В днешния вестник "Труд"

  • 7 324
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 623
Ню, в статията пишеше, че те имат друга дъщеря и все мисля, че ако се случи нещо с бабата и дядото тя няма да остави детето, но знае ли човек ?
Марибел, тези хорица нямат банкова сметка до колкото знам.

# 16
  • Мнения: 146
Много добре си го замислила Lennyh - дано се получи
И аз мислих да предложа нещо по темата, но ти си развила многократно идеята ми.
Ще следя темата за адрес и да пратя каквото мога.

Последна редакция: ср, 01 фев 2006, 00:55 от dizzy

# 17
  • Мнения: 704
Цитат
Ето адреса: с. Багренци общ. Кюстендил сем. Стоянови,
Цитат

Искам да попитам, на колко месеца е бебето в момента и какво е?
Имам запазени дрешки и обувчици от дъщеря ми, предполагам, че с колет ще ги получат?

Да добавя - + 2 кутии Фризомел, частично адаптирано мляко за над 6 месеца, в срок на годност.

# 18
  • sofia
  • Мнения: 7 477

На мен ми се върти въпрос в главата - Какво ще стане с бебето, когато бабата и дядото починат?! Те съвсем не са в първа младост...
Цитат

и аз си мислих за това,но преди да се настани дете в дом се проверяват всички възможни роднини.Надявам се да не се стигне до там

# 19
Инициативата Ви е чудесна,ако знаете пишете на колко е детенце ,за да знаем какви колети да пращаме

# 20
  • Мнения: 5 468
Детето е родено на 13 май 2005 година. Момче мисля, че беше...

# 21
  • Мнения: 7 263
Здравейте отново!
Значи за момченцето мисля, че се казваше Данчо - от Кюстендилското село благодаря че сте посочили адреса, защото го бях затрила.
Данчо е на 9 месеца. Да споменаваше се, че някакъв бизнесмен дал на семейството 200 лв и купил памперси и мляко, и че обещал да помага на хората и занапред. Имат още една дъщеря наистина и се надявам че детето няма да остане на улицата - след като недай боже да е скоро - бабата и дядото починат.
Да са си живи и здрави хорицата дано и да им даде господ още дни за добрината която правят - но именно затова ми се ще да установим връзка с тези хора и да сме в течение на това какво се случва - така че ако се наложи в даден момент по-сериозна помощ те да имат към кого да се обърнат в нуждата си.
Мисля че тук Лавендър може да помогне, като организация и опит - но всички можем да участваме със различни неща, от които имат нужда хората.

За другото бебенце от Шуменското село искам да поясня за хората, които не са разбрали - големите синове на семейството ходят в училище интернат - тоест през седмицата спят и учат там защото училището не е в селото, а в близкия град. Много деца в провинцията учат така /особено от малките села - защото така не се налага да пътуват и да изпускат от училищните занимания/. Жената не е казала, че ще остави детето си, а само че не е планирала тази бременност. Големите и синове са на 15 и 13 години - така че, не може да се каже че създава безразборно деца за да злоупотребява с това /има и такива случаи главно сред циганите - но тук ми се струва, че не става дума за такова нещо/.
В статията пишеше, че жената щяла да приеме помощ за бебето и точно за да елиминираме някакви злоупотреби или ползване примерно на пари за други цели освен за бебето - бихме могли да пратим дрешки, вещи, колички, памперси и млека - които така или иначе ще отидат именно за бебето.
Поне така както беше написана статията ставаше дума не за нехайни и безотговорни родители, а за притиснати от крайната мизерия  хора. Работи само бащата, при това не е ясно колко пари получава.
Пак ви моля - който не иска нека не участва, но нека не разводняваме инициативата с излишни спорове.
Нека ако има мами от Кюстендил и Шумен драснат тук по някой ред или бележка за да можем чрез тях по-лесно да установим връзка със семействата.
Адреса на Шуменското семейство е с.Хитрино п.к. 9780 общ.Шумен - жената се казва Невяна Харизанова.

# 22
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Детето е родено на 13 май 2005 година. Момче мисля, че беше...


последно шуменското бебе колко е голямо?

# 23
  • Мнения: 2 556
Бебчето в Хитрино, Шуменско е момиченце на няколко дена. Пуснах постинг в темата на Шуменските майки и дано някоя от тях има възможност да уреди транспорт до селото. На мен нещата са ми пакетирани и мога да ги изпратя веднага.

Колкото до това да помагаме само на хора, които имат акъл в главата, кои сме ние да съдим кой има и кой няма акъл, и защо да помагам на някой, който може и сам да си купи всичко за бебето?  #Crazy Искам да дам каквото имам за някой, който наистина е в нужда, хората нямат нито жилище, нито доходи нормални, ако на тях не помогнем, на кой??

# 24
  • Мнения: 7 263
родено е преди дни!
Във статията пише родено е миналата седмица в най-големинет студове!
Момиченце - тежи 2400 - след това жената е била закарана с линейка в Шумен и твърди, че там в болницата и лекари и сестри са се държали прекрасно с тях.
Това е информацията, която е публикувана в статията. Можем да получим и повече информация на редакционните телефони, но ме се щеше първо да устоновим връзка с някоя мама от Шумен.

# 25
  • Мнения: 7 263
Благодаря ти Тес - разбрала си какво искам да кажа - а къде е тази тема на Шуменските майки Embarassed Embarassed Embarassed
Дано откликне някой - защото така ще сме сигурни, че нещата наистина ще стигнат до хората, до които трябва, а няма да се мотаят из пощите с месеци. И аз имам пакетирани неща, а дори имам и количка, която не ми трябва и мога да я пратя.

# 26
  • Мнения: 2 556
Лени, в отчетните теми (под форума за Бъдещи и настоящи майки) има тема По градове, вътре има и тема на Шуменските майки  Simple Smile

# 27
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
имам дрехи, които мислех да давам тук на някоя организация, но мога да ги пратя до Шумен. да 4акам ли да се свържете с тях или да ги пращам на адреса дето сте дали?

# 28
  • Мнения: 7 263
Можеш да ги пратиш на адреса - ако правилно схващам не живееш в България, така че ще ти е все едно дали ще ги пратиш първо до София или направо на адреса.
Мисълта ми беше за тези мами, които сме от тук да направим евентуално обща пратка, ако успеем да се организираме, ако не всеки може да прати каквото иска. Simple Smile
Надявам се да намеря начин чрез мои познати да успея да уредя нещата да отидат направо в селото. Но още не съм сигурна ако го уредя ще пиша.

Последна редакция: ср, 01 фев 2006, 15:56 от Lennyh

# 29
  • Мнения: 146
Lennyh, към адреса - с.Хитрино п.к. 9780 общ.Шумен, Невяна Харизанова ще е нужна и улица и номер. Не мисля, че в нашата поща /каквато усойница работи там/ да приемат колета ми с дрехи например без да съм указала и улица. Мисля, да пиша до в. "Труд" ако някой от вас не намери адреса по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт