СЕДМИ КЛАС - 28 тема - Успех на второ класиране!!!!!

  • 38 486
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно това е, че не мога да го намеря този списък, а си спомням че го гледах - ако не е било тази година, със сигурност е било миналата. Училищата като имена нищо не ми говореха. Ти щом знаеш повече, можеш да разкажеш.

Опа, намереното било след средно.

# 76
  • Мнения: 3 164
В непрофилираните мисля, че всяка година съкращават паралелки , защото няма необходимия брой желаещи.

# 77
  • София
  • Мнения: 18 291
Подготвяше се един проекто-закон/така ли се пише Wink?/, където средното образование да бъде до 10 клас за тези, които ще учат след това във ВУЗ, а за останалите си остава до 12кл.Е, после тяхна воля , ако искат да продължават напред. PeaceЛично на мен това ми допада.
Не трябва ли да  е  тъкмо обратното? Thinking До 10 клас за тези, които нямат намерение да следват и до 12 за тези, които имат планове да учат и висше. По-логично е.  Следването предполага наличието на набор от знания, независимо от  желаната специалност във ВУЗ, с който едно дете , учило до 10 клас, не  разполага в общия случай.

# 78
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Подготвяше се един проекто-закон/така ли се пише Wink?/, където средното образование да бъде до 10 клас за тези, които ще учат след това във ВУЗ, а за останалите си остава до 12кл.Е, после тяхна воля , ако искат да продължават напред. PeaceЛично на мен това ми допада.

Нещо беше всички си учат до 10 клас, тези които ще учат ВУЗ още яко учат, а на останалите ги обучават две години професионално.

Е например технукума Киров (то сега май друго се казва) тази година няма да имат паралелка след 8 клас, защото са в крак с новия закон, който чакаха да излезе и щяха да приемат младежи след 10 клас, за това са се подготвили, защото няма как, след 7 след 8 и след 10 да приемат.

# 79
  • Мнения: 24 467


За децата, останали извън класирането ми е жал, но не ми е жал за родителите. ................
... принципно, дали детето ще пише училище, което не харесва и ще го приемат или ще отиде там където е останало свободно място /най често СОУ/, където пак не му е по душата, каква разлика намираш. Няма дете останало без училище. А след 8 клас също има прием.

Аз бих предпочела детето да запише пет желания, но желания и ако не стане- в СОУ, отколкото да учи насила неща, които не му допадат.
А в СОУ не отиват само неудачници и болни. Напротив, познавам свестни деца, които си се справят съвсем добре и след СОУ и далеч не са лоши ученици. Едното такова изкара 5.75 на матура по БЕЛ и отлична по География. Само, без уроци. Влезе си Икономика- това искаше. Не е кандидатствало за гимназии изобщо.

# 80
  • София
  • Мнения: 62 595
Би предпочела, ама не си го предпочела. На теория всеки си приказва, ама на практика като гледам, няма много мераклии.

# 81
  • Мнения: 3 164
Подготвяше се един проекто-закон/така ли се пише Wink?/, където средното образование да бъде до 10 клас за тези, които ще учат след това във ВУЗ, а за останалите си остава до 12кл.Е, после тяхна воля , ако искат да продължават напред. PeaceЛично на мен това ми допада.
Не трябва ли да  е  тъкмо обратното? Thinking До 10 клас за тези, които нямат намерение да следват и до 12 за тези, които имат планове да учат и висше. По-логично е.  Следването предполага наличието на набор от знания, независимо от  желаната специалност във ВУЗ, с който едно дете , учило до 10 клас, не  разполага в общия случай.
Ако до 10кл. учат по-интензивно/ако мога така да се изразя/ общообразователните предмети, а до 12клас хем да е по-тясно специализирано/насочено/, хем да имат достатъчно  време да усвоят занаята/професията/ Simple Smile

# 82
  • Мнения: 642
Подготвяше се един проекто-закон/така ли се пише Wink?/, където средното образование да бъде до 10 клас за тези, които ще учат след това във ВУЗ, а за останалите си остава до 12кл.Е, после тяхна воля , ако искат да продължават напред. PeaceЛично на мен това ми допада.

Нещо беше всички си учат до 10 клас, тези които ще учат ВУЗ още яко учат, а на останалите ги обучават две години професионално.

