Отговори
# 735
  • Мнения: 747
Разбират си децата от ДА и НЕ, но поривът да набарат целта е по-силен. На Боби като му кажа не-не-не, до преди две седмици ми отговаряше да-да-да, а сега се спира, обръща се, върти си главата наляво  и надясно, усмихва се и отива към забраненото нещо. Не си позволявам да крещя, защото ще го стресна, а не искам да се чувства по този начин.
Ох, така не ми се иска да тръгва на ясла и градина  Confused ще си го гледам до 2 год, но после....като си представя там как ще им се карат, ще ги обиждат, ще ги хранят с филии с маргарин /който е вреден/ и ми се отщява цялата всичко. Нямам им доверие и това е! Имам приятелка, която е учителка в детска градина, пред родителите е мила душичка, а като говоря по телефона с нея я чувам как нарича децата . Споделяла ми ужасни неща за всекидневието в градината, която се води най-престижна в града  #2gunfire

# 736
  • София
  • Мнения: 3 789
Заради извратената точкова система в София ще съм принудена да гледам Зари до предучилищна  Tired Бавачката не е кой знае колко удачен вариант, бабите работят все още... Как ще го социализираме това дете - идея си нямам  Tired

# 737
  • Мнения: 1 359
За сега съм пуснала документите на Дани за класиране в държавна ясла. По принцип мисля пролетта да се връщам на работа, като моята работа е с мобилно работно време 3-4 дни в седмицата.  Предложихме на едната баба, тъй като не работи, да гледа малката за тези няколко дни седмично, а аз да й прехвърля изключителните ми майчински . Simple Smile Все още чакаме отговор ( сериозен отговор, а не просто усмивка и " Хубаво!") Колкото повече минава времето обаче, все повече и повече резерви имам към бабиното гледане и може до пролетта да  реша твърдо да я пускам на ясла. Освен факта , че става дума за свекървата, ами и  сега  осъзнавам, колко малки ще са контактите на Дани с други деца и т.н. По мои изчисления БИ ТРЯБВАЛО да ни приемат следващата есен/края на лятото. Thinking

# 738
  • София
  • Мнения: 1 754
И нас няма начин да ни огрее за държавна ясла или градина. Не съм и убедена, че бих искала, като чувам, че навсякъде групите са по 30 деца и с по 1 сестра или една учителка  Confused Дори да не ходят всички и 15-20 са много, прекалено много за един човек. Колкото и съвестен и отговорен да е (а моето усещане е, че по все рядко има такива в системата, именно заради скапаната система), няма как да обгрижи добре толкова много деца.
Оня ден рових снимките от ясленските години на моя Дивак - били са по 12-13 деца с 2 сестри и една лелка на смяна, а в градината една учителка и една лелка.
Отврат държава и туй-то, ама да не подхващам таз безкрайна тема  Cry

И аз съм в драма, защото от няколко седмици събиране на инфо и подбор съм харесала само две частни ясли, естествено и в двете сега няма места, за ноември (когато ми изтича платеното майчинство, щот другото за мен не е платено, ми е някво тип "пари за няколко дни") - не се знае и съм в патова ситуация. От няколко дни ровя като откачена из нет-а с надежда да намеря някоя нечувана ясла, обаче уви. И да открия, веднага й намирам кусур. И само пуфтя и гледам лошо и акълът не ми побира какви ще ги къдрим...  Close

# 739
  • Мнения: 296
Здравейте! Еййййй голям зор с тези зъби! Вече сили нямам по цяла нощ да будувам с малкия. А и дните ни не са по - леки  Tired Мрънкане реване и всички екстри. И постоянно като плаче повтаря или МАМАААА или ТАТААААА Захванахме втора седмица с този режим и няма оправия, а венеца е подут, но зъб така и не избива. Как ще се оцелява не знам  Close

Вчера си взехме първата храна от детската кухня. Мишо не е очарован, не си изяде яденето, а супата я отказа категорично. Десерта не му дадох защото беше грис с какао! С какви стандарти на захранване се съобразяват не ми е ясно. Ще пробваме още няколко дни и ще видим какво ще правим после.

