Дискова херния - 8

  • 178 867
  • 781
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 765
Моля Ви дайте ми съвет. Утре трябва да издържа на работа през деня и после вечерта сме и гости на сватбата. А през нощта трябва да приберем и украсата. Дайте ми съвет, какво е о-добре да пия, за да ме позадържи. Непрекъснатите силни болки в кръста  така и не намаляват. Да взема един фламексин преди обед и един привечер , да взема три пъти по един волтарен от 50 или какво да пия, за да ме позадържи.

# 586
  • Мнения: 156
Моля Ви дайте ми съвет.
За такива случаи добре е да имаш лекарства, които се изписват със жълти или зелени рецепти. Ще ги пиеш само когато наистина се налага. Но с тях не трябва да пиеш алкохол. Wink

# 587
  • Мнения: 507
Моля Ви дайте ми съвет.
За такива случаи добре е да имаш лекарства, които се изписват със жълти или зелени рецепти. Ще ги пиеш само когато наистина се налага. Но с тях не трябва да пиеш алкохол. Wink

И ако все пак може да се изтърпи не посягай към подобни лекасртва, по добре нестероидни противовъзпалителни.
Антидепресант дори и сериозен не виждам как може да ти помогне, той ако действа му трябват поне две седмици. Принципно казват че антидепресанта намалявал болката ама това е май само на теория.
А бензодиазепини, ?! Надали инцидентната употреба на Ксанакс, Транксент или черешката на тортата Ривотрил нещо ще промени, а пък относно  редовната употреба на подобни дроги не съм изобщо фен..

# 588
  • Мнения: 156
И ако все пак може да се изтърпи не посягай към подобни лекасртва, по добре нестероидни противовъзпалителни.
Според мен по-добре да вземе едно силно болкоуспокояващо и да се чуства добре на сватбата, отколкото на търпи болката, когато наоколо всички се веселят. Тя няма да ги пие всеки ден, а от едно хапче инцидентно нищо няма да стане.

# 589
  • Мнения: 507
И ако все пак може да се изтърпи не посягай към подобни лекасртва, по добре нестероидни противовъзпалителни.
Според мен по-добре да вземе едно силно болкоуспокояващо и да се чуства добре на сватбата, отколкото на търпи болката, когато наоколо всички се веселят. Тя няма да ги пие всеки ден, а от едно хапче инцидентно нищо няма да стане.

Аз лично не съм чувала да има болкоуспокояващи със зелени рецепти незнам може да съм пропуснала нещо, ....ти не говориш ли за бензодиазепини(транклвиланти).

# 590
  • София
  • Мнения: 11 704
И ако все пак може да се изтърпи не посягай към подобни лекасртва, по добре нестероидни противовъзпалителни.
Според мен по-добре да вземе едно силно болкоуспокояващо и да се чуства добре на сватбата, отколкото на търпи болката, когато наоколо всички се веселят. Тя няма да ги пие всеки ден, а от едно хапче инцидентно нищо няма да стане.

Аз лично не съм чувала да има болкоуспокояващи със зелени рецепти незнам може да съм пропуснала нещо, ....ти не говориш ли за бензодиазепини(транклвиланти).
Седалгин-нео е със зелена рецепта, силно обезболяващо. Може  до 2 таблетки дневно. Върши прекрасна работа.  Peace

# 591
  • Мнения: 507
Съдържа фенобарбитал, вероятно за това е със зелена рецепта, ...

Инцидентно да, но по нататък няма смисъл...

# 592
  • Мнения: 156
Аз лично не съм чувала да има болкоуспокояващи със зелени рецепти незнам може да съм пропуснала нещо, ....ти не говориш ли за бензодиазепини(транклвиланти).
Трамадол.

# 593
  • Мнения: 0
На мен добре ми действаше Паратрамол (временно разбира се)-комбинация от парацетамол и трамадол.Пък и като бях в болницата на всички пускаха системи с парацетамол-явно го смятат за обезболяващо.При мен имаше ефект за  около 1-2 часа.

# 594
  • Мнения: 765
Да, парацетамол са изписвали и на мен три пъти по едно, докато траеше голямата криза. По принцип под ръка имам - афламил, диклофенак дуо, фламексин, аулин, нурофен 400, волтарен 50 - като цяло само това съм и пила.
В аптеката ми дадоха паракофдал. Съдържа парацетамол, кофеин, Кодеин и Метамизол. Но пише за  слаби до средни болки. Някой пил ли го е?
Седалгин неото  е само със зелена рецепта и не ми дават, както и трамадола.

Последна редакция: сб, 07 сеп 2013, 10:23 от evak

# 595
  • Мнения: 3 242
И ако все пак може да се изтърпи не посягай към подобни лекасртва, по добре нестероидни противовъзпалителни.
Според мен по-добре да вземе едно силно болкоуспокояващо и да се чуства добре на сватбата, отколкото на търпи болката, когато наоколо всички се веселят. Тя няма да ги пие всеки ден, а от едно хапче инцидентно нищо няма да стане.

Аз лично не съм чувала да има болкоуспокояващи със зелени рецепти незнам може да съм пропуснала нещо, ....ти не говориш ли за бензодиазепини(транклвиланти).

Има много обезболяващи които се предписват само с специални рецепти Wink
Обикновените аналгетици са с обикновена рецепта, но опиоидните обезболяващи са една голяма група от обезболяващи които не се предписват просто ей така и това че ти не ги знаеш, не значи че не съществуват;-)

# 596
  • Мнения: 3 242
Да, парацетамол са изписвали и на мен три пъти по едно, докато траеше голямата криза. По принцип под ръка имам - афламил, диклофенак дуо, фламексин, аулин, нурофен 400, волтарен 50 - като цяло само това съм и пила.
В аптеката ми дадоха паракофдал. Съдържа парацетамол, кофеин, Кодеин и Метамизол. Но пише за  слаби до средни болки. Някой пил ли го е?
Седалгин неото  е само със зелена рецепта и не ми дават, както и трамадола.



Волтарен и диклофенак са едно и също. Кодеин с парацетамол действа на много хора много добре, така че можеш да го пробваш, само пий повече вода за да те не хване запек.

# 597
  • Мнения: 507
Troy, ти явно пак си се объркала.

Къде съм казала че не съществуват?! - никъде.

Посочила съм че аз лично не съм чувала и че може да съм пропуснала нещо, ...аз като тебе не мога да се възгордявам че знам всичко(без да го знам). Дори и по нагоре има пример за това посочила съм че не знам точно как се казва ходенето на санаториум  когато е с помощ от държавата.

Надявам се не  препоръчваш опиуми и барбитури, а само констатираш че има такива?!  След като по назад си дори против другите по безобидни лекарства., ....а просто си решила че имаш да си връщаш нещо.


А и за това не съм обърнала внимание на подобни лекарства като обезболяващи и методи за лечение- опиуми, барбитири, бензодизепини и всякакви дроги. Защото няма нищо лечебно в тях и зависимоста не е за подценяване, не че не са ми препоръчвали....

Последна редакция: сб, 07 сеп 2013, 15:46 от broadminded

# 598
  • Мнения: 765
Никакъв ефект от паракофдала, пих го преди три часа. Сега ако изпия един фламексин, за да издържа следобеда, привечер мога ли да изпия пак нещо. това е само днес инцидентно толкова много. Или диклофенак дуо да пия направо сега.

# 599
  • Мнения: 3 242
Narrowminded не се хаби Wink

Общи условия

Активация на акаунт