Университети в Германия и в други държави с немски език

  • 110 124
  • 725
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 064
Курсът колко време продължава, тази година ще започне ли първи курс?

# 556
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Курсът колко време продължава, тази година ще започне ли първи курс?
1 месец е времето за провеждането му. Има си лекции и упражнения.Ще започне нормално учебната година, това няма да се води нулева, просто курс.

# 557
  • Мнения: 3 730
Здравейте! Синът ми и приятелката му заминават на 24.09. за Берлин. Платиха таксата и започнаха да кандидатстват за общежития. Силно се надявам да намерят. Като чвта за квартирите косата ми настръхва.

I am the same, къде живее в момента сина ти,на хотел ли? Дано бързо се уреди квартирата,че май стана много време така!

Подадох документи в Уникредит за откриване на сметка. Не бях мислила за това в каква валута да бъде и казах в лева. Вашите сметки в каква валута са? Днес ще ходим за подписи.

# 558
  • София
  • Мнения: 942

Подадох документи в Уникредит за откриване на сметка. Не бях мислила за това в каква валута да бъде и казах в лева. Вашите сметки в каква валута са? Днес ще ходим за подписи.



Нашата е в лева също. Логично е да е в лева, освен ако не получавате доходите си в евро  Peace. Те там си теглят в евро по официалния курс.

Желая успех за общежитието в Берлин, но трябва да сте  настоятелни на място в Щудентенверк, както и да изглежда детето много отчаяно (това обикновено не е трудно, след дните живеене на хостел)  Mr. Green.

# 559
  • Мнения: 1 064
И аз стискам палци, напълно ви съчувствам за това, през което преминавате сега. Децата със сигурност ще се оправят, но нервите ще си останат прахосани.  Hug

# 560
  • София
  • Мнения: 426
Здравейте,
Следя темата с голям интерес, наистина намерих много полезни съвети и линкове.
Синът ми ще бъде 12 клас в 7 СОУ София с немски език. В момента ходи на курс в ТУ София за изпита Test Daf. Единственото което иска е да учи в Германия, но засега изобщо не е ориентиран в кой университет и каква специалност. Важното е да е нещо без математика. И понеже той "няма време", разчита на мен да направя проучване. А това е много трудна задача, както се оказва. По принцип иска немска филология, но това ми се струва...........много трудно. Живот и здраве имаме още време, да се ориентира. Не прочетох никъде мнение за някаква филология. По принцип знам, че в Германия са перспективни техническите специалности, но за нас са табу. Simple Smile

# 561
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Здравейте! Синът ми и приятелката му заминават на 24.09. за Берлин. Платиха таксата и започнаха да кандидатстват за общежития. Силно се надявам да намерят. Като чета за квартирите косата ми настръхва.

I am the same, къде живее в момента сина ти,на хотел ли? Дано бързо се уреди квартирата,че май стана много време така!

Подадох документи в Уникредит за откриване на сметка. Не бях мислила за това в каква валута да бъде и казах в лева. Вашите сметки в каква валута са? Днес ще ходим за подписи.


Живее временно за 1 месец в квартира преотстъпена му от едно момиче, което не е там. В края на септември тя се връща и не знам, обяви няма!

# 562
  • Мнения: 19 310
Сега чете формите за кандидатстване,които са много объркани почти за всички общежития пише някакво "време за чакане",което е над 10 месеца newsm78  Това дали отговаря на истината? Ако е така,няма шанс.
Уф, не мога и аз да го разбера,а като не знам немски не мога да прегледам тези документи.
Има някакъв омагьосан кръг, §22
Наистина на повечето места много трудно се дава общежитие още от самото начало. Може да потърси Zwischenmiete за един семестър и междувременно да чака за общежитие. Понякога има студенти, които отиват на Austauschsemester  в чужбина и си дават стаите. Да е настоятелен и да проверява в Studentenwerk по време на семестъра  се разбира от само себе си. Немците обикновено са съжалителни Simple Smile

Може да е пускана тази търсачка http://www.studenten-wg.de/angebote_lesen.html?detailsuche=an
Може да се избере град и какво се търси.

# 563
  • Мнения: 3 730
Soleil*, благодаря за съвета ти,веднага ще му предам!  bouquet

# 564
  • София
  • Мнения: 3 169
Днес рано сутринта изпратих моето момче за Карлсруе. Все още не сме уредили общежитие. Утре има интервю-дано да стане! Днес трябва да е обиколил останалите, но явно не е имал успех ( заспал рано, уморен от път, емоции, ходене и неможа да разкаже) Та и ние имаме проблемите на повечето тук - общежитие. Вероятно малко късно отива, но вярвям, че ще се оправи. Успех на всички деца, както в справянето с битовизмите, така и с уроците!

# 565
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Явно не навсякъде има проблем с общежитията. Вчера получих потвърдително писмо от университета в Улм, че осигуряват стая в общежитието си и да потвърдим или откажем до 18 септември.  За Аахен продължаваме да нямаме късмет с настаняването. Sad

# 566
  • София
  • Мнения: 1 365
Днес рано сутринта изпратих моето момче за Карлсруе. Все още не сме уредили общежитие. Утре има интервю-дано да стане! Днес трябва да е обиколил останалите, но явно не е имал успех ( заспал рано, уморен от път, емоции, ходене и неможа да разкаже) Та и ние имаме проблемите на повечето тук - общежитие. Вероятно малко късно отива, но вярвям, че ще се оправи. Успех на всички деца, както в справянето с битовизмите, така и с уроците!
Ще се справи!
Точно в Карлсруе има и българска о-фаза и детето веднага ще се чувства всред приятели, което много помага за адаптацията.
Дано и жилище се намери бързо, въпреки че е трудно.

# 567
  • Мнения: 1 064
Явно не навсякъде има проблем с общежитията. Вчера получих потвърдително писмо от университета в Улм, че осигуряват стая в общежитието си и да потвърдим или откажем до 18 септември.  За Аахен продължаваме да нямаме късмет с настаняването. Sad

Улм на колко км е от Аахен. Може ли да живее в Улм и да пътува до Аахен? Ако не е много далече, може би е добър вариант?

Сигурно ми е тъп въпроса, но какво е о-фаза?

# 568
  • Варна
  • Мнения: 26
Здравейте!
Моето голямо момче заминава на 23.09 към Аахен.
Близки германци ми препоръчаха квартири в EYNATTEN ,Белгия. Цената е около 250евро. Можело да се комбинират по няколко човека. Ще попитам за подробности. Не е като в Аахен, но е алтернатива.

# 569
  • Мнения: 5 462
Здравейте!
Моето голямо момче заминава на 23.09 към Аахен.
Близки германци ми препоръчаха квартири в EYNATTEN ,Белгия. Цената е около 250евро. Можело да се комбинират по няколко човека. Ще попитам за подробности. Не е като в Аахен, но е алтернатива.

Ужас. Shocked

Общи условия

Активация на акаунт