За яслите и градините въобще не искам да мисля! Така или иначе на 1 година няма кой да го вземе в ясла а аз нямам на кой да разчитам да гледа малкия, така че до 1и1/2 ще съм си вкъщи да го гледам. Не знам как ще оцелеем с това "увеличено" майчинство, но ще се наложи. За после имам притеснения, ако започне да боледува а аз съм на работа  Confused Тогава вече и детегледачката ще е задължителна. Да не говорим за летните почивки на яслите и градините! Но това са неща за които дори и да мисля сега, нищо не мога да направя, затова гледам да не се вкарвам в черни мисли.

Е хубав ден на всички, ние тръгваме на разходка, че докато сме навън Мишо е по - поносим  Mr. Green

# 740
  • Мнения: 6 907
Привет!  Simple Smile
Аз ще започна работа в средата на октомври. Хубавото е, че работното ми място е на 5-10мин. път пеша от къщи. Катрин ще я гледа ММ, ще се редуваме двамата, защото когато единия е на смяна, другия си е в къщи. Не знам само как ще се справи.  newsm78 Каза, че ако плачела, щял да я натовари в колата и да ми я доведе.  Mr. Green Мисля, че за около 3 часа дневно ще се справят някак (през зимата ще работя по-малко). На детска ясла Катрин ще тръгне на пролет (мисля през м.май). Каката тръгна, когато беше на 1г.10мес. и от третия ден оставаше през цялото време. Свикна много лесно, не съм имала проблеми, но аз я подготвях преди това, че ще ходи на ДЯ. Няколко месеца преди да тръгне обяснявах, че ще ходи да си играе с децата, ще се ядат и спят там, че ще бъде с лелки. Дори гледах да я приуча към режим близък до този в яслата (аз съм ходела на детска градина и по спомени действах).
Имам и помощничка - каката, макар че тя ще се готви и за изпити.  Wink
За ДЯ съм положително настроена, защото познавам персонала (дори вече искат Катрин). При каката бяха по една мед.сестра и една лелка на смяна като на обяд се засичаха двете смени, за да нахранят децата и да ги сложат да спят. Тогава в група бяха не повече от 15 деца. Сега не знам как е.

# 741
  • Мнения: 12
Гащеризончето е с презрамки, а ромпъра е боди с крачоли  Laughing

 Hands Thumbsup то и аз доскоро не я знаех тази дума

# 742
  • Мнения: 100
Аз няма да ставам мама.  Laughing Вчера ми пуснаха хормонален тест и такъв за бременност. Е, всичко беше наред. Ако до октомври не ми дойде, пак ще ходя на лекар. Хвръкнаха пак едни пари за прегледи и изследвания, че ми е съвестно, но мъжо настоя и аз какво да правя. Сега се опитвам да се успокоя, че ми казаха,че май от стрес е всичко. Да видим!  Confused

За ясли и детегледачки не мислим. Ще си я гледам до 2-3 год. После градина, естествено частна. То за държавна и аз нямам надежда. Само не знам с тия увеличения, дето плануват как  хората  ще могат да си позволят този лукс.

С тези пасти за зъби ме замислихте и викам, и аз да не остана по-назад ще купя една на Чико. Засега търкам зъбите на Елина с един накрайник и тя много се радва.  Laughing

Отдавна се карам да попитам ама все не ми стига смелостта, защото като чета други дискусии в сайта и ми призлява( то не се упреци, заяждания ама си казах, че нашата групичка е по-солидарна;) ). Какво мислите за каишките за прохождане? Наскоро забелязах едно майче си придържаше така детенцето, докато ходеше. Аз бях доста предубедена, че децата с тях са като кученца, но болките ми в кръста друго говорят.   Laughing На мен даже ми се струват удобни, но не бих ползвала за самото прохождане. Хубавото е, че тази на Canpol става и за количка. Така детето няма да се изтърси, защото може да се изхитри и да започне да си разкопчава колана на количката. Simple Smile

# 743
  • Мнения: 296
Just a Dreamer аз си купих от този тип и съм много доволна http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=9953&cat=164 Много е стабилен, а и Мишо си дърпа ръцете и не иска да го държат за да може да пипа каквото докопа, така че и на него му харесва така.

# 744
  • София
  • Мнения: 3 789
ShySun, провери още веднъж, но май не можеш да прехвърлиш майчинство на пенсионер Tired

Джъст, на нас ни дадоха и каишки, и гащи. Но всичко зависи от това, как ще проходи детето. Има деца, които прохождат хванати под мишниците и със свободни ръце - и двата вида помощни средства са идеални за тях  Peace Но има такива като Зари, които прохождат хванати за ръка, при нас колан или гащи са абсурден вариант, той си търсеше за кого да се хване. За мен лично това е по-удачното прохождане, защото се научава да пада по дупе (а не като свободно ходещите, които се захлупват по лице), освен това като трябва да се наведат да вземат нещо - клякат, а не го правят с изпънати крака (тогава действа гравитацията и пак се захлупват по лице).

Просто виж твоето дете от кои ще е и тогава прецени дали си струва да купуваш колан или гащи  Hug   

# 745
  • Мнения: 168
Здравейте и от нас!
Втори ден на кухня. Вчера омете второто и супата, десерта не й хареса. Днес пък пилето фрикасе не й допадна. Но като цяло съм доволна от нея.
За гледачка или ясла - проблема според мен не е само до детето, а и до финансите. Една свястна гледачка за цял ден в София струва около 800 лв., което хич не  е малко, поне на мен ми се струва доста пари. А ясла, общинската няма да коментирам, а частните са дори по-евтини от гледачка. Не че са много свестни, защото са все в апартаменти повечето, ама ще видим. Иначе и аз трябва да се връщам след годинката, защото няма пари, ама първо ще видя какви отпуски имам и тогава. Надявам се поне до нова година или малко след това да устискам.
За каишките - не съм против, каката така проходи, но както казва Деси падаше доста често по лице. Сега съм решила да не ползвам доколкото мога да устискам де, по-нататък ще видим.

# 746
  • Мнения: 1 203
Джъст, на мен понякога ми идва да вържа малката хала със синджир и да може да обикаля само определения периметър ...  ooooh! Така, че каквото и както си решиш ти за твоето дете - никой не трябва и дума на криво да ти казва  Naughty

Та така, аз лично не съм много за ясли, щото те още нямат нужда от социализация на тази възраст. Като е вкъщи жената ще се грижи само за него, а не за още 15 деца и поне като ще плащам ще имам възможността да искам да не го държи с часове на гърнето пред телевизора ... че и такива неща съм чувала  Tired Виж на детска градина ще ходи... уви пак ще е частна, освен ако дотогава не построят достатъчно държавни. Но съм сигурна, че сигурно има и читави ясли и за някои деца/родители е по-добрия вариант - та успех с намирането на най-доброто  Peace

късметче - читава частна ясла няма да е много по-малко от 700-800 лева доколко знам аз.  

Последна редакция: пт, 13 сеп 2013, 22:50 от Птиците ...

# 747
  • София
  • Мнения: 1 754
Джъст, аз гледам на 6 кога Дзуфла ще стане готова за каишки, че бати хем така проходи, хем аз се отървах от болките в кръста и за мен са супер-мега-ултра удачни Simple Smile)) Обаче Дзуфляна си е мързел и сал гъне кълки и още изобщо не може да стои стабилно изправена. Инак отдавна да я бях окаишила  Twisted Evil

# 748
  • Мнения: 78
Майчинството може да се прехвърли и на пенсионер, но трябва да работи на трудов договор. Практиката е да се назначават за един ден и излизат веднага в отпуск. Още не ми е останало ред да видя дали за тях се дължат здравни осигуровки...

# 749
  • Мнения: 168
Да не забравя да питам, че сега му дойде времето - какви обувчици и откъде купувате за прохождане, понеже ние  до сега сме с разни меки като пантофки или сандалки, но вече иска да става и да ходи, та ще трябва да купувам нещо за есента.

Общи условия

Активация на акаунт