Това е най-разумното решение. Надявам се поне в 10 клас да знаят какво искат и да се насочат правилно, защото според мен в 7 са доста неориентирани, а да не говорим, че даже 7 е късно, сега подготовката започва по-рано - 5-6 клас.

# 83
  • Мнения: 1 937
Би предпочела, ама не си го предпочела. На теория всеки си приказва, ама на практика като гледам, няма много мераклии.
Защото изборът не е бил неин, а на сина ѝ Simple Smile Той, доколкото си спомням, имаше само няколко желания и успя именно с тях.

# 84
  • София
  • Мнения: 62 595
Изкушавам се да пусна отделна тема и да попитам там, барабар с анкета, колко хора са предпочели непрофилирани паралелки пред профилирани, и то при положение, че децата им са изкарали поне тройка на НВО. И също така колко хора биха предпочели непрофилираните пред профилирана, макар и с тройки.

# 85
  • Мнения: 24 467
Напротив, лично аз прехвърлих в СОУ, след като схванах, че уча нещо, което не ми е интересно. Laughing
Детето ми само си избра какво да пише и как. Писа няколко неща, които му харесват, както му харесват. Даже не съм му гледала заявлението, седях и си говорех с председателката на комисията в училището.
Имам близка, чието дете сега е в СОУ и в осми клас сега записва професионална гимназия. Отличничка е тази година, просто си има някакъв там неин си интерес.
Обобщенията ви са отново погрешни, както винаги става с обобщенията на едро, впрочем.
Ако имам 5-6 желания и не ми се случат, определено бих отишла отново в СОУ, поне да си изкарам една обща гимназиална, докато реша какво ще правя.
За говорещите само въз основа на теории си има други дежурни.  Sunglasses Аз винаги изхождам от конкретни примери, които са лично мои. Конкретно в случая- от съвсем директен личен опит.
....................................

Ние вече дори учебници си договорихме от преходен набор. Само за езика си се купуват лично есента с обща поръчка и ще си плащаме като попове. Тях нямало как да ползваме от друг ученик. В тях се пишело, не съм ги виждала, обаче.

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
Ти си учила преди двайсет години. Мен ме интересува какво се случва сега.
Дотук виждам, че човек познава едно-максимум две деца, които са предпочели непрофилирани. От познати колко деца в профилирани?

# 87
  • Мнения: 24 467
Ами аз и от "сега" дадох пример. Жената /майката/ ми е близка. Дъщеря й иска професионална гимназия от осми клас, точно определено нещо, това и направи. Тази година беше осмокласничка в СОУ, не преди 20 години. И е отличничка. Не е и болна.
С моето дете не сме изброявали де що паралелки има.

# 88
  • София
  • Мнения: 62 595
Нека, ако някой има информация, дори обобщена да е, за това кои и какви ученици като ниво отиват в непрофилираните, то нека каже! Така ще имаме повече яснота. Може някои учители да знаят.

# 89
  • София
  • Мнения: 18 291
Подготвяше се един проекто-закон/така ли се пише Wink?/, където средното образование да бъде до 10 клас за тези, които ще учат след това във ВУЗ, а за останалите си остава до 12кл.Е, после тяхна воля , ако искат да продължават напред. PeaceЛично на мен това ми допада.

Нещо беше всички си учат до 10 клас, тези които ще учат ВУЗ още яко учат, а на останалите ги обучават две години професионално.

Е например технукума Киров (то сега май друго се казва) тази година няма да имат паралелка след 8 клас, защото са в крак с новия закон, който чакаха да излезе и щяха да приемат младежи след 10 клас, за това са се подготвили, защото няма как, след 7 след 8 и след 10 да приемат.

http://pgea.info/show.php?get=reception-7klas

Има си прием  след 7 клас. Peace Какъв е този закон, който им е попречил да обявят  прием и след осми?Да не е продиктувано това им  действие от констатирана  предходните години невъзможност да се съберат достътъчно деца, а не  заради даден закон?Или? Питам информативно, тъй като се оказва, че примерно и НФСГ няма вече прием след 8 клас, а за там гарантирано винаги е имало желаещи. Значи ли, че обсъжданият проекто-закон, за който говореше Шони,  е приет?

Последна редакция: нд, 30 юни 2013, 19:06 от пенсионирана русалка

Общи условия

Активация на акаунт