Дискова херния - 8

  • 178 872
  • 781
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 483
Не си давай парите за скенер, по-добре добави към тях и направи ЯМР.

# 556
  • Мнения: 156
В "Иван Рилски" ЯМР модел 2009 година и имат добри лекари за разчитане. Докато чаках майка ми поговорих с една жена, този ЯМР и препоръча д-р Габровски от Пирогов.

# 557
  • Мнения: 14 302
Много благодаря, ще разуча въпроса! А какво ви е мнението за скенер, по евтино е, но дали върши работа?  Thinking

На мен скенерът не ми видя едната херния така че... ЯМР по-добре според мен. Защо не поискаш от невролога си да ти подготви документите за направление, вместо да го плащаш... Дърпат се понякога, но ти се полага...

# 558
  • Мнения: 8
Ами защото съм чувал че се чакало по 2-3 месеца....

# 559
  • София
  • Мнения: 120
аз съм правила скенер по здравна каса и стана бързо, но само защото невроложката ми имаше бюджет за направление. ЯМР-а ми го направиха в Токуда като влязох за операцията, защото без него не искаха да режат на полу-сляпо и само на базата на скенера. Там си беше част от изследванията по клинична пътека и не съм го плащал отделно. Така че може би съм извадила късмет са всичките си образни изследвания.

# 560
  • Мнения: 14 302
Ами защото съм чувал че се чакало по 2-3 месеца....

Ами май зависи от лекаря... На мен ми го даде невролога и каза да отивам да се снимам, каза че няма начин да не ме одобрят... Комисиите на касата обикновено заседават един път в седмицата, така че не би трябвало да отнема толкова време...
300 лв. са си 300 лв... аз също бях готова да си ги платя, но от друга страна се осигурявам и не съм съгласна да не получа нещо, което ми се полага... Скенер ми правиха в болницата като лежах и не съм го плащала, но неврохирургът каза, че без ЯМР не се наема да дава препоръки... камо ли операция

# 561
  • Мнения: 64
В Токуда има спирален скенер и е доста добър, при мен се виждаха и протрузиите и хернията. Струва 150лв. Преди това (преди година и половина) съм правила ЯМР във ВМА, там излезе че нищо ми няма...може и да е нямало тогава знам ли, но мисля че спиралния скенер е доста добър и цената е наполовина на ЯМР-то...

# 562
  • Мнения: 0
Ами защото съм чувал че се чакало по 2-3 месеца....
Аз изобщо не знаех, че съм за ЯМР, ортопеда като ме изслуша сама каза, трябва да направиш, за да видим какво е след като на ренгена си чиста.. И така дадоха ми една молба, занесох  я до здравната каса и след 2 седмици ми се обадиха, че съм одобрена да отида да си взема направлението...

# 563
  • Мнения: 8
Ами защото съм чувал че се чакало по 2-3 месеца....
Аз изобщо не знаех, че съм за ЯМР, ортопеда като ме изслуша сама каза, трябва да направиш, за да видим какво е след като на ренгена си чиста.. И така дадоха ми една молба, занесох  я до здравната каса и след 2 седмици ми се обадиха, че съм одобрена да отида да си взема направлението..

Днес и аз занесох молбата в здравната каса, но мисълта ми е ако ме одобрят и ми дадат направление, тогава не се ли чака с месеци или веднага се прави щом го имаш?

# 564
  • Мнения: 0
Ами защото съм чувал че се чакало по 2-3 месеца....
Аз изобщо не знаех, че съм за ЯМР, ортопеда като ме изслуша сама каза, трябва да направиш, за да видим какво е след като на ренгена си чиста.. И така дадоха ми една молба, занесох  я до здравната каса и след 2 седмици ми се обадиха, че съм одобрена да отида да си взема направлението..

Днес и аз занесох молбата в здравната каса, но мисълта ми е ако ме одобрят и ми дадат направление, тогава не се ли чака с месеци или веднага се прави щом го имаш?
Ти преди това си запиши час, примерно за след 2 седмици, за да не чакаш и за час на ЯМР, та като те одобрят да си готов поне с дата и час за там

# 565
  • Мнения: 8
Ами защото съм чувал че се чакало по 2-3 месеца....
Аз изобщо не знаех, че съм за ЯМР, ортопеда като ме изслуша сама каза, трябва да направиш, за да видим какво е след като на ренгена си чиста.. И така дадоха ми една молба, занесох  я до здравната каса и след 2 седмици ми се обадиха, че съм одобрена да отида да си взема направлението..

Днес и аз занесох молбата в здравната каса, но мисълта ми е ако ме одобрят и ми дадат направление, тогава не се ли чака с месеци или веднага се прави щом го имаш?
Ти преди това си запиши час, примерно за след 2 седмици, за да не чакаш и за час на ЯМР, та като те одобрят да си готов поне с дата и час за там
Ясно, утре се обаждам и записвам час, пък дали ще ме удобрат или не, аз ще отида, но ако съм с направление, няма да ме върнат така го разбирам!? Благодаря Ви много, значи Токуда или ВМА това мисля да е

# 566
  • Мнения: 14 302
ivopol82 ако си с направление няма да те върнат, а ако не ти го дадат просто ще платиш преди изследването Simple Smile

# 567
  • Мнения: 8
В сайта на Пирогов пише че име е супер модерен ЯМГ.... Токуда ВМА или Пригов???
http://pixelmedia.bg/news/index.pcgi?material_id=53778    Thinking

# 568
  • Мнения: 765
Ина мен д-р Пелинков ми каза, че в токуда скенепа - 3D го нарече той е много добър и ако се реша на операция не иска нов ЯМР, а техния скенер там. Thinking

# 569
  • София
  • Мнения: 61
Здравейте, и аз да се включа със становище за ЯМР. Досега съм правила няколко - в ВМА, ИСУЛ и Св. Иван Рилски. Но тази година доста проучвах къде е добър както ЯМР, така и доктора, който го прави и разчита. И се спрях на ЯМР, намиращ се в  двора на Окръжна болница _ Св. Ана в София. Доктора е страхотен специалист, дори влезох в кабинета му да ми разясни какво вижда, респ. какво е разчел, тъй като много неща не разбирах от терминологията. Доктора се казва Борислав Милев.
Това е сайта :
http://www.mdlrusev.com
Не се чака много за час - няколко дни по-рано е достатъчно да се обадите.
А що се отнася до 3Д скенера - при мен преди операцията доктора искаше задължително 3Д скенер заедно с ЯМР. Правих го в ВМА.

Общи условия

Активация на акаунт