СЕДМИ КЛАС - 28 тема - Успех на второ класиране!!!!!

  • 38 454
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 164
farra, и ние сме там, точно в тази паралелка. Това му беше второ желание
записахте се, нали!? няма да ходите на второ класиране

# 61
  • София
  • Мнения: 5 157
здравейте, има ли приети в 73то
момиче, РЕ и МАТ Simple Smile. А вие в коя сте?
Peace

# 62
  • Мнения: 390
разбрах, че имат униформи. Можете ли да ми дадете линк, където да ги видим. Аз не успях да открия

# 63
  • Мнения: 1 937
Има и деца, които не остават на втори модул и не кандидатстват, но не са двойкаджии  Peace.
Не всеки мечтае за езикова гимназия. За професионалните може да се кандидатства и след осми клас.
Децата са различни, а у нас все още никой не се занимава с ориентирането на децата към определени училища и професии ... хората по белия свят отдавана го правят.
Peace

А каква е алтернативата - с двойкаджиите в непрофилираните? Или си говорим за тежкари, които отиват в частни училища? Дори тройкаджиите успяват да влязат в някоя профилирана при достатъчно на брой желания. Да, вярно е, случва се някое дете да не успее да се яви на някой от изпитите, обаче в общия случай положението не е така, а в непрофилираните отиват или деца с проблеми, или двойкаджиите.
Защо и на какво основание твърдиш, че в "непрофилираните" паралелки децата са посредствени и двойкаджии?

# 64
  • София
  • Мнения: 164
разбрах, че имат униформи. Можете ли да ми дадете линк, където да ги видим. Аз не успях да открия
има някакъв кодиран линк...не можах да го отворя. но от голям мерак да ги видим, ходихме до магазина на "Ангел Кънчев" 31 и поръчахме елек, сако и суичер Simple Smile. Обаче се чудя, ако е много топло, какво ще облекат за идентификация, че са от 73-то Simple Smile?

# 65
  • София
  • Мнения: 403
Успех и от мен на всички деца на 2-ро класиране. Ние сме приети в НТБГ - Търговия с френски. Сега синът е в дилема дали да се записва или да ходим на второ класиране за някое от по-предните желания в НТБГ. Оставила съм го до утре да мисли  newsm78 . Някоя майка, чието дете е в по-горен клас на въпросното училище, моля да сподели мнение. Благодаря.
[/quot

Чудя се защо толкова се пренебрегва тази паралелка с френски език.Това е единствената паралелка, в която част от специалните предмети се учат на чужд език. Освен това в по-горните класове се правят виртуални фирми и децата ходят да ги представят в САЩ, Швейцария и тн. Докато в така желаното банково дело децата се "уреждат" със стаж в БНБ. Синът ми току що завърши осми клас и съм доволна от обучението по френски, още не мога да кажа нищо за специалните предмети, но се надявам да са му от полза ако дай боже някой ден направи собствена фирма  Grinning. Доволна съм и от гимназията като цяло, така че каквото и да решите мисля, че няма да сбъркате.

# 66
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Дороти, току-що прочетох твой пост в темата за школите, в който казваш, че голямото ти дете е учило в 125-то, със засилено изучаване на математика и тн. За мен е нечестно и дори нахално точно ти да говориш за ненужността от курсове и уроци, че родителите се самонавиват и да порицаваш тези (такива като мен), които са за курсовете и уроците като допълнителна подготовка, при положение, че твоето собствено дете е имало такава допълнителна подготовка, попадайки в специална математическа паралелка. Повечето деца не са в такива паралелки, нито са в СМГ, а в обикновени паралелки в обикновени училища, най-много да имат някой ЗИП или СИП математика и/или български. Твоето си е живо подвеждане, и ако човек не обърне внимание на малките факти за детето ти, ще рече, че казаното от теб е чиста монета. Ти може да си вярваш, но фактически нещата стоят по друг начин. Поне не подвеждай хората, а бъди честна кое как и защо!

