а възстановяването ми се отлага за "незнамсикога"...

Не знаех, че здравна каса поема алтернативни лечения. От джипи ли се взима направление или трябва от невролог?
Направление взех от ЛЛ, като физиотерапия. На място се разбрах каква ще е бъде. Те самите ми предложиха, освен лазер, магнит, масаж и иглотерапия беше включена. Това е.

# 48
  • Мнения: 64
Здравейте момичета (и момчета Simple Smile )
Питах в предната тема, къде да отида за второ мнение и по съвети от вас и аз ходих в гръбначен център. И на мен доктор Стоев ми предложи озон. Аз не съм склонна да пробвам за сега. Още повече че май няма човек пишещ тук на който озон да му е помогнал. Моя случай е: ЯМР - 2011г показва само лека протрузия на ниво L4-L5, a спирален скенер от 2013г показва протрузия и на ниво L5-S1, както и малка медианна дискова херния пак на това ниво.На мен проблема с кръста ми обаче си е от 2011 когато не съм имала херния и не виждам как сега проблема ми е от хернията според др Стоев и затова трябва озон... За съжаление оставам с  впечатлението, че докторите просто не знаят какво може да помогне и карат наред, всички по една процедура...Аз доколкото разбирам озона може само да "изсуши" (евентуално) това което се е изляло от хернията, но не може да помогне, ако поради протрузията се притиска коренче например. Очаквам и други да се изкажат за озона.
Искам и да попитам за добър кинезотерапевт в София(живея в Младост)?
Досега не съм пробвала иглотерапия и съм склонна да пробвам, но вече са питали преди мен в темата. Ако някой друг има лични впечатления , моля да каже.

Хубав и безболков ден на всички!  bouquet

# 49
  • Мнения: 765
Добър да е денят Ви и от мен.
Моля, кажете ми, днес съм отново в Гръбначен център при Стоев, къде трябва да заплатя този път прегледа, защото първия път ходих първо при невроложката и там заплатих. newsm78

От два сни се мажа с един бабин илач, който ми препоръчаха горещо.
2 пакетчета от билката зарасличе или още черен оман се смесва в едно шише с 1 л. ракия и така стои на слънце 15 дни. С това,което е останало от течността се масажира няколко пъти дневно кръста, гърба, врата, крака, където  е болката.

Последна редакция: ср, 03 юли 2013, 10:49 от evak

# 50
  • София
  • Мнения: 120
niksi, яката се носи поне два месеца след операция и мисля след десетина дни да я свалям окончателно. Вече съм без нея в почивните дни, но все още я нося докато съм на работа през компа.

miltg, аз бях при Стоев преди операцията и честно казано не останах особено доволна. Предложението беше да започнем с озон и ако няма ефект, тогава да ме оперират. И при факта, че трябваше да изтърпя целия курс на озон и да продължат болките, реших направо да пристъпя към операцията. Още повече, че не чух на някой озона да е помогнал.

Моля за координати на добър физиотерапевт, който освен стандартните лазер и магнит, да прави и масажи.

# 51
  • Мнения: 1
Здравейте отново,
вчера написах в темата един пост с две въпросчета, но се опасявам, че заради включването на една крайно симпатична г-жа/г-ца, разговорът се разводни и се превърна в безсмислен спор в продължение на 2 страници... та постът ми остана доста назад. Ще си попитам пак:
Цитат
Имам въпрос относно Discus Compositum инжекциите, за които четох къде ли не, вкл. тук на доста места. Лекарството е на фирма heel, но защо го няма в списъка с лекарствата им на официалния им сайт?! Когато го търся през google го намирам по разни въпрешни линкове на сайта на heel, но от първа страница на сайта, където са изброени всички лекарства, това просто липсва. http://www.heel.com/Heel-com-Human-Medicine-German.html?ActiveID=10002041 (менютата в ляво).
Някой да е опитвал таблетки Zeel T? Виждам, че се продават и в БГ, а отзивите за тях в разни сайтове не са лоши. Отзиви за тях?
И още нещо се сещам да попитам, Discus Compositum имало и на капки - някой да ги е пробвал? Не че ме е страх от инжекции, но ми се струва адски досадно сам да си бия инжекции (първо трябва някой да ме научи), пък все пак си вливаш нещо директно в кръвния поток - а до момента всеки пише за тези инжекции "не знам какво има в тях, но..." Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 728
l5s1, аз не мога да ти оговоря защо ги няма изброени в списъка с продукти на заглавната страница, но като ги пуснеш в търсачката на сайта на heel, все пак излизат:
http://www.heel.com/Heel-com-Discus-comp--English.html

