Дискова херния - 8

  • 179 057
  • 781
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 3 242
ДХ е на L5 S1. И да, точно това също -десен крак, после в средата и после ляв крак и това ме кара също. И аз му казвам, нали не трябва навеждане напред и той казва, като си седнала няма проблеми.
ДХ на L5 S1 и L4 L5 са най често срещаните.
За упражненията всичко е много относително. Преди години си бях докарала криза именно с навеждане в седнало положение.

# 541
  • Мнения: 2 483
Оферта от сайт за колективно пазаруване за х-л Севтополис в Павел баня.

# 542
  • Мнения: 138
привет и от мен Simple Smile не съм писала скоро при вас, но влизам с молба. Искам да си изпратя снимки от ЯМРто на една клиника в Германия, но нещо не успявам. Дали някой от вас го е правил и бихте ли ми помогнали. Може и на ЛС.   bouquet

# 543
  • Мнения: 2 483
Мисля, че никой от нас не е успял досега да прати снимки на въпросната клиника.
Да не говорим, че не мога да преценя коя от всичките 20 снимки да изпратя, при положение, че може само 5  Tired

# 544
  • Мнения: 0
Оферта от сайт за колективно пазаруване за х-л Севтополис в Павел баня.

Хм това нещо не го разбирам. Принципно цената е 140 лева за двама на ден, със закуска и вечеря. Ако имаш пакет пълен с три процедури беше около 200 лева ако не се лъжа. Това 180 лева какво е на ден...за три за пет дена, ако е на ден е пълна подигравка,, защото лекарският преглед на повечето места е безплатен, тази подводна гимнастика е жив бъзик....файда никаква и то какво става 40 лева отгоре на нормалната цена за нищо. Българска работа! Sad

# 545
  • Мнения: 8
Здравейте и от мен приятели. Опитах да прочета по темите до сега но те са изключително много и сигурно съм пропеснал доста полезна информация. Та накратко и от мен /колко ще е кратко/ от няколко месеца съм с болки в гръдния отдел, както и отпред на нивото на ребрата отдясно една тежест и сованост...също така и в областта на плешката /дясната/ направиха се куп изследвания да се изключат всевъзможни неща и сега предстои ЯМГ на гръден отдел, за да се потвърди мнението за дискова херния. До сега от почти нищо не съм имал добро повлияване, като е правено, и ултразвук, магнит, ток, иглотерапия /с подобрение временно/, поморийска кал, НСПВС, милгама, мовалис, мидокалм, алмирал, и др. Болката е търпима но сковаването е кофти, има също и изтръпване нощно време отвреме на време на ръката и кръка на бедрото. Направиха се изследвания от сорта на ПКК, микробиология, микро плазма, урина, паразитология, ехограф, ренген, С- реактивен протеин, Реактивен фактор и др. и резултатите = здрав като бик! А болката, тежестта и сковаността си седи и  не отшумавя. Мануална терапия при добър специалист само я засили временно.
Имам няколко болезнени въпроса към всеки от вас.
1. Съвет за добър скенер или ЯМР и към кое да се насоча?
2. Някой от тук с подобна дискова херния /на гръдния отдел/ за мнение и симптоми?
3. Всякакви съвети и препъръки?!?
Благодаря Ви предварително, забравих да спомена ако е от значение, че съм мъж на 31г.

# 546
  • Мнения: 2 483
Никси, в офертата отдолу е описано за какво е сумата.

Цитат
Офертата е на Човек при двама пълноплащащи и включва:

    3 нощувки със закуски и вечери само за 180 лв.
    ЛЕКАРСКИ ПРЕГЛЕД
    Подводна гимнастика всеки ден
    безплатно ползване на: закрит минерален басейн, джакузи, финландска сауна.
    Дете до 5 г. с двама възрастни - безплатно
    Период на настаняване: 01.09. - 27.09.2013 г. от неделя до четвъртък

Офертата се предлага и за 5 нощувки със закуски и вечери само за 299 лв.

Значи излиза, че е с общо 30 лв. по-евтино на човек за три дни, ако редовната цена иначе е 70 лв./ден/човек, както пишеш ти.

ivopol82, здрасти. От активно пишещите май не се сещам някой да е с херния в гръдния отдел. Много кофти, че нищо не ти е повлияло добре  Confused
Лекуващият невролог не те ли насочи къде да направиш ЯМР? (Скенер е просто безсмислен.)
Най-новите апарати са в Токуда и СофияМед, но най-много образни изследвания са направили тези във ВМА и Пирогов.

# 547
  • Мнения: 8
ами да насочили са ме към ВМА или Пирогов

# 548
  • Мнения: 0
ами да насочили са ме към ВМА или Пирогов
Аз правих във ВМА  Wink

# 549
  • Мнения: 14 323
ами да насочили са ме към ВМА или Пирогов
Аз моя ЯМР го правих във ВМА - никой не се е оплакал от него Simple Smile

# 550
  • Мнения: 2 483
И аз във ВМА, но някой в темата (тази или предната) писа, че му казали, че въпросният апарат вече бил (морално) остарял.

# 551
  • София
  • Мнения: 120
ами да насочили са ме към ВМА или Пирогов
Аз моя ЯМР го правих във ВМА - никой не се е оплакал от него Simple Smile


ivopol82, аз също бих ти препоръчала да правиш ЯМР в Токуда или София Мед. Там ме насочи неврохирург от ВМА. Във ВМА апарата бил доста стар.

# 552
  • Мнения: 765
Да, аз бях писала, че от Гръбначен център ми казаха да не правя ЯМР във ВМА, защото бил доста стар апарата. Thinking

# 553
  • Мнения: 8
Много благодаря, ще разуча въпроса! А какво ви е мнението за скенер, по евтино е, но дали върши работа?  Thinking

# 554
  • Мнения: 0
Много благодаря, ще разуча въпроса! А какво ви е мнението за скенер, по евтино е, но дали върши работа?  Thinking
Мен след ЯМР ме гледаха и на скенер, казаха, че се виждали и там ДХ  Rolling Eyes Но ЯМР мисля, че е по конкретен, а за заплащане не знам,  като по чудо минах по здравна каса  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт