Университети в Германия и в други държави с немски език

  • 110 090
  • 725
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 064
Трудно се намира работа, а ако се намери не е високо платена, поради голямото търсене от страна на студентите. 

И аз така съм чела, но понякога всичко опира и до личния късмет на човека.  Peace
Когато нямах грам инфо, при първите ми ровичкания в нета налетях на Аахен и много, ама много ми хареса. Но чувам, че обучението там било трудничко и изискванията - високи.

# 376
  • Мнения: 7 159
Не е по темата, но да попитам:
Моля, препоръчайте ми онлайн речници от немски на английски или български език. Може и на ЛС.

Последна редакция: ср, 14 авг 2013, 11:35 от Фран Джонсън

# 377
  • София
  • Мнения: 937
Има ли някой получил отговор за Берлин? Ние все още чакаме.Много се бавят тия отговори.
 После ще мислим за записване,надявам се онлайн.

Късничко излизат резултатите за Берлин, след 15-20 август по мои спомени. Доста по-рано получи потвърждения от Франкфурт и Кьолн, обаче си изчака цуласунга от Берлин и се записа краят на август. Записването беше по пощата, така че спестихме едно ходене Grinning.

За речник може да ползвате pons.eu .

# 378
  • Мнения: 6 301
Фран,

http://www.dict.cc/deutsch-englisch/damit.html

Много хубав според мен речник. Ако ползваш руски, хубав е и този:
http://slovari.yandex.ru/dill/de/#lingvo/

или този
http://www.lingvo-online.ru/ru

Но първият според мен е най-хубав.

# 379
  • София
  • Мнения: 18 043
Фран, http://eurodict.com/  Hug

Може да се върти на немски - бг, бг-немски, немски - английски, английски-немски и т.н според нуждата. Peace

# 380
  • Мнения: 7 159
Благодаря ви много. Hug

# 381
  • София
  • Мнения: 1 365
Нека и аз да се включа.
sasi6, проверявате ли статуса в интернет? Преди 2 дни приятелка на моята дъщеря случайно разбра, че е приета в Берлин . Казвам случайно, защото ползва консултантска фирма, която и беше казала, че няма онлай портал  Shocked Писмата явно пристигат бавно.
Може да питате дали срока за чужденци не е по дълъг /има и такъв вариант, който не е споменат в сайтовете/
Последно да се похваля, че моето дете  е прието и в трите университета, в които кандидатства - Аахен, Карлсруе и Щутгарт. Сега чакаме писмото от Щутгарт и ще се запише там, защото това е първото и желание. Simple Smile
Честито на всички деца! Да са живи и здрави и успешно следване и още по успешна реализация!   bouquet

# 382
  • София
  • Мнения: 13 150
mami21, честито!   bouquet  Много късмет и успехи в Щутгарт! Струваше си чакането. Wink

# 383
  • София
  • Мнения: 1 365
Тaня67, благодаря, дали си е струвало ще видим, много се надявам да е така.
Кандидатстването там беше по специално - мотивационно писмо, порфолио на определена тема и факта ,че е приета ни прави щастливи и горди  Laughing

# 384
  • София
  • Мнения: 5 566
mami21, честито и от мен!   bouquet  А каква специалност ще учи детето? По-специфично е било кандидатсването действително, доближава се до това в Англия. Ползвахте ли консултант?

# 385
  • София
  • Мнения: 1 365
Специалността е архитектура.
Консултирахме се само за конкретни неща с една дама, която сме ползвали и преди 3 години, когато кандидатстваше сина ми. Когато имахме нужда от съвет ходихме 2 пъти при нея. Иначе всичко останало - проучване, документи, попълване изпращане си направи дъщеря ми сама.

# 386
  • Мнения: 3 727
mami21,честито и от мен! И успех! А записването как е при вас?
Проверява си синът ми статуса от време на време,ще му напомня сега.

Ива*,благодаря ти! А в Берлин ли сте вие? Ако да,намира ли се лесно квартира,някакво инфо как се търси?

# 387
  • Мнения: 1 064
Честито на бъдещата архитектка, mami21   bouquet  Чакането си струваше.  Peace

Би ли споделила с какви мотиви предпочетохте Щутгарт?

# 388
  • София
  • Мнения: 1 365
sasi6, благодаря!
В Щутгарт за чужденци е лично или друг с пълномощно написано на ръка, в Аахен -също лично дори трябва да се запише час, в Карлсруе - по пощата

B l a n k a, в Щутгарт специалността е архитектура и градоустройство, бакалавърската степен е 4 години с интегриран практически семестър и семестър в чужбина. По тази програма мисля, /не съм сигурна/ са само 2 университета в Германия. Другия мотив беше региона.

# 389
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Благодаря ви, момичета! В бързината съм забравила да напиша избраната специалност- компютърно инженерство. Повечето квартири наистина се освобождават след 1 септември, не знам защо е така newsm78.  Иначе за Берлин редовно проверява синковецът пощата и статуса си, но няма отговор. По клеймото на писмата засякох че едно писмо пътува от Германия за 2 седмици.  Иначе звъняхме и до Берлин, но от там ни отговориха,че документите и класирането се извършва по номера на приетите документи. С предимство са техните студенти.
Как ще стигнат до Германия децата ви? Ние доста време се чудихме и реши детето, че ще пътува с автобус. Дълго пътуване, но няма ограничение в багажа /всъщност до 50 кг/. Като си помисля колко неща ще трябва да вземе, май куфарът ще ни е малък newsm78
Казвайте кой какво ще си взема, че да се ориентирам и аз?

Последна редакция: ср, 14 авг 2013, 16:39 от I am the same

Общи условия

Активация на акаунт