Относно капките, чела съм мнения в предните теми, че не са толкова ефективни. Аз лично си правих два курса първия път с Discus Compositum N Mit kalmia, които ги има в Германия, и втория път с варианта с повечето съставки Discus Compositum (Ledum compositum - в Италия). Този вариант се продава във Великобритания, Италия, Русия, Украйна, Гърция, САЩ... При мен от курсовете нямаше много значителен ефект откъм трайно редуциране на болките, но все пак по-добре се почуствах като че ли от тези с повечето съставки. За слагането най-добре да намериш специалист да ти ги слага, препоръчва се паравертебрално в близост до засегнатите дискове с няколко апликации, но може и в глутеусите. Съставките на Discus Compositum са:

http://heel.romashka.kiev.ua/discus_compositum.php

За варианта Discus Compositum N Mit kalmia, не мога да кажа, може би някой който пази опаковката от тях ще сподели  Simple Smile

Последна редакция: ср, 03 юли 2013, 11:34 от AniSim

# 53
  • София
  • Мнения: 61
Добър да е денят Ви и от мен.
Моля, кажете ми, днес съм отново в Гръбначен център при Стоев, къде трябва да заплатя този път прегледа, защото първия път ходих първо при невроложката и там заплатих. newsm78

От два сни се мажа с един бабин илач, който ми препоръчаха горещо.
2 пакетчета от билката зарасличе или още черен оман се смесва в едно шише с 1 л. ракия и така стои на слънце 15 дни. С това,което е останало от течността се масажира няколко пъти дневно кръста, гърба, врата, крака, където  е болката.


Evak, според мен днес не би трябвало пак да плащаш. Поне при мен бе така- при първото посещение при ненролог и Стоев платих 50 лв. След 1 седмица пак отидох за да решим окончателно какво да правим и не съм плащала.

# 54
  • Мнения: 3 242
 
Здравейте отново,
вчера написах в темата един пост с две въпросчета, но се опасявам, че заради включването на една крайно симпатична г-жа/г-ца, разговорът се разводни и се превърна в безсмислен спор в продължение на 2 страници... та постът ми остана доста назад. Ще си попитам пак:
 
 

Благодаря ти за оказаното внимание, но темите се разводняват от разбирачите на форума + ти  Wink
Не знам защо се сърдите, когато ви кажат че лекарствата ( и конските добавки) сами по себе си няма да ви помогнат Simple Smile Не виждам какво толкова скандално има в това твърдение, че чак да се сърдим  Mr. Green
Пък за конските добавки, само си даваш парите на вятъра.  Peace

# 55
  • Мнения: 1
l5s1, аз не мога да ти оговоря защо ги няма изброени в списъка с продукти на заглавната страница, но като ги пуснеш в търсачката на сайта на heel, все пак излизат:
http://www.heel.com/Heel-com-Discus-comp--English.html

Относно капките, чела съм мнения в предните теми, че не са толкова ефективни. Аз лично си правих два курса първия път с Discus Compositum N Mit kalmia, които ги има в Германия, и втория път с варианта с повечето съставки Discus Compositum (Ledum compositum - в Италия). Този вариант се продава във Великобритания, Италия, Русия, Украйна, Гърция, САЩ... При мен от курсовете нямаше много значителен ефект откъм трайно редуциране на болките, но все пак по-добре се почуствах като че ли от тези с повечето съставки. За слагането най-добре да намериш специалист да ти ги слага, препоръчва се паравертебрално в близост до засегнатите дискове с няколко апликации, но може и в глутеусите. Съставките на Discus Compositum са:

http://heel.romashka.kiev.ua/discus_compositum.php

За варианта Discus Compositum N Mit kalmia, не мога да кажа, може би някой който пази опаковката от тях ще сподели  Simple Smile

Благодаря Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1
Здравейте отново,
вчера написах в темата един пост с две въпросчета, но се опасявам, че заради включването на една крайно симпатична г-жа/г-ца, разговорът се разводни и се превърна в безсмислен спор в продължение на 2 страници... та постът ми остана доста назад. Ще си попитам пак:
 
 