Детето ми не е учило в 125 нито съм твърдяла такова нещо - ти много добре знаеш поне къде учи детето ми - моля те чети.

# 67
  • София
  • Мнения: 62 595
така разбрах от трети лица, както и по разсъждения предвид системата. Както вече писах, в профилирани влизат и изкаралите тройки. Дотук нямам лична информация дете, което да е изкарало повече от три на НВО да е останало в непрофилирана. Дори най-слабите ученици гледат да се доредят в някоя професионална след седми клас. Според теб какви деца остават за непрофилираните? Ти ще се навиеш ли твоето да е в непрофилирана, ей така, както нямаш основание да мисли, че децата там са от посредствените или двойкаджии, и да приемем, че аз греша?

За знаене - знаех, но сега го видях написано в прав текст, черно на бяло. Други хора не го знаят, не че си го крила. Просто човек, който не знае, и прочете постовете ти за курсовете и кандидатстването, няма как да се досети, че детето ти е било в математическа паралелка и почти двоен хорариум, което ще изкриви преценката му относно мнението ти.

# 68
  • София
  • Мнения: 5 157
разбрах, че имат униформи. Можете ли да ми дадете линк, където да ги видим. Аз не успях да открия
има някакъв кодиран линк...не можах да го отворя. но от голям мерак да ги видим, ходихме до магазина на "Ангел Кънчев" 31 и поръчахме елек, сако и суичер Simple Smile. Обаче се чудя, ако е много топло, какво ще облекат за идентификация, че са от 73-то Simple Smile?
Щом сте поръчали елек, той, заедно с една лека бяла блузка (риза) ще свърши работа.

# 69
  • Мнения: 2
... ненужността от курсове и уроци, че родителите се самонавиват и ...
Според мен човек трябва да е доста самоуверен за да вземе сам такова решение. Малко са възможностите за обективна оценка на изходната позиция на детето. Изпитите за шестокласници на Регалия са един вариант, за друг не съм чувала.
А според мен всичко зависи от това колко учебен материал има за наваксване. И по български и по математика нещата се натрупват от 5 клас, че и от по-рано. Само литературата е от 7 клас, а и тя не може да се изолира от българския;

# 70
  • София
  • Мнения: 164
разбрах, че имат униформи. Можете ли да ми дадете линк, където да ги видим. Аз не успях да открия
има някакъв кодиран линк...не можах да го отворя. но от голям мерак да ги видим, ходихме до магазина на "Ангел Кънчев" 31 и поръчахме елек, сако и суичер Simple Smile. Обаче се чудя, ако е много топло, какво ще облекат за идентификация, че са от 73-то Simple Smile?
Щом сте поръчали елек, той, заедно с една лека бяла блузка (риза) ще свърши работа.

аха... благодаря Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 62 595
Почти съм сигурна, че на сайта на рио имаше файл с непрофилираните паралелки още като излезе план-приемът и на профилираните и професионалните. Направи ми впечатление, че е доста късичък, и че явно всяко училище драпа да се пише с някакъв профил.

# 72
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За непрофилираните не ги мисли, че там нещата необятни, не е нещо точно.
В непрофилираните може да влезе всеки.

Но и те имат някакаква специализация или профил да кажем - в дипломите това място е заето не е празно.

В бъдеще ще съм по-подготвена.

Например новия закон предвижда след 10 клас профил - ама няма да го приемят скоро.

Пусни късичкия списък, който имаш предвид.

# 73
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Например новия закон предвижда след 10 клас профил - ама няма да го приемят скоро.

Това какво значи - да върнат УПК-тата ли? newsm78 Всяко ново е добре забравено старо...

# 74
  • Мнения: 3 164
Подготвяше се един проекто-закон/така ли се пише Wink?/, където средното образование да бъде до 10 клас за тези, които ще учат след това във ВУЗ, а за останалите си остава до 12кл.Е, после тяхна воля , ако искат да продължават напред. PeaceЛично на мен това ми допада.

Общи условия

Активация на акаунт