Благодаря ти за оказаното внимание, но темите се разводняват от разбирачите на форума + ти  Wink
Не знам защо се сърдите, когато ви кажат че лекарствата ( и конските добавки) сами по себе си няма да ви помогнат Simple Smile Не виждам какво толкова скандално има в това твърдение, че чак да се сърдим  Mr. Green
Пък за конските добавки, само си даваш парите на вятъра.  Peace

Не се сърдя, търся варианти да си реша проблема, тъй като само с упражнения при мен не се получава. Не мога да се престраша да се оперирам засега, а съм опитвал със стандартните лекарства (нестероидни и кортикостероиди, хондропротектори, витамини и т.н, гелове и други подобни), озонова нуклеолиза, алтернативни терапии от сорта на акупунктура, боуен и други простотии, правил съм физиотерапии, бил съм при трима кинезитерапевти, кой от кой по разбиращ от другите. Купих си велоергометър, който използвам често. Ходя на плуване, когато се чувствам по-добре. Упражнения правя всеки ден. Освен неврохирурзи съм посещавал ревматолози за да изключат автоимунна причина. В общи линии съм опитал всичко. В това положение са и други хора, и повярвай ми, ако имат алтернатива ще се възползват от нея. Но всеки ден имам болки - с течение на деня се засилват, сутрин съм горе долу ок.
Не се заяждам с теб, питам те най-човешки - какво би направила ти в такава ситуация?

п.п. Защо наричаш хранителните добавки конски добавки? Има ли някаква конкретна причина или просто имаш негативно мнение за добавките като цяло?

# 57
  • Мнения: 3 242
Възстановяването може да трае дълго и от моя личен опит мога да кажа, че винаги остава някаква остатъчна болка. Не знам дали има медикаментозно излекуван пациент, който да няма никакви остатъчни болки и изобщо проблема веднъж хронифицирал много трудно  може( ако не и невъзможно) да се излекува напълно. След толкова години страдание, за мен въпроса е болките да се сведат до минимум и да намаля кризите, а не излекуване  Peace
Така че трябва да си на ясно какво ти е положението и какво можеш да очакваш от него и имали смисъл да се залъгваш, че можеш да се излекуваш напълно и то с добавки Simple Smile
Нямам нищо против добавките, и няма нищо лошо да ги вземаш, но за съжаление те нямат оздравителен ефект Simple Smile ефкта при тях може да е само спомагателен към оздравителния процес, но ако не правиш нищо друго и разчиташ само на добавките- ами няма как да стане.
Мой съвет е да установиш точно какъв ти е проблема ( сигурно вече си го направил, но не ми се търси )
да поговориш с доктора какви са прогнозите при този проблем и какво можеш да очакваш Wink
От там нататък, физиотерапия, гимнастика и много позитивни мисли  Peace И ако гимнастиката не ти помага просто сменяш упражненията, докато намериш, това което ти харесва  Peace а не просто да кажеш, че не ти действа добре  Praynig

# 58
  • Мнения: 274
Здравейте отново,
вчера написах в темата един пост с две въпросчета, но се опасявам, че заради включването на една крайно симпатична г-жа/г-ца, разговорът се разводни и се превърна в безсмислен спор в продължение на 2 страници... та постът ми остана доста назад. Ще си попитам пак:
Цитат
Имам въпрос относно Discus Compositum инжекциите, за които четох къде ли не, вкл. тук на доста места. Лекарството е на фирма heel, но защо го няма в списъка с лекарствата им на официалния им сайт?! Когато го търся през google го намирам по разни въпрешни линкове на сайта на heel, но от първа страница на сайта, където са изброени всички лекарства, това просто липсва. http://www.heel.com/Heel-com-Human-Medicine-German.html?ActiveID=10002041 (менютата в ляво).
Някой да е опитвал таблетки Zeel T? Виждам, че се продават и в БГ, а отзивите за тях в разни сайтове не са лоши. Отзиви за тях?
И още нещо се сещам да попитам, Discus Compositum имало и на капки - някой да ги е пробвал? Не че ме е страх от инжекции, но ми се струва адски досадно сам да си бия инжекции (първо трябва някой да ме научи), пък все пак си вливаш нещо директно в кръвния поток - а до момента всеки пише за тези инжекции "не знам какво има в тях, но..." Simple Smile


Ей сега ще сътворя един дълъг пост  Laughing
Не можеш да ги намериш  на страницата на Хиил, защото не са лицензирани за внос в България, въпреки че има техни представители, които са запознати с препарата, но можеш да го потърсиш в страниците на представителствата в други страни. Трудно ще сътворя точните термини, но не позволяват вноса им в страната. Мое лично мнение е, че е защита на нечии финансови интереси. В различните страни имат различен внос, а в някои и вариации в името или разширението на името. Основно си го купуваме (поне аз) от Германия. Там се продава Дискус композитум Н мит Калмия. Има 3 съставки: Kalmia latifolia Dil. D8, Hydrargyrum oxidatum rubrum Dil. D10 и Asa foetida Dil. D8. Показан е предимно за ставни проблеми, но се е доказал и в нашата област. Има го в човешки и във ветеринарен вариант. И на двата варианта съставките са едни и същи, но до колко са еднакви ... Разликата в цената е голяма, а основната разлика, по която да ги различиш е дозировката. Човешкият вариант са ампули по 2.2 мл, а ветеринарните са по 30 мл. Има и капки, но мненията са, че не са толкова ефективни като инжекциите. На самата ампула са изредени всички начини за инжектиране, така че - избор голям за боцкане, само желание да имаш. Схемата, по която си ги поставям аз е широко познатата по 1 на 3 дни. Правила съм си експеримент да си ги слагам всеки ден, но не получих толкова добър ефект както при първия вариант. Случвало се е да изпусна инжекция и да я сложа дори с два-три дни закъснение.
Дискус Композитум, в чистия му вариант се продава в Англия, мисля и в Белгия, а и други страни. Цената му е почти тройно по-висока в сравнение с Дискус Композитум Н мит Калмия. Съставките му са 37 мисля. Имаш шанс да ги преброиш тук
Скрит текст:
Gnaphalium polycephalum
3X, Berberis vulgaris 4X, Cimicifuga racemosa 4X,
Cinchona officinalis 4X, Colocynthis 4X, Ledum palustre
4X, Ranunculus bulbosus 4X, Aesculus hippocastanum
6X, Ascorbicum acidum 6X, Cuprum aceticum
6X, Kali carbonicum 6X, Nadidum 6X, Natrum
oxalaceticum 6X, Nicotinamidum 6X, Picricum acidum
6X, Pulsatilla 6X, Pyridoxinum hydrochloricum 6X,
Riboflavinum 6X, Secale cornutum 6X, Silicea 6X,
Thiaminum hydrochloricum 6X, Ammonium muriaticum
8X, Cartilago suis 8X, Discus invertebralis suis 8X,
Lipoicum acidum 8X, Argentum metallicum10X,
Calcarea phosphorica 10X, Coenzyme A 10X, Embryo
suis 10X, Funiculus umbilicalis suis 10X, Glandula
suprarenalis suis 10X, Medulla ossis suis10X,
Mercurius praecipitatus ruber 10X, Sepia 10X, Zincum
metallicum 10X, Sulphur 28X 22 mcl each. Inactive
ingredient: Sterile isotonic sodium chloride solution.
Показан е точно за ДХ. Не съм си слагала от него най-вече защото не намерих начин да си го доставя, а не ми се плащаха 30 лири за доставка отделно. За инжектирането и схемите е същата като на другия Дискус.
Дискус Интервертебралис. Малко познат все още сред нас. Съдържа точно това, което пише в името му, каквото и да е. Името означава междупрешленен диск. Показан е за Остеохондрози, ревматизъм и невралгия, следствие от ДХ. Двойно по-скъп е от ДК Н мит Калмия и ампулите са по 1.1 мл. Слагам си ги в коктеил в една спринцовка с Фуникулус Умбиликалис. Ампулите също са по 1.1 мл. В момента си слагам коктейла подкожно в корема сама и го преживявам без трагедии, дори едва се усеща. Поставям по същата схема по една през 3 дни.

# 59
  • Мнения: 3 242
Дискуса е хомеопатично средство за това и никъде по официалните сайтове няма точна информация какво му е действието и какво да очаквате с него Simple Smile в момента в който напишат, че помага за дискова херния и ти гарантирам че ще имат огромна глоба -особено в Германия Simple Smile  има европейски закон, който не позволява да се публикува подвеждаща информация за продукти, които не са лекарства и употребата им не е официално регламентирана, нито пък действието им е изцяло проучено  Peace

Общи условия

Активация на